• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.400 stemmen
Avatar
 
banner banner

Æon Flux (2005)

Actie / Sciencefiction | 93 minuten
2,71 1.233 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titels: Aeon Flux / Aeonflux

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Brazilië / Italië

Geregisseerd door: Karyn Kusama

Met onder meer: Charlize Theron, Marton Csokas en Jonny Lee Miller

IMDb beoordeling: 5,4 (136.458)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 februari 2006

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Æon Flux

"The Perfect World Meets The Perfect Assassin"

In een verre toekomst hebben besmettelijke ziektes het grootste gedeelte van de wereldbevolking vernietigd. Er is nog maar één beschermde stad, Bregna, die wordt omgeven door een soort muur. De stad wordt geleid door een aantal wetenschappers. Aeon Flux is de belangrijkste strijdster van de Monicans, een ondergronds rebellen-netwerk dat wordt geleid door de 'Handler'. Als Aeon een missie moet uitvoeren waarbij ze regeringsleider Goodchild moet vermoorden, ontdekt ze een belangrijk geheim, waardoor ze gaat twijfelen of ze wel aan de juiste kant staat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van moviefreak1

moviefreak1

  • 104 berichten
  • 79 stemmen

Waanzinnige film , erg mooi gemaakt allemaal (de beelden en inderdaad die strakke pakjes van charlize)

De muziek maakt het helemaal af , door deze zit je echt in de film.

Alleen , ben echt een science fiction fan en het was allemaal net even te gewoontjes . ( bv de wapens die gebruikt werden)

Behalve de scene in de tuin , die was echt meesterlijk .


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

Visueel een best mooie film maar helaas kon het verhaal me niet boeien , slecht verhaaltje en oninteresante personages , alleen Charlize Theron was werkelijk oogverblindend om naar te kijken.

2*


avatar van Waku

Waku

  • 5457 berichten
  • 6492 stemmen

Aeon Flux gaat echt helemaal nergens over.

Gedurende 90 minuten zit je te kijken naar een "chinees circus acrobatiek"achtig gebeuren. Charlize Theron duikelt van salto naar salto, spring op en af muren en ruimt wat tegenstanders op. Voor een groot gedeelte in het donker dus blijft het vaak onduidelijk wat er nu gebeurt.

Toegegeven sommige beelden zijn verbluffend mooi gemaakt en er zijn flink wat goede special effects.

Maar dit kan Aeon Flux niet redden.

Chaotisch werkje.

2,5*


avatar van zephyr

zephyr

  • 137 berichten
  • 474 stemmen

Waku schreef:
Aeon Flux gaat echt helemaal nergens over.

Ik snap niet hoe mensen aan dergelijke opmerkingen komen, waarschijnlijk hebben zij zich zo vergaapt aan al het moois wat in deze film te zien is dat het verhaal kennelijk helemaal niet tot hen is doorgedrongen.
Het verhaaltje gaat ongeveer hierover : Door een virus is een groot deel van de mensheid uitgeroeid, een beperkt deel heeft dankzij een vaccin van wetenschapper Trevor Goodchild weten te overleven in de stad Bregna, die geregeerd wordt door wetenschappers. Dit vaccin had als bijwerking dat iedereen onvruchtbaar werd en er dus geen nakomelingen geboren kunnen worden. Om deze reden heeft Goodchild dan ook noodgedwongen het klonen van mensen ter hand genomen. Dit gebeurt in het science-fiction laboratorium de relical (dat rondzweeft in de lucht), het werd gebouwd om het proces van DNA-klonen te verbergen zo blijkt later.
Paartjes worden daar bij elkaar gezocht op grond van hun DNA-profiel, en er wordt voor chemische vruchtbaarheid gezorgd. Van iedereen die sterft wordt het DNA afgenomen en hergebruikt in het kloningsproces dat plaatsvindt in de Relical.
Dit heeft zoal zeven generaties lang geduurd, 400 jaar. Goodchild heeft een apart laboratorium met proefmensen waar hij verifieert of het ooit nog mogelijk is om op natuurlijke wijze voor nakomelingen te zorgen. Een plottwist in het verhaal blijkt dan ook op te treden als een vrouw, in dit geval Aeon Flux' zuster, Una Flux (Amelia Warner) op volledig natuurlijk wijze zwanger is geworden. En nog meer veel meer vrouwen blijkt dat ineens te zijn overkomen, allemaal proefpersonen van Dr. Trevor Goodchild die hij dan ook op wetenschappelijke wijze begeleidt. Plottwist in het verhaal treedt echter op wanneer de broer van Goodchild, Oren Goodchild (Jonny Lee Miller), die zelf het eeuwige leven wil hebben, besluit om deze proefpersonen allemaal om zeep te helpen tegen de zin van Trevor Goodchild in, die dan ook al gauw vervolgd dreigt te worden door de clan onder leiding van Oren Goodchild en uiteraard tegen de zin van Aeon Flux wiens zuster Una Flux op deze wijze om het leven gebracht is.
Kortom een erg onheilspellend scenario. Puur Science Fiction , ik begrijp het gezeur over dit verhaal dan ook niet. Zoals hier eerder al is gememoreerd bevat de film erg mooie beelden met behoorlijk wat actie. De acteurs/actrices spelen naar behoren met een uitblinkende Charlize Theron en Marton Csokas als Trevor Goodchild. 4*


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2858 stemmen

Op papier klink het best leuk zoals je het zegt, maar op het scherm bleef er bar weinig van over....


avatar van Mushroom

Mushroom

  • 128 berichten
  • 1539 stemmen

Leuk om naar te kijken natuurlijk, maar een slap en flinterdun verhaal.


avatar van fruitvlieg

fruitvlieg

  • 35 berichten
  • 196 stemmen

Nee, ik vond het dus niet zo'n zwak verhaal als velen doen suggereren, ook de uitvoering was meer dan voortreffelijk te noemen. Ik doe er nog een half punt bij : 4*


avatar van Ersial

Ersial

  • 80 berichten
  • 0 stemmen

SAAITJES.. Tijdverspilling voor mij! 1*


avatar van Vinco

Vinco

  • 365 berichten
  • 995 stemmen

Ik had van deze film veel meer verwacht, het is meer een film voor tussendoor.

3,0


avatar van Foolosopher

Foolosopher

  • 3 berichten
  • 98 stemmen

Komt aardig in de buurt van de strip die ik toch fervent gevolgd heb op MTV destijds. Verhaallijn is als iedere stripverfilming niet compleet, maar special effects zijn mooi en Charlize Theron in het strakke pakje zouden voor sommigen de moeite waard zijn om te kijken.


avatar van manja

manja

  • 22 berichten
  • 23 stemmen

Tijdens de film was ik wel benieuwd naar hoe het in elkaar zat, en ik heb me best vermaakt, maar achteraf had ik een 'was dat het nou' gevoel. Daar hadden ze meer van kunnen maken, qua verhaal.


avatar van Word_Play

Word_Play

  • 358 berichten
  • 1290 stemmen

Ik was vooral benieuwd naar hoe smakelijk Charlize er uit zou zien in dat pakje. Voor de rest stelde de film niet echt wat voor. Mooi vormgegeven, maar soms bar slecht geacteerd, en het verhaal wil maar niet boeien.

2,5*, alleen voor Charlize.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Ik geef 1 ster voor Charlize en haar fijne outfits. Verder heeft de film namelijk niks te bieden. Voor een indrukwekkend verhaal moet je niet bij Flux zijn, visueel schiet het eveneens tekort, nee, weinig positiefs, behalve lovely Charlize.


avatar van zombie

zombie

  • 987 berichten
  • 6099 stemmen

zephyr schreef:

(quote)

Ik snap niet hoe mensen aan dergelijke opmerkingen komen, waarschijnlijk hebben zij zich zo vergaapt aan al het moois wat in deze film te zien is dat het verhaal kennelijk helemaal niet tot hen is doorgedrongen.

Het verhaaltje gaat ongeveer hierover : ......... Kortom een erg onheilspellend scenario. Puur Science Fiction , ik begrijp het gezeur over dit verhaal dan ook niet. Zoals hier eerder al is gememoreerd bevat de film erg mooie beelden met behoorlijk wat actie. De acteurs/actrices spelen naar behoren met een uitblinkende Charlize Theron en Marton Csokas als Trevor Goodchild. 4*

Maar een kwart van jou verhaal wordt bij de inleiding al weg gegeven...wat overblijft is net iets te weinig om 1,5 uur mee te vullen. Ik was vroeger wel fan van de tekenfilmserie, die barst van de coole ideeen en gekke twists! Maar daar hebben ze in deze film niets van gebruikt (niet eens de coole muziek). Daarnaast vind ik eigenlijk dat Charlize Theron fout is gecast voor de rol van Aeon, ze hadden beter bijvoorbeeld Carrie-Anne Moss, Deborah Unger (hardop aan het denken ) of eens een keer iemand nieuws kunnen nemen. Deze film had in ieder geval iets moois kunnen opleveren, maar helaas zat dat er niet in!

2 **


avatar van zephyr

zephyr

  • 137 berichten
  • 474 stemmen

Helemaal niet mee eens, Charlize Theron is juist uitstekend gecast : goed acterend en ze ziet er prachtig uit. Verder wordt het verhaal juist heel erg mooi opgebouwd gedurende de film. Nee, goede film vind ik dit.


avatar van ZMuller

ZMuller

  • 47 berichten
  • 115 stemmen

Vond hem wel goed. Mooi sfeertje, goeie actie en redelijk verhaal.

Alleen niet al te overtuigend gebracht.


avatar van zombie

zombie

  • 987 berichten
  • 6099 stemmen

Nog maar eens een halve ster eraf...deze film maakt vieze vlekken op mijn herinneringen aan de tekenfilm-serie, die ik snel weer moet gaan zien!

Zephyr, heb jij de originele tekenfilmserie eigenlijk wel gezien? Het is niet dat ik Charlize nou zo slecht vind, maar als je de serie hebt gezien, moet je toch inzien dat zij op geen enkele manier lijkt op de Æon uit de serie. Ik vind de serie geweldig en de film gewoon een slap aftreksel!

Maar ik zal er verder over ophouden...smaken verschillen.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Goeie film, met mooie effecten.

Het verhaal sprak mij wel aan, en Charlize acteerd goed en is goed gecast voor de rol.

3,5 sterren van mij!


avatar van The_Game

The_Game

  • 447 berichten
  • 644 stemmen

Gekeken, genoten en weer vergeten. Het is een leuke film, wat vooral door Charlize Theron (en haar pakjes) komt. Verhaal kon me verder weinig boeien.

2.5*


Viel ietwat tegen, ondanks de mooie special effects en mooie Charlize. Nogal extreem standaard en afgezaagd verhaal.

3*


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

Goede film, heb er van genoten.

Goede special effects.

En verhaal vond ik ook goed


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Gisterenavond gezien, nu al weer voor een groot gedeelte vergeten. Film slaagt er niet in om maar enige blijvende indruk te maken op een element na; Charlize Theron. Die is echt bloedmooi in deze film en ik kan daar gerust 90 minuten verwonderd naar kijken.

Film schijnt gebasseerd te zijn op een japanse Manga? Zou me niets verbazen aangezien het verhaal nu niet bepaald uitblinkt in duidelijkheid.

2* voor Charlize, die het nog enigzins de moeite waard maakt.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Vond het wel een redelijke film hoor.Zat flink wat actie in en dat zag er vrij aardig uit,Charlize Theron speelde een voortreffelijke rol als Flux..

3 ***


avatar van thecompany

thecompany

  • 16 berichten
  • 28 stemmen

Net ff gekeken en ik moet zeggen dat het een hele leuke, spannende actie/scifi film is! Charlize Theron speelt hierin een aardig rolletje en de actie is super! Ook de special effects waren niet mis.

Ik geef de film 3,5**


avatar van rempsycho

rempsycho

  • 66 berichten
  • 859 stemmen

Goeie film, sfeer ala s.f. films jaren 60-70 (Soylent Green bijvoorbeeld) vond ik, zoals Gattaca ook een beetje had. En dat in combinatie met een Lara Croft achtige heldin alleen dan stukke beter. Verder mooie actie scenes in strakke pakjes.

Een min puntje vond ik het einde van de film, maar ik moet zeggen dat ik de afgelopen tijd maar weinig films heb gezien die met een origineel en/of verrassend einde komen.


avatar van Escobar

Escobar

  • 75 berichten
  • 91 stemmen

Ging deze film zonder verwachtingen kijken en was dus blij verrast. Ik heb me heerlijk vermaakt met deze film.

Ik heb deze film een 4 gegeven

Charlize is echt een lekker mens moest eerst even goed kijken met die donkere haren.


avatar van animalkrullie

animalkrullie

  • 546 berichten
  • 658 stemmen

Ik moet zeggen dat ik de tekenfilm niet ken, dus kon ik mij ook geen beeld vormen.

Moet wel zeggen dat het een leuke wegkijkfilm was, met mooie special effects.

Het geluid was fantastisch.

Maar het einde te open. Missie geslaagd en aftitelen maar.

2,5*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7001 berichten
  • 9789 stemmen

Statische SF-film, vol opgeblazen dialogen en slappe aktiescenes. Theron is goed gecast en ziet er zoals altijd prachtig uit, maar de film is behoorlijk saai en het verhaaltje is te dun om anderhalf uur te boeien. Visueel aardig in elkaar gezet maar net niet interessant genoeg. Halverwege wordt de film iets beter en al met al is het nog net het aankijken waard, maar het gebrek aan humor en de lachwekkende serieuze sfeer zorgen voor een tegenvallende film.


avatar van MrAmsterdam

MrAmsterdam

  • 112 berichten
  • 215 stemmen

Opzich best een aardige film, ookal houd ik niet zo van scifi 3*


avatar van jacob de first

jacob de first

  • 20 berichten
  • 24 stemmen

was een redelijke film. Charlize Theron zag er goed uit in dat pakje.