• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.654 stemmen
Avatar
 
banner banner

Irréversible (2002)

Drama / Thriller | 97 minuten / 86 minuten ('Irréversible - Inversion Intégrale')
3,63 2.137 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 97 minuten / 86 minuten ('Irréversible - Inversion Intégrale')

Alternatieve titel: Irréversible - Inversion Intégrale

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Gaspar Noé

Met onder meer: Monica Bellucci, Vincent Cassel en Albert Dupontel

IMDb beoordeling: 7,3 (161.105)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 1 augustus 2002

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Irréversible

"Time destroys everything."

Twee vrienden, Marcus en Pierre, zijn in Club Rectum op zoek naar een persoon met als bijnaam 'de lintworm'. Marcus is blind van woede en Pierre onderneemt vruchteloze pogingen om de wraaklust van Marcus te temperen door op hem in te praten. Waarom Marcus zo obsessief op wraak uit is blijft vooralsnog onduidelijk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5143 stemmen

flipsen schreef:
Wat ben je slap aan het lullen mikey. Volgens mij heb je de film niet begrepen en heb je de reden van het "aparte" camerawerkt ook niet gesnapt.

Nou eh geen idee. Vast wel een beetje, maar aan de andere kant vind ik ook niet zo vreselijk interessant wat de bedoeling moet zijn.

Verder begint de film heel donker en duister en eindigt hij heel mooi, vrolijk en dromerig. Het verhaal gaat echter andersom, waardoor je een heel raar/naar gevoel van tegenstrijdigheden aan deze film overhoudt. Het desorienterende camara werk van het begin en het rustigere camerawerk aan het eind dragen absoluut aan deze ervaring bij.

Dit allemaal had ik nog wel door.. en niet te vergeten de statische camera in de tunnel. Het gaat me er niet over of iets wel of niet kan gebeuren, Last House on the left, Funny Games, requiem for a, House at the end of the park, Texas Chainsaw etc etc kunnen ook allemaal gebeuren in theorie. Het gaat me erom dat mensen hier (naar mijn idee) deze film vaak als erg representatief zien voor onze samenleving... En daar ben ik het er niet mee eens.


avatar van Safri

Safri

  • 867 berichten
  • 1593 stemmen

Ok, ik vind het wel duidelijk wat je bedoelt mikey


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12856 stemmen

Vorm = sfeer.

Noé weet als geen ander een concept vorm te geven. Alle scenes zijn echt quasiperfect in wat ze voorstellen. Van de bevreemdende openingsscene tot de verwilderde Rectumscene, de manische taxiscene, de tunnelscene, het wilde feestje, het losse metroritje en de hyperromantische slaapkamerscene. Allemaal prachtige kunstwerkjes.

De visuals zijn prachtig. Subliem afglijdend van hyperactief en agressief naar speels en warm. De soundtrack is al even briljant. Ook deze zorgt voor de juiste emoties, zeker in de Rectum en de tunnelscene. En als laatste stevige complimenten aan Cassel en Bellucci, die het beiden ook erg naturel en overtuigend spelen.

Vorm = emotie, en Noé beheerst het perfect. Een totale rush, die ik als kijker als geen andere film meebeleefde. Blijft mooi op de 4de plaats staan, gevoelscinema op z'n best. Al is het dan niet op z'n subtielst.


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Eens met onderhond. Mooi verwoord.

Onderhond schreef:
Alle scenes zijn echt quasiperfect in wat ze voorstellen. Van de bevreemdende openingsscene tot de verwilderde Rectumscene, de manische taxiscene, de tunnelscene, het wilde feestje, het losse metroritje en de hyperromantische slaapkamerscene.

Wat ik ook mooi vind is die dromerige scene met die heerlijke muziek eronder waardoor je mee wegdroomt, gevolgd door dat hele indringende geflits met een hoop kabaal eronder, waardoor je op een hele lompe manier weer met beide benen in de werkelijkheid belandt.


avatar van BellaVita

BellaVita

  • 109 berichten
  • 1118 stemmen

Nou, toch deze film bekijken uit nieuwsgierigheid… wat is er zo mooi aan deze film? NIETS!!! Het verhaal is een oninteressant dun wraakverhaaltje zonder enige diepgang; de dialogen zijn belachelijk en draaien alleen maar om seks, drugs en allerlei belachelijk dingen; de camerawerk gaf me een duizelig gevoel en vond ik echt irriterend… de zogenaamde enig romantische scène vond ik ronduit waardeloos… en over de 2 beruchte scènes: dat zijn de 2 enige scènes van deze film die in mijn geheugen zullen blijven, niet omdat ze zo geweldig zijn, maar omdat ze zo ontzettend ziek en schokerend zijn. Bref, een nietsbetekenend filmpje.

Een 1,5* voor het goeie spel van de acteurs…


avatar van Ramses Hark

Ramses Hark

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Ik weet niet zo goed wat ik van de film moet vinden. Het gaf me in ieder geval een naar gevoel. Ik vind de film duidelijk om te shockeren wat op zich niet erg is, maar ik vind het verhaal niet bijzonder waardoor ik een beetje met een tweeslachtig gevoel blijf zitten. Verhaal van de film: matig, maar interessant door de loop van achter naar voor wat op zich weer niet heel erg origineel is. Manier van filmen: draagt bij aan de sfeer maar voor mij te expliciet, waarom niet meer suggestie? Door de twee extreme scenes ben ik wel wat meer over de film op gaan zoeken. Dat is wel weer knap, van mij 3 sterren.

Ik vroeg me trouwens af of de twee oudere mannen die je aan het begin van de film ziet, de twee hoofdrolspelers van het vervolg van de film zijn. Heeft iemand hier een antwoord op?


avatar van Skyper

Skyper

  • 646 berichten
  • 0 stemmen

dus deze film heeft dezelfde opzet als Memento?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12856 stemmen

Ramses Hark schreef:

Ik vroeg me trouwens af of de twee oudere mannen die je aan het begin van de film ziet, de twee hoofdrolspelers van het vervolg van de film zijn. Heeft iemand hier een antwoord op?

Niet van het vervolg, wel van de prequel : Seul Contre Tous. Althans, toch eentje van die mannen.

En het vertelmechanisme is hetzelfde als Memento inderdaad, maar daar houdt de vergelijking dat toch echt op.


avatar van Ramses Hark

Ramses Hark

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Wat ik bedoel is of die twee oudere mannen aan het begin van de film, of dat die Marcus en die andere gast zijn die de zoektocht naar de dader van de verkrachting ondernemen.

Kortom: begint de film met een toekomstbeeld van hoe de twee hoofdrolspelers van de film later worden (oude, gebroken, vieze mannen, zonder geld)?

Ik ben benieuwd.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12856 stemmen

Nee dus, Het ene karakter uit de gevangenis is lettelijk het personage uit Seul Contre Tous, en heeft verder niks met Irréversible te maken. Noé noemde het zelf ooit als voorbeeld bij de vraag of hij graag bepaalde links tussen z'n eigen films legde.


avatar van Ramses Hark

Ramses Hark

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Oké, dank voor het heldere antwoord. Ik begreep kennelijk je vorige antwoord niet goed. Maar blijkbaar heeft die hoofdpersoon van die film die jij noemde (en van wie volgens mij zijn dochter verkracht wordt in die film) zijn eigen dochter ook sexueel misbruikt (want in het begin van irreversible zegt die oude man dat hij in de gevangenis heeft gezeten voor het hebben van sex met zijn eigen dochter)? bizar.


avatar van Patat

Patat

  • 319 berichten
  • 0 stemmen

Bijzondere film waarvan ik niet goed weet wat ik ervan moet vinden. Het begint allemaal erg warrig en onduidelijk, maar naarmate de film vordert valt alles netjes op zijn plooien. Dit is wellicht te wijten aan het feit dat het verhaal achterstevoren wordt verteld. Een origineel idee, maar verder haalt het wat de spanning uit het verhaal, aangezien je telkens al weet wat er gaat gebeuren. Bovendien vond ik de scenes in de Rectum iets té desoriënterend in beeld gebracht, waardoor het soms moeilijk was om te blijven kijken.

Maar los van dit experimenteel geprul vind ik dat dat de film een degelijk uitgewerkt verhaal te bieden heeft dat toch wel tot denken stemt. De beruchte verkrachtingsscene is pijnlijk realistisch, maar eigenlijk hangt over de volledige film zo'n negatief sfeertje. Een film die zeker zal bijblijven.

Mijn oordeel: een goede 3,5/5.


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Wat een ongelovelijke ...film.

De film begint erg naargeestig en ik werd bijna misselijk van al die donkere bewegende camerabeelden en het geflits.

Als je al geen migraine had krijg je het hier wel van.

Voor de rest kent de film enkele erg geweldadige scenes die erg shockerend waren.

Maar voor mij was het allemaal compleet oninteressant en totaal niet boeiend.

En zodoende een van de meest zinloze films die ik tot nu toe heb gezien!!


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

tevelenco schreef:

En zodoende een van de meest zinloze films die ik tot nu toe heb gezien!!

Wat is er zinloos aan het laten zien van realiteit?


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Linn schreef:

(quote)

Wat is er zinloos aan het laten zien van realiteit?

Er is niets zinloos aan het laten zien van realiteit!!

Maar voor mijzelf was deze film wel zinloos omdat ik hem totaal niet boeiend vond en zelfs ergernis bij me opriep.

Dus zodoende !!


avatar van HeatWave

HeatWave

  • 558 berichten
  • 683 stemmen

Ik heb zelden zo'n debiele film gezien.

Laat ik maar eerlijk zijn ik heb hem niet eens uitgekeken en af en toe doorgespoeld ( niet door het toilet overigens wat ik de film wel waard vind ).

Helemaal met tevelenco eens , een migraine film. Zeer irritant allemaal.

Als dit als kunst word gezien in de filmwereld dan houd ik maar niet van kunst.

Omdat ik deze film niet helemaal gezien heb geef ik daarom ook maar geen punten.

Dit is echt het genre film dat me gestolen kan worden.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Bizarre film, maar wel ontzettend mooi gemaakt! Zeker niet iets waar je met je bak popcorn even lekker voor gaat zitten Weet ook niet of ik hem sowieso ooit nog ns wil zien, maar hij liet wel een vette indruk op me achter. Over het gebruik van de camera is al teveel gezegd, maar het maakt deze film wel. Zonder dat truukje zou er m.i. stukken minder van overblijven. Impressive maar naar.

3.5*


avatar van Ghostdog1971

Ghostdog1971

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Tja wat moet ik nu nog zeggen na het lezen van al die berichten, hij is erg goed gemaakt en zeer zeker realistisch, vooral het acteer werk, maar naar het zien van de film is deze realiteit de vuilnisbak in gegaan.

en krijgt van mij een dikke ster voor de acteerwerk


avatar van boerenpummel

boerenpummel

  • 1012 berichten
  • 3639 stemmen

Bizarre en lugubere film die vanwege de structuur, het extreme geweld en de camerabewegingen bijblijft. Doordat het geweld zo enorm confronterend wordt weergegeven wordt je als kijker echt opgeslokt in de film. Ook is het schokkend om te zien hoe redelijk normale personen, zoals die ex van de vrouw toch zo agressief uit de hoek kunnen komen, ook laat deze film zien dat geluk, woede en verdriet dicht bij elkaar liggen..

4,5*


avatar van Silvio Dante

Silvio Dante

  • 2943 berichten
  • 2153 stemmen

Wat begon/eindigde (weet niet goed wat te gebruiken )
als een keiharde handy-camhorrorfilm, nam vele vormen aan: thrilller, erotiek, drama, politiek als je wil...
De titel van de film is eveneens (na het zien ervan) een uitstekende keuze: Het slaat erop dat de tijd allles kapot maakt, dat daden,tijd,gebeurtenissen hellaas onomkeerbaar zijn. De verwijzing naar 2001: Space Oddissey ,de vormgeving van de dvd (letters in spiegelbeeld) en de gebeurtenissen van achter naar voor weergeven maken het geheel gewoon af.

Ik heb echt genoten van deze film, hij was schokerend, boeiend, opwindend: alles tegelijk. Fantastisch!
4.5* (omdat de onchronologische weergave toch wel van Memento is overgenomen)


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Mwoah, toch wel een anderhalf punt ervan af... Goede film, de lange shot's en het acteerwerk is geweldig, maar het verhaal is toch zéér slapjes. De dialogen maken het ENIGSZINS interessant, maar dat kan de film na die verkrachting echt niet redden, en is het doorhobbelen tot het einde.

Mooie shot's, muziek, acteerwerk én effecten, maar in principe blijft de film verder toch wel erg leeg.. Stuk minder enthausiast dan de eerste maal. 3*


avatar van Robbertroos

Robbertroos

  • 29 berichten
  • 30 stemmen

Denk niet dat ik deze film nog een keer wil zien. Niet doordat hij slecht is, maar omdat er toch wel twee schokkende scenes in zitten. Ik kijk niet vaak weg bij een film, maar bij deze heb ik dat toch wel moeten doen.

Verder is het een goede film. Wat ik knap vind aan de film is dat het lange shots zijn waar niet in geknipt is, wat het wat realistischer maakt.

3,5


avatar van LTub

LTub

  • 9 berichten
  • 658 stemmen

In Irréversible zit alles wat het leven te bieden heeft in exteme vorm, vooral de donkere, maar ook mooie dingen.

Doordat de film niet op een 'gemaakte' manier is gemaakt, is hij erg meeslepend (en daarmee bij vlagen schokkerend). Bij die verkrachtingsscene moest ik - voor het eerst in 10 jaar - wel even wegkijken (net als vele kijkers onder ons al vertelden). Ik vond het walgelijk om de mooiste vrouw op deze aarbol verkracht zien worden.

Dit neemt niet weg dat de film origineel, gewaagd en inspirerend is en toch wel een interessant sfeertje neerzet. Een sterk staaltje vakmanschap van Gaspar Noé.


avatar van Rancid

Rancid

  • 600 berichten
  • 868 stemmen

Wat een film zeg! Kan me niet herinneren dat ik ooit zó'n enorme overgang tussen begin en eind heb gezien. Geniale shots. Erg goed geacteerd, bizar om te zien hoe zo'n aardige, rustige gast als Marcus zo'n irritant en druk kan worden door wat coke en drank. Wat me ook erg trof aan de film was het realistische, ik kon me er erg goed in verplaatsen. De relatie tussen Marcus en Alex, hoe zij met elkaar omgaan, kwam me bekend voor en met een flinke hoeveelheid pech zou m'n vriendin en mij dit ook kunnen overkomen. Ik zou net als Marcus doorflippen en wraak willen nemen denk ik. Ook een mooi gegeven is het dat Alex uiteindelijk zwanger blijkt te zijn, wat het geheel nóg wat wranger maakt. Zo maakt de tijd inderdaad alles kapot. Perfecte titel ook, helaas is het lot onwendbaar, maar de stijl van de film en de chronologie gaan hier juist precies tegen in.

Overigens hou ik best van een lekker potje sex op z'n tijd, maar zo'n verkrachting gaat me net wat te ver, dat is niet echt mijn ding. Beetje vreemd ook dat die poppers nog steeds schijnen te werken, nadat langer dan een minuut het dopje van het flesje is geweest. Minpuntje was het wat ongeloofwaardige feit dat noch de travo nog de man die later de tunnel even inloopt en weer wegloopt, de politie bellen of iets anders ondernemen en dat er uberhaubt geen mensen langskomen.
Ik vond het geweld trouwens behoorlijk meevallen. Er zitten eigenlijk maar 2 scene's in die echt als geweldadig kan bestempellen.

Wat een fantastisch uitzicht op die bomen hebben Marcus en Alex overigens vanuit hun flat!

Geen geniaal meesterwerk, maar wel een erg mooi stukje film wat je gezien moet hebben. 4*


avatar van Safri

Safri

  • 867 berichten
  • 1593 stemmen

Rancid schreef:

Overigens hou ik best van een lekker potje sex op z'n tijd, maar zo'n verkrachting gaat me net wat te ver, dat is niet echt mijn ding.

Niet?


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Rancid schreef:
Minpuntje was het wat ongeloofwaardige feit dat noch de travo nog de man die later de tunnel even inloopt en weer wegloopt, de politie bellen of iets anders ondernemen .


Beetje naief om dat ongeloofwaardig te noemen. Vond het juist een reële weergave van een (weliswaar erg trieste) kant van de mens.


avatar van LTub

LTub

  • 9 berichten
  • 658 stemmen

Sinds wanneer moeten films uberhaupt geloofwaardig zijn. Heeft men geen fantasie meer? Of geen oog voor het symbolische?

Politici moeten geloofwaardig zijn.


avatar van pluckymrx

pluckymrx

  • 3 berichten
  • 7 stemmen

Ik heb maar een woord: indrukwekkend. Zeker de moeite waard deze film te kijken


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

In het begin denk je, waar gaat dit naar toe? Ik had eerlijk gezegd geen zin in Memento 2. Ik heb overwogen om de film af te zetten en de traditionele 0,5* te geven. Gelukkig heb ik dat niet gedaan. Na 20 minuten begint zich een goed verhaal te ontvouwen. Weliswaar achterstevoren, maar de boodschap is dan ook helder. "Tijd maakt alles kapot!". 3*


avatar van ambijans

ambijans

  • 50 berichten
  • 396 stemmen

Ik vond deze film vrij sterk. Het klopt wel dat je in het begin wat moet wennen tijdens die ambulancescène in het begin, maar de scène met de brandblusser én de verkrachtingsscène zijn gewoon angstaanjagend realistisch in beeld gebracht, in dat opzicht geen film voor iem met een zwakke maag. Ik zag 'm bijna 2 jaar geleden in de grote vakantie en ik heb 'm vorig jaar zelf gekocht. Muziek tijdens slotscène vond ik onwaarschijnlijk knap (iets van Beethoven als ik goed heb opgelet). *** 1/2