• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.290 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.839 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Green Mile (1999)

Fantasy / Drama | 189 minuten
4,28 13.030 stemmen

Genre: Fantasy / Drama

Speelduur: 189 minuten

Alternatieve titel: Stephen King's The Green Mile

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tom Hanks, David Morse en Bonnie Hunt

IMDb beoordeling: 8,6 (1.543.053)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 9 maart 2000

Plot The Green Mile

"Paul Edgecomb didn't believe in miracles. Until the day he met one."

Nu Paul Edgecomb zijn dagen slijt in een bejaardentehuis, kijkt hij terug op zijn leven als gevangenisbewaker. Jarenlang heeft hij dienst gedaan in de 'Dodengang' van de Cold Mountain gevangenis. Paul denkt vooral terug aan 1935. Ten tijde van de Grote Depressie ontwikkelde Edgecomb een bijzondere band met één van de gevangenen. De zwarte reus John Coffey werd beschuldigd van de verkrachting en de moord op twee kleine meisjes. Er was alleen iets heel bijzonders met hem aan de hand...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Edgecomb

Brutus 'Brutal' Howell

Jan Edgecomb

Warden Hal Moores

Eduard Delacroix

Arlen Bitterbuck

Percy Wetmore

'Wild Bill' Wharton

Dean Stanton

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van vdc

vdc

  • 825 berichten
  • 619 stemmen

Deze film staat op m'n verlanglijstje.

Wordt woensdag vertoond op La Une (Waalse TV), ben nog aan het twijfelen of ik dàn wel zou kijken. Zal weer zo'n gedubte versie zijn... M'n frans is behoorlijk maar niet perfect.


avatar van bylar

bylar

  • 160 berichten
  • 174 stemmen

Ik gaf een 3, en die blijft mooi staan.

Iets te sentimenteel voor mij, wellicht. Wel mooi gedaan allemaal hoor.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Ik heb hem een keer gezien in een bus onderweg naar Parijs, maar ik vond hem niet zo heel bijzonder. Toch wel mooi in elkaar gezet.***


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Dit vind ik een zeer mooie film. Het blijft me fascineren dat verhaal over die grote gozer. Mijn ma heeft het boek van Stephen King gelezen en ze zegt dat het nog beter dan film is. Maar laat maar want ik ben niet zo'n lezer. Ik heb hem al een paar keer gezien maar hij blijft leuk. ik geef hem 4.5 sterren.


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Adembenemend mooie film! Door de langere speelduur, kon alles goed uitgewerkt worden.

Het leek wel veel korter te duren dan hij was. Maar veel goed acteerwerk. En veel leuke muziek tussendoor zoals, 'Cheek to Cheek', 'I can't give anything but love', 'Have you ever see a dream walking'

Fantastisch...5*


avatar van landrover

landrover

  • 142 berichten
  • 915 stemmen

Welke is beter, the green mile of the shawshank redemption, en wrom?


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

landrover schreef:

Welke is beter, the green mile of the shawshank redemption, en wrom?

Appelen met peren ...

Ondanks het feit dat beide films zich in de gevangenis afspelen, gebaseerd zijn op verhalen van Stephen King en geregisseerd werden door Frank Darabont, zijn het twee totaal verschillende films.

Zonder veel te verklappen, wil ik toch zeggen dat Shawshank een meer realistische aanpak verkiest (en paralellen vertoont met Escape From Alcatraz), waar The Green Mile eerder magisch-realistische genoemt kan worden.

Het zijn echter allebei meesterwerken, en welke nu beter is, is eigenlijk moeilijk te zeggen ... dat zal je zelf moeten uitmaken.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

ik ben het helemaal met bioscoopzaal eens. Maar ik vind The Shawshank Redemption toch beter dan The Green Mile.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Nick Kang schreef:

ik ben het helemaal met bioscoopzaal eens. Maar ik vind The Shawshank Redemption toch beter dan The Green Mile.

Vind ik eerlijk gezegd een rare vergelijking. De verhalen zijn totaal verschillend. Alleen omdat ze in een gevangenis zich afspelen, dezelfde regisseur en schrijver heeft, vind ik niet echt een reden om ze te vergelijken.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Dat was al duidelijk gemaakt hoor U-96 dat je de films niet kan vergelijken. zie bericht bioscoopzaal.


avatar van Newbie

Newbie

  • 271 berichten
  • 353 stemmen

Het is mij totaal niet opgevallen dat de film lang duurde, dat is een goed teken geloof ik. Ik vindt het een pracht van een verhaal en voor de rest een mooie film. Ik geef het 3,5 * ( wat voor mij veel is voor een drama film )


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3234 stemmen

Mee eens,Newbie.Al krijgt hij van mij 5 steren.


avatar van replicator

replicator

  • 53 berichten
  • 351 stemmen

Ontroerende film, ik heb nog nooit zoveel traantjes gelaten voor een film

4,5 ster!


avatar van nrggirl

nrggirl

  • 53 berichten
  • 640 stemmen

die film krijgt van mij een 5 het is een zeer mooie film met een meeslepend verhaal ik kon na een half uur niet meet van achter de TV komen om de film verder te bekijken. Tom Hanks heeft goed werk geleverd voor deze film.


avatar van Melkor

Melkor

  • 357 berichten
  • 706 stemmen

Zeer meeslepende film, maar soms zaten er echt momenten in, die er voor mij gerust uit mochten gelaten worden. (en nee, ik bedoel niet dat hij mensen kan genezen). Vooral op het laatste vond ik het een beetje "over the top" toen hij zei dat hij 108 jaar is, en dat die muis nog leeft, je weet wel wat ik bedoel.

Maar al bij al, een goed drama met een zeer meeslepend verhaal en goede acteerprestaties. 4*


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Erg uitzonderlijke,lange maar wel erg boeiende film. Het kleurgebruik is erg mooi net zoals de muziek. Het verhaal heeft veel bovennatuurlijke elementen en zit erg goed in elkaar. Maar vooral de acteerprestaties van Tom Hanks en Michael Clarke Duncan zijn fenomenaal. De film heeft veel mooi in beeld gebrachte scenes en boeit de hele tijd. Het bovenatuurlijke element stoorde me soms wel wat maar voor de rest is dit een ongezien pareltje. De eindscene(waar hij op de elektrische stoel moet) was erg aangrijpend en erg mooi in beeld gebracht ,klasse. 4*


avatar van roda

roda

  • 1670 berichten
  • 961 stemmen

prachtige film, met een briljant verhaal en uitstekend acteerwerk.

de film blijft 3 uur lang boeien.

5*


avatar van Jaap

Jaap

  • 23 berichten
  • 143 stemmen

Het is inderdaad een topfilm, alleen wat ik vind is dat de rol die tom hanks heeft, totaal niet voor hem geschikt is. Ik vind hem meer een acteur voor cast away en comedy's, niet voor serieuze rollen en film. Was in mijn ogen niet geweldig van regisseur. Verder top film!


avatar van roda

roda

  • 1670 berichten
  • 961 stemmen

ik vond Tom Hanks juist wel erg goed.

welke acteur had je dan liever in die rol gezien ?


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Jaap schreef:

Het is inderdaad een topfilm, alleen wat ik vind is dat de rol die tom hanks heeft, totaal niet voor hem geschikt is. Ik vind hem meer een acteur voor cast away en comedy's, niet voor serieuze rollen en film. Was in mijn ogen niet geweldig van regisseur.

Als er 1 ding vervelend is dan is het wel het feit dat men acteurs graag in een hokje stoppen. Die mag alleen comedy doen, die alleen drama en de andere alleen gangster films.


avatar van KillaJah

KillaJah

  • 356 berichten
  • 856 stemmen

Prachtig geacteerd maar vind zoals verschillende onder jullie het magische een beetje overbodig. Ik ben niet zo katholiek opgevoed en van mij mocht het spirituele wonder/god gedoe weggelaten worden. Maar dan was de essentie van de film weg dus wat zit ik hier te lullen. Een prachtige film! ****


avatar van Pierre1

Pierre1

  • 271 berichten
  • 271 stemmen

vdc schreef:

Deze film staat op m'n verlanglijstje.

Wordt woensdag vertoond op La Une (Waalse TV), ben nog aan het twijfelen of ik dàn wel zou kijken. Zal weer zo'n gedubte versie zijn... M'n frans is behoorlijk maar niet perfect.

Koop 'm gewoon op DVD voor €11,99 (BSEEN DVD)


avatar van SSeagal

SSeagal

  • 1866 berichten
  • 659 stemmen

The green mile weerspiegelt weer opnieuw de typische sfeer die Stephen King vaak weet neer te zetten. Een zeer goed drama, met een bijzonder verhaal, soms misschien tegen het overdrijven aan, maar verder een prachtfilm. ****


Een van de betere verhalen van Stephen King van de laatste jaren, en in tegenstelling tot veel verfilmingen van boeken ook een hele goede film.

Goede sfeer en goede acteurs. Kortom een lange film (ruim 3 uur) waarbij ik me geen moment heb verveeld. 4,5 **


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

Als er 1 ding vervelend is dan is het wel het feit dat men acteurs graag in een hokje stoppen. Die mag alleen comedy doen, die alleen drama en de andere alleen gangster films

De mensen die casten kijken meestal naar acteurs die eerder al een soortgelijk personage juist hebben neer kunnen zetten.


Een pracht film waarbij ik menig traan heb laten vloeien. Zeker het kijken waard!

4 sterren heeft deze film van mij ontvangen

Gegroet Bartelehiem


avatar van WB

WB

  • 1614 berichten
  • 2662 stemmen

Dat een film zonder één actiescène, zonder al teveel special effects, en in zo'n rustige sfeer, op een vierkante decameter, en zo emotioneel, ZÓ goed kan uitpakken! Toppie! Had dit totaal niet van deze film verwacht, maar wat wil je ook met een Stephen King story hè Toppertje, met zeer goeie acteurs...

4 sterren!


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Als ik mn lijstje met 4,5 sterren bekijk, moet deze eigenlijk een trapje hoger:

*****


avatar van Purmerend

Purmerend

  • 2775 berichten
  • 3309 stemmen

Een hele goede film. Er zit van alles in Spanning, humor, machteloosheid, oneerlijkheid, drama en fantasie.

Maar ik ga voor de humor.

Vooral met die ene scene met 1 gevangene die spuugt, pist en als toppunt een chocolade koekje vermaald in zijn mond en dan uitspuugt in een bewaker z'n gezicht. En dan die irritante lach van hem prachtig gespeeld.


avatar van lngrid

lngrid

  • 1232 berichten
  • 553 stemmen

Hm, ben er nog niet uit hoeveel sterren ik hem geef. De eerste 2/2,5 uur vielen me flink tegen. Zulke platte karakters. Maar ik moet zeggen dat ik uiteindelijk toch wel onder de indruk ben.

FAQ - Veel gestelde vragen

Welke Academy awards heeft The Green Mile gewonnen?

- Beste mannelijke bijrol (Michael Clarke Duncan) - Beste film - Beste geluid - Beste scenario

Wat is de speelduur van The Green Mile?

189 minuten