Genre: Horror / Sciencefiction
Speelduur: 109 minuten
Alternatieve titel: John Carpenter's The Thing
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: John Carpenter
Met onder meer: Kurt Russell, Wilford Brimley en Keith David
IMDb beoordeling:
8,2 (519.772)
Gesproken taal: Engels en Noors
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Thing
"Man is the warmest place to hide."
Een Amerikaans onderzoek op Antarctica wordt verstoord doordat er door een langsvliegende Noor op een husky wordt geschoten. De hond wordt bij de andere in de kooi neergelegd, maar 's nachts muteert de hond en vermoordt alle andere honden. Het onderzoeksteam komt er achter dat er een buitenaards wezen is dat lichamen kan overnemen, maar wie heeft hij overgenomen?
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,2 / 519772)
- Trailer (YouTube)
- The Thing (BoekMeter)
- Who Goes There? (BoekMeter)
- The Thing (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
MacReady
Childs
Blair
Nauls
Palmer
Dr. Copper
Norris
Bennings
Clark
Garry
Reviews & comments
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
deze film krijgt een plekje in m'n top 10. Al heel lang niet meer gezien en stem verandert naar 5 *
Russell is op z'n best in die film.
En vooral die orginele poster, goed gedaan. 
Coen
-
- 35 berichten
- 354 stemmen
Een groep Amerikaanse onderzoekers op Antarctica worden onaangenaam verrast door een doorgedraaide Noorse helicopterpiloot die een loslopende husky wil doodschieten en zelfs iemand van het Amerikaanse team verwondt. De idioot wordt doodgeschoten en zijn gedrag wordt toegewezen aan 'cabin fever'. Een misrekening waar de Amerikanen een dure prijs voor moeten betalen. Afgesloten van de buitenwereld worden ze geconfronteerd met een buitenaards iets. Dit 'thing' heeft zich gevestigd in het kamp van de Amerikanen zodat niemand nog te vertrouwen is. Wie is geinfecteerd en wie is nog gezond? De mannen zullen het onderling uit moeten zoeken (en vechten). The Thing is niets minder dat nagelbijtend spannend. De special effect en sets zijn (zeker voor die tijd) indrukwekkend en de score van Ennio Morricone draagt bij aan het beklemmende sfeertje. Een imposante film die 25 jaar na dato niets aan spanning heeft hoeven inleveren
Wouters
-
- 2665 berichten
- 1837 stemmen
zit 1 echte spoiler in. Graag even aanpassen.
Dit 'thing' heeft zich gevestigd in het kamp van de Amerikanen zodat niemand nog te vertrouwen is. Wie is geinfecteerd en wie is nog gezond?
deze dus
NightWolf
-
- 339 berichten
- 527 stemmen
Een heel degelijke horror. Top voor die tijd en ietsje onder de top in deze tijd. Ook al heb ik het niet zo voor die rare wezens, heeft deze film me geen enkele seconde verveeld.
Spanning zat er vanaf de beginscène al in en dat stopte niet totdat je wist dat er een cliché-einde aan zat te komen. Dat is het enige jammere aan de film eigenlijk. Een orgineel einde had het nog een sterretje meer opgeleverd.
Conclusie: 3.5*
RedEye_18
-
- 90 berichten
- 195 stemmen
Een heel degelijke horror. Top voor die tijd en ietsje onder de top in deze tijd. Ook al heb ik het niet zo voor die rare wezens, heeft deze film me geen enkele seconde verveeld.
Spanning zat er vanaf de beginscène al in en dat stopte niet totdat je wist dat er een cliché-einde aan zat te komen. Dat is het enige jammere aan de film eigenlijk. Een orgineel einde had het nog een sterretje meer opgeleverd.
Conclusie: 3.5*
Het einde van de film wordt op de dag van vandaag nog steeds gespeculeerd over wie er nu geinfecteerd is, en wie niet. Ik kan het weten, ik discusieer mee. Het einde is een van de redenen dat deze film, dit diamantje op nummer 2 staat in mijn top 10. Hoe kun je dit nu zeggen?
Bekijk de film opnieuw en heroverweeg je stem, zou ik zeggen.
fabbyke
-
- 395 berichten
- 1514 stemmen
Heb met hele hoge verwachting naar The Thing gekeken maar de film kon mijn verwachtingen spijtig genoeg niet waarmaken. De film was voor mij niet meer dan een standaard horror film niet goed, niet slecht en had het gevoel dat er zo wel duizend films gemaakt worden. Het einde trok zeker op niets het was precies of de camera afsprong, misschien was het wel de bedoeling om een "open" einde te maken maar bij deze film vond ik het zeker ook een minpunt. Het belangrijkste is dat ik me voor de rest nog goed heb kunnen vermaken wat dat doe je met zo'n film toch altijd
.
2,5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
De film was voor mij niet meer dan een standaard horror film niet goed, niet slecht en had het gevoel dat er zo wel duizend films gemaakt worden.
Tips, graag, ik zou er nog wel 1000 van zulke willen zien....
thomzi50
-
- 1991 berichten
- 2530 stemmen
Alleraardigste film, de beste Carpenter die ik ken - ik ken er dan ook niet al te veel.
Kurt Russell blijft me aanspreken als charismatische hoofdpersoon en de rest van de (voor mij) onbekende cast deed het ook prima. Het grote pluspunt aan de film vond ik de sinistere sfeer, die echt wat extra's kreeg door de kou, die extreem realitisch overkwam.
Het verhaal stelde niet heel veel voor mar was nog best te pruimen, alleen zijn de grote, overdreven (en hier ook soms lichtelijk onovertuigende) monsters nooit helemaal aan mij besteed. Daarom "slechts" 3,5*, erg aangename film, dat wel.
max4-ever
-
- 64 berichten
- 1775 stemmen
Erg goede film ..... zeker voor die tijd
Kan hem een keer in de zo veel tijd weer zien..
Blijft boeiend.....................
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Meesterlijk horror filmpje met geweldige effecten. Vooral de constant beklemmende sfeer is erg goed gemaakt. Ik krijg direct zin om hem weer te kijken vanavond.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Sterke thriller met een vleugje horror.
Het verhaal is niet bijzonder origineel, maar is erg goed uitgewerkt. Door de omstandigheden wordt de film een sterke psychologische thriller waarin de acteurs zich goed kunnen uitleven. Er wordt sterk geacteerd en Kurt Russel is wel charismatisch als de hoofdrolspeler.
De decors vond ik erg mooi en de special-effects al helemaal. Zeker als je nagaat dat de film uit 1982 is. Ik vind hem qua special-effects (al zijn die soms wel wat overdreven, en wat minder laten zien was misschien beter geweest, dat werkt eigenlijk altijd het beste) zelfs stukken beter dan de meeste films van tegenwoordig waarin de nodige special-effects voorkomen.
Het einde beviel me ook best wel. Het is een nog redelijk open einde, en ik dacht dat de boel zou uitkomen op slechts 2 mogelijke eindes: 1)Het kwaadaardige wezen wordt verslagen en de hoofdpersoon overleeft de boel, eventueel samen met nog 1 of 2 anderen. 2)Uiteindelijk blijkt het kwaardaardige wezen niet te zijn verslagen, en het wordt ontdekt door een andere groep mensen, waardoor alles weer opnieuw begint.
Niet dat het einde echt heel origineel was, maar ik vond het wel prettig dat het niet helemaal op 1 van de bovenstaande 2 eindscenario's neerkwam.
Al met al vind ik The Thing in zijn genre echt een klassieker, die veel van de pulp die tegenwoordig in dit genre wordt gemaakt met gemak overklast. 4*.
brookie
-
- 177 berichten
- 278 stemmen
Normaal zijn sciense fiction/horror films niet echt mijn ding.. Maar deze vond ik erg tof. de manier waarop ze "The Thing" in de film hbben gezet vond ik goed omdat het niet uitgesloten is.. Oke het is ver gezocht maar het zou echt kunnen gebeuren. Ook was de film af en toe hilarisch...die kerel die als laatste getest wordt bij de bloedtest... "Ik weet dat jullie heren de laatste tijd veel hebben meegemaakt MAAR IK WIL GEEN EEUWEN ZITTEN OP DEZE KUTBANK!!!" 
Toen de dokter er achterkwam dat de kans 75% was dat iemand geïnfecteerd was en dat als ze weer in de maatschappij zouden komen iedereen geïnfecteerd zou raken, was het al wel duidelijk dat niemand het ging overleven. Vandaar was het einde redelijk voorspelbaar Maar de sfeer in deze film, mede mogelijk gemaakt door de muziek van enrico Morricone, was fenomenaal. Het acteerwerk vond ik ook bovengemiddeld
vandaar 4*
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Eindelijk weer eens een film gezien die het genre horror eer aandoet.
De waardeloze pulp die de laatste jaren uit amerika komt gestroomd onder het mom van horror is nauwelijks eng te noemen, laat staan dat het de zoveelste tiener slasher movie is.
Op een uitzondering na om de zoveel tijd is dit genre op sterve na dood.
Maar goed dat klassiekers als deze de ware betekenis van horror laten herleven, want dat doet deze uitstekend.
De claustrofobische sfeer zuigt je als het ware de tv in, de muziek geeft de extra spanning die het ó zo heerlijk maakt en de manier waarop Carpenter alles uitvoert is als slagroom op de taart.
De alien, werkelijk prachtig gecreeërd en zo overtuigend. Zeer knap voor die jaren.
Acteerwerk is ook top, spanning is werkelijk te snijden op sommige momenten. Niemand doet onder voor elkaar wat dat betreft, pure klasse.
4*
De Nederlander
-
- 112 berichten
- 720 stemmen
voor 1982 is hij wel leuk gemaakt met die effecten enzo. maar vind in dit tijdperk er geen kl*te aan.
Rocco1984
-
- 272 berichten
- 126 stemmen
Dit is echt een geweldige film. Ik vond het een beetje dezelfde sfeer uitstralen als de Alien films. De special effects zijn echt geweldig (lees ranzig)
Topper, nooit verwacht dat het zo'n goede film zou zijn!
4,5
Dirigent
-
- 271 berichten
- 0 stemmen
Hele goede Horror film, Kurt Russel doet vind ik heel goed acteren in deze film als ik een top 20 had zou hij op 11 komen te staan maar ja ... ondanks dat toch een echte top film, als je het mij vraagt! 
* * * * *
moviefanatic
-
- 165 berichten
- 156 stemmen
Na jaren weer gezien, what a damn good horror movie! Dit is wel wat anders dan die domme teen-slashers. De onheilspellende muziek maakt het helemaal af. Een klassieker in z'n categorie: 5**
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3469 stemmen
Nagelbijtend spannende film, een beetje in de stijl van Alien. Geweldige opnamelocatie en prima special effects. Hij komt net niet in mjn top 10.
4*.
de kardinaal
-
- 235 berichten
- 329 stemmen
Ik heb hem in de bios gezien toen die net uit was. Wat een film.Ik zat werkelijk tenenkrommend op het puntje van mijn stoel met een hartslag van 120. Wat vond ik hem eng. Vorige maand op tv gezien en hij is nog steeds erg eng. Zelfs al weet ik wat er gaat gebeuren.
Ook de effecten vindt ik nog zeer overtuigend. Beter dan veel van die computershit van tegenwoordig waar helemaal geen body in zit. Je ziet vaak gewoon dat het geanimeerd is.
Vondt het einde zeer zeker niet voorspelbaar. Daarom bleef het spannend tot het eind.
Samen met Alien is dit de beste film in zijn genre.
megaman
-
- 1484 berichten
- 229 stemmen
Een claustrofobische Sci-Fi horror-film, net als het 3 jaar eerder verschenen Alien. The Thing heb ik gisteravond nog een keer gekeken en het lijkt wel of de film steeds beter wordt. De atmosfeer in het kamp, de conversaties tussen de mannen en de dreiging van het ding. Waar ik vroeger de film ietwat langdradig en niet interessant vondt, daar kan ik nu genieten van dit klassieke meesterwerk. Ik benieuwd of men hier ook nog een remake van gaat maken. In princiepe is Thing ook een remake van de film uit 1951: The Thing from another World. Alleen is het wezen uit Carpenter's film direct overgenomen uit het oorspronkelijke verhaal. Een wezen dat van gedaante kan wisselen. In tegenstelling tot het Frankenstein-look-alike monster uit de eerste verfilming.
Baklap
-
- 216 berichten
- 177 stemmen
doodeng inderdaad toen ik hem in die tijd heb gezien.. spannender dan spannend... mijn eerste echte ervaring met een hele spannende film.. Zal hem snel nog eens kijken is al weer veel te lang geleden een dikke vette 4* van moi
moviefanatic
-
- 165 berichten
- 156 stemmen
De atmosfeer in het kamp, de conversaties tussen de mannen en de dreiging van het ding.
Inderdaad! Met de 'bloedtest-scene' als hoogtepunt! 
ManOnTheEdge
-
- 8 berichten
- 18 stemmen
Zoals Reinbo al eerder heeft gezegd... je beeld is erg belangrijk voor deze film...
ik heb deze film gekeken op een Pioneer plasma 127 cm en 5.1 geluid.
Met andere woorden.. een erg groot verschil tussen een HD setup en een standaard 4/3 TV...
Je ziet eigenlijk telkens weer wat nieuws in de film!! geweldig!!
where is blair? 
Pre- en sequels

The Thing
2011
760 reacties

The Thing from Another World
1951
81 reacties
Gerelateerd nieuws

Dat hebben we al eens gezien: Enkele van de best beoordeelde remakes ooit

De onuitputtelijke jaren 80 en hun extreem late sequels

Volledig genegeerd en toen gestegen naar de top: Deze flops maakten een fantastische comeback
Bekijk ook

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

The Shining
Horror, 1980
2.729 reacties

Alien
Sciencefiction / Horror, 1979
2.124 reacties

Psycho
Horror / Thriller, 1960
893 reacties

El Laberinto del Fauno
Fantasy / Drama, 2006
1.334 reacties

Gekijôban Furandaasu no Inu
Animatie / Drama, 1997
56 reacties
Gerelateerde tags
helikoptergebaseerd op boekiceisolatieruimtevaartuigspace marineparanoiamutationsnowstormresearch station alien life-formremakebuitenaards wezenoverlevingschepselhelicopter pilotantarcticashape shifting alien alien infectioncultfilmsurvival horrorsledehondenalien monsterbody horroralien parasites wolvesisolated placeuncertaintyblood test body horrorambiguity loose adaptationsuspensefulintenseantarctic
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








