• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.558 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.371 stemmen
Avatar
 
banner banner

An American Werewolf in London (1981)

Horror / Komedie | 97 minuten
3,49 924 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Landis

Met onder meer: David Naughton, Jenny Agutter en Griffin Dunne

IMDb beoordeling: 7,5 (133.059)

Gesproken taal: Engels en Zweeds

Releasedatum: 24 december 1981

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot An American Werewolf in London

"From the director of Animal House... a different kind of animal."

Twee Amerikaanse jongens worden op de Schotse Hooglanden aangevallen door een wolf. Eén van de jongens overleeft de aanval en de wolf wordt door de omwonenden doodgeschoten. Maar na dit voorval gebeuren er vreemde dingen met de jongen bij volle maan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

David Kessler

Nurse Alex Price

Jack Goodman

Dr. J.S. Hirsch

Inspector Villiers

Chess Player

Second Chess Player

Second Dart Player

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Hele goede horrorfilm. Het zit hem vooral in die ijzersterke mix van komedie en horror. Niet dat de film zo komisch is (John Landis heeft een slecht gevoel voor humor waarbij grappen moeilijk te bespeuren zijn), maar de luchtige aanpak van komedie zorgt voor een sterk draagvlak en een goede afwisseling met de heerlijke enge horror. Die openingssequentie in "The Slaughterd Lamb" en op de heide zijn ijzersterke stukken horrorcinema!


avatar van DMDude

DMDude

  • 60 berichten
  • 80 stemmen

Onlangs maar weer eens aangezet om te kijken. Ik heb gewoon weer genoten van deze film. Die scene waarin hij voor het eerst transformeert tot weerwolf is gewoon meestelijk.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Was heel benieuwd naar deze film, dus had ook hoge verwachtingen. Zeker als je de lovende kritieken leest.

Maar ik vond het gewoon niets aan.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Opzetje was leuk en het einde was afschuwelijk. Effecten zagen er goed uit, muziek was mager. Deze film had niet veel om het lijf, op een goeie wolf en aantal goed uitziende lijken na, maar was wel vermakelijk. Een absurde versie van het weerwolf verhaal, met zoals gezegt een opvallend waardeloos einde.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Een film die me van begin tot eind in zijn greep had. Van het geweldige openingsshot van het druilerige Britse platteland to de laatste spectaculaire scenes is deze film voor mij perfect.

Het einde is geweldig. De aanblik van een huilende Jenny Agutter bij het dode lichaam van haar minnaar staat haaks tegenover een briljante versie van het nummer Blue Moon.

Dit is ongewijfeld de beste horrorkomedie die er is, op de voet gevolgd door Shaun of the Dead.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7282 stemmen

Zinema schreef:

An American Werewolf in London brak destijds alle records. Landis deed het weer eens goed aan de kassa. Met de special effects van de legendarische Rick Baker (o.a. bekend van Michael Jackson's Thriller). Enige cultstatus is op zijn plaats. Helaas nogal gedateerd. Maar nog steeds tussen gemiddeld en goed, oftewel bovengemiddeld.

Herzien, halfje erbij. Vermaak boven gedateerdheid. Net iets meer dan redelijk. Gewoonweg drie-sterren-goed. Enjoy..


avatar van der laan

der laan

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

heerlijke film...je blijft je vastbijten in de film...

denk toch dat dit 1 van mijn beste films is die ik heb gezien.

heeft me ook vele nachtjes wakker gehouden toen ik als kleine jongen de voorstukjes heb gezien. 4,5 ster!


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Nog even een berichie zodat ik het kan markeren als een recensie.

Zoals gezegt was het bij de eerste kijkbeurt een fikse tegen valler maar later als je der bij nadenkt is deze toch helemaal niet verkeerd. Er word iig wel erg goed in geacteerd.

3,5


avatar van Pistons

Pistons

  • 588 berichten
  • 5579 stemmen

Heerlijke droogkloterij die lekker wegkijkt.


avatar van Scarecrow

Scarecrow

  • 563 berichten
  • 170 stemmen

Erg leuke, maar soms bizarre horrorfilm

Dit is natuurlijk een klassiek, zeker onder de weerwolffilms. De geweldige soundtrack en transformatie zijn beroemd en dat is terecht. CCR zal nooit meer hetzelfde klinken en alhoewel de transformatie alweer redelijk oud is ziet het er nog steeds beter uit dan de uit de CGI getrokken weerwolf veranderingen (Underworld anyone?). Als de weerwolf zelf in beeld in volledige vorm is het ietsje minder, maar nog steeds knap gedaan en vermakelijk.

Verhaal is verder niet heel bijzonder maar wel leuke stof voor de film; niet zozeer het langzaam afdalen naar weerwolf zijn, maar wel de waarschuwingen van de dode vriend, een soort droombeelden van nazi monsters en natuurlijk zijn lang niet onaardige vriendin. Relaties tussen de personen in de film zijn soms wat vreemd maar desalniettemin zeer vermakelijk.

Komt bij dat er ook een aantal zeer sterke scenes inzitten: de aanval op de heide, in de metro en de bezoekjes van de dode vriend tussendoor, die er steeds doder gaat uitzien. Pas met de pop in de bioscoop gaat dit een beetje over de top, maar ala.
Verder is de sfeer erg goed; de acteerprestaties zijn niet heel goed maar dat is ook niet nodig, en ze doen hun ding prima. Enkele komische scenes in de film waren ook prima - denk aan wakker worden in dierentuin zo snel mogelijk naar huis-, de combiantie met horror is perfect. Het einde had ik ook graag iets anders gezien, de film begint ijzersterk maar wordt naar het einde toe toch echt ietsje minder. Maar heb me desondanks prima vermaakt!

Weerwolffilms zijn niet mijn favoriet, en ik heb zeker betere horrofilms gezien (Hellraiser, Rosemary's Baby) maar dit is toch wel een zeer aardige film. 3,5*


avatar van Sven Vermant

Sven Vermant

  • 472 berichten
  • 4548 stemmen

Het blijft toch een cult movie.

Vandaag weer eens gezien om me een goed oordeel te kunnen vormen.

3.5* is het geworden.


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

zicht schreef:

(quote)
Dat is een nummer van Creedence Clearwater Revival,en word gezongen door John Fogerty.Het nummer heet overigens Bad Moon Rising.

Klopt niet. Dit is het liedje Blue Moon van onder andere The Marcels


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Kon mij niet boeien....heb hem niet uitgekeken dus krijgt geen waardering van mij


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Geweldige mix van horror en komedie, ik wil deze film zóóó graag nog eens herzien, maar ik kan hem nergens vinden, iemand???


avatar van Scarecrow

Scarecrow

  • 563 berichten
  • 170 stemmen

mayhemblik schreef:

Geweldige mix van horror en komedie, ik wil deze film zóóó graag nog eens herzien, maar ik kan hem nergens vinden, iemand???

Ik heb hem voor n paar euro bij Van Leest Gehaald, maar ze hebben hem ook gewoon bij Bol voor 7 euro.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Onwijs bedankt kleine vogelverschrikker van me


Niet meer zo goed als ik hem jaren geleden vond, maar nog altijd meer dan de moeite waard. Vooral die scene in de bioscoop, de hoofdrolspeler en de zombies die wat aan het bekvechten zijn en die sexfilm op de achtergrond, hilarisch. Dat is humor dat in een film past, i.p.v. die overgewaardeerde Evil Dead reeks.


avatar van henrykobus

henrykobus

  • 18 berichten
  • 0 stemmen

nou moet ik zelf persoonlijk wel lachen om die ouwe horrorfilms

maar om ze nou de titel komedie te geven vind ik ver gaan hoor


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Geweldige horrorkomedie die bol staat van originele, sfeervolle scènes. John Landis zorgt voor enorm veel suspense (de scène op de heide of die in het metrostation) die hij combineert met grappige momenten (de scène in de cinema en vrijwel alles waar zombie Griffin Dune in voorkomt). Tenslotte zijn er ook een paar eigenaardige, surrealistische stukken, met name David's dromen. Op deze manier weet hij de ideale horrorkomedie te creëren die zowel eng als grappig is, een kunst die men ondertussen schijnt verloren te zijn.

Het onverbiddelijke einde vind ik echt de kers op de taart. Het had o zo typisch geweest hadden ze weer een soort "middeltje" gevonden hebben waardoor David geen weerwolf meer was, kon trouwen met z'n Brise babe en ze leefden nog lang en gelukkig. Zij die de ondermaatse "remake hebben gezien zullen wel weten wat ik bedoel.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Heerlijke horrorfilm waarbij ik op het puntje van mijn bioscoopstoel heb gezeten toen ik een jaar of 15 was. Inmiddels tel ik 41 jaar en heb de film een jaar geleden of zo weer eens opgezet. De film blijft goed, blijft overeind en dat de special effects achtergehaald zijn... who cares? Doe het maar eens na. Tegenwoordig komt alles uit de computer, maar toen was het nog beeldje voor beeldje opnemen!! Een dikke 4 *.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

AmazingPP schreef:

maar toen was het nog beeldje voor beeldje opnemen!! Een dikke 4 *.

Je hebt het over stop motion, maar dat heb ik hier in niet veel gezien, volgens mij.


avatar van K@i

K@i

  • 899 berichten
  • 0 stemmen

Zeldzaam goede Film in zijn soort !


avatar van _DANNY_

_DANNY_

  • 8 berichten
  • 16 stemmen

Jeugdsentiment. Als jong knaapje de transformatie bekijken, en wekenlang door nachtmerries achtervolgd worden. Sterke film!


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Fijne horrorkomedie klassieker. Blijft een vermakelijke film met een mooie transformatie, een behoorlijk sterk begin wat spanning betreft, en leuke momenten zoals het rennen door de dierentuin.

Het mooiste vind ik nog de achtervolging door de metro-voetgangerstunnel van de bekakte Engelsman met z'n parapluutje en koffertje, zowel het camerawerk als de mix van spanning en humor. En ook dat hij als ondode nog zo bekakt praat. Geinig ook om nu Brick Top uit Snatch te herkennen in een piepklein rolletje van taxi chauffeur. En de zuster is best appetijtelijk..


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

zeer rare horror 0_O


avatar van Kingart

Kingart

  • 14 berichten
  • 17 stemmen

Net nog The Wolfman (2010) gezien maar deze film is beter en ook nog eens leuker.

Horror met een komische noot.

De bioscoop-scene is geweldig !!


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

heb hem nu al een paar keer bekeken, en ik snap de klasiekerwaarde ook wel, maar vind de hoofdrolspeler zo n kwal.

daarom maar 2 punten.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

erik1677 schreef:
heb hem nu al een paar keer bekeken, en ik snap de klasiekerwaarde ook wel, maar vind de hoofdrolspeler zo n kwal.
daarom maar 2 punten.


dan moet het einde je juist veel voldoening geven


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

dan moet het einde je juist veel voldoening geven

Jaja drs. DAJA dat dan weer wel


avatar van Dr. Salvador

Dr. Salvador

  • 123 berichten
  • 0 stemmen

Hey, nog zon klassieker die ik nog eens moet zien! .

Lijkt me echt heel tof, en als ik hem eens zie, dan neem ik hem zeker mee!.

Horror / Comedys, vind ik op zijn tijd ontzettend leuk