Genre: Fantasy / Drama
Speelduur: 189 minuten
Alternatieve titel: Stephen King's The Green Mile
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Frank Darabont
Met onder meer: Tom Hanks, David Morse en Bonnie Hunt
IMDb beoordeling:
8,6 (1.542.760)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 9 maart 2000
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Green Mile
"Paul Edgecomb didn't believe in miracles. Until the day he met one."
Nu Paul Edgecomb zijn dagen slijt in een bejaardentehuis, kijkt hij terug op zijn leven als gevangenisbewaker. Jarenlang heeft hij dienst gedaan in de 'Dodengang' van de Cold Mountain gevangenis. Paul denkt vooral terug aan 1935. Ten tijde van de Grote Depressie ontwikkelde Edgecomb een bijzondere band met één van de gevangenen. De zwarte reus John Coffey werd beschuldigd van de verkrachting en de moord op twee kleine meisjes. Er was alleen iets heel bijzonders met hem aan de hand...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,6 / 1542760)
- Trailer (YouTube)
- The Green Mile (BoekMeter)
- The Green Mile (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Paul Edgecomb
Brutus 'Brutal' Howell
Jan Edgecomb
John Coffey
Warden Hal Moores
Eduard Delacroix
Arlen Bitterbuck
Percy Wetmore
'Wild Bill' Wharton
Dean Stanton
Reviews & comments
jipt
-
- 3461 berichten
- 3473 stemmen
Waauw! Dit is goed, gewoon heel goed. Zo echt en zo realistisch, deze film zonder tisseudoos hoogtwaarschijnlijk onmogelijk, uitzonderlijk mooi. Goed acteer werk.
Realistisch? In tegendeel, juist heel onzinnig en vals. Ligt eens toe wat er zo realistisch aan is?
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Alle films zijn naar mijn mening subjectief, maar eerlijk gezegd kan IK (en daarmee bedoel ik IK) weinig voorstellen dat iemand niet onder de indruk was.
RandallFlagg24
-
- 15 berichten
- 83 stemmen
Stephen King is een god. 2 van zijn verhalen in de top 3. Boek van deze film ik nog veel beter dan de film vind ik, mijn favoriete King-boek. Anyway goede film!
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
Realistisch? In tegendeel, juist heel onzinnig en vals. Ligt eens toe wat er zo realistisch aan is?
en wat is er zo onzinnig en vals aan dan?
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
Deze film is een juweel en de zoveelste heropfrissing. Tom Hanks speelt een uitstekende rol. Dit is in mijn ogen één van de beste films aller tijden !!! Neemt je mee in het verhaal van de eerste tot de laatste seconde ..., je wordt erin meegezogen !!! Klasse film !!!
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
Alle films zijn naar mijn mening subjectief, maar eerlijk gezegd kan IK (en daarmee bedoel ik IK) weinig voorstellen dat iemand niet onder de indruk was.
kan ik me ook niet voorstellen.
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Het aantal mensen dat 2,5 of minder geeft, is meer dan een paar enkelingen; die zijn allicht niet onder de indruk. Ik in elk geval niet...
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Dat mar007 (en ook ik) dat vinden zegt natuurlijk niet dat dat zo is. Ik kan het alleen niet voorstellen.
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
inderdaad kan het me moeilijk voorstellen maar uiteraard zijn er ook mensen
die deze film niet goed vinden.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Eindelijk heb ik The Green Mile weer eens herzien en dat was ook nodig. Ik blijf het erover eens dat dit een mooie film is die de harde werkelijkheid combineert met sprookjes-achtige-trekjes. Maar toch begin ik de film een beetje cliché te vinden op sommige aspecten. Met een halfje verlaagd dus. Hetzelfde geldt overigens voor The Shawshank Redemption.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Snap ik inderdaad niets van, cliché is iets wat in deze film niet voorkomt.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Snap ik inderdaad niets van, cliché is iets wat in deze film niet voorkomt.
Ach kom op. Michael Clarke Duncan's personage is toch wel sympathiek maar erg cliché. Zulke types heb ik al vaker in films gezien.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Kan geen cliché zijn want al de andere gevangenisfilms laten altijd een harde, meedogenloze bewaker zien. (drumslag)
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Kan geen cliché zijn want al de andere gevangenisfilms laten altijd een harde, meedogenloze bewaker zien. (drumslag)
Alsof Percy dan niet de genadeloze gemene bewaker is. 
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
inderdaad juist het menselijke en warmte van deze bewakers in deze film maakt
het anders dan in de meeste gevangenis films.
tom hanks en ook david morse zetten hier een prachtige rol neer.
deze film is wat mij betreft onvergetelijk en alles behalve cliche.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Nou John Coffey is anders een zeer cliché personage. De vriendelijke zwarte man.
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Klopt, maar hij wordt dan wel op een heel bijzondere manier overgebracht.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Dat kan dan wel zo zijn, maar dan nog vind ik dat wel opvallend. Maar zoveel negatief geluid wil ik The Green Mile niet geven, want over het algemeen vind ik het een mooie film.
Montanafan1990
-
- 66 berichten
- 30 stemmen
The Green Mile is en blijft de beste film die ik ooit heb gezien.
wood23
-
- 361 berichten
- 243 stemmen
Soms, heel soms gebeurt het dat er een werkelijk prachtige film gemaakt wordt, The Green Mile is daar zeker één van. Wat een juweeltje! Deze film heeft werkelijk alles wat zo'n geweldige film nodig heeft. Een geweldige cast, een schitterende omgeving, prachtig filmwerk en boven alles een buitengewoon en adembenemend goed verhaal. Zo goed dat je aan het einde van de film met een brok in je keel achterblijft. Wauw... Tom Hanks is ook weer brilliant zoals altijd.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
The Green Mile doet natuurlijk nog het meest denken aan The Shawshank Redemption. Niet gek uiteraard, omdat beide films door Frank Darabont geregisseerd zijn, Stephen King beide verhalen geschreven heeft en beide films gaan over tragische figuren in een Amerikaanse gevangenis. Verder is de sfeer natuurlijk exact hetzelfde. Of het ging er halverwege de vorige eeuw inderdaad anders aan toe, of het is een geromantiseerd beeld dat Darabont schept, maar ik geloof niet dat er iemand is die een gevangenisfilm op dezelfde manier kan brengen.
The Green Mile heeft een prachtig verhaal en omvat meerdere mooie karakters. Bij de meeste zit er nog een mooi stukje karakerontwikkeling bij in. Het gaafste personage is wat mij betreft John Coffey. De zwarte reus die bang is in het donker. Erg leuke rol van Michael Clarke Duncan. Sowieso heb ik hier geen slecht acteerwerk gezien. De meeste gevangenisbewaarders en alle gevangenen zijn interessante personages die echt wat toevoegen aan het verhaal. Naja, verhaal… Eigenlijk is het niet veel meer dan een serie mirakels in de dodencel. Door dat laatste aspect hangt er wel een interessante sfeer en dat maakt het niet minder interessant om te volgen. Soms is het (prachtig) emotioneel. Het is me alleen net teveel een aflevering ‘een dag in de dodencel’. Ik mis een richting.
Zodoende is het einde een teleurstelling en de reden waarom ik geen vijf sterren geef. Het is niet dat ik zat te snotteren bij Coffey’s executie, maar het gebeurt allemaal wel vrij abrupt. Alsof men door had dat de tijdsduur al tegen de drie uur opliep. Ik heb het boek niet gelezen, dus ik kan en zal me daar verder niet over uitweiden. Ik vond alleen dat deel in het verzorgingstehuis compleet overbodig.
KijkopFilm
-
- 36 berichten
- 1022 stemmen
Goede film. Ik vond het wel lastig om er in te komen.
Ik voel de vliegjes nog in mijn mond]
nclo
-
- 1494 berichten
- 157 stemmen
Net gezien, ik ben niet veel vaker onder de indruk geweest. Echt geweldig. Zo'n combinatie van drama en fantasy heb ik niet eerder gezien. Wat ik ook erg goed aan de film vond was dat de film jou de personages wil laten voelen. Zo'n aardige grote reus als John heb je al gauw zo veel sympathie voor terwijl zo'n klootzak als Percy je het liefst zelf in de stoel wilt zien zitten. Gelukkig kwam hij ook in het gesticht terecht wat mijn honger enigszins stilde. Verder vond ik het acteurwerk gewoon fantastisch. Ik vind het niet alleen terecht dat Duncan een prijs won, maar Tom Hanks en Sam Rockwell vond ik ook geweldig. Rockwell omdat ik wel een zwak heb voor mensen die een gestoorde maniak zo goed in beeld kunnen brengen. Hulde! 5 stars en niet eentje minder.
Humphrey
-
- 370 berichten
- 314 stemmen
Keiharde realistische film met een spiritueel tintje, op een zeer subtiele wijze verweven in het geheel van het verhaal. Super acteerprestatie van nagenoeg alle acteurs, in het bijzonder van Tom Hanks en Michael Clarke Duncan. Die film moet je zeker gezien hebben. 4*.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Keihard?
Het bedoelt denk ik: realistisch (op de vliegjes na
)
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Wat je er ook van vind keihard en realistisch zijn nou net niet twee woorden die ik aan deze film zou verbinden.
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2375 stemmen
Realistisch... 
Lijken me inderdaad alles behalve toepasselijke termen.
FAQ - Veel gestelde vragen
Welke Academy awards heeft The Green Mile gewonnen?
- Beste mannelijke bijrol (Michael Clarke Duncan) - Beste film - Beste geluid - Beste scenario
Wat is de speelduur van The Green Mile?
189 minuten
Gerelateerd nieuws

Klassieker 'The Green Mile' van Frank Darabont is binnenkort te zien op Netflix

Dit zijn enkele van de beste films uit de koker van Warner Bros.

'The Green Mile' is straks niet meer te streamen: 'Eerste film ooit waarbij ik traantjes voelde prikken'
Iconische dramafilm 'The Green Mile' keert binnenkort terug op Netflix
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.090 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









