• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.508 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.649 stemmen
Avatar
 
banner banner

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

Komedie / Mockumentary | 84 minuten
3,26 3.680 stemmen

Genre: Komedie / Mockumentary

Speelduur: 84 minuten

Alternatieve titel: Borat!

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Larry Charles

Met onder meer: Sacha Baron Cohen, Ken Davitian en Pamela Anderson

IMDb beoordeling: 7,4 (472.638)

Gesproken taal: Hebreeuws, Engels, Pools en Roemeense

Releasedatum: 2 november 2006

Plot Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

"Come to Kazakhstan, it's nice!"

Borat is één van de grootste celebrities van Kazachstan en bovendien een bekende tv-reporter. Hij wordt door zijn tv-zender naar Amerika gestuurd om daar verslag te doen van het land, de mensen en de gewoontes. Maar Borat, met zijn documentairecrew in zijn kielzog, raakt vooral geïnteresseerd in de plaatselijke schoonheden en wil per se Pamela Anderson vinden om met haar te trouwen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Borat Sagdiyev

Azamat Bagatov

Luenell

Zichzelf

Prime Minister of Kazakhstan

Zichzelf - Fraternity Member (onvermeld)

Pride Dancer (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Hij was gisteren weer bij Jay Lenno te zien, complete anarchie! Lachen!


avatar van chucknorris

chucknorris

  • 189 berichten
  • 1908 stemmen

+

Heb in tijden niet zooo gelachen. Nee echt, lange tijd gelden dat ik zo in een deuk gelegen heb om een film.

-

op een gegeven moment wordt het allemaal toch wat te veel. Te veel slapstick gedoe ook, o.a. met die beer. Einde met Pamela is weer wel hilarisch

dus

lachend van de ene naar de andere verbazing


avatar van film-gek

film-gek

  • 344 berichten
  • 160 stemmen

in 1 woord briljant met het absolute hoogtepunt in mijn ogen de traditionele Kazachstaanse bruiloft met Pamela

4*


avatar van SmuttWars

SmuttWars

  • 592 berichten
  • 1060 stemmen

De film en de tv series zijn bedoeld om te lachen, maar Cohen laat via zijn karkters Borat, Bruno en in mindere mate Ali G wel af en toe zien hoe mensen denken. Vooral in de zuidelijke staten van de US and A hele foute gedachtes laten uiten. Jodenhaat en moslimhaat is daar héél gewoon...

Maar de film is gewoon super grappig. ****


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Borat, de zoveelste film waarin een geschift personage iedereen hekelt, een doorsnee formule dus; zo had ook u deze nieuwe productie voorspeld? Ja en neen, want Borat bezit ook een zekere emotionele waarde die men niet mag onderschatten.

Van bij het begin wordt duidelijk dat Sacha Baron Cohen geen heilige huisjes mijdt, met als gevolg een reusachtige climax van onschuldige tot grove moppen (die je echt niet maakt in Amerika). Zijn durf kent blijkbaar geen grenzen, maar gelukkig kan hij ook subtiel zijn. De onderliggende gedachte refereert steeds weer naar de zinloze lichtgeraaktheid van de stereotiepe (ijdele) Amerikaan en Borat buit dat gegeven volledig uit, de dronken jongeren of de homohatende Texaan als voorbeelden. Niet alleen het personage Borat schokeert dus, maar eveneens hoe hij die enkele belachelijke ‘Cultural Learnings of America’ terecht aan de kaak stelt – dat in al zijn grofheid. (Het klinkt als een rechtvaardiging, ik weet het, maar begrijp me niet verkeerd, sommige dingen – de meeste eigenlijk – zijn echt not done.)

De keuze voor het hidden-camera-gevoel zorgt er trouwens voor dat je je ongeremd kan uitleven met Borat’s uitspattingen. De verdienste van Larry Charles?

Tot de film, zo’n halfuur voor het eind, het over een andere boeg gooit en de gevoelige kant van Borat toont. Vanaf dan komt de emotie naar de oppervlakte, zonder de komische ondertoon te verwaarlozen. Sacha Baron Cohen vindt een quasi perfecte middenweg tussen tragiek en humor en verweeft die 2 ook weer tot een prachtige climax – meteen ook het einde van de film. Maar Borat zou Borat natuurlijk niet zijn moest hij op het allereind de cirkel niet rondmaken en bij de kijker een zucht van opluchting weten af te dwingen, met een happy end en opnieuw enkele heerlijke moppen (natuurlijk).

Zelden een film gezien die zoveel durf aan de dag legt en waarbij je in zo’n korte tijd een “personage” zo goed kan leren kennen. "Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan" is gewoon een schitterende satire.

Is nice!

4,25*



Gisteren gaan kijken.

Was echt een hilarische film.

Niet te schatten gewoon.

Al wordt het op den duur wel wat gortig ...

Maar ik heb enorm veel gelachen ... en mijn vriendin ook.

Avond vol fun 4*


avatar van Kooshiba

Kooshiba

  • 70 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond 'm eigenlijk maar flauw...

*2,5

Vond ik wel jammer aangezien ik hem wél erg grappig vond als typetje op tv, een film is toch te veel van hetzelfde.


avatar van centurion81

centurion81

  • 2068 berichten
  • 1995 stemmen

Dit soort humor werkt niet zo lang en af en toe is he me echt veel te banaal.

Desalniettemin wel het aanschouwen waard maar ik had deze net zo lief n keer gehuurd achteraf en met n krat bier en wat maten gekeken ipv er geld aan uit te geven in de bios.

3*


avatar van Demeter

Demeter

  • 261 berichten
  • 1666 stemmen

Zo leuk als sommige mensen zeggen, is deze film nu ook weer niet. Mensen in de bios die een paar rijen achter mij zaten, waren aan het schateren van het lachen, maar aangezien ze dat ook deden als er op het scherm niets gebeurde, vermoed ik dat ze gewoon een glaasje te veel op hadden. Als je al melig bent is de film waarschijnlijk leuker. Begrijp me niet verkeerd, ik heb heus wel gelachen om Borat, maar ik had er meer van verwacht. Jackass the Movie vond ik leuker, mede doordat ik zeker wist dat dat niet geënsceneerd was.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Hilarische film. Of sommige scenes nou in scene zijn gezet of niet, ik heb me kapot gelachen en dat is iets wat ik zeer lange tijd niet meer heb gedaan bij een film. Kan me niet eens herinneren wanneer ik voor het laatst zo erg in een deuk heb gelegen. Cohen brengt ons een erg leuk typetje die vooroordelen en stereotypering op een dusdanige manier naar boven brengt bij een aantal mensen dat je hier niet kan spreken van een doorsnee comedyfilm. Heck, dit is zelfs de meest maatschappijkritische document dat ik de afgelopen tijd heb gezien. En dat in combinatie met onweerstaanbare slapstick zorgt dat dit bij mij bijzonder hoog scoort. Tijd vloog voorbij en zou dit maar al te graag een tweede keer willen zien. Meesterlijk die scenes in dat huis van de joden bv en natuurlijk de hilarische worstelscene . Hahaha.
4,5*


avatar van Jeun

Jeun

  • 10 berichten
  • 9 stemmen

Humoristische film ooit!! en die gast heeft egt veel lef aangezien de meeste scenes niet in scene zijn gezet.

heb ik tijden niet zo gelachen, als de meesten.

hij was ook nog eens veel leuker dan ik dacht.

5* , de perfecte humor film dus.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

Binnenkort worden er nog citytrips (inclusief Borat-gids) georganiseerd naar het gehucht genaamd Glod, net zoals bij Lord of the Rings in Nieuw-Zeeland.

Als kers op de taart kan je bovendien voor een prijs van slechts 1 dollar een ritje maken in de befaamde auto, uiteraard voortgetrokken door een paard...promotie verzekerd met deze reportage, al zullen de bewoners er bitterweinig aan over houden.

Die Borat toch...


avatar van ewalk

ewalk

  • 767 berichten
  • 1059 stemmen

Dus niet in scene gezet?Maar wel valse voorwendselen?


avatar van TimD

TimD

  • 1095 berichten
  • 0 stemmen

Niet teveel nadenken, gewoon kijken en lachen.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76957 stemmen

Een magere vijf, een paar glimlach momenten in een film wat duidelijk niet mijn humor is.


avatar van Jessu123

Jessu123

  • 182 berichten
  • 0 stemmen

onzettend gekke vent die borat hij hou van sex dat vindt erg erg raar want dan zou hij in een mooie vrouw al gelijk haar pakken. en dat zoenen haha. gelukkig dat de president van Kazakhstan nu ook weg is van hem. maar dat gekke gedoe in het hotel van dat ze doggy deden en nog andere vormen van sex. erg raare vent hoor ik advieseer iedereen borat te kijken waaronder: volkslied van Kazakhstan te zingen in amerika, antisemitisch

gekkigheid (overgens wat ik erg boos gewoon was), en Pamela Anderson

haha voor mij een dikke 4,5

if it not succes i wil be execute haha


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Lang geleden dat een komedie nog eens tranen uit m’n ogen van het lachen wist te persen. Borat is geniaal! Van de dubbelzinnige mentaliteit van de Amerikanen tot en met het simpelweg de spot drijven met clichébeelden over andere culturen, het zit er allemaal in. Telkens wel op de meest politiek incorrecte manier mogelijk gebracht, maar gevat is het zeker.

Daarnaast zijn er ook gewoon veel leuke contextuele grappen, en alles met een groot gevoel voor timing. Het enige probleem met de prent is dat er een paar momenten plaatsvinden die alleen maar wansmakelijk zijn, waarbij scherpte en niveau plots in het niets verdwijnen. Gelukkig zijn dat er niet teveel, en maken de talrijke topmomenten dat ruimschoots goed zodat we toch kunnen spreken van een erg geslaagd project (al had het nog beter kunnen zijn).

Een must voor wie van innoverende, controversiële humor houdt.

4*


avatar van Wassup !

Wassup !

  • 580 berichten
  • 365 stemmen

Zo'n hoog gemiddelde !!!!! Die moet ik gewoonweg zien!!!!!


avatar van joeri15

joeri15

  • 245 berichten
  • 321 stemmen

echt een hele vette film..4*


avatar van film_kaza

film_kaza

  • 3140 berichten
  • 0 stemmen

Niet één van de grappigste films die ik ooit zag. Geen continu doorlach film. Er zat wel veel humor in. Ik heb soms het idee gehad dat een scene niet in scene was gezet. Dat mensen gewoon echt dachten dat Borat gestoord was en dat het net als somige jackass scene's dus gewoon was opgenomen in de stad. Dat idee vind ik geniaal bedacht. Het is dus waar wat ik las. Erg vermaakt gisteren in de bios.

4 sterren.


avatar van tombo2222

tombo2222

  • 19 berichten
  • 40 stemmen

Het is een soort humor waar je van moet houden.

Het is humor waarbij sommige mensen aangevallen voelen. In deze film zijn er veel anti joden grappen voorbij komen. Zelf is hij, Sasha Baron Cohen, ook joods dus drijft hij ook de spot met zichzelf.

Door Kazachstan te laten voordoen als een land zoals het zeker niet is komen de Americanen nog lulliger voor de dag.

Geweldig gedaan!!!

4*


avatar van Nadiaatje

Nadiaatje

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Ik had meer verwacht van deze film. Na een beetje opgezweept te zijn door voorstukjes en Borat bij Jensen op tv besloot ik naar de bioscoop te gaan. Ik moet zeggen dat hij toch minder was dan dat ik van te voren had verwacht. Jammer, maar helaas. Toch 3,5 sterren voor de momenten dat ik wel in een deuk heb gelegen!


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Borat wordt heerlijk vertolkt door Sacha Cohen Baron die alles en iedereen op zijn hak neemt.

Neem nou alleen al de fantastische intro waarin Borat enkele familieleden en andere Kazachstaanse inwoners van een klein dorpje voorsteld. Het grappige eraan was dat Borat verschrikkelijke dingen zei, die door de mensen daar waarschijnlijk niet eens begrepen werden of waar de mensen simpelweg gewoon trots op waren.

Er mag in Kazachstan misschien nog wel wat mis zijn, Borat onderneemt echter een geslaagde poging om te laten zien dat er in Amerika ook nog wel het een en ander aan schort. Cultuurverschillen, te over en dus komt Borat met van allerlei verschillende mensen in contact. De verschillen tussen Borat en de verschillende groepen mensen mogen dan groot zijn. Minstens zoveel consternatie komt van Borat zelf, die zich van geen kwaad bewust is en vrolijk zijn Kazachstaanse levensstijl voortzet in Amerika. Dit leidt tot hilarische taferelen met als hoogtepunt: het diner bij een familie in Alabama, waar Borat het een ander bijgebracht wordt en zijn prostituee niet mag aanschuiven voor het eten . Op een komische manier wordt hier de bekrompenheid van de mensen aldaar tentoongespreid.

Naarmate de film vordert neemt de frequentie van grappen wat af maar komt Borat soms toch nog grappig uit de hoek. Met name zijn ontmoeting met Pamela Anderson was lachwekkend! Geslaagde film die bij een eventuele herziening uit kan groeien tot een nog betere film. 4*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Vooral het eerste uur is erg lollig. Erg leuk om al die bekrompen Amerikanen, met hun nog bekrompendere uitspraken te zien. Helaas wekt het in de serie beter dan hier. Na het eerste uur was de rek er een beetje uit en ging het zich enigzins herhalen. Het Pamela einde was wel leuk, maar ik geloofde het niet écht...

3,5*, vooral voor het grappige eerste uurtje...


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3297 stemmen

Sluit me bij gotti aan


avatar van jimbo79

jimbo79

  • 274 berichten
  • 3435 stemmen

zalige komedie met een schitterende borat

vooral het feit dat in veel gevallen de mensen niet snappen dat ze in de zeik worden genomen maakt het nog hilarischer


avatar van Hubertien

Hubertien

  • 44 berichten
  • 56 stemmen

Leuke film, maar wel erg flauw.

Het concept is eigenlijk zoals zoveel anderen: doe iemand na, en je kunt zeggen wat je wilt.

Dit is echt een film geschikt voor verjaardagen met een grote groep kijkers.

Ik vond het echter een heeeel e saaie film en heb eigenlijk mijn tijd uitgezeten.


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

Hij is goed.

Wel opvallend hoeveel mensen het hier hebben over "typische Amerikaanse" verschijnselen als bekrompenheid en homo-, joden- en moslimhaat.

Alsof dat niet in Nederland de orde van de dag is.