Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 115 minuten / 123 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Simon West
Met onder meer: Nicolas Cage, John Cusack en John Malkovich
IMDb beoordeling:
6,9 (337.043)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 19 juni 1997
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Con Air
"They were deadly on the ground. Now they have wings."
Cameron Poe (Nicolas Cage) heeft lang in de gevangenis gezeten nadat er een dode viel in een poging zich te verdedigen. Nu mag hij vervroegd naar huis, maar hij zit wel op het vliegtuig waarmee de gevaarlijkste criminelen naar een nieuw type gevangenis worden gebracht. Cyrus Grissom (John Malkovich) heeft echter een plan uitgewerkt om al de criminelen te bevrijden. Cameron wil de grondtroepen onder leiding van Vince Larkin (John Cusack) helpen om de plannen van Grissom te dwarsbomen.
Externe links
Acteurs en actrices
Cameron Poe
Cyrus "The Virus" Grissom
Agent Vince Larkin
Nathan "Diamond Dog" Jones
"Baby-O" O'Dell
"Pinball" Parker
Agent Duncan Malloy
Tricia Poe
Casey Poe
Guard Sally Bishop
Video's en trailers
Reviews & comments
TonyKing
-
- 21 berichten
- 59 stemmen
Samen met the Rock is dit volgens mij 1 van de weinige films van nicolas cage die ik goed vind. Vooral de laatste jaren vind ik zijn films ontzettend slecht, misschien die nieuwe in de bioscoop daarvan uitgezonderd (heb ik namelijk nog niet gezien). Maar ik irriteer me gewoon mateloos aan die stem van hem.
En ik moet Face off natuurlijk niet vergeten;).
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Mwoehaha, vette actie met vette oneliners. Het komt er mee weg, ja hoor ja. Ik kan er niet echt de vinger opleggen waarom het Con Air lukt. Ik houd het er maar op dat deze film zich vooral niet serieus wil nemen, uitstekend geproduceerd is en bovendien een geniale bijrol van Steve Buscemi bevat. Kostelijk vermaak hoe dan ook
.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Gaat natuurlijk nergens over. Het gezeik over de verjaardag van Cameron's dochter knaagt door tot in het slot, Malloy is zo'n azz kikr die alleen hier op z'n plaats is en de goedzakkerij is nauwelijks te verteren. Enzovoort. Maar wel allemaal met een knipoog. En dan krijg je ineens opgeblazen onzin met veel drive, veel lol en veel uitstraling, dat zich uit in een donzig konijntje, omvangrijke vuurzeeën en stoere c.q. bijdehante one-liners van nogal geflipte figuren.
Vooral de verzameling delinquenten doet er toe. Zo'n kop als die van Swamp Thing (ook de namen zijn heerlijk fout) is een must voor dit soort films. Trekpleisters als Trejo, Rhames en zéker Malkovich, die zich echt staat uit te leven, staan garant voor venijnige expressie en tongval. Kers op de taart is Buscemi, verpakt als een soort volwassen nerd, die de meest hilarische dingen uitkraamt en in bijna elke scène de show steelt. Hier en daar zelfs op gedenkwaardige wijze.
Oké, de doorjengelende muziek is af en toe wel behoorlijk kut, maar dat wordt goedgemaakt tijdens Sweet Home Alabama met, alweer, een wisecrack van Garland Greene. Film dendert voort en heeft een doldwaas slot, maar als verplichte kost binnen dit lompe actiespektakel zeker smulbaar. High Energy Action staat er op één van de posters. Mja, dat lukt heel aardig met als bonus veel lol en bezieling. On any other day, that might seem strange. Maar niet op deze dag.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Één van de meest vermakelijke actiefilms uit de jaren negentig.
Nicolas Cage, John Malkovich en Steve Buscemi op hun best! 
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Zag deze dit weekend 's nachts op BBC3, de VFX zijn nu echt enorm gedateerd. Film ziet er behoorlijk ongeloofwaardig uit.
De Klever
-
- 18 berichten
- 52 stemmen
ConAir.. de laatste film die ik op de ouderwetse videoband heb aangeschaft vroeger. Geen idee waar die band beland is.
Nostalgie met held Nicolas Cage 
MovieMadman
-
- 25 berichten
- 18 stemmen
Wat een lekker over the top film! Zo fout als wat maar een echte J. Bruckheimer film zoals ik ze graag heb! Verhaallijn... who cares. Je word in elk geval bezig gehouden en is een echte stoere mannenfilm zullen we maar zeggen.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Deze film zenden ze minimaal 1 keer per jaar uit maar eerlijk gezegd verveeld hij nooit.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Toppulp. Alles explodeert, half Vegas moet er aan geloven, mensen praten in de afgrijselijkste accenten tegen elkaar terwijl ze de afgrijselijkste teksten oprakelen, slow-motion vliegt je op gepaste en ongepaste momenten om de oren en op de koop toe is de actie nog spectaculair ook. Jerry Bruckheimer is zoals bekend de heer en meester van de dure actiepulp en jaagt er hier in sneltreinvaart tientallen miljoenen door heen bij de talloze explosies en schietpartijen. Het verhaal? Niet belangrijk. De acteurs? Spierballentaal van Cage (wiens accent afgrijselijk is, maar hij komt er mee weg), maniakale taal van Malkovich (genieten) en neurotische acteerwerk van Cusack (leuke rol). Alle bijrollen zijn teveel om op te noemen, maar eigenlijk lijkt het toch alsof iedere acteur zin in zijn rol heeft. Goed, Monica Potter is met het afgrijselijke accent en het barbie-gezicht misschien een kleine uitzondering, maar zoveel zit zij nu ook weer niet in de film.
Topvermaak, al moest ik in het begin echt door de rechtszaak, waar Poe doordat hij zichzelf en zijn vrouw verdedigde voor tien jaar de cel in moet omdat hij toevallig weet hoe hij moet vechten? Dat men de wetten der natuur tart maakt me niet zoveel uit, maar een klein beetje logica kan af en toe geen kwaad.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Ladies and Gentlemen, this is your captain speaking. I have the only gun on board. Welcome to Con Air.
John Malkovich als bad-guy vindt ik helemaal geweldig! Hij moet vaker de bad-guy spelen. Misschien een nieuwe Hannibal? Maar ook Nicolas Cage, met zijn typische kapsel is heel erg cool! De film is erg over de top, alles explodeerd, alles gaat kopen en veel gaan dood. Kortom veel actie. Ook de bad-guys vond ik leuk gekozen, zoals: Malkovich, Chappelle en Steve Buscemi.
Ik heb de film al mega vaak gezien, maar hij blijft gewoon nooit vervelen!
He's got the whole world In his hands. He's got the whole wide world in his hands
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Vind het zo dom altijd dat de verkeerde namen boven de verkeerde gezichten staan op de poster.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Een actiefilm zoals een actiefilm hoort te zijn. Terughoudend, en af en toe een tikkeltje te grof zodat we geshockeerd worden. Actie zit prima in orde, acteerwerk was prima en de humor was ook erg goed. Leuke film waarbij je niet hoeft na te denken. 3,5*
KillahHillah
-
- 118 berichten
- 1316 stemmen
Over the top actiefilm met een aardige Nicolas Cage en Steve Buscemi
Gewoon verstand op nul en kijken maar.
night rider
-
- 105 berichten
- 0 stemmen
2 weken geleden maar weer gekeken omdat ie op tv was....wel een vermakelijke film maar ik stoor me mateloos aan de achtergrondmuziek....ik kan het niet uitleggen maar die gitaarbende moet eruit
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Wat voor muziek wil je dan zien bij een film waar men continu in slow-motion en exploderende achtergronden rondloopt? Een semi-klassieke score met elektrische gitaar is wat mij betreft dan toch echt de beste keuze.
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
echt een geweldige film.
wat heb ik deze film al vaak gezien.
maar hij blijft goed.
KILLERBEE99
-
- 330 berichten
- 785 stemmen
Zo maak je een actiefilm!
Inderdaad,
Deze film zit vol actie, zeker een aanrader!
Travolta_Jackson
-
- 282 berichten
- 218 stemmen
Wat voor muziek wil je dan zien bij een film waar men continu in slow-motion en exploderende achtergronden rondloopt? Een semi-klassieke score met elektrische gitaar is wat mij betreft dan toch echt de beste keuze.
Ja snap Night Rider ook niet, als alles explodeert en in de fik vliegt hoef ik geen romantisch muziekje of zoiets dergelijks.
Geef mij maar snerpende gitaargeluiden.
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1977 stemmen
Leuke actie film voor als je avond niets te doen hebt.
Soms wel wat te maar al bij al leuke film.
Cage doet me wat denken aan zijn rol in Te Rock soms.
3.5 sterren
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Hij was best spannend, iets wat ik niet echt verwacht had.
Slam_Duck
-
- 115 berichten
- 113 stemmen
Dit is en blijft een steengoede film. Zit alles in(van actie, bedrog, tactieks, romantiek, humor....) en is daarboven op allemaal goed uitgewerkt.
Voor de rest begrijp ik nog steeds niet na het meermaals zien van deze film waarom de scene in het zwembad met het meisje in het verhaal is geplakt. Zie hier geen meerwaarde aan?
4*
Kr!kke
-
- 5394 berichten
- 2568 stemmen
Dit is nu echt eens een film waar ik van de eerste t.e.m. de laatste minuut van kan genieten. Ik heb de film ondertussen al een 5-tal keer gezien, en nog verveel ik me geen moment!
Allereerst is er het leuke verhaal, dat echt perfect is voor een actiethriller. Maar wat natuurlijk ook top is aan de film, is de cast. Hierbij is het in de eerste plaats John Malkovich die de show steelt. Voeg bij deze sterke cast een aantal fraaie actiescènes en een goede dosis humor, en je krijgt Con Air als resultaat!
Topfilm!
Piratje
-
- 414 berichten
- 421 stemmen
Een top-actiefilm opgebouwd in het zwaarste milieu groeit van minuut tot minuut tot een ware rampenfilm. De vertolking van John Cusack, met de nodige gepaste humor, maken van deze thriller een film... hoe spannend ook... een heerlijke ontspanningsfilm waarvan je tenen krollen en de rand van de zetel te smal wordt om overeind te blijven.
Voor wie van vuur, vliegtuigen, lawaai, crimi houdt voelt zich helemaal thuis in dit verwoestende Las Vegas van bloedrood. Hier wordt echt een ootje genomen met waarheden, wetten en gezag.
Topfilm die zeker een 4* verdient.
TheShadowking
-
- 403 berichten
- 0 stemmen
Vrij standaard Hollywood productie met Cage in de hoofrol. Vind hem weinig geloofwaardig als brute bad guy, vind hem altijd beter tot zijn recht komen als nerd of in een wat intelligentere rol.
Wel oke voor een keertje als je hem nog niet hebt gezien, maar echt een verstand op 0 film wat mij betreft.
Gerelateerd nieuws

Brute actiethriller 'Con Air' met Nicolas Cage morgenavond op televisie: 'Blijft geweldig'
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

Sin City
Actie / Misdaad, 2005
2.315 reacties

Apocalypto
Actie / Avontuur, 2006
1.874 reacties
Gerelateerde tags
gevangenisambushhelikopterluchthaventerroristgas stationoorlogsveteraanundercovermexican standoffsandstormvliegtuigbraveryhijackingons legerpsychopaatprison guardontsnappenseriemoordenaarschietpartiju.s. marshallas vegasexplosiewreedheidgeweldconvictwoestijnwar herodiabeticdea agenthostile takeoverskyjacker motorcycle chasedisguisesaction heroarmy veteranprisoner transporttransport plane
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











