• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.500 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Descent (2005)

Horror | 100 minuten
3,42 2.799 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Neil Marshall

Met onder meer: Shauna Macdonald, Natalie Mendoza en Alex Reid

IMDb beoordeling: 7,2 (269.527)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 februari 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Descent

"Scream your last breath."

Een groep jonge vrouwen met dezelfde hobby, namelijk speleologie, gaat op onderzoek uit in een diepe grot. Maar al gauw raken ze in de problemen en moeten alles in het werk stellen om weer levend uit de grot te geraken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van M_M

M_M

  • 32 berichten
  • 25 stemmen

Spannende film!
ik schrok me de 1e keer helemaal dood van die enge beesten/wezens/dingen hoe je het ook wil noeman haha

Wel erg donkere film moet ik zeggen, maarja dat is ook wel logisch gezien de locatie


avatar van jessis

jessis

  • 126 berichten
  • 96 stemmen

Goede spannende film en erg leuk en goed bedacht over een grot en daarin wezens/bewoners/beesten/dingen/crawlers.
vooral omdat het goed bedacht is 4.5 ster


avatar van D-enissse

D-enissse

  • 14 berichten
  • 26 stemmen

Erg goede film had er minder van verwacht,

die monsters waren ook erg goed gemaakt alleen jammer dat ze je niet laten zien waar die monsters vandaan kwamen etc.

paar goede schrikmomenten,

3,5 sterren


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Vandaar vervolgdelen, denk ik zo. Niet dat je in deel 2 zoveel wijzer bent geworden, maar hopelijk zal deel 3 wat meer duidelijkheid verschaffen.


avatar van sonyjh

sonyjh

  • 546 berichten
  • 570 stemmen

had er toch meer van verwacht. Schrikmomenten bestonden vooruit uit cliche's... maarja


avatar van juhnzun

juhnzun

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

Gezien het tweede deel lijkt het dus derop dat Sarah aan het einde van deze film nog steeds in de grot zit


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Spoilers . Die rotamerikanen hebben het einde van deze film veranderd. Daardoor.


avatar van Creasy_Bear

Creasy_Bear

  • 125 berichten
  • 822 stemmen

Goede horror, heeft me aangenaam weten te verrassen


avatar van keeper_jordi

keeper_jordi

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

lekkere film waarin de spanning wordt opgebouwd.

persoonlijk een van mijn favorieten!


avatar van Fast Eddy

Fast Eddy

  • 198 berichten
  • 376 stemmen

Voor mij een weinig verrassende horror film.
(Of heb ik er misschien al te veel gezien?)

Heeft me slechts 1x kunnen doen schrikken/verrassen, namelijk
(het moment dat Sarah ontwaakt in de boshut en voor de venster gaat staan. Op dit ogenblik krijgt ze plots een as door haar hoofd. Dit blijkt echter een nachtmerrie te zijn.)
En dit is eigenlijk ook al een eeuwenoude truc om de kijker te verrassen.

Eindresultaat: niet slecht/niet goed (maar zeker geen hoogvlieger)
Vandaar de neutrale 2.5


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Goeie film zeg!

Retespannend, donker, claustrofobisch, redelijk goor bij momenten.

Ondanks de donkere setting wordt alles eigenlijk vrij goed in beeld gebracht. Ook de creatures waren mooi vormgegeven.

Had het soms wel moeilijk om de personages juist te plaatsen, zeker wanneer ze in verschillende groepjes uiteenvielen, maar da's het enige minpuntje.

En dan het einde...Wat was ik blij toen Sarah eindelijk de uitgang vond, echt een zucht van opluchting, maar o wat een deceptie toen bleek dat dit blijkbaar een droom was en dat ze nog gewoon in die grot zat... Althans, dit blijkt één van de interpretaties te zijn, zo heb ik gelezen in het spoilertopic. Ik hou het wel bij het standpunt dat ik hierboven heb, maar het einde is dus wel voor interpretatie vatbaar.

Echt een heel erg goede en spannende film. Van genoten!


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Fijn dat je hem weet te waarderen, Jawaddedadde! Het minpunt wat jij beschrijft, was inderdaad voor mij ook een punt toen ik hem voor het eerst zag. Hield ze niet goed uit elkaar.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

Een horrortopper van de laatste paar jaar.
Gore,goed verhaal en spanning gaan hier hand in hand.
Vooral de eerste 3 kwartier zijn zenuwslopend.
Als eenmaal de creaturen goed in beeld zijn geweest word het wat minder eng, maar nog niet minder goed.
het acteerwerk van de dames was ook prima in orde, niks op aan te merken.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Elineloves schreef:

Fijn dat je hem weet te waarderen, Jawaddedadde! Het minpunt wat jij beschrijft, was inderdaad voor mij ook een punt toen ik hem voor het eerst zag. Hield ze niet goed uit elkaar.

Ja, heb ik wel vaker als er meerdere personages meedoen. Had ik bij The Thing ook een beetje. Maar meestal stoort het me niet echt, omdat die personages toch bijna altijd inwisselbaar zijn en dus niks van de spanning af doen.

@Erik1677: vond de eerste 45 minuten niet overdreven spannend, wel werden de relaties tussen de vrouwen duidelijk en kwamen ook de kleine kantjes boven. Vond de 45 minuten die volgden toch een pak spannender


avatar van mock turtle

mock turtle

  • 594 berichten
  • 610 stemmen

spannend met een claustrofobische eerste helft en veel schrikmomenten. soms echter ook behoorlijk langdradig en het einde snap ik niet zo goed.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Een spannende thriller/horror film.

De film komt prima over,dit is mede door de prima manier van filmen (is soms net alsof je zelf in de grot zit).

Ook het donkere gedeelte van de film brengt meer sfeer, komt allemaal nog beter naar voren.

De dames acteren ook erg sterk en ze hebben allemaal iets met of tegen elkaar...dit maakt de film weer interessant.

Zal nu eens naar het 2e deel gaan kijken.


avatar van Devoo

Devoo

  • 295 berichten
  • 1111 stemmen

Behoorlijk chaotische film met rommelige actiescénes waardoor niet alles wat gebeurt even duidelijk is. Het concept zelf vind ik wel goed en er zaten toch wel enkele schrikmomenten in. Maar dit vind ik zeker geen hoogvlieger.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2538 stemmen

Aardige horror. De schrik zat er best goed in. Concept van de 'crawlers' waren een beetje simpel, maar niet echt voorspelbaar.

Grot zag er goed uit en hun reis best spannend. Vanavond deel 2 dan maar.


avatar van yvvv

yvvv

  • 55 berichten
  • 46 stemmen

megaman schreef:
(quote)


Is een 1,0 niet een beetje sterk overdreven Ga je elke keer zitten wachten het de volgende goedkope schrikeffect of let je ook op 't acteerwerk, de sfeer en het psychologische aspect? Er zijn zat horrorfilms die onvoldoendes verdienen maar dit is de eerste keer dat iemand deze film ook bestempelt als prul. Dan zul je films als Alien, The Shining en The Thing ook een 1,0 moeten geven omdat de schrikeffecten niet in een rap tempo elkaar opvolgen.

Omdat ik eigenlijk precies dezelfde redenering over deze film had als degene waar jij een stuk tekst van quote, voel ik me even zo vrij om erop te reageren.

Mijn stem is ook 1*. Waarom? Niet omdat, zoals jij zegt, de schrikeffecten elkaar niet in een hoog tempo opvolgen. Ik geef die ster omdat ik:
- het acteerwerk waardeloos vond
- de film veel te donker vond. Nu hoeft het van mij echt niet allemaal in klaar daglicht, gezien dat het sfeertje van de film weer weghaalt, maar iets meer lampjes en duidelijkheid kon geen kwaad bij deze.
- de film onduidelijk vond (want wtf kwamen die vage mannetjes vandaan, hoe komen ze daar, waarom leven ze daar, waarom zijn ze zo etc etc??!
- Er miste teveel diepgang in wat achtergrond informatie

En hoe kun je in vredesnaam deze film in vergelijkingen brengen met de Shining???


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2359 berichten
  • 1807 stemmen

jammer dat de filmposter niet de cover van de dvd is geworden.

Hoe dan ook, dit is echt een onwijs goeie film !!!!!!!

whoooo !!


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Vond het thriller aspect van deze film beter dan het horror aspect. Het moment voordat de monsters kwamen vond ik namelijk beter dan het moment dat ze er waren, alhoewel ik het begin met al dat vrouwengezemel niet zo heel interessant vond. Ik vond het er verder prachtig uitzien en er zat erg leuk camerawerk in de film. Acteerwerk was te pruimen maar niet heel goed, de dames waren over het algemeen lekker.

Ik vond het nooit echt eng, en aardig spannend op z'n tijd. Ik geef 3*


avatar van Colombo

Colombo

  • 234 berichten
  • 537 stemmen

Iedereen die zeikt dat deze film TE donker was, misschien moet je een betere tv of als je hem illegaal hebt een betere rip downen. Want voor mij was ie OK. (bluray)

Verder vond ik dit wel een leuke film, een van de betere 'horrors' die ik laaste tijd heb gezien. Die ***** waren top gemaakt imo. Al leek het soms dat de ene slimmer was dan de andere maarja.. op naar deel 2.

4*

http://img819.imageshack.us...


avatar van finitio

finitio

  • 119 berichten
  • 173 stemmen

Een geweldige film, de spanning wordt goed opgebouwd en de monsters zien er eng uit, ze lijken eigenlijk wel op Gollem in zijn overgangsfase. Maar het allermooiste aan deze film was het einde: een prachtig doemscenario. Als je deze film leuk vindt is de sequel ook wel aan te raden .


avatar van BasvanGroesen

BasvanGroesen

  • 31 berichten
  • 1156 stemmen

Goede film! Lekker orginineel, en wat flinke schrikmomenten!

Mooiste zin uit de film: 'Zolang ze maar niet achter mij aan zitten' Daar moest ik toch wel even om lachen!:P

3,5*


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Meteen in het begin van de film is er met het ongeluk een heel sterke scène. En de film zakt eigenlijk nooit in, er gebeurt steeds genoeg om de kijker te boeien.
Maar vanaf het moment dat ze de grot ingaan wordt het pas echt spannend. Absolute hoogtepunten zijn dan het moment wanneer er een gang instort, en wanneer er eentje van die wezens voor het eerst op camera te zien is. Ook de scène waar dat been terug op de plaats gezet wordt is erg sterk. Verschrikkelijk, je kan de pijn haast voelen.
De wezens zien er goed en ook gevaarlijk uit, alleen jammer dat ze wat makkelijk sterven.
Mijn favoriete personage is met grote afstand Juno. Sportief, avontuurlijk en knap. En ook nog eens bruut in de gevechten met die wezens, echt een topvrouw is dat. Dan vind ik het ook vreselijk jammer dat ze op het einde wordt neergestoken en aan haar lot wordt overgelaten door Sarah. Die reactie van de stervende Beth sloeg toch ook nergens op want het was overduidelijk een ongeluk. Bah, en aan het plot van deel 2 te zien komt dat smerig wijf ook nog eens levend uit die grot terwijl ik hoopte dat ze alsnog verscheurd zou worden door de wezens. Sorry hoor, maar dat einde en dan vooral de dood van Juno haalt voor mij de film naar beneden. Al ga ik binnenkort zeker eens naar het vervolg kijken.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Juno was toch vreemd gegaan met de vent van Sarah? Was ook een grote reden.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Als dat al een reden is. Los dat op als je uit de grot geraakt, maar je gaat in zo een situatie toch niet de enige persoon neersteken die je kan helpen. Ze had toch wel veel grotere zorgen op dat moment.


avatar van MartiN_

MartiN_

  • 100 berichten
  • 110 stemmen

Redelijk goede horror-film. Vooral aan het begin erg sterk. Helaas weet Neil Marshall deze spanning niet vast te houden. De schrikmomenten worden helaas voorspelbaar en de beslissingen/dialogen van de dames worden onrealistisch. Als derde minpunt noem ik het acteerwerk, dit is helaas niet bij iedereen even goed te noemen.

Ondanks deze punten is het wel een vermakelijke en originele film, daarom toch nog een 6.


avatar van Butchers

Butchers

  • 201 berichten
  • 341 stemmen

Nomak schreef:
Als dat al een reden is. Los dat op als je uit de grot geraakt, maar je gaat in zo een situatie toch niet de enige persoon neersteken die je kan helpen. Ze had toch wel veel grotere zorgen op dat moment.

Ja vind ik ook


avatar van panjoe

panjoe

  • 240 berichten
  • 749 stemmen

Gadverdamme ik zit nu dat claustrofobische stukje waar Sarah vast komt te zitten te kijken en wat is dat toch vervelend gefilmd, ben er helemaal naar van .