• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.247 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.140 gebruikers
  • 9.379.744 stemmen
Avatar
 
banner banner

28 Days Later... (2002)

Horror | 113 minuten
3,46 3.209 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Danny Boyle

Met onder meer: Cillian Murphy, Naomie Harris en Christopher Eccleston

IMDb beoordeling: 7,5 (537.129)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 28 mei 2003

Plot 28 Days Later...

"His fear began when he woke up alone. His terror began when he realised he wasn't."

Dierenactivisten dringen een laboratorium binnen om de chimpansees waarop geëxperimenteerd wordt, vrij te laten. De beesten zijn echter geïnfecteerd met een virus dat razernij veroorzaakt. Achtentwintig dagen later wordt Jim wakker uit een coma in een verlaten ziekenhuis in Londen. Ook de stad blijkt verlaten, totdat hij een kerk binnengaat en er een bende razende zombies treft. Selena en Marc redden hem en samen proberen ze te overleven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Ja, maar spiegologies (psychologisch) vind ik de film zeker super!


avatar van Infernal_Lady

Infernal_Lady

  • 39 berichten
  • 44 stemmen

goede horror. erg spannend, mooi gemaakt en prima geacteerd. een ijzersterke openingsscène en een zo mogelijk nog betere vervolgscène.

in het legerkamp dreigde het een stuk minder interessant te worden, maar de plotwending voorkwam dat. 4 sterren voor deze, ongetwijfeld niet erg originele, maar zeker wel verfrissende horrorfilm.

Helemaal mee eens mister Blonde. Ik geef ook een 4.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Ik deze film tamelijk rustig maar toch wel nog de moeite waard om naar te kijken.zeker een goeie film,zeer mooi acteerwerk en weinig actie maar als de actie er is is het wel goede,zoals in het legerkamp met de soldaat die geinficteerd is loslaten,vind ik een leuke scene.


avatar van gemaster

gemaster

  • 1005 berichten
  • 2718 stemmen

Wow! Zelden een film gezien die me op momenten zo'n adrenaline stoot gaf. Ontzettend goed idee om de 'zombies' nu eens snel te maken ipv die slome duikelaars. Een aantal fantastische scenes en een zeer goed uitgangspunt zorgen ervoor dat ik deze film 4 sterren geef.

Nu ik er trouwens zo over nadenk: Er zitten in het spel Half Life 2 bepaalde monsters die wel erg veel overeenkomsten hebben met de monsters uit deze film.


avatar van sebas83

sebas83

  • 131 berichten
  • 0 stemmen

dit is de beste zombiefilm sinds return of the living dead 3 dawn of the dead meegerekend


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

gemaster schreef:

Nu ik er trouwens zo over nadenk: Er zitten in het spel Half Life 2 bepaalde monsters die wel erg veel overeenkomsten hebben met de monsters uit deze film.

Nou, het zijn gewoon mensen met wonden op hun lichaam, geen monsters ofzo!


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

Een film met goede momenten en zwakke stukken. Leuk is dat de zombies retesnel zijn. Maar toch niet helemaal wat ik verwacht (en gehoopt) had.

3*


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Was ook niet wat ik verwacht had, maar wel veel beter!


avatar van Helix

Helix

  • 8 berichten
  • 71 stemmen

Ugh, wat een baggerfilm was dit. Totaal niet spannend, uitgekauwt concept a la Resident Evil(die vele malen beter was dan deze film). De zombies, geinfecteerde mensen whatever zagen er ronduit slecht uit. Een Bfilm met ditto actuers. Ik snap niet dat deze zo'n hoge rating heeft.


avatar van darkcity

darkcity

  • 644 berichten
  • 1475 stemmen

Helix schreef:

Totaal niet spannend

Denk ook niet dat dat echt de bedoeling was, de film is meer gemaakt om een echte apocalyptische sfeer te creeeren en niet om de keiharde aktie en bloederige effecten a la Resident Evil en Dawn of the Dead, het zit er wel in ja, maar het gaat er zeker niet om.

Maar in die sfeer creeeren zijn ze helemaal voor 100 % geslaagd naar mijn mening, want die is echt prachtig !


avatar van HerrieM

HerrieM

  • 136 berichten
  • 86 stemmen

Ik vond het echt een geweldige film. Het is trouwens een losse verfilming van het boek "plague 99" van "Jean Ure"

Vooral het gedeelte waarin London leeg is vind ik prachtig ogen.


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Even kort;

Deze film wekte een bijzondere sfeer op vond ik, aparte.. Erg mooie 'stille' shot genomen ook! En vind het een goede film van Boyle. Verdient vind ik ook zeker 3.5 sterren van mij.

Edie


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

De schrijver van deze film gaat de Halo-games tot filmscript bewerken.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Dat zal dan wel een plothole extravaganza worden . Al kan dat, in dit geval dus, nog best een leuke film opleveren als je je daar overheen kan zetten.


avatar van Disk

Disk

  • 394 berichten
  • 914 stemmen

Het zou wel aangenaamd zijn als er eenmaal een goede film gemaakt wordt die gebaseerd is op een game. Een Halo film kan wel wat worden, maar dat dacht ik eerder ook over Resident Evil.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Hoezo, Plothole Extravaganza? 28 Days Later is toch cool? Wat is er mis met het script van 28 Days Later?


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Hij heeft trouwens ook The Beach geschreven en is een fervent gamer. Heeft dus een nauwe band met Danny Boyle. Wat als dat nou de regisseur wordt? Microsoft heeft aangegeven er deze keer serieus iets van proberen te maken.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Wat is er mis met het script van 28 Days Later?
Nou ja, er gebeuren wel erg veel onlogische dingen oa druppel bloed in oog, meteen gek terwijl scenes daarvoor toch stukken bloederiger waren, Frank die over autos in de tunnel rijdt. Misschien niet allemaal plotholes te noemen maar toch. Videogame adaptaties staan doorgaans ook niet echt bekend om hun logische verhaal.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

BoordAppel schreef:

(quote)
Nou ja, er gebeuren wel erg veel onlogische dingen oa druppel bloed in oog, meteen gek terwijl scenes daarvoor toch stukken bloederiger waren, Frank die over autos in de tunnel rijdt. Misschien niet allemaal plotholes te noemen maar toch. Videogame adaptaties staan doorgaans ook niet echt bekend om hun logische verhaal.


het is nog altijd een film e.Het is geen waar gebeurd verhaal e.En als je alles gaat opnoemen dat niet logisch is in films ga je veel werk hebben hoor:).
Vind dit een goeie film.Nog goed verhaal vind ik.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

BoordAppel schreef:

Nou ja, er gebeuren wel erg veel onlogische dingen oa druppel bloed in oog, meteen gek terwijl scenes daarvoor toch stukken bloederiger waren, Frank die over autos in de tunnel rijdt. Misschien niet allemaal plotholes te noemen maar toch. Videogame adaptaties staan doorgaans ook niet echt bekend om hun logische verhaal.

Misschien onlogisch, maar het is ook fictief. Dat Frank over die auto's rijdt, vind ik ook niet eens zo onlogisch, als je een soort van 'opstapje' hebt... Ik vind dit eerlijk gezegd niet onder de categorie plothole vallen.

Ik moet wel zeggen dat ik Halo nou niet iets vindt voor iemand als Alex Garland, maar aangezien hij een fervent gamer is, zal het wel loslopen, hoop ik. Ik heb Halo trouwens nooit gespeeld, moet ik er nog effe bijzeggen.


avatar van Nieke

Nieke

  • 588 berichten
  • 477 stemmen

Was dat schrikken toen ik na het bekijken van deze film in de bios buitenkwam... Ik ging nog ff uit, loop over straat en plots komt er iemand volle speed aangelopen...

Zombie-alarm! Heb me tegen de muur gegooit om te kunnen ontsnappen.

Om maar aan te tonen dat ik de film goed vond...


avatar van Nieke

Nieke

  • 588 berichten
  • 477 stemmen

De sequel zou trouwens (niet origineel) 28 weeks later noemen. Of was dit al vermeld?

Mss is ie zelfs intussen afgeblazen.

Ach ja, zolang er maar een Jurassic 4 komt!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Nee, Jurassic 4 moet er niet komen! Ik heb het nu al wel gezien... Bovendien was volgens het boek Jurassic Park 3 al niet eens mogelijk. Wat ik ook erg slecht vond aan die film, was dat ie geen ondertitel had, terwijl deel twee (The Lost World) dat we had!

28 Weeks Later ja, dat had ik ook gelezen. Ik heb ook begrepen dat Danny Boyle de film waarschijnlijk niet zal regisseren, maar waarschijnlijk zal hij wel samen met Andrew McDonald, de Producer van 28 Days Later en Alex Garland, zoals ik al eerder vermeldde, de schrijver van 28 Days Later, de productie in handen nemen.

Wat me ook gaaf lijkt, is dat er in dit vervolg dus helemaal geen (of nauwelijks) geïnfecteerden meer zijn, maar dat al begonnen is aan de wederopbouw van de getroffen landen. Dat we de wereld na de plaag te zien krijgen, zeg maar!


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

Nee, Jurassic 4 moet er niet komen! Ik heb het nu al wel gezien... Bovendien was volgens het boek Jurassic Park 3 al niet eens mogelijk. Wat ik ook erg slecht vond aan die film, was dat ie geen ondertitel had, terwijl deel twee (The Lost World) dat we had!

Ik vond deel 3 een leukere film als deel 2, hoewel ze beide absoluut geen toppers zijn. Ze hadden gewoon beter géén sequels kunnen maken.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Ik vind deel twee weer beter, denk ik. Maar deel twee was ook nog op een boek gebaseerd, Michael Chrichton heeft naar mijn weten geen derde boek geschreven, dus de eerste sequel was wel gerechtvaardigd.

Maar voor films die op boeken zijn gebaseerd en die een populaire formule hebben moeten die Hollywoodbonzen zelf geen rare dingen gaan verzinnen, dat is ten eerste uitmelkerij en ten tweede is het ook verre van origineel. Deel drie wist me al nauwelijks meer te verrassen, misschien zelfs wel helemaal niet.

Maar we dwalen wel erg af. Effe over 28 Weeks Later: ik denk zomaar niet dat de film het origineel zal kunnen evenaren, zeker niet als Boyle hem niet gaat regisseren. En ik hoop ook zeker niet dat het een grote Hollywoodproductie gaat worden, aangzien de film in de USA volgens mij ook wel erg populair is (maar dat weet ik egenlijk niet zeker). Ik bedoel, die Amerikanen ruiken ook al geld met plannen om Japanse Horrorfilm te gaan remaken, dus hoop ik niet dat ze een groots meesterwerk als 28 Days Later ook zomaar denken te kunnen verkrachten!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Damn, over dat vervolg laten ze nog maar weinig los!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Laatst weer eens gekeken met Audiocommentaar. Dat is eigenlijk hartstikke interessant, ga ik met meer films doen !


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Flipman schreef:

Laatst weer eens gekeken met Audiocommentaar. Dat is eigenlijk hartstikke interessant, ga ik met meer films doen !

Zo heb ik eigenlijk nog nooit een film uitgezeten. Toch eens proberen.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Moet je zeker doen, veel feitjes zijn gewoon leuk en van: "Oh, dat wist ik niet !" Maar er zitten ook een heleboel interessante anekdotes bij, van waarom precies een bepaalde keuze is gemaakt en zo. Mocht je je interesseren in het hoe en wat van en film, dan raad ik je audiocommentaar aan.


avatar van madboy

madboy

  • 52 berichten
  • 625 stemmen

best goed, maar iets te veel cliché, muziek is wel geweldig in deze film.