• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.065 gebruikers
  • 9.375.090 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Green Mile (1999)

Fantasy / Drama | 189 minuten
4,28 13.030 stemmen

Genre: Fantasy / Drama

Speelduur: 189 minuten

Alternatieve titel: Stephen King's The Green Mile

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tom Hanks, David Morse en Bonnie Hunt

IMDb beoordeling: 8,6 (1.542.760)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 9 maart 2000

Plot The Green Mile

"Paul Edgecomb didn't believe in miracles. Until the day he met one."

Nu Paul Edgecomb zijn dagen slijt in een bejaardentehuis, kijkt hij terug op zijn leven als gevangenisbewaker. Jarenlang heeft hij dienst gedaan in de 'Dodengang' van de Cold Mountain gevangenis. Paul denkt vooral terug aan 1935. Ten tijde van de Grote Depressie ontwikkelde Edgecomb een bijzondere band met één van de gevangenen. De zwarte reus John Coffey werd beschuldigd van de verkrachting en de moord op twee kleine meisjes. Er was alleen iets heel bijzonders met hem aan de hand...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Edgecomb

Brutus 'Brutal' Howell

Jan Edgecomb

Warden Hal Moores

Eduard Delacroix

Arlen Bitterbuck

Percy Wetmore

'Wild Bill' Wharton

Dean Stanton

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van deja

deja

  • 7 berichten
  • 9 stemmen

Goede film

Vooral mooie scénes, die muis vond ik vooral het leukst

een dikke verdiende 3.5


avatar van PROPAYNE

PROPAYNE

  • 114 berichten
  • 107 stemmen

Meesterwerk.

Zowel in boek als in film.

Alle actuers zijn geweldig.

De film blijft verbluffen, elke keer weer.


avatar van TheBunk

TheBunk

  • 746 berichten
  • 3093 stemmen

Net zo matig als The Shawshank Redemption. Veel overeenkomsten met die film qua plot en sfeer. Oversentimenteel, houterig acteerwerk van Hanks. Een grote, huilende neger raakt bij de meeste mensen wel een gevoelige snaar.


avatar van Rogyros

Rogyros

  • 228 berichten
  • 1870 stemmen

TheBunk schreef:

Een grote, huilende neger raakt bij de meeste mensen wel een gevoelige snaar.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad PROPAYNE: een meesterwerk! Het is jaren geleden dat ik de film voor het eerst zag, maar heb hem nu eindelijk weer eens herzien. Dit blijft toch gewoon een prachtige film. Het verhaal al zelf vind ik al prachtig. Het einde voel ik toch altijd wel even in mijn maag qua gevoel. Acteerwerk houterig? Wat een onzin. Tom Hanks speelt een glansrol, net zoals iedereen. Michael Clarke Duncan laat in deze film ook zien wat voor acteerprestaties hij kan leveren.

Een must-see voor elke filmkenner dit prachtig stukje cinema.


avatar van Dejive

Dejive

  • 40 berichten
  • 62 stemmen

Als je deze film niet hebt gezien dan mis je in mijn ogen echt een klassieker.

Dit vind ik echt 1 van de mooiste films die ik ooit gezien heb..zeker in mijn top 5 aller tijden.


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

verwacht geen actiespektakel zeg ik alvast van te voren. Het is een drama film, maar wel een verdomd goede!


avatar van hoestsiroop

hoestsiroop

  • 21 berichten
  • 1415 stemmen

Goede film, alleen duurt hij misschien net een uurtje te lang.


avatar van Masterbrain

Masterbrain

  • 409 berichten
  • 1266 stemmen

Na een herbekijking worden de gevoelens toch wat sterker en intiemer.

Kon het niet laten om mijn stem van 3.5 naar 4 te verhogen , dit pronkstuk heeft het verdient.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Een Stephen King verfilming van Darabont. Dat was bij zijn eerste film bij mij een schot in de roos. Bij de tweede, deze dus, gaat het echter mis. Met The Green Mile krijg ik een film voorgeschoteld, die op elk gebied toch een stuk minder indrukwekkend en goed is.

De film heeft zeker wel zijn sterke punten, en die zijn vooral bij de acteurs te zoeken. Hanks is degelijk, maar Clarke Duncan, Cromwell, Dean Stanton en vooral Sam Rockwell spelen allemaal erg goed. Het verhaal is redelijk, maar tevens behoorlijk voorspelbaar. Op zich niet erg, ware het niet dat de weg ernaar toe behoorlijk aan de lange kant is en alles door het erg trage tempo soms ook behoorlijk wegzakt. Maar over de gehele linie gezien is het allemaal erg degelijk.

Ook de uitwerking van de personages is niet geweldig. Ze worden allemaal nogal kleurloos en zwart-wit neergezet. Daarnaast wordt op een te gemakkelijke manier sympathie voor de gevangenen opgewekt. Ze worden menselijk behandeld, maar hun achtergronden of misdaden die ze hebben gepleegd krijg je niet horen, waardoor je makkelijker met ze zou moeten kunnen meeleven. Ook de uiteindelijke afwikkeling met Clark Duncan wordt iets te lang uitgewijd. Ik vond de film richting het einde erg sentimenteel worden en daar teveel op inspelen.

De uiteindelijke afloop deed mij ook niet zo heel veel. Het lag er allemaal iets teveel bovenop. Ik vind het geen hele slechte film, maar wel eentje, die iets te gemakkelijk mikt op sentiment en daarmee poogt te scoren. De sterke cast en het redelijke verhaal houden de boel nog enigszins overeind, maar warm of koud word ik hier niet bepaald van.

2,5*


avatar van gert_r

gert_r

  • 25 berichten
  • 1400 stemmen

Kwartet! Na Birdy, The Shining en Stalker weer een boekverfilming die beter is dan het boek zelf!


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Een parel van een film door de sterke acteerpresentaties van de heren en een steengoed verhaal!

Eindelijk na al die jaren gezien, ik wilde eens de tijd nemen voor deze film en ik ben blij dat ik dat gedaan heb. Geweldige acteur die Clark Duncan, ontzettend goed. De film heeft een enorme indruk op mij gemaakt, ik zat na de film nog even met open mond, en dat zegt wat. Een sterk verhaal, de film slurpt je als het ware mee in die wereld en dat gevangenisleven. Het was vrij apart om bepaalde scènes te bekijken maar hoe onredelijk ze ook leken, ze waren prachtig in scene gebracht. Het begon goed, het eindigde goed...ik heb geen slecht iets over deze film te melden. Hij staat in de top 10 van moviemeter en na het zien van deze film snap ik ook echt waarom die daar staat en kan ik het er alleen maar 100 % mee eens zijn dat deze film hoog staat op de lijst van 'beste films'.


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

gert_r schreef:

Kwartet! Na Birdy, The Shining en Stalker weer een boekverfilming die beter is dan het boek zelf!

Vreemde opmerking aangezien dit een van de weinige films is die zich op 2 miniscuul kleine puntjes exact naar het boek is verfilmd.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Boek moet ook wel erg slecht zijn dan.....


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

Dat is jou mening, ik denk daar iets anders over.


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Me too Boek is net iets ruwer en minder dramatisch.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

m1chel schreef:

Dat is jou mening, ik denk daar iets anders over.

2 puntjes? Wat hebben ze in de film anders gedaan dan?


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

1 personage is weg gelaten in het verzorgingstehuis waar Paul Edgecomb zit, en en op het einde ziet Paul John Coffey jaren later staan onder een brug.Het zijn niet echt hele belangrijke dingen, maar voor de rest kan ik geen andere dingen opnoemen, want hij was voor de rest exact het zelfde.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

m1chel schreef:
1 personage is weg gelaten in het verzorgingstehuis waar Paul Edgecomb zit, en en op het einde ziet Paul John Coffey jaren later staan onder een brug.Het zijn niet echt hele belangrijke dingen, maar voor de rest kan ik geen andere dingen opnoemen, want hij was voor de rest exact het zelfde.


Die op die brug had wel mooi geweest...


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

Ja ik vond het erg jammer dat ze dat weg hebben gelaten, maar goed. De rest hebben ze gewoon fenominaal verfilmd.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

m1chel schreef:
1 personage is weg gelaten in het verzorgingstehuis waar Paul Edgecomb zit, en en op het einde ziet Paul John Coffey jaren later staan onder een brug.Het zijn niet echt hele belangrijke dingen, maar voor de rest kan ik geen andere dingen opnoemen, want hij was voor de rest exact het zelfde.

Wat is de betekenis van die brugscène dan? Dat hij is teruggekeerd uit de dood?


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

Betekenis... Het gaf de pijn van Paul aan en zijn berouw van zijn daad. Net zoals ik al zei, kleine niet echt belangrijke puntjes zijn veranderd.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

m1chel schreef:

Betekenis... Het gaf de pijn van Paul aan en zijn berouw van zijn daad. Net zoals ik al zei, kleine niet echt belangrijke puntjes zijn veranderd.

Ja, maar werd ermee bedoeld dat Coffey even teruggekeerd was op aarde of was het meer een soort verbeelding van Paul waardoor hij terugdacht aan zijn moeilijke beslissing?


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

DonPeliculón schreef:
(quote)

Ja, maar werd ermee bedoeld dat Coffey even teruggekeerd was op aarde of was het meer een soort verbeelding van Paul waardoor hij terugdacht aan zijn moeilijke beslissing?
Ik vermoed het 2e, want Coffey was zeker dood. En het verhaal leende zich niet voor zo'n goedkoop plot vond ik.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

m1chel schreef:
Ik vermoed het 2e, want Coffey was zeker dood. En het verhaal leende zich niet voor zo'n goedkoop plot vond ik.

Inderdaad, ik vermoed ook dat het dan de tweede optie is. Dat zou ook prima passen in de stijl van het verhaal.


avatar van mar007

mar007

  • 1151 berichten
  • 949 stemmen

mooie indrukwekkende film

goed acteerwerk

ik kan nog steeds niet het einde zien zonder te huilen

uitmuntend


avatar van MizKriz

MizKriz

  • 160 berichten
  • 155 stemmen

Moet steeds tranen laten rollen tijdens de laatste executie,

prachtig acteerwerk van Tom Hanks en Michael Clarke Duncan (die John Coffey vertolkt)

Heb er geen woorden voor.

Verhaal zelf, niet te kort dradig, niet te langdradig, gewoon een perfecte film.

Goed geacteerd, goede fictie

Verdiend echt wel 5*


avatar van notsub

notsub

  • 1482 berichten
  • 1467 stemmen

Vluchten is niet mogelijk bij dit drama. Je wordt toch wel gepakt door dit uitzonderlijk mooie verhaal. Perfect is het echter niet. De lengte speelt me zeker parten en veel karakters worden te nadrukkelijk cliché neergezet. Het acteerwerk is natuurlijk wel in orde en de spirituele magie maakt het af.


avatar van blok

blok

  • 18 berichten
  • 209 stemmen

Wat overschatte, maar natuurlijk wel heel vermakelijk film. En met een paar mooie rollen van Tom Hanks en David Morse.


avatar van lisa2716

lisa2716

  • 17 berichten
  • 20 stemmen

Waauw! Dit is goed, gewoon heel goed. Zo echt en zo realistisch, deze film zonder tisseudoos hoogtwaarschijnlijk onmogelijk, uitzonderlijk mooi. Goed acteer werk.

FAQ - Veel gestelde vragen

Welke Academy awards heeft The Green Mile gewonnen?

- Beste mannelijke bijrol (Michael Clarke Duncan) - Beste film - Beste geluid - Beste scenario

Wat is de speelduur van The Green Mile?

189 minuten