Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 115 minuten / 123 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Simon West
Met onder meer: Nicolas Cage, John Cusack en John Malkovich
IMDb beoordeling:
6,9 (337.043)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 19 juni 1997
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Con Air
"They were deadly on the ground. Now they have wings."
Cameron Poe (Nicolas Cage) heeft lang in de gevangenis gezeten nadat er een dode viel in een poging zich te verdedigen. Nu mag hij vervroegd naar huis, maar hij zit wel op het vliegtuig waarmee de gevaarlijkste criminelen naar een nieuw type gevangenis worden gebracht. Cyrus Grissom (John Malkovich) heeft echter een plan uitgewerkt om al de criminelen te bevrijden. Cameron wil de grondtroepen onder leiding van Vince Larkin (John Cusack) helpen om de plannen van Grissom te dwarsbomen.
Externe links
Acteurs en actrices
Cameron Poe
Cyrus "The Virus" Grissom
Agent Vince Larkin
Nathan "Diamond Dog" Jones
"Baby-O" O'Dell
"Pinball" Parker
Agent Duncan Malloy
Tricia Poe
Casey Poe
Guard Sally Bishop
Video's en trailers
Reviews & comments
Pim1993
-
- 657 berichten
- 851 stemmen
Heerlijke film, bevat echt alles waar topvermaak om draait: Actie, drama en de humor komt echt geweldig naar voren!
''What's that!?'' ''That's a rock.....''
Angelo2
-
- 681 berichten
- 3069 stemmen
Goede actiefilm zoals een actiefilm gemaakt dient te worden. Als hij op tv komt blijj je automatisch kijken en dat is een goed teken. We hadden deze nog op videoband die grijs gespeeld is. Cage speelt een goede rol en de actiescenes zijn dik in orde. Heerlijke top popcornmovie.
Angelo2
-
- 681 berichten
- 3069 stemmen
Zag deze dit weekend 's nachts op BBC3, de VFX zijn nu echt enorm gedateerd. Film ziet er behoorlijk ongeloofwaardig uit.
Is wel vaker met actiefilms he.
Lootsmabaas
-
- 13 berichten
- 15 stemmen
Goede film waar Cage weer goed uit de verf komt. jammer dat de laatste actie scéne wel erg "Amerikaans" is.
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
ik vond dit echt wel een waanzinnig goeie spannende film.
oke hij was op sommige momenten een beetje over de top maar dat mag de pret niet drukken.
Laks
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
Rare poster, waarom staan die namen boven de verkeerde hoofden? 
Verder zeer goede, spectaculaire over the top actiefilm. Goed acteerwerk van Buscemi, Malkovich en een Cage die eens geen irritante rol speelt. Film die je zeker moet kijken als je eens leuke, hersenloze actie wil zien, zonder al te veel verhaal.
ace leader
-
- 3343 berichten
- 0 stemmen
Deze film komt wel erg vaak op tv...maandag dus weer. Toch best zonde, want hier wordt de film niet echt beter van.
Laks
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
Mwa, sommigen zullen de film hierdoor misschien als een doordeweekse tv-film zien, maar het blijft toch wel een bovengemiddelde actiefilm.
JahLex
-
- 57 berichten
- 522 stemmen
ff off-topic hoor, maar ik erger me altijd zo erg aan filmposters waarbij de namen niet matchen bij de hoofden die eronder staan. Dat vind ik gewoon slecht.
Laks
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
ff off-topic hoor, maar ik erger me altijd zo erg aan filmposters waarbij de namen niet matchen bij de hoofden die eronder staan. Dat vind ik gewoon slecht.
Ik erger er mij niet aan, maar vind het wel raar.. is toch maar kleine moeite om de namen boven de juiste hoofden te zetten? 
Saldek
-
- 290 berichten
- 176 stemmen
ff off-topic hoor, maar ik erger me altijd zo erg aan filmposters waarbij de namen niet matchen bij de hoofden die eronder staan. Dat vind ik gewoon slecht.
Ik begrijp er ook geen ruk van waarom dit gebeurt. Ik irriteer me er niet aan, ik zou geen leven meer hebben. Maar het moet haast wel iets bewust zijn, want (nagenoeg) elke hollywoodfilm doet dit met hun hoezen.
En ik héb er geprobeerd een motivatie achter te vinden omdat het eigenlijk, zoals je zelf al zei, nergens op slaat. Maar helaas, niets dat ik vatten kon om tot begrip te komen.
Wat deze film betreft, ik ken 'm nog niet, maar gezien de cast en de reacties hier loont het zeker de moeite te proberen denk ik.
selfhealing
-
- 275 berichten
- 278 stemmen
Ik begrijp er ook geen ruk van waarom dit gebeurt. Ik irriteer me er niet aan, ik zou geen leven meer hebben. Maar het moet haast wel iets bewust zijn, want (nagenoeg) elke hollywoodfilm doet dit met hun hoezen.
En ik héb er geprobeerd een motivatie achter te vinden omdat het eigenlijk, zoals je zelf al zei, nergens op slaat. Maar helaas, niets dat ik vatten kon om tot begrip te komen.
Wat deze film betreft, ik ken 'm nog niet, maar gezien de cast en de reacties hier loont het zeker de moeite te proberen denk ik.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ik moet het ‘m nageven. Nicholas Cage zet hier een heel toffe rol neer. Weliswaar heeft hij de pech dat hij Steve Buscemi en John Malkovich boven zich moet dulden, maar dan nog is hij beter dan we de laatste jaren van hem gewend zijn. Verder is Con Air vooral een frisse en vrij originele actiefilm. De cast is goed. Danny Trejo, Ving Rhames en John Cusack doen het behalve de eerder genoemde namen ook naar behoren.
Na een goede start is het toch vooral genieten van de bijna nonstop actie. Zo’n gevangenisvliegtuigsetting is leuk gevonden. Het komt helemaal goed uit de verf door de nogal uiteenlopende soorten karakters. Buscemi kan dan ineens ontzettend creepy zijn. Heerlijk gewoon. Het is dat de echt briljante scenes ontbreken, maar Con Air houdt je over het algemeen makkelijk aan het beeld gekluisterd door de interessante ontwikkelingen en de korte, maar krachtige, geweldsexplosies. Het einde vind ik dan wel jammer. Op het moment dat men aan de afronding mag beginnen, komt er ineens een vrij stupide achtervolging. Nog even heel klef de goeien tegen de slechten.. Het totaal onverwacht inzetten van Lynyrd Skynyrds klassieker Sweet Home Alabama bewijst dat dit fantastische nummer goed is voor elke gelegenheid.
erpunited
-
- 647 berichten
- 2591 stemmen
Goede film. Goed geacteerd. Goed verhaal volop actie. Heerlijke film om te kijken. Zeker een aanrader onder de actiefilms
hendrikjanjansen
-
- 61 berichten
- 5076 stemmen
Geweldige actiefilm uit de hoogtijdagen van Jerry Bruckheimer. De producent die garant staat voor over-the-top actiescenes met vette muziek en veel slow-mo's. Stijl die mij wel aanspreekt. Ken weinig producenten die zo hun stempel op een film drukken.
Blijft elke keer weer een genot om deze film te kijken.
ace leader
-
- 3343 berichten
- 0 stemmen
Simon West, Nicolas Cage en John Cusack zien een vervolg op deze film wel zitten (en ik ook).
DiskjockeyEast
-
- 426 berichten
- 362 stemmen
300 % popcornfilm. Hij barst van de fouten... Cyrus ligt ineens precies goed als hij onder de pers komt etc.. al met al wel zeer sterke soundtrack en goed gemonteerd.Deze film legt het wel af tegen The Rock die er vlak voor uitkwam en van dezelfde komaf was. Acteerwerk van Steve Buscemi en John Malcovic is gewoonweg geniaal... Cage blijft wat mij betreft achter (loopt de ghele film te mompelen met een texaans accent) Er wordt veel gekopiëerd uit de succesformule van The Rock.. vandaar popcornfilm en lekker weg te kijken, maar neem er wel een biertje en een korrel zout van 20 kg bij..... 3 sterren
El Loco
-
- 1101 berichten
- 2381 stemmen
Welcome to Con Air.
Con Air ligt al een geruime tijd in onze DVD-kast, maar ik was er nooit echt in geïnteresseerd, tot ik hem gisterenavond weer lag liggen. Ik ben niet meteen een fan van films over vliegtuigkapingen en dergelijke maar dankzij de acteurs die hier in meespelen, kreeg ik plots goesting om hem te bekijken. En hij was het zeker en vast waard.
De reden waarom ik niet echt een fan ben van dit soort films is dat ze gewoon erg voorspelbaar zijn. Een paar mannen kapen een vliegtuig, 1 persoon staat op als held en bevrijd de gijzelaars. Niet dat ik een grote kenner ben op het vlak van kapingfilms, maar in bijna alle gevallen verloopt het volgens dit stramien en ook Con Air wijkt hier niet van af. Cameron Poe komt op de dag van zijn vrijlating terecht op een vliegtuig tussen andere criminelen, die erin slagen het vliegtuig over te nemen. Hier en daar zijn er natuurlijk wel wat problemen en hindernissen die moeten overwonnen worden, maar natuurlijk lukt het hem om weer veilig bij zijn gezin te komen. Origineel is het dus niet te noemen, maar nergens verliest de film zijn vermakelijkheid en zijn tempo. Veel daarvan is te danken aan de verschillende heerlijke personages die op het voorplan verschijnen en ook de humor die nooit veraf is. De film neemt zich duidelijk niet serieus wat af en toe voor een aantal leuke scènes zorgt, zoals wanneer Cameron het lijk naar beneden laat vallen en terecht komt op een auto. Qua amusementsgehalte is dit gewoon perfect. Ook qua actie valt er genoeg plezier te beleven, want de scènes in de woestijn en in Las Vegas mogen er best zijn. Voor de meeste zal het einde veel te sentimenteel zijn en daar is wel iets van waar, maar voor mij was het absoluut niet storend. Voor een keer nam ik het met plezier erbij.
Con Air zou nooit zo goed geweest zijn zonder deze geweldige cast. Zoals ik al even aanhaalde bevat Con Air enkele memorabele personages, maar ze worden dan ook wel erg goed neergezet. Nicolas Cage vind ik geen wereldacteur, maar hier is hij perfect gecast en doet hij het echt geweldig. Zijn accent waar hij speciaal voor heeft getraind, wordt niet echt gewaardeerd, maar ik vond het goed passen en zijn one-liners kwamen er geweldig uit. Sowieso één van de betere rollen die ik van Cage heb gezien, maar eigenlijk wordt de show echt gestolen door John Malkovich. Ik ben hem nog niet tegengekomen in zulke rol, maar het bad - guy gaat hem erg goed af. Langs de ene kant is hij enorm overtuigend als bad-guy, maar hij weet dat dan ook nog eens te combineren met een heerlijke dosis humor. Is er dan nog iemand die niet mag vergeten worden? Absoluut, want Steve Buscemi heeft hier ook een heerlijke rol als massamoordenaar. De scène waar hij begint te zingen terwijl het vliegtuig gaat crashen is één van de beste momenten uit de film. Verdomme, wat een rol en jammer dat hij niet langer meedoet. De vaak verguisde John Cusack deed eigenlijk niet veel verkeerd, maar voor hem was het natuurlijk zeer moeilijk om zich tussen al dit acteergeweld te onderscheiden. Ook Danny Trejo, voor mij beter bekend als Machete heeft hier een rolletje als verkrachter. Ik wist eerlijk gezegd niet dat hij hierin meespeelde, maar ook voor hem was het zo goed als onmogelijk om echt op te vallen.
Wat ben ik blij dat ik Con Air een kans heb gegeven, want hij was het wel degelijk waard. Het is in de eerste plaats de cast die ervoor zorgt dat dit enorm vermakelijk wordt. Vooral John Malkovich en Nicolas Cage zetten hier uitstekende rollen neer, maar ook het kleinere rolletje van Buscemi is geweldig. Voor de rest is het verloop vrijwel identiek met andere kapingfilms, maar Con Air staat voor mij gerust ver boven de rest. Hoe langer ik erover nadenk, hoe meer ik geneigd ben deze film een 4.5* te geven in plaats van 4*.
4.5*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8159 stemmen
”What's that? That's a rock.” 
Als er één film is die tot mijn “guilty pleasures” gerekend kan worden, dan is het Con Air wel. Vroeger zag ik hem ieder half jaar wel een keer, dus je kunt wel zeggen dat die vaak door mij bekeken is.
Het is een adrenalinerush van begin tot einde. Daarnaast moet je het allemaal ook niet te serieus nemen en de combinatie met de geweldige personages, zorgt voor geweldig entertainment. Nicoalas Cage maakt zich soms wel eens schuldig aan overacting, ook hier, maar in Con Air werkt dat uitermate goed. Hij is de goede man, die tijdens een vliegtuigkaping, moet zien af te rekenen met tal van veroordeelden. Ving Rhames, Danny Trejo en John Malkovich spelen allemaal erg leuk, maar de show wordt absoluut gestolen door Steve Buscemi. Wat een geweldig weirde persoonlijkheid heeft hij hier, fantastisch.
Naast een leuke cast, bevat Con Air prima actiescènes en kent een hoop vermakelijke oneliners. West weet in ieder geval wel hoe hij actie op het scherm moet toveren, zo bewijst hij hier. De vermakelijke humor die door de gehele speelduur verweven zit, maakt het af en zorgt ervoor dat het geheel geen seconde verveelt.
Topvermaak van de bovenste plank, keer op keer weer.
4,0*
filmofiel
-
- 200 berichten
- 265 stemmen
Goeie film, kijkt lekker weg en verveelt niet. Boordevol actie. Nicolas Cage weet zich altijd heerlijk in zijn rol te zetten.
Noir
-
- 101 berichten
- 99 stemmen
♪Sweet Home Alabama♪
Dat deze film zo fout is als de witte Corvette aan het eind (toevallig ook nog fout geparkeerd) doet er niet toe want wat een geslaagde actiefilm doorspekt met (zwarte) humor is dit geworden!
Malkovich, Cusack, Cage, Buscemi, Rhames, Trejo........ ja, wie eigenlijk niet, doen het erg goed in de respectievelijke karikaturale vertolkingen waar een film als deze om vraagt. Film is zo ongeloofwaardig als het maar zijn kan maar who cares? Dit is op en top vermaak van begin tot eind. “Thank you for flying Con Air!” 4*
fcdenhaag
-
- 114 berichten
- 161 stemmen
Tsja, John Malkovich steelt de show wat mij betreft. Met Nic Cage heb ik nooit wat gehad. Over-the-top bekketrekkerij en irritante stem, net als Sia LeBoef. Verhaaltje erg mager, maar dat is meestal bij een actiefilm. In dit genre wel een van betere, maar 'actie' is niet mijn favoriete genre denk ik.
Beertje45
-
- 817 berichten
- 524 stemmen
stevige aktiefilm, alhoewel de aktie een beetje te vaak stilvalt. Nicholas Cage hoort meestal niet bij mijn favorieten, maar in sommige aktiefilms vind ik hem wel oké. Topper is wel Malkovich, wel een akteur die ik steeds goed vind, steelt de show als Cyrus.
Bad guy to Cyrus: Cy...
Cyrus to bad guy: Sayanora
Djarune
-
- 296 berichten
- 903 stemmen
Leuke jaren '90 actie, maar niet beter maken dan dat is is. Hij legt het inderdaad af tegen het betere The Rock of het nog betere Face Off. Wel een must watch voor popcornvermaak. Behoort tot de betere Bruckheimer kaskrakers. De rol van Steve Buscemi is trouwens echt hilarisch. Dit deed hij daarna nog dunnetjes over in die andere kaskraker Armageddon..
Gerelateerd nieuws

Brute actiethriller 'Con Air' met Nicolas Cage morgenavond op televisie: 'Blijft geweldig'
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

Sin City
Actie / Misdaad, 2005
2.315 reacties

Apocalypto
Actie / Avontuur, 2006
1.874 reacties
Gerelateerde tags
gevangenisambushhelikopterluchthaventerroristgas stationoorlogsveteraanundercovermexican standoffsandstormvliegtuigbraveryhijackingons legerpsychopaatprison guardontsnappenseriemoordenaarschietpartiju.s. marshallas vegasexplosiewreedheidgeweldconvictwoestijnwar herodiabeticdea agenthostile takeoverskyjacker motorcycle chasedisguisesaction heroarmy veteranprisoner transporttransport plane
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








