Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 92 minuten / 99 minuten (extended version)
Alternatieve titels: John Rambo / Rambo IV
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Sylvester Stallone
Met onder meer: Sylvester Stallone, Julie Benz en Matthew Marsden
IMDb beoordeling:
7,0 (255.380)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 februari 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Rambo
"Live for nothing, or die for something."
Vietnam-veteraan John Rambo leeft al geruime tijd in een afgezonderde levensstijl in Bangkok. Op een dag wordt hij ingehuurd door een groep christelijke zendelingen om hen per boot te vervoeren naar Birma. Niet veel later wordt het dorp waar de zendelingen hun humanitaire missie uitvoeren aangevallen. Dit komt Rambo te weten als hij door diezelfde christelijke beweging wordt ingehuurd om een groep huurlingen te brengen naar het punt waar hij ze heeft achtergelaten in Birma. Samen met het team gaat hij op zoek naar de vermiste zendelingen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 255380)
- Trailer (YouTube)
- Rambo (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John Rambo
Sarah
School Boy
Lewis
Diaz
En-Joo
Reese
Tint
Michael Burnett
Jeff
Video's en trailers
Reviews & comments
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8557 stemmen
Teleurstellende box-office in de VS, maar misschien dat het zo na de Super Bowl weer bij gaat trekken.
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
Rambo zonder nieuw jasje maar met een ouderwetse Rated R !
Hoe je de film gaat vinden kan al eigenlijk vooraf bepaalt worden als je bovenstaande teksten leest. Vind hem te oud/lelijk/geen acteur -> ga er dan niet heen !
Heb je zin in een ouderwets geweldadige, verhaal"loze" actie-film met veel vliegende mens-onderdelen -> ga d'rheen !
Het ouderwetse gevoel van een rambo-film zit gewoon ook hier in de film. Ja, er is een verhaal maar daar gaat het niet echt om. Ja, er zijn leuke karakters gemaakt en goede acteurs gescreend, maar daar gaat het niet om.
Als jij weet wat een rambo-film is, dan ga je eigenlijk voor een opgepompte Stalone die op diverse manieren diverse mensen ombrengt (voor een goed doel)
Ja, explosies, geweren ( klein en groot ) mijnen,bommen ( klein en groot ) messen, pijlen door hoofden en zomeer.
Ja, ook moorden en visuele beelden van mensen onder de 18 jaar zullen we maar zeggen. Een verfilming van een krankzinnige toestand waar toch voornamelijk weer 1 held uitvoord komt de hele situatie gaat redden.
Ik denk dat het wel duiderlijk is. Weet een beetje wat je kunt verwachten en ga genieten zou ik zeggen. Hij knalt niet zo snel op stoom maar dan stopt hij niet meer tot de laatste zeg maar 5 minuten. Heerlijk stukje entertainment voor de zieke geest ( en daar houden we van 
3,5 * met mogelijkheid tot 4
bisse
-
- 646 berichten
- 444 stemmen
Daar ben ik het niet mee eens. Een acteur dat elk personage kan neerzetten is veelzijdig, maar niet per definitie een goed acteur. Als een acteur slechts enkele goede rollen kan spelen dan vind ik dat niet erg. Zo lang de acteur de rollen aanneemt die bij hem passen, maakt het mij niks uit.
Zo werkt het niet. Je draait eerst mijn stelling om en dan ga je erop in. Ik zeg dat een goede acteur ieder personage kan neerzetten en dat is een belangrijk kenmerk van een goede acteur maar er zijn nog vele andere kenmerken natuurlijk. Maar in feite ben je het met me eens denk ik dat Stallone zeer geschikt is voor bepaalde underdog rollen zoals hij in First blood en rocky 1 en Copland heeft laten zien. Dit waren prachtrollen en dat had niemand beter kunnen doen vind ik.
Maar pogingen die hij gedaan heeft een heel ander karakter neer te zetten zijn dan wel heel erg triest. De poging van hem in de remake van get carter is gewoon triest en lachwekkend. Het zelfde geld voor pogingen in het komische genre.
Wanneer je als acteur alleen maar geloofwaardige rollen kan vertolken die in het verlengde van je eigen persoonlijkheid liggen dan ben je geen goede acteur. Acteren is immers het vermogen je in te leven in verschillende en diverse personages. kortom : Stallone is een zeer sympatieke en toffe gast die enorm veel mensen aanspreekt wanneer hij een rol speelt waarin hij ondanks zijn tekortkomingen op veel vlakken zich erbovenop weet te knokken maar een goede acteur...no way.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wat ik wil aangeven is dat Rambo 3 puur op actie gericht is en bevat voor mij ook de meest memorabele scenes. Rambo is in dit deel compleet een actiefiguur geworden.
Ja maar met Rambo 2 werd hij een lager than life Icoon dat alle actiehelden ver overstijgt. Deel 3 was niets meer dan minder van hetzelfde en ook heel veel minder succesvol dan deel 2.
Daarbij vind ik deel 2 meer op aktie gericht dan deel 3. Deel 3 kent nog al wat overbodige (aktie)scenes. (Zoals het paardenvoetbal en eigenlijk ook het stokken gevecht dat veel te lang duurt. In Rambo 2 staat elke scene vooral in dienst van het zo snel mogelijk laten verlopen van het verhaal. Vandaar oook dat de liefdes scene al wort afgebroken voordat die begint. 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Juist daarom mijn sympathie voor het derde deel. Acteiscenes zijn langer dan in het tweede deel waardoor ze langer bijblijven. Ik kan serieus geen scene meer opnoemen uit deel. Alleen de mesbrandscene staat me nog bij. Zo'n scene die jij ook aanhaalde als bv het stokvechtscene gaat voor mij de actiegeschiedenis in, net als de granaatscene met de rus. Maar ik snap zeker wel jouw liefde voor deel 2. Elke Rambo is een geweldige film. Hopen dat deze de rest overstijgt.
delisomeister
-
- 14 berichten
- 55 stemmen
Vorige week deze film in de bioscoop gezien ( in Dubai )
Hij was hier voor 15 jaar en ouder
Veel aktie ( ik kan mij hellemaal aansluiten bij BS )
Ben blij dat ik hem in de bios heb gezien
voor mij een 3,5
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
zo, zojuist de tickets gereserveerd voor vrijdag om 20u in de bioscoop. Kijk ernaar uit 
lennox
-
- 212 berichten
- 81 stemmen
ehh lennox...wil je nu werkelijk beweren dat cliffhanger en demolition man geen verstand op nul films zijn? Sorry hoor maar wat is dan wel een verstand op nul film in jouw ogen....tik-tak de speelfilm ofzo??
Rocky en de rest van zijn meest bekende films zijn nou ook niet bepaalde breinkrakers op zun zachts gezegd.
Ik begrijp je point maar kom dan met een sterk voorbeeld zoals zijn zeer goede rol in cop-land bijvoorbeeld. Stallone is zeker geen top acteur maar net zoals in zun films is ie gewoon een zeer geschikte en sympatieke underdog die veel mensen aanspreekt. Dergelijke rollen kan ie leuk brengen maar een echte goede acteur kan elk personage neerzetten en dat kan ie simpelweg niet.
Begrijp me niet verkeerd ik heb genoten van veel dingen die hij gedaan heeft maar je moet niet overdrijven. Stukken beter als seagal en van damme qua acteren maar tussen echte acteurs heeft ie geen plaats.
Rocky had verscheidene oscar-nominaties, dus een beetje respect is hier wel op zijn plaats!
Nusi
-
- 45 berichten
- 58 stemmen
Deze film was gewoon goed, goeie actie film. was wel best kort vond ik maar is een goeie vietnam film. ik geef 4,5*
goeie actie film!
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Deze film was gewoon goed, goeie actie film. was wel best kort vond ik maar is een goeie vietnam film. ik geef 4,5*
goeie actie film!
Birma ligt een paar 1000 km ten oosten van Vietnam. 
Ook deze Rambo film schijnt de politieke situaltie/mindset hevig te beroeren.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8557 stemmen
Fijne en energieke machoprent zoals ze helaas niet meer gemaakt worden. Wat een opluchting om na PG-13 Die Hard 4 wat stevige en smerige actie te zien. Jammer dat het eerste half uur zo zwalkt, duurde me net wat te lang voordat de actie begon. Leuk om deze gezien te hebben in een goed gevulde zaal (het aantal vrouwen was op een hand te tellen) die helemaal en steeds harder, evenredig aan de stijgende gore-factor, meeschreeuwde. 3,25*
Referee_deluxe
-
- 19 berichten
- 102 stemmen
Voor de actie liefhebbers, zeker de moeite. Heb hem net gezien en vooral het laatste half uur wer er intense geschoten en gestoken. En dit met uiteenbarstende lichamen zoals "saving private Ryan" Als je al een liefhebber was van de Rambo filmen, dan ga je dit zeker ook leuk vinden. Voor mij een 4. Een heel leuke filmavond.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Het alternatief einde op first blood
Gelukkig dat het zo niet eindigde. Anders hadden we geen films als deze gehad. 
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Voor de actie liefhebbers, zeker de moeite. Heb hem net gezien en vooral het laatste half uur wer er intense geschoten en gestoken. En dit met uiteenbarstende lichamen zoals "saving private Ryan" Als je al een liefhebber was van de Rambo filmen, dan ga je dit zeker ook leuk vinden. Voor mij een 4. Een heel leuke filmavond.
Met wat zou je het best vergelijken?
First Blood
First Blood II
Rambo 3
mr_cocos
-
- 22 berichten
- 34 stemmen
goeie actie film van rambo , verder wat overdreven acties maar zeker goed .
cubedude
-
- 66 berichten
- 66 stemmen
thankgod dat men dit soort films nog maken, hoewel het met uitsterven bedreigt is.
Jean Claude maakt tegenwoordig ook niet meer veel, Steven Seagal is uitgeteld, Swarzenegger is gouverneur, Stallone is een van de enigen die nog overschiet, op zijn 61ste...
Actie en verstand op nul, Rambo en Rocky waren mijn helden 20 jaar geleden, en dat zijn ze nu nog. De film is natuurlijk veel bloeddorstiger geworden maarja, iedereen moet mee met zijn tijd hé.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Je kan toch niet zomaar Jean Claude en Steven Seagal in en zin noemen met Silverster Rambo Stallone...
Ppower
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Ok, volgens de vrouw een waardeloze film met veel te veel geweld met veel bloedvergieten en mensonterende scenes.
Persoonlijk verwachtte ik een echte Rambo film en dit was er gewoon weer 1, met de verwachte acties en explosies.
Heb deze uiteindelijk in mijn eentje uitgekeken en vond het een film die aan de verwachting voldeed.
Toch wel cool dat je na het eerste deel in1982 het Rambo-gevoel kunt vasthouden en de mensen nieuwsgierig blijft maken 
Ben je fan van de vorige Rambo's, moet je deze zeker even kijken
Ga je toch meer voor een avondje diepgang, sla deze dan over:)
grovonion
-
- 595 berichten
- 2203 stemmen
Je kan toch niet zomaar Jean Claude en Steven Seagal in en zin noemen met Silverster Rambo Stallone...
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
JC en Seagal zijn toch van een ander kaliber. Geen beider heren kwamen ooit in een echt fatsoenlijke film voor en ik durf ook te zeggen dat ze het op acteerwerk ruimschoots moeten afleggen tegen Stallone.
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
woeha, nog 2u40 min en ik zit naar deze film te kijken in cinema 
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
woeha, nog 2u40 min en ik zit naar deze film te kijken in cinema 
En?
rocky I.S
-
- 159 berichten
- 1204 stemmen
ik ga rambo 4 nog in cinema zien ma als die even goed is als 1,2en3 is het een kraker
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
En?
ik moet zeggen, ik ben héél content met deze Rambo, véél beter dan deel 2 en vooral 3. Bijna evenwaardig als deel 1 maar je kunt het niet vergelijken met elkaar, want in deel 1 is het in een stad waar hij geen dodelijke slachtoffers maakt, terwijl er in Birma wel dodelijke slachtoffers zijn.
Stallone lijkt echter niet op een 60-jarige in deze film. Je zou zeggen dat hij 50 is.
Stallone heeft ook bewezen na Rocky Balboa en John Rambo dat hij een goeie regisseur is! Z'n laatste 2 film's zijn goeie!
Ik geef deze film een 4, net als First Blood!
Gettie
-
- 53 berichten
- 2967 stemmen
Hij viel me vies tegen, de film kon het niveau van de drie films eerder echt niet aan.. 2 sterren
Bert1
-
- 2196 berichten
- 0 stemmen
Een goed verhaal?... neen, Diepgang in de dialogen/personages?... neen, een goede moraal/boodschap?... Hell no!, Entertainment?... absoluut!
Knap hoe Stallone duidelijk maakt dat de vijand ook maar gewone mensen zijn. 
3,5*
U-96
-
- 11875 berichten
- 2082 stemmen
Hmmm, ik verlang ontzettend naar deze film; de trailer maakt me al helemaal heet. Als voorspel heb ik deze week de drie voorgangers gekeken.
Portal
-
- 6 berichten
- 51 stemmen
Bikkelhard en naar mijn mening niet zo'n slap aftreksel als andere vervolgfilms. topper
Pre- en sequels

Rambo: Last Blood
2019
648 reacties

Rambo III
1988
336 reacties

Rambo: First Blood Part II
1985
570 reacties

First Blood
1982
914 reacties
Gerelateerd nieuws

Wees er snel bij: deze goed beoordeelde films verdwijnen nog deze maand van Netflix

Sylvester Stallone ziet mogelijke opvolger voor zich: 'Misschien is hij te knap om Rambo te zijn'
Bekijk ook

Kozure Ôkami: Oya no Kokoro Ko no Kokoro
Actie / Avontuur, 1972
11 reacties

Huo Zhe
Drama, 1994
21 reacties

Rocky
Drama / Sport, 1976
641 reacties

Scratch
Documentaire, 2001
28 reacties

Sons of the Desert
Komedie, 1933
69 reacties

Yangguang Puzhao
Misdaad / Drama, 2019
27 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








