Een onwrikbare toewijding aan waar je in gelooft en een streven naar perfectie; die ingrediënten zetten je op een voetstuk in je vak, hoeveel je op sociaal gebied ook moet opgeven. Maar je kunt ook doorslaan. Want op een gegeven moment zie je alleen maar spoken... toch? Maak het mee in Hot Fuzz, die morgenavond op de buis is!
Het valt niet mee om de beste smeris in de stad te zijn. De Londense politiebrigadier Nicholas Angel (Simon Pegg) is zelfs zo goed, dat hij de rest van het korps te kakken zet. Daarom wordt hij overgeplaatst naar het slaperige Sandford in Gloucestershire. Hoe zwaar de transitie hem ook valt, Angel zet alles op alles om het plaatsje schoon te vegen, hoe onberispelijk het eigenlijk al is... of tenminste, lijkt.
Op patrouille met zijn nieuwe partner, de op actie beluste Danny Butterman (Nick Frost), valt het de nieuwe aanwinst van de plaatselijke blauwhemden op dat er verdacht veel 'ongelukken' gebeuren. Hem wordt verzekerd dat hij er niks achter moet zoeken, want Sandford wordt al decennia lang telkens tot 'Dorp van het Jaar' verkozen. Angel is echter niet zo makkelijk van zijn voetstuk te brengen en begint te graven...
'Hulde aan de Engelsen!'
Na het immense succes van Shaun of the Dead staken Pegg, Frost en regisseur Edgar Wright de koppen opnieuw bij elkaar voor het tweede deel van wat hun Three Flavours Cornetto Trilogy zou worden. Over het resultaat mocht zowel financieel als qua pers absoluut niet geklaagd worden. 3124 van onze forumleden vinden Hot Fuzz samen een zeer aantrekkelijke 3,43/5 waard. Waarom? We deden een greep in de reacties.
"Bruckheimer en Bay, eat your heart out," begint de verhandeling van erwku. "Hot Fuzz is een briljante actie komedie. Geweldige humor, een belachelijk plot en zeer vakkundige gemaakte actiescènes. Ieder die vele mensen uren heeft verspild aan matige jaren tachtig en negentig actiefilms zal alleen nog maar meer genieten van alle clichés die uit de kast worden getrokken. Het laatste half uur zit zo vol met actie, dat is zien om te geloven!"
"Heerlijke film," beaamt Q Jones. "Ik heb in een deuk gelegen om het spectaculaire einde. De film bouwt het goed op, eerst denk je dat het gewoon een aardige komedie is, maar hoe verder je in het verhaal gaat hoe meer ik van deze film ben gaan houden. Dit is op-en-top vermaak. Met een heel goede cast al vond ik Pegg net iets beter dan de rest, maar ja, hij is ook de held van de film. Zeker kijken!"
En ook maxcomthrilla is ontzettend te spreken over Hot Fuzz: "Deze film is absoluut geweldig. Simon Pegg steelt de show als pietleuterige, onvermurwbare politieagent die nooit eens lijkt te zondigen en met grenzeloze passie en precisie hartenlust zijn notitieboekje volkladt. Doordacht en subtiel, zoals de Amerikanen het niet zouden kunnen met hun Scary Movies. Hulde aan de Engelsen!"
Is Britse humor gemengd met grof geweld helemaal jouw cup of tea? Zet dan woensdagavond om 22:40 uur je televisietoestel op Film1 Action en geniet! Profiteer van het voorproefje in de vorm van een trailer hieronder.
Reacties (0)