Genre: Komedie / Actie
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Edgar Wright
Met onder meer: Simon Pegg, Nick Frost en Timothy Dalton
IMDb beoordeling:
7,8 (562.137)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 5 april 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hot Fuzz
"Big cops. Small town. Moderate violence."
De Londense top-agent Nicholas Angel wordt door omstandigheden overgeplaatst naar het slaperige plaatsje Sandford. Er valt helemaal niets te beleven in tegenstelling tot de actie in Londen en Angel vindt het moeilijk zich aan te passen. Dan wordt hij ook nog gekoppeld aan de jonge en nogal onhandige agent Danny Butterman. Net als hij er de brui aan wil geven, zorgen een aantal mysterieuze voorvallen dat Angel opeens in actie moet komen en hij ontdekt al snel dat Sandford helemaal niet zo'n slaperig stadje is als hij dacht...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,8 / 562137)
- Trailer (YouTube)
- Hot Fuzz (MusicMeter)
- Hot Fuzz (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Nicholas Angel
PC Danny Butterman
Inspector Frank Butterman
DS Andy Wainwright
DC Andy Cartwright
Sergeant Tony Fisher
PC Doris Thatcher
Sergeant Turner
PC Bob Walker
Simon Skinner
Reviews & comments
Weertenaar
-
- 1023 berichten
- 1024 stemmen
Niet echt mijn ding, maar het viel achteraf niet eens tegen: 2.50 (2.40)
Vantevoren wist ik nauwelijks wat ik kon verwachten en dus liet ik de film maar op me afkomen in de veronderstelling met een lekkere actieknaller te maken te hebben. Niets bleek echter waar, want dat Hot Fuzz vooral als ludiek is bedoelt had ik nooit kunnen vermoeden. Allereerst moet ik zeggen dat ik dan ook maar weinig met dit soort films heb, maar op de één of andere manier had Hot Fuzz iets over zich heen hangen dat ik toch wel kon waarderen. De meest belachelijke gebeurtenissen worden geen moment geschuwd, is er ergens een blik met typetjes opengevallen (zonder succes overigens) en kan de prent zich meten met een stevige achtbaanrit. Cinematografisch oogt het vaak nogal gezocht en is het matige script niet altijd even boeiend (inclusief een puist van een plothole); desondanks is het geheel voor mij toch aanvaardbaar.
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Heerlijke humor, grappige personages, leuke acteerprestaties. Eigenlijk gewoon een zeer vermakelijk film, al moet je wel van dit soort humor houden om het te kunnen waarderen.
WanderingStar
-
- 156 berichten
- 434 stemmen
Hmm
Het soort humor snap ik.. maar vanavond vond ik het niet erg hilarisch.
En ik vond de muziek echt afschuwlijk schreeuwerig. Wát een lawaai.
Deze film is beter gekeken als je toch al in een melige bui bent, denk ik.
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
Heerlijke film. Ik heb in een deuk gelegen om het spectaculaire einde.
De film bouwt het goed op eerst denk je dat het gewoon een aardige comedie is, maar hoe veder je in het verhaal gaat hoe meer ik van deze film ben gaan houden. Als je een realistische film wil zien zou ik hem niet kijken. Maar ondanks de grote onzin factor is dit op en top vermaak. Met een heel goede cast al vond ik Pegg net iets beter dan de rest, maar ja hij is ook de held van de film
Zeker kijken
Tha-Joker
-
- 1048 berichten
- 951 stemmen
Geweldig grappige film. In tijden niet zo gelachen om een film.
Toppie heerlijk eind 
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Een poging om uit te leggen waarom Hot Fuzz zo geweldig is.
Laatst heb ik hem weer gezien, voor de vijfde keer geloof ik. Als je komedies vaker ziet zijn ze meestal niet zo leuk meer, maar deze wordt alleen maar leuker. Wat Wright doet is behalve een enorme leuke parodie ook een steengoede hommage maken. Dit had net zo goed een op zichzelf staande fim kunnen zijn. Zo is de montage net zo snel gedaan als in mening actiefilm, erg komisch en soms worden dezelfde shots een paar keer herhaald. (Frost en Pegg die schietend de pub binnenspringen) Maar tegelijkertijd is de montage beter dan in menig actiefilm en dankzij geluideffectjes en leuke trucjes echt heel erg goed.
Visueel ziet de film er ook erg goed uit. Daarnaast is de regie ook uitstekend. Hulde aan Wright.
De cast is ook fantastisch, Simon Pegg steelt de show als té fanatieke agent Angel, maar de bijrollen zijn ook heel goed bezet. Van Paddy Considine tot Stephen Merchant, allemaal geweldig.
Zowel een uitstekende actiefilm als hilarische komedie dus. De actie is echt erg vet en het einde is echt geweldig over the top, afgesloten met een fantastische explosie.
De humor is toch het sterkste punt, het is tenslotte een komedie. Er zitten zowel duidelijk zichtbare grappen als verborgen grappen in. De eerste keer lach je om die eerste soort, maar bij elke herziening zie je hoe komisch de film werkelijk is.
Ik schiet woorden tekort voor deze film. Erg goed verzorgd en hilarisch as hell. Gewoon een superdikke 4,5*, misschien wel beter dan Shaun of the Dead.
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Perfecte beschrijving, hij is inderdaad niet minder saai na meer herzieningen, dan wel leuker
.
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
Zeker beter dan Shaun of the dead, ik verhoog ook maar mijn cijfer na jullie reacties.
DaanvD
-
- 8 berichten
- 125 stemmen
Ik begrijp dat niet iedereen van dit soort humor houd maar ik genoot ervan. Ik heb lange tijd niet meer zo veel gelachen om een film, kwam vooral door de cliche uitspraken, droge humor en de actie. Als je Shaun of the Dead leuk vond, vind je deze geweldig.
kaholiic
-
- 169 berichten
- 1569 stemmen
Grappig.
Het duo pegg en Frost is eigenlijk al niet stuk meer te maken. Wat een chemie. Geweldig geacteerd en goed geplaatste humor. Naast dat zijn er ook wat serieuze scenes die erg goed werken.
Zeer goed.
halil4
-
- 3 berichten
- 20 stemmen
Vooral de intro waarbij de loopbaan van Nicholas(Simon Pegg) wordt beschreven vond ik geweldig, zoveel humor in enkele seconden.
elias229
-
- 242 berichten
- 712 stemmen
ik vond het begin vrij saai !
het einde vond ik wel erg leuk.
Vanaf dat er wapens,... in komen.
ik twijfelde tussen 3 en 3,5.
ik wilde voor 3,2 gaan.....
maar het is dan maar 3 geworden
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Nee, deze is beter. Maar Shaun of the Dead is ook erg goed! 
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Voorspelbaar?

Had jij voorzien dat het hele dorp de dader was?
Starmaster501
-
- 882 berichten
- 174 stemmen
Dat was iets wat ik als laatste zou denken idd. 
Maar deze film was gewoon hilarisch en net iets beter dan Shaun Of the Dead, ook leuk dat er verwijzingen naar Shaun in zitten. 
movieonly
-
- 253 berichten
- 138 stemmen
Engelse humor , helemaal mijn ding deze film in de blind gekocht gekeken en weggegeven .
zwak verhaal
zwakke acteurs
zwakke humor
maar ieder zijn meug.
boattail
-
- 11 berichten
- 112 stemmen
Erg vermakelijke film, als je van engelse humor houdt. Wat mij betreft een dikke aanrader!
Corcicus
-
- 2811 berichten
- 3914 stemmen
Vermakelijk en onderhoudend. Ik heb erg genoten van shaun of the death dus ik wilde wel eens weten wat Edgar Wright nog meer op zijn palmares heeft staan. Deze film draagt de formule in zich van een b actiekomedie met Eddy Murphy, maar ik kan je verzekeren dat die nog nergens zo goed tot zijn recht is gekomen als in deze film. Halfweg beginnen de koppen te rollen en gaat het helemaal loos. Het einde vond ik dan weer wat overdreven, maar het doet geen afbreuk aan de genialiteit van het geheel. Zéér genietbaar!
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
Het einde vond ik nou juist het genialste, alle remmen gaan los zoiets zien we maar zelden in films. Ik had toen echt buikpijn van het lachen zo goed vond ik het
schaap2403
-
- 57 berichten
- 3465 stemmen
wat een belabberde film zeg
het begin was prima.
maar toen eenmaal alles duidelijk werd storte de hele film.
geen seconde om kunne lachen, zat me meer te ergeren.
JakobFugger
-
- 145 berichten
- 1311 stemmen
Tot aan 'de mysterieuze ongevallen' is de film echt droog. Topmateriaal. Daarna is de film iets minder doordat het niks speciaals is en de humor wat minder aanwezig is, maar het einde is heerlijk over the top en maakt weer een hoop goed. Deze film moet je niet al te serieus nemen, dat doet de film ook niet met zichzelf. Deed me ook een beetje denken aan een parodie over H.P. Lovecraft's Innsmouth.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Heerlijk, vooral als je van de serie Midsomer Murders houdt want daar is het één grote parodie op: een truttig dorpje, truttige inwoners en truttige festijnen. Een agent vanuit de grote stad komt er ook letterlijk in voor.
Geweldig ook hoe complex de motieven zijn in de serie, zo eenvoudig zijn ze in Hot Fuzz: alles om de boel maar zo truttig te mogelijk houden en iedereen weg te snijden die daaraan niet voldoet. En dan dacht je dat het redelijk ingewikkeld zou worden 
Het leukste gedeelte vind ik dus tot aan de ontmaskering, daarna schakelt het over op vlotte actiekomedie met tal van filmverwijzingen en over the top scenes. Ook best geinig maar de climax duurde me veel te lang. Wel nog een superdroge uitspraak van Skinner die op het torentje valt: Ohw this reallly hurts..

rambam3
-
- 143 berichten
- 266 stemmen
erg leuke film! zelfs als je hem voor de tweede keer ziet (en dus de verassingen van de film al kent) heb ik er nog erg van genoten. Met name de vele Engelse humor sprak mij erg aan. Dat einde maakt het natuurlijk helemaal af.
4,5 sterren
AjaxRulezzz
-
- 2085 berichten
- 569 stemmen
Mooie actiefilm met veel humor erin. Ook was het verhaal goed en onvoorspelbaar.
Pre- en sequels

The World's End
2013
255 reacties

Shaun of the Dead
2004
755 reacties
Gerelateerd nieuws

Klaar met de Nederlandse Netflix-hit 'Bad Boa's'? Déze vergelijkbare films kan je nu gelijk kijken

'Hot Fuzz' is morgenavond (5 februari) op televisie te zien: 'Bruckheimer en Bay, eat your heart out'

Komische actiefilm 'Hot Fuzz' van Edgar Wright vanavond op televisie
Bekijk ook

The Boondock Saints
Actie / Misdaad, 1999
1.457 reacties

Monty Python and the Holy Grail
Komedie, 1975
630 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties

Kes
Drama, 1969
55 reacties

Drive
Misdaad / Drama, 2011
3.349 reacties

Pelle Erobreren
Drama, 1987
34 reacties
Gerelateerde tags
dorparrestpolitiepartnerparodiemoordsamenzweringseriemoordenaarlandelijk gebiedvuurgevechtenglish countrysidecultfilmpolice force buddy copongelukcornetto trilogy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








