Genre: Drama / Muziek
Speelduur: 132 minuten
Alternatieve titels: As It Is in Heaven / As in Heaven
Oorsprong:
Zweden / Denemarken
Geregisseerd door: Kay Pollak
Met onder meer: Michael Nyqvist, Frida Hallgren en Axelle Axell
IMDb beoordeling:
7,5 (19.164)
Gesproken taal: Engels en Zweeds
Releasedatum: 11 augustus 2005
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Maandag 9 februari in één bioscoop (Alblasserdam) (re-release)
Plot Så som i Himmelen
Een internationaal beroemd dirigent wordt gedwongen zijn leven te overdenken nadat hij in elkaar stortte. Hij verhuist noodzakelijkerwijs terug naar zijn rustige geboorteplaatsje in Norrland, in het noorden van Zweden. Daar komt hij in aanraking met het plaatselijke koor en hij besluit zich hiermee te bemoeien. Zijn leven en dat van de andere bewoners van het dorpje zullen nooit meer hetzelfde zijn...
Externe links
Acteurs en actrices
Daniel Daréus
Lena
Gabriella
Arne
Inger
Loredana
Amanda
Conny
Olga
Stig
Video's en trailers
Reviews & comments
Nightporter
-
- 7 berichten
- 179 stemmen
Prachtige film. En zelden zo'n mooie vrouw als Frida Hallgren gezien! WOW!
nadrin
-
- 1382 berichten
- 1416 stemmen
Het is nu een week na het bekijken van de film en ik ben er nog echt onderste boven van.
De mooiste finale die ik ooit heb gezien en ik vrees de mooiste die ik ooit zal zien.
Over de gehele film wil ik het graag later hebben, als de betovering is verbroken.
Maar ik will een ieder aanraden om deze film te bekijken.
5****** en eigelijk wil ik hier een "Buiten Categorie" ster voor bijplaatsen
Moemsie
-
- 71 berichten
- 109 stemmen
Dacht dat dit een heel suffe, saaie korenfilm zou zijn...kwam bedrogen uit! Had hem al vaker zien liggen bij de Blokker en zo, maar laten liggen; maar laatst was hij op tv en heb hem toch, na alle goeie recencies, een kans gegeven en verwachtte een beetje een arthouse fil: saai en voortkabbelend. Maar dat was het allerminst! Ben aangenaam verrast door deze emotionele, meeslepende en ook bij tijd en wijle grappige film.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Prachtige film. En zelden zo'n mooie vrouw als Frida Hallgren gezien! WOW!
Kom je weleens buiten?
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Heftige en emotionele film met een mooi nummer over het gevoel.
Erg sterk geacteerd door de cast.
4 sterren
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Voor de derde keer in één maand tijd bekeken.
Een absolute topfilm met een geweldig scenario, fantastisch acteerwerk en prachtige muziek.
In alle opzichten adembenemend mooi.
Na drie keer kijken in mijn top-10 opgewaardeerd naar de tweede plaats.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11915 berichten
- 5319 stemmen
Muziek, spel van Nyqvist en camerawerk ontzettend goed, maar ik vond de film verbazingwekkend clichematig en sentimenteel. Geen scene die een echt gevoelige snaar bij me raakte, iets wat ik wel verwacht had.
Desalniettemin 2,5*
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Prachtig neergezet door eigenlijk alle acteurs. Tempo mag wat hoger soms maar ach. En die zweedse zellweger mag er zijn.,.
sandokan-veld
-
- 171 berichten
- 984 stemmen
Voor een film met een dusdanige cultstatus vond ik het soms nogal sentimenteel, voorspelbaar en, in hoe dik het er allemaal bovenop lag, ongeloofwaardig. God beware ons als hier ooit een Hollywood-remake van wordt gemaakt, het glazuur op mijn tanden zou het niet overleven. Op z'n Scandinavisch was het nog goed te doen, met fraaie muziek en setting en voldoende lelijke karakterkoppen en aandoenlijke interactie van (met name) de bijrolspelers. In de kern deugt deze film wel, waardoor iedereen met zijn hart op de juiste plaats er wel plezier aan kan beleven, mits ze in het bezit zijn van de benodigde sweet tooth.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een goede drama/romantiek/muziek film...
Mooi verhaal...
Prima acteerwerk...
Mooi landschap (sneeuw), dat weet je hoe
eruit zit over de omgeving Zweden...
In het begin een beetje te snel camerawerk...
Prima achtergrond geluid/muziek (Dolby Digital)...
Redelijk mooi HD kwaliteit, veel geruis...
Geen topper film, maar alleen wel moeite waard...
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
Dit leek me een film in een besloten dorpje stijl Adams Æbler of Italiensk for Begyndere. Maar ik mis in deze film helaas die combinatie van realiteit en fantasy. Dit is meer een combinatie van meligheid en absurdisme. Ik kan maar niet in de film komen, het kabbelt maar verder. Een film zonder ziel als het ware, waar meer in zit. Niet bepaald mijn ding dus.
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Enkele jaren voor 't eerst gezien zonder enige achtergrond te kennen of iets van de vermeende cultstatus af te weten. Werd aanbevolen omdat de kracht waarmee Nyqvist in zijn rol mensen inspireert en aanzet veel leek op een goede vriend en zijn vergelijkbare eigenschappen die ons destijds net was ontvallen.
Een film over menselijke relaties, vooroordelen, geloof, hoop en liefde. Hoe cliché dat ook mogen klinken. Maar wel degelijk, op de wellicht wat al te voortvarende afloop na, gewoon buitengewoon realistisch is. En dat element is hier voortreffelijk neergezet en geacteerd.
Door een uitstekende cast met humor en overtuiging gebracht. Bovendien met het prachtige gegeven van "iets creëren dat de harten van mensen opent". Waar het allemaal om ging.
Voortreffelijke film.
Ste*
-
- 2072 berichten
- 1387 stemmen
Ik snap best dat deze film een hoop mensen aanspreekt. Een hoop personages, een hoop verandering en confrontatie en drama, en uiteindelijk een betekenisvol einde.
Het eerste uur heb ik vrij onbewogen zitten bekijken. Het is niet saai, het is kijkbaar, maar het deed me weinig meer dan licht amuseren. Het heeft wat lang nodig om op gang te komen.
Vanaf het moment van het lied van Gabriella werd het allemaal wel een stuk aangrijpender en boeiender, maar vanaf dan gaat het juist weer wat vaak over de top.
De balans is door heel de film een beetje zoek. Feelgood met af en toe over de top drama. Elke acteur gaat wel een keer helemaal uit z'n plaatje. En een lastig te plaatsen hoofdpersoon, zou nu na 2 uur kijken nog niet weten hoe hij nu precies is. Manisch-depressief lijkt me nog het beste de lading dekken.
Het vergt wel veel van de meeste acteurs, dus daarvoor zeker een pluim. En het einde, tja... het raakte me wel, maar wist weer niet zo goed wat ik ermee moest.
Een film die nogal alle kanten opschiet. Het wil een hele hoop, maar is soms wat teveel uit balans.
Twijfel tussen 3,5 en 4*. Geef hem krapjes het voordeel van de twijfel.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Prachtige film.
Wat zijn die Scandinaviërs daar toch goed in de laatste jaren.
Goed gespeeld, met name door Nyqvist en Hallgren. Soms iets te jolig, maar vond dat de film dat wel kon hebben. Word goed gecompenseerd door een aantal serieuzere aangrijpende scenes.
Er had wel iets meer gezongen mogen worden. De film speelt zich immers wel af rond de opbouw van een koor. Ondanks het gebrek aan muziek maakte dat ene nummer 'Gabriella's Song' een hoop goed.
Kippenvel, net als de slotscène.
shrink
-
- 2140 berichten
- 2394 stemmen
Wat deze film goed maakt is dat het gaat over welke invloed gedrag heeft op een ander en wat diegene ermee doet of juist niet. Daar waren in deze film heel veel voorbeelden van, die ik niet ga noemen omdat je de film zelf daarvoor moet zien.
Toch bekroop me soms het gevoel dat ik naar een TV-film zat te kijken en geen bioscoopfilm. Frida Hallgren is inderdaad wel een lekker vrouwtje, vooral als ze wil gaan zwemmen bij het meer (ha,ha)
wicca73
-
- 11 berichten
- 10 stemmen
Als ik deze film voor Le Choriste had gezien had hij 4 sterren gekregen.
Maar omdat ik laatstgenoemde toch beter vond krijgt deze 3,5 ster.
Maar zeker het bekijken waard.
ArnoldusK
-
- 584 berichten
- 2060 stemmen
Emotionele film over een divers set aan thema's waarbij het verhaal van de dirigent die terugkeert nog nipt het belangrijkste blijft. Een groot scala aan veranderingen vinden plaats na de terugkeer van Michael, wat uiteindelijk een boel positieve effecten teweeg brengt, maar wellicht ook negatieve.
Het geheel van verhaallijnen vond ik tegen het einde aan wellicht net iets te veel van het goede, over bepaalde scènes kun je je afvragen in hoeverre het iets toevoegt aan het geheel. Maar aan de andere kant waren er ook prachtscènes waar het samenspel tussen muziek en beeld perfect afgewogen is (de solo van Gabrielle is werkelijk ultiem!, vooral de voorafgaande beelden) en de symboliek van 'engel' Lena. Kortom, en het is hierboven al een keer vermeld; romantiek met soms een over the top laagje drama. Nipte 4*.
Jacquestheone
-
- 43 berichten
- 31 stemmen
Wat is dit een geweldige film. Het raakt je diep in alle opzichten. Ik kan me dan ook niet aan de indruk ontrekken, dat velen zichzelf op verschillende manieren hierin herkennen.
De muziek van deze film is ook zeer de moeite waard.
Deze film krijgt van mij een 5star+ *****
Absolute aanrader !
Eibmoz
-
- 283 berichten
- 2637 stemmen
Na tweede kijk beurt stem verhoogd van 4* naar 5* wat een juweeltje is dit toch, het is allemaal zo herkenbaar o.a. de pesterijen op school en de vrouw van de dominee werkelijk magnifiek, voor mij een film met een paar duidelijke boodschappen.
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Fantastisch verhaal, fantastische sfeer, en vooral fantastisch acteerwerk - fantastische film dus.
Een halve ster weg voor de te gedramatiseerde laatste 15 seconden; al is een vraagteken of hij dood is of in pijn ligt te genieten van wat hij hoort.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Ik kan er niet genoeg van krijgen. Weer maar een keer gekeken. Grandioze film!
Gabriella's lied: kippenvel.
Iedere keer weer, vooral in de context van het prachtige, ontroerende verhaal.
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Deze film kan mij echt totaal niet bekoren. Een slap verhaaltje met nietszeggende personages. Het uitgangspunt is nog niet zo slecht. Een beroemde dirigent verhuist terug naar zijn geboortedorp in Zweden en raakt daar betrokken bij het plaatselijke koor. Dit koor bestaat echter uit allemaal karikaturale personages, die allemaal hun eigen problemen lijken te hebben. Door de komst van de dirigent komen deze opeens allemaal aan de oppervlakte. Het komt allemaal ontzettend geforceerd over.
Het verhaal verloopt zoals verwacht. Het koor wordt door de inzet van de dirigent succesvol en neemt deel aan een internationale wedstrijd, waar het publiek massaal mee gaat zingen. Weinig geloofwaardig allemaal, het einde is zelfs tenenkrommend.
Geen enkel moment overtuigt de film, voornamelijk omdat de personages slappe karikaturen zijn. De dominee is nog wel het ergste voorbeeld daarvan, maar geen enkel personage kan echt overtuigen. Aanvankelijk keek de film nog wel redelijk weg, maar uiteindelijk heb ik hem met veel moeite afgekeken.
Mattson
-
- 848 berichten
- 1276 stemmen
Interessant.
Aangenaam drama dat veel verschillende thema's aansnijdt, maar er niet té veel nadruk op wil leggen en zo niet in stereotiepe situaties vervalt.
Er zit niet bepaald een rechte lijn in het verhaal en dat is goed. Zo wordt het niet voorspelbaar en weet je niet wat er komen gaat zoals in de meeste hollywoodfilms, vanaf het begin van de film heeft het geen bepaald einde voor ogen.
Meestal krijgen we een mooie opeenvolging van scènes die mooi de sfeer van het dorp samenvatten en de personages verder ontwikkelen, maar niet altijd noodzakelijk zijn voor het "verhaal" en dit sprak me toch wel het meest aan in de film.
Visueel was de film niet overdonderend, maar de handheld-camera was perfect voor het filmen van deze film en paste uitstekend bij de sfeer van film.
Valii
-
- 206 berichten
- 303 stemmen
Goede Scandinavische productie, die een breed publiek zal aanspreken.
Erg sfeervol door de typisch Scandinavische omgevingen en het fijne acteer- en camerawerk. Zeker Nyqvist komt erg goed uit de verf.
Af en toe vliegt de film tot mijn verdriet wel schromelijk uit de bocht. Helaas slaagt Så som i Himmelen er vaak niet in op authentieke wijze aangrijpend te zijn, zonder sentimenteel te worden; en doet wat dat betreft onder voor andere Scandinavische films, die dat vaak veel beter onder de knie hebben.
ronaldverh
-
- 15 berichten
- 20 stemmen
Dat er mensen hier een 1.0 scoren vind ik onbegrijpelijk, dan heb je volgens mij niet geconcentreerd gekeken. Scoor dan niet.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Dat er mensen hier een 1.0 scoren vind ik onbegrijpelijk, dan heb je volgens mij niet geconcentreerd gekeken. Scoor dan niet.
Ik vind die 5 volle *-en echt onbegrijpelijk; poppentheater dit vol karikaturen, gekunsteldheid en vals sentiment. Werkt regelmatig onbedoeld op de lachspieren. En dat einde........
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Ik vind die 5 volle *-en echt onbegrijpelijk; poppentheater dit vol karikaturen, gekunsteldheid en vals sentiment. Werkt regelmatig onbedoeld op de lachspieren. En dat einde........
Opgelucht?
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Niet meer of minder dan de user die boven mij bezig was denk ik.... Was je zelf opgelucht na je 3 lofuitingen bij de film?
Gerelateerd nieuws

Vijf goed beoordeelde films die net de Oscar voor buitenlandse film misliepen

Vijf andere goed beoordeelde films die net een Oscar misliepen
Bekijk ook

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties

Das Experiment
Drama / Thriller, 2001
775 reacties

Tillsammans
Drama / Komedie, 2000
237 reacties

Kukushka
Drama / Oorlog, 2002
31 reacties

Ronja Rövardotter
Avontuur / Fantasy, 1984
54 reacties

Nói Albínói
Drama, 2003
66 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



