The Descent (2005)
Genre: Horror
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Neil Marshall
Met onder meer: Shauna Macdonald, Natalie Mendoza en Alex Reid
IMDb beoordeling:
7,2 (269.481)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 2 februari 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Descent
"Scream your last breath."
Een groep jonge vrouwen met dezelfde hobby, namelijk speleologie, gaat op onderzoek uit in een diepe grot. Maar al gauw raken ze in de problemen en moeten alles in het werk stellen om weer levend uit de grot te geraken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 269481)
- Trailer (YouTube)
- Spoilertopic
- The Descent (MusicMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Sarah Carter
Juno Kaplan
Beth O'Brien
Sam Vernet
Rebecca Vernet
Holly
Crawler
Paul Carter
Jessica Carter
Crawler - Scar
Reviews & comments
Franklin1975
-
- 343 berichten
- 419 stemmen
De poster/cover bij deze film is nieuw voor mij. Maar ik heb dan ook de zwarte tincan van deze dvd. Spannende film.
megaman
-
- 1484 berichten
- 229 stemmen
als ik alle berichten over deze film lees,begin ik me af te vragen of ik wel dezelfde film heb gezien net.
ik vond em kortgezegd gewoon waardeloos. denk dat het de slechtste film is die ik de laatste tijd gezien heb. kan aan mij liggen, maar persoonlijk vond ik de spanning ver te zoeken. daarbij was het steeds wel erg donker, dat je niet alles goed kon zien. er zaten een paar schrikmomenten in die de hoop weer deded opleven, maar helaas. deel 2 zal ik ook zeker niet kijken.
krijgt 1* voor originaliteit van het verhaal en de paar leuke schrikmomenten
Is een 1,0 niet een beetje sterk overdreven
Ga je elke keer zitten wachten het de volgende goedkope schrikeffect of let je ook op 't acteerwerk, de sfeer en het psychologische aspect? Er zijn zat horrorfilms die onvoldoendes verdienen maar dit is de eerste keer dat iemand deze film ook bestempelt als prul. Dan zul je films als Alien, The Shining en The Thing ook een 1,0 moeten geven omdat de schrikeffecten niet in een rap tempo elkaar opvolgen.
Wa The Fu
-
- 78 berichten
- 35 stemmen
Heb net deel 2 gezien en deze 5 jaar geleden, vond het toen een verrassende horror qua concept ( claustrofobische grot en blinde wezens) en een paar mooie meiden met inhoud ook die scenes met de camcorder worden een "classic "zie naar REC 1 en 2 gewoon gejat van the descent 1
deel 2 is iets minder ( zie review)
juhnzun
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Ligt het aan mij of lijkt het op een vrouwen orgie op de poster 
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Ik herinner me nog dat ik hem vroeger in de cinema ben gaan zien en goed genoeg vond om me die later op DVD aan te schaffen. De iets te lang uitgesponnen introductie van de verschillende karakters vond ik toen al langdradig overkomen, deze herziening bevestigt dit alleen maar...
Verwacht je de eerste 50 minuten dus niet aan een Horrorfilm maar eerder aan een sfeervolle Thriller. Maar als dan de poppen aan het dansen gaan is er geen houden meer aan !
Dan zit je op een 40 minuten durende rollercoaster-rit van spannende, gore Horror-toestanden en waanzinnig geweld die je niet snel zal vergeten !
Van de soundtrack gaat een zekere dreigende uit die perfect past bij het doemerige sfeertje.
7,5/10.
Als je het geduld kan opbrengen om de eerste 50 minuten uit te zitten waarin niet écht veel gebeurd, maar wel onderhoudend is, zal je beloond worden met een ijzingwekkende Horrorfilm die je op het puntje van je stoel zal houden tot de aftiteling over het scherm rolt. 
Filmsite : DESCENT - Scream Your Last Breath - thedescentfilm.com
Matthiasc88
-
- 272 berichten
- 925 stemmen
Teleurstellend, enige goede moment was als een monster vlak achter een van de vrouwen stond en het beeld flitste, verder heel voorspelbaar
maikel01
-
- 59 berichten
- 36 stemmen
De film heb ik in bezit , toch maar eens gaan kijken
verschillende reacties .. Kijken wat ik er van vindt. Maar ff wat me opmerkt! Bij de poster zijn er bij die 2 meisjes 6 voeten inplaats van 4 ? waar komen die andere 2 vandaan?
Maarja jullie horen van mij. 
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Net gekeken en vond hem redelijk. Ik ben ook zo'n kijker die het soms te donker vond en daardoor even niet meer precies wist welke vrouw nou in beeld was of vermoord werd. Uiteindelijk doe je de optelsom en dan valt dat wel op zijn plaats. Ik word altijd wel een beetje kriegel van dat geschreeuw de hele tijd. Het maakt het niet enger, het maakt het irrtanter.
Waarschijnlijk heb ik ook helemaal niks begrepen van de hele film hoor.
Is die meid op het laatst nou dood, is ze nou weten te ontkomen of zit ze nog daar beneden en is dat einde met de vrachtwagen gedroomd?
En verder die meid die haar vriendin "per ongeluk" doorklieft. Is die nou vreemd gegaan met de man van de hoofdrolspeelster(die dus met het dochtertje overleed)? Misschien kan iemand uitleggen waar ik eigenlijk naar heb zitten kijken. En ja ik heb de hele film gekeken, maar snap het gewoon allemaal niet zo.
Riddierid
-
- 271 berichten
- 1010 stemmen
Heel erg vaak donker en het begin was erg saai... Verder redelijke film best wel spannend
Scython
-
- 9 berichten
- 9 stemmen
Juist. Deze film was dus echt overdreven donker. Vooral wanneer mensen werden aangevallen kon je er vrijwel niks uit opmaken en moet je maar wachten tot het voorbij was en zien of iemand het overleefd had. Of iemand was 'opeens' dood, zonder dat het duidelijk was hoe vanwege die terig duisternis!
Daarbij moet ik zeggen dat alleen het einde goed was, waarbij je echt even dat gevoel van hoop had, waarna dat direct weer verdween nadat je je gerealizeerd had dat ze dat dus allemaal gedroomd had, erg leguber einde.
Maar voor de rest was echt maar 'n beetje naar een slideshow staren.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Hij was 100x beter in het theater, zeg... die akelige veronica medewerkers hebben zelfs het einde verknipt, het eindshot is gewoon weggehaald
. Om nog maar te zwijgen van het verschrikkelijke beeld (je zag er niets van) en de eindeloze reklameblokken (om de 10 min.). Ik heb mijn huis schoongemaakt in de tussentijd en nog niets gemist. Dit is echt de laatste keer dat ik naar een vucking feronica uitzending kijk.
Blarown
-
- 312 berichten
- 0 stemmen
ik heb deze film op DVD en ik was van plan om hem die avond op Veronica te kijken maar ik werd ook ziek van die reclameblokken om de 10 min... dus toen heb ik de DVD van Descent maar aangezet, heb dus geen idee of ze stukjes hebben weggelaten bij Veronica-uitzending, maar meestal bij Veronica is dat wel het geval...
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Net gekeken en vond hem redelijk. Ik ben ook zo'n kijker die het soms te donker vond en daardoor even niet meer precies wist welke vrouw nou in beeld was of vermoord werd. Uiteindelijk doe je de optelsom en dan valt dat wel op zijn plaats. Ik word altijd wel een beetje kriegel van dat geschreeuw de hele tijd. Het maakt het niet enger, het maakt het irrtanter.
Waarschijnlijk heb ik ook helemaal niks begrepen van de hele film hoor.
Is die meid op het laatst nou dood, is ze nou weten te ontkomen of zit ze nog daar beneden en is dat einde met de vrachtwagen gedroomd?
En verder die meid die haar vriendin "per ongeluk" doorklieft. Is die nou vreemd gegaan met de man van de hoofdrolspeelster(die dus met het dochtertje overleed)? Misschien kan iemand uitleggen waar ik eigenlijk naar heb zitten kijken. En ja ik heb de hele film gekeken, maar snap het gewoon allemaal niet zo.
Ja, Juno was vreemdgegaan met Sarah's man en Sarah is niet dood aan het eind want ze doet weer mee in deel 2. Dit is een direct vervolg op het einde van de Amerikaanse versie van de film. Die eindigt op het moment dat Sarah de geest van Juno in de auto ziet. Het was inderdaad erg donker
Contrast wel heel hoog ofzo...
Kristeeel
-
- 42 berichten
- 33 stemmen
Bij de poster zijn er bij die 2 meisjes 6 voeten inplaats van 4 ? waar komen die andere 2 vandaan?
Maarja jullie horen van mij.
Denk dat het bij die bovenste meisje hoort .... haha raar
White Trash
-
- 332 berichten
- 239 stemmen
Had deze film gehuurd en het staat me niet bij dat het toen allemaalzo slecht te zien was eigenlijk. Was gister wel het geval..
Scheurleer
-
- 331 berichten
- 573 stemmen
Mooie meiden, erg matige film. Veel te donkder, raar plot met nogal onlogische beslissingen,. Ik heb hem niet uit kunnen kijken, want na een uur had ik geen belangstelling meer.
1*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Tja, wat verwacht je dan als je een film op Veronica gaat kijken. Ik heb dan meestal na 10 minuten al geen belangstelling meer.... 
Psolitsa
-
- 361 berichten
- 140 stemmen
Ligt het aan mij of lijkt het op een vrouwen orgie op de poster
Het ligt aan jou. Viezerd. Wat haal je je wel niet in je hoofd! Shame on you 
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Wist die Juno nou van te voren dat die monsters daar zouden zitten of niet? En stak Juno nou per ongeluk een speer of zoiets door dr vriendin of dacht ze echt dat het zo'n monster was die haar van achter wou grijpen?
H1DD3
-
- 435 berichten
- 433 stemmen
Tijdje geleden dat ik deze film heb gezien, maar volgens mij wist Juno van te voren inderdaad niets van die monsters af, en ze stak haar vriendin perongeluk neer.
BMW 330i
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
Film onlangs gezien op Veronica, ondanks de de vele reclamblokken en slechte beeldkwaliteit, vond ik het een zeer aangename film om naar te kijken.
de kracht van de film is dat we pas kennis maken met het (nog) onbekende als de film al dik een uur op gang is.
in dergelijke films als wrong turn, the hills have eyes, silver bullet
enz enz maken we al kennis met monster(s)/wezen(s) binnen de eerste 5 minuten; wat de verassing er toch wel een beetje afhaald.
het beklemmende sfeetje van de claustrofobische grotten spraken mij ook erg aan, je leeft en voelt echt mee met de personages. en wanneer op het de eind de laatste overlevende letterlijk uit de aarde komt zetten, zorgt dit voor een krachtig gevoel.
4.0 sterren
WessRocks
-
- 118 berichten
- 123 stemmen
Zeker geen slechte film, de eerste 40min vond ik wel redelijk saai, met name de eerste 20, veel blabla..
daarna werd het interessant, zeker toen de wezens erbij kwamen..
Vond het nog een redelijk 'origineel' concept..
Toch de moeite om te kijken..
Acteer prestatie waren niet slecht, maar ook niet overdonderend goed..
WessRocks
-
- 118 berichten
- 123 stemmen
Mooie meiden, erg matige film. Veel te donkder, raar plot met nogal onlogische beslissingen,. Ik heb hem niet uit kunnen kijken, want na een uur had ik geen belangstelling meer.
1*
na een uur werd de film ook pas interessant..
eddyeddy
-
- 207 berichten
- 207 stemmen
Een film die zeker niet tegen viel, geen inhoudsloos verhaal en nadat mijn ogen enigszins gewend waren aan de duisternis, kon ik me niet onttrekken aan het feit dat deze film aardig wat schrik momenten voor me in petto had....op naar deel 2, ben benieuwd
jadolino
-
- 285 berichten
- 1187 stemmen
Verassende goede horror, weet dat er een deel 2 is en heeft dezelfde goede kritiek. Vreemd dat er wel 5 jaar tussen zit , mag van mij betreft wel in het rijtje van saw, fryday the 13 th , hallowheen en langere series in kortere tijd.
Wel leuk die engelse aksenten. Ben benieuwd naar deel 3 .
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Deze vorig weekend gezien.
Matig werkje wat nauwelijks echte spanning, laat staan pure horror, bevat.
Door middel van een traumatische gebeurtenis met een van de hoofdpersonen aan het begin van de film wordt er nog een wanhopige poging gedaan ietswat van een emotionele, diepere laag aan het verhaal toe te voegen, wat hopeloos mislukt.
Ook het vaak veelste donkere beeld werkt niet echt in het voordeel van de film, daar je de helft van de tijd geen idee hebt wat er nu eigenlijk gebeurt.
De uiteindelijke zogenaamde monsters zijn te suf voor worden.
Het einde doet nogal makkelijk en geforceerd aan.
Zonde van de tijd.
Een drie, ofwel 1,5 ster.
Milan07
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
Na een spannende trailer de film gezien, want hij was op tv. Het eerste half uur was afzien, daarna het moment dat ze enge monster, kannibalen of zombies tegenkwamen. Hierna raakte de film in een stroomversnelling met een vreselijk groot open eind. Weinig gezien omdat veel scenes in het donker waren. in de groten was alleen verlichting via zaklampen. Hierdoor mocht ik zelf de spanning invullen. eigenlijk zat ik naar een film te kijken die weinig boeiend was en overal te kort schoot. Dialogen en karakters weinig tot niet uitgewerkt. het blijft allemaal lekker oppervlakkig en slaapverwekkend. Jammer wat het script had nog wel wat orgineels. Zag dat er ook een vervolg klaarstaat. Maar dat is tegenwoordig standaart bij horror films.
Milan07
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
De film heb ik in bezit , toch maar eens gaan kijken
verschillende reacties .. Kijken wat ik er van vindt. Maar ff wat me opmerkt! Bij de poster zijn er bij die 2 meisjes 6 voeten inplaats van 4 ? waar komen die andere 2 vandaan?
Maarja jullie horen van mij.
Die tante die voor hun staat, dat zijn haar voeten. Succes met de film.
Wa The Fu
-
- 78 berichten
- 35 stemmen
Deze vorig weekend gezien.
Matig werkje wat nauwelijks echte spanning, laat staan pure horror, bevat.
Door middel van een traumatische gebeurtenis met een van de hoofdpersonen aan het begin van de film wordt er nog een wanhopige poging gedaan ietswat van een emotionele, diepere laag aan het verhaal toe te voegen, wat hopeloos mislukt.
Ook het vaak veelste donkere beeld werkt niet echt in het voordeel van de film, daar je de helft van de tijd geen idee hebt wat er nu eigenlijk gebeurt.
De uiteindelijke zogenaamde monsters zijn te suf voor worden.
Het einde doet nogal makkelijk en geforceerd aan.
Zonde van de tijd.
Een drie, ofwel 1,5 ster.
deel 2 zeker niet gaan kijken dan !!
Pre- en sequels

The Descent: Part 2
2009
469 reacties
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

Neotpravlennoye Pismo
Drama / Romantiek, 1960
33 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

Touching the Void
Documentaire / Drama, 2003
97 reacties

Perfume: The Story of a Murderer
Misdaad / Drama, 2006
873 reacties

Martyrs
Drama / Horror, 2008
2.820 reacties

À l'Intérieur
Horror / Thriller, 2007
1.292 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








