28 Weeks Later (2007)
Genre: Horror
Speelduur: 99 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Spanje
Geregisseerd door: Juan Carlos Fresnadillo
Met onder meer: Robert Carlyle, Rose Byrne en Jeremy Renner
IMDb beoordeling:
6,8 (356.300)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot 28 Weeks Later
"When days turn to weeks... the horror returns."
Zes maanden na de uitbraak van een virus in Groot-Brittannië verklaart het Amerikaanse leger de ziekte onder controle te hebben. Hoewel een groot deel van het land nog steeds in quarantaine is, wordt Londen langzaam heropgebouwd en nemen de overlevenden opnieuw hun intrek in de stad. Maar wanneer een drager van het virus zijn weg naar de hoofdstad vindt en ziek wordt, breekt de hel opnieuw los.
Externe links
Acteurs en actrices
Don
Scarlet
Sergeant Doyle
Flynn
Alice
Tammy Harris
Andy
General Stone
Sally
Jacob
Reviews & comments
P8rb
-
- 10773 berichten
- 1825 stemmen
- Prachtig gefilmd
- Prachtige steeds terugkerende soundtrack
- Nice spanning
- Lekker bloederig
- Mooie locaties
1 van de beste horrorfilms die ik heb gezien, bovenstaande vijf dingen maken mijn oordeel tot een 5*je.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Bij momenten een wandelend cliché,
Ik doel hierbij op die jongen en zijn zus die ondanks dat ze goed weten dat de safety - zone niet verlaten mag worden, toch niet gehoorzamen. Hoofdschuddend zat ik ook toe te kijken hoe Carlyle zomaar tot zijn vrouw die in quarantaine zat door kon dringen en haar vervolgens gelijk vol op de bek pakte. Muziek was lekker, maar in het begin wel gelift uit 28 Days Later. Desondanks wel sfeervol gebruikt, omdat ik mij gelijk weer waande in de magistrale sfeer van 28 Days Later.
Over bovenstaande kritiekpunten kon ik mij snel heenzetten aangezien deze film doet wat hij moet doen. Geloofwaardigheid wordt toch al veel te veel overschat. Daarbij zijn mensen er ook om fouten te maken in dit soort films, anders zou het een saaie boel worden. Anders dan in 28 Days Later oogt hij hectisch! De camera acteert als een paranoide turner die alle kanten opzweeft. De film betrof gewoon een grote joyride, zoals ik ze graag zie. Als de bom eenmaal barst, krijg je een gegarandeerd actiespectakel boordevol hysterische mensen, spannende gebeurtenissen, het bijbehorende visuele machtsvertoon en opzwepende muziek. Een ware belevenis films zoals deze, zijn voorganger en andere recente horrorfilms. 4*
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
De film betrof gewoon een grote joyride, zoals ik ze graag zie. Als de bom eenmaal barst, krijg je een gegarandeerd actiespectakel boordevol hysterische mensen, spannende gebeurtenissen, het bijbehorende visuele machtsvertoon en opzwepende muziek. Een ware belevenis films zoals deze, zijn voorganger en andere recente horrorfilms. 4*
Hier ben ik het helemaal mee eens!
Een lekkere vlotte zombiefilm die geen moment verveeld of inzakt.
Na deze film gezien te hebben, wil ik binnenkort (of wat later!
) zijn voorganger "28 Days Later" nog eens herzien, want die stond een stuk minder positief in mijn gedachten! (3,0 sterren) Al was die zeker niet slecht, voor zover ik nog weet.
Maar wat maxcomthrilla al aangeeft is deze film een grote joyride met een snel tempo. En in dit soort films vind ik dat altijd wel fijn! Niet te moeilijk doen, maar gewoon die dingen laten zien die ik in een film verwacht. En gelukkig voor mij heeft deze regisseur dit zeer netjes voor mij gedaan!
Hij weet een aardig verhaaltje te combineren met degelijk acteerwerk en de nodige actie en gore. En voor een film in dit genre vind ik dat de belangrijkste ingrediënten.
Ik heb me dus kostelijk vermaakt en zal zijn voorganger nog eens een herkansing geven in de hoop dat ik die misschien nog wel kan opwaarderen.
Maar voor nu wil ik deze film in ieder geval een nette 4 sterren geven!
black/white
-
- 10 berichten
- 0 stemmen
eerste 10 min dacht ik dat het misschien wat kon worden met deze film, maar helaas...
Hando
-
- 1808 berichten
- 1434 stemmen
Geloofwaardig is het inderdaad allemaal niet, maar who cares. De film is lekker druk en hectisch en je hebt gewoon zin om zelf weg te rennen voor de adrealine kick. Het duurt gelukkig ook allemaal niet te lang. Zeer sterk vermaak. 4 sterren.
mckiller
-
- 252 berichten
- 974 stemmen
Mooi hoe ze londen veranderd hebben en overigens een leuke film
3*
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Dit vervolg op "28 Days Later" is stukken beter dan het eerste deel.
Meer actie, spanning en bloederige scènes.
In het eerste deel zag je al het verlaten Londen, wat ik toen al indrukwekkend vond, en datzelfde Londen zie je hier weer terug, maar dan de ganse film door. Echt doodeng die verlaten straten, gebouwen en metro, die weliswaar af en toe zijn bevolkt door geïnfecteerden en de opgejaagden. Het geeft de film echt een horroreffect zondar dat je er actie hoeft te zijn..
Ook de acteerprestaties waren hier stukken beter, mede dankzij Robert Carlyle. Maar de 2 kinderen verdienen ook alle lof voor hun bijdrage, puik gedaan.
Voor wie van spannende horror, met veel bloedvergieten houd is deze film ten zeerste aan te raden.
Ik hoop op een vervolg dat even goed is... want natuurlijk eindigt dit deel ook met een cliffhanger.....
silorian
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Echt super film. Lijkt heel erg op het idee van Iam the Legend. Maar is toch anders. Ik geef 5 sterren.
K@i
-
- 899 berichten
- 0 stemmen
Beter/Spanneder dan het eerste deel
die twee Chicks uit dit deel zagen der ook beter uit dan die twee uit het eerste deel 
'Lucas'
-
- 9 berichten
- 5 stemmen
leuk hoe het verlaten London is neer gezet, het hele idee is wel goed.
alleen jammer van de teveel drukke beelden en de zombies die je telkens maar wat vaag ziet, en dat wat je van de zombie's zag zag er niet erg eng uit.
2.5*
toxauron
-
- 53 berichten
- 222 stemmen
Een vervolg die aan de eerste film kan tippen. Beelden van london waren mooi gemaakt, ik kan mij echt inleven in de film (moet er niet aan denken brrr). De metroscène vond ik wel subliem gemaakt via die nightscope en het allerlaatste van de film was wel ergens normaal. Ze willen namelijk nog vervolgen maken. één ding stoorde mij enorm in deze film en das dan ook het enigste, de verschrikkelijk irritante snelle bewegingen met de camera waarbij je amper iets kan zien van de actie en de zombies. Een echte zonde vond ik dat, men doet hun best de zombies goed eruit te laten zien en dan kan je er amper iets van zien.
Desondanks
*4
sebo12
-
- 60 berichten
- 453 stemmen
goede film maar het wordt naarmate het einde nadert een beetje over-the-top... "die helicopter-scene" is wel heel ongeloofwaardig.. en het wordt ook een beetje afgeraffeld vind ik.. maar verder een zeer spannende film! 3,5
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Gister weer is bekeken voor de 2e keer. Ik kijk een film en dan ben ik tevreden of ontevreden over het resultaat. vervolgens krijg ik dan een herinnering van die film over hoe hij was.
Vervolgens gebeurd het dan vaak wanneer ik die film tijdje later weer is bekijk ik dan heel anders tegen de film aankijk. De ene keer vind ik hem ineens stukken minder en een andere keer juist nog beter dan dat ik mij herinnerde of gewoon nog precies zoals ik dacht dat hij zou zijn. Maar dat hebben wel meer mensen denk ik.
Bij deze film heb ik nu wel wat dingen waar ik me toen niet aan stoorde maar nu wel.
Ik geef de film 3,5*
SPOILER:
Wanneer het weer misgaat in de film worden de mensen opgesloten door het leger voor hun eigen veiligheid, maar ze ontsnappen uiteindelijk wel heel erg simpel. Als Don eenmaal geinfecteerd is, duikt hij ineens overal op waar ook zijn kinderen zijn. btje ongeloofwaardig. Hoe goed die helicopterpiloot ook is, wat hij in de film doet is te overdreven. het past niet in deze film. de scene dat Don bij zijn vrouw in quarantine is, vond ik ook wat vreemd.
Hando
-
- 1808 berichten
- 1434 stemmen
Hij kon bij zijn vrouw komen omdat hij zo'n pas had vanwege zijn speciale baan. Verder heb je wel gelijk alleen zou ik er niet al te zwaar aan tillen bij een film als dit.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Hij kon bij zijn vrouw komen omdat hij zo'n pas had vanwege zijn speciale baan. Verder heb je wel gelijk alleen zou ik er niet al te zwaar aan tillen bij een film als dit.
Aan de ene kant wel, maar aan de andere kant niet. Persoonlijk vind ik dat het concept serieus genomen word, dus jammer dat ze dan toch weer af en toe van die idiote dingen uithalen.
Het kan natuurlijk veel erger inderdaad dus ik neem daarom uiteraard ook de specifieke scenes met het bekende vleugje zout.
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
Heel sterk vervolg, en dit deel is wel 10keer beter dan het eerste. Vooral qua bloed, en spanning.
Het verhaal is weer het zelfde, en er is niet veel veranderd.
Ik kan eigenlijk niet veel toevoegen aan de film. Hij was wel veel beter als 28 Days Later... maar gewoon het plot is zo goed als het zelfde. Ook leuk om nog een keertje Robert Carlyle te zien acteren.
Deze film was echt goed, en lekker bloederig.
3,5
Vinco
-
- 365 berichten
- 995 stemmen
Erg vage een goeie sfeer in de film, hierdoor voel je de spanning van de film.
Voor de rest een aardige film.
3*
Kali DTS
-
- 22 berichten
- 18 stemmen
Mooi verhaal met prachtige special effects, vooral het stuk met de helicopter was ziekelijk en niet te vergeten het stuk dat hij zijn eigen vrouw op brute wijze van het leven ontneemt.
goed in elkaar gezet mooie locatie heb me geen moment verveeld bij deze film. vond hem net iets beter dan 28 days later
een echte aanrader 
DMF
-
- 1042 berichten
- 385 stemmen
Erg goed en interessant vervolg. Er zit beduidend meer actie en bloed in en ook de schrikmomenten waren talrijker aanwezig. Special effects zijn indrukwekkend, muziek is goed gekozen en acteeprestaties zijn netjes. Ook dit deel krijgt vier sterren, wellicht verhoog ik 'm na een tweede kijkbeurt.
* * * *
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
helemaal geen goede film, het enige wat er zo'n beetje gebeurd is geschreeuw en geren en dat word dan zo gefilmd dat je niet echt precies weet wat je ziet.
wel leuke muziek.
MARCUS CORVUS
-
- 140 berichten
- 429 stemmen
ik vond deze een heel stuk minder dan deel 1 en dat komt doordat dit weer neigt naar een typisch Amerikaanse film met alles erop en eraan (ondanks de Spaanse regisseur). Deel 1 had dat dus niet en dat waardeer ik veel meer.
De regisseur van dit deel is veel minder ervaren en denk daarom dat veel scènes erg 'veilig' en cliché zijn. De regisseur van deel 1 heeft veel meer ervaring en hij is ook de regisseur van trainspotting. Het is dus duidelijk te zien dat het eerste deel origineler is.
Dus mijn advies; deel 1 > ja, deel 2 > nee
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
wegrennen van deze film (zo snel mogelijk,sneller dan de 'zombies' in de film)
wallie550
-
- 37 berichten
- 145 stemmen
wegrennen van deze film (zo snel mogelijk,sneller dan de 'zombies' in de film)
en waarom dan volgens jou? 
het is een geweldige film je zou in ieder geval wat redenen moeten geven en niet zomaar zeggen dat je het geen goeie film vind...
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
en waarom dan volgens jou? 
het is een geweldige film je zou in ieder geval wat redenen moeten geven en niet zomaar zeggen dat je het geen goeie film vind...
ok, omdat je het zo 'lief' vraagt
- deze film is niet eng, terwijl het een 'horrorfilm' is
- na 3 min was de film al voorbij, er gebeurde niets interessants meer
- er wordt slecht geacteerd
- de film werd zelfs langdradig en eentonig, ik begon me echt te vervelen
- naar het einde toe heb je ook nog een over the top scene met de helikopter....dat nergens voor nodig was. Dit is geen rambo film he.
- de film wou ook nog zogenaamd sentimenteel overkomen (maar neen, ik trap er niet in)
genoeg redenen gegeven denk ik!
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5329 stemmen
Gewoon goed!!!
Persoonlijk vond ik hem zelfs beter dan de voorganger. Misschien minder origineel maar wel meer blood & gore en dat is dan toch weer belangrijk voor dit genre.
Uitkijken naar een vervolg: Let's take Paris!?!
By the way, die helicopterscène, en vooral het resultaat ervan, vond ik gewoon prachtig! 
4*
K@i
-
- 899 berichten
- 0 stemmen
Bij nader inzien is dit deel toch niet beter dan het eerste deel
teveel ergenisen in dit deel
in het eerste deel begon het vervelend teworden na aankomst in het soldatenkamp de rest van de film was goed
in dit deel heb ik me kapot geergert aan dingen
zoals = het gemak waarmee die vader bij zijn vrouw komt
= hoe die vader doodleuk die zwaarbeveiligde cellencomplex als zombie binnenloopt
= hoe hij steeds opduikt waar zijn zoontje ook is
= die meedogenloze soldaten die iedereen afknallen ook al was overduidelijk wie wel en wie geen zombie was
sinds waneer vluchten zombies voor mensen sinds waneer kunnen zombies praten sinds waneer kunnen zombies autorijden
= het einde die broer en zus hadden gewoon moeten overleven
1 plus punt die dit over het vorige heeft
= de mooiere dames
maar dat wat mij betref de enigste pluspunt
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3094 stemmen
Bij nader inzien is dit deel toch niet beter dan het eerste deel
teveel ergenisen in dit deel
in het eerste deel begon het vervelend teworden na aankomst in het soldatenkamp de rest van de film was goed
in dit deel heb ik me kapot geergert aan dingen
zoals = het gemak waarmee die vader bij zijn vrouw komt
= hoe die vader doodleuk die zwaarbeveiligde cellencomplex als zombie binnenloopt
= hoe hij steeds opduikt waar zijn zoontje ook is
= die meedogenloze soldaten die iedereen afknallen ook al was overduidelijk wie wel en wie geen zombie was
sinds waneer vluchten zombies voor mensen sinds waneer kunnen zombies praten sinds waneer kunnen zombies autorijden
= het einde die broer en zus hadden gewoon moeten overleven
1 plus punt die dit over het vorige heeft
= de mooiere dames
maar dat wat mij betref de enigste pluspunt
Het is het enige pluspunt, maar ik zal geen grammaticaal gezeik er op los laten

heb jij ooit een zombie gezien? Wie zegt dat ze niet kunnen praten en alleen maar geluiden kunnen maken die men moet laten denken aan zwakzinnigen oid

En ik vind het juist sterk dat er geen goed einde is : )
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3094 stemmen
Het zijn geen zombies...
Geef eens een definitie van een zombie? : ') zombies/gemuteerde mensen, who cares ;p niet zo moeilijk doen..
Als je het zo bekijkt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Zombie_films
Hij staat er toch echt tussen.
Pre- en sequels

28 Years Later: The Bone Temple
2026
23 reacties

28 Years Later
2025
134 reacties

28 Days Later...
2002
1.097 reacties
Gerelateerd nieuws

Netflix-kijkers moeten afscheid nemen van zombiefilm '28 Weeks Later'

Netflix-kijkers wereldwijd duiken massaal in '28 Weeks Later' na release van derde film
Bekijk ook

Deep Water
Documentaire / Historisch, 2006
11 reacties

Monday
Actie / Komedie, 2000
63 reacties

Boy A
Drama / Misdaad, 2007
256 reacties

Ondskan
Drama, 2003
38 reacties

À l'Intérieur
Horror / Thriller, 2007
1.292 reacties

District 9
Sciencefiction / Thriller, 2009
1.778 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








