Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 122 minuten
Alternatieve titel: Sex and Lucia
Oorsprong:
Spanje / Frankrijk
Geregisseerd door: Julio Medem
Met onder meer: Paz Vega, Tristán Ulloa en Najwa Nimri
IMDb beoordeling:
7,0 (40.388)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Spaans
Releasedatum: 15 augustus 2002
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lucía y el Sexo
Lucía, een jonge serveerster in een restaurant in het centrum van Madrid, vlucht naar een rustig, verlaten eiland in de Middellandse zee wanneer ze hoort dat haar vriend, een schrijver met wie ze al zes jaar samenwoont, verdwenen is. Daar, badend in de ontspannen atmosfeer van frisse lucht en de hete zon, ontdekt Lucia de donkere hoeken van hun relatie. Alsof het de verboden passages uit een boek zijn waarvan de auteur haar nu, vanuit de verte, toestemming geeft ze te lezen.
Externe links
Acteurs en actrices
Lucía
Lorenzo
Belén
Elena
Carlos/Antonio
Luna
Madre de Belén
Pepe
Jefe
Nurse
Video's en trailers
Reviews & comments
RRT
-
- 241 berichten
- 4920 stemmen
Is allemaal waar, maar je hoort nooit iets als mensen iets eten, omdat ze "gewoon" trek hebben.(dus trek die vergelijking dan maar eens door)
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Na Los Amantes had ik hoge verwachtingen bij deze film. Helaas werden deze verwachting niet echt waargemaakt. De strubbelingen tussen de hoofdpersonages en het dramatische verhaal maakte het een wat stroeve en voor mij weinig toegankelijke film. Vooral het einde is langdradig.
Het simpele verhaal wordt interessant gemaakt door de goede vertelstijl met verschillende tijdsdimensies, het verhaal vond ik goed te volgen. Jammer dat het niet allemaal wat luchtiger gebracht wordt zoal bij Los Amantes wel het geval is.
citybird
-
- 4964 berichten
- 4139 stemmen
Inderdaad een goed gemaakte film met een ingenieus en boeiend verhaal. De prachtige sfeerschepping, de muziek en het 'spelen' met de lichtcontrasten dragen hiertoe alleen maar bij. Het volgen van de film vergt wel heel wat concentratie, maar bij deze film is het wel de moeite waard. 4*
madelon25
-
- 67 berichten
- 134 stemmen
Wauw mooie film! Inderdaad niet gelijk te bevatten wat er nou precies aan de hand is maar erg ontroerend.
E V
-
- 1105 berichten
- 3048 stemmen
Mooie film, prachtige beelden.
Maar het is vooral veel sexo en niet zo zeer Lucía.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Zonder twijfel; 80 procent Lucia, 20 procent sexo.
hasanordek
-
- 102 berichten
- 17 stemmen
Wat me opvalt is de hoeveelheid mensen die vallen over in beeld gebrachte penis van die schrijver. Ik dacht dat we daaraan gewend waren. Als je nagaat hoe de beginscene in 'Turks Fruit' was. Rutger Hauer zie je op een bed liggen, met zijn kroonjuwelen in beeld. Maar ok, er is geen vrouwenhand die het daarna nog aanraakt.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Zelfs aan die scene vallen helaas een hoop moralisten. Persoonlijk vind ik het intriest.
Bas17
-
- 986 berichten
- 1010 stemmen
Dit is absoluut geen porno, beetje raar dat sommige mensen dat denken, heel raar zelfs.
Het is zelfs een hele goede film
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Functioneel of onfunctioneel naakt, porno of geen porno, het kan mij niet deren. Wat is functioneel? Als we de penis van de schrijver nu niet gezien hadden, was dit dan een minwaarde geweest? Als naakt in een film enkel dient om de kijker te plezieren, te verrassen of simpelweg op te winden, is dat dat onfunctioneel? Het is allemaal slechts een illusie. Een waanidee zoals we er zoveel hebben in ons menselijk bestaan.
Dit is overigens zo een film waarvan je moet houden. Het thema, het genre, de vertelstijl (en in zekere zin ook de explicietere scenes) maken deze film natuurlijk voor een "beperkter" publiek beschikbaar. Persoonlijk hou ik wel van dit soort film. (maar ik hou dan ook van alle genres)
Het is een fictief verhaal dat vooral de harde en onvoorzienige (negatief verrassende) kanten van het leven behandeld, en er alsdusdanig een filosofische ontdekkinstocht voor de kijker van maakt. De scenes zaten goed ik elkaar met enkele mooie symbolische momenten (het "je-kan-terugkeren-naar-het-midden-en-herschrijven" -verhaal vond ik ingenieus!) en wat ontwapenend gedachtengoed.
De onsynchronische vertelstructuur is natuurlijk allang niet origineel meer (Lynch, Tarantino, inarritu...) maar het is een veel voorkomende techniek geworden en het past wel bij dit soort film. Alleen jammer dat Medem er overmatig gebruik (bijna misbruik) van maakt en er met momenten geen regelmaat in weet te houden.
Hij faalde m.i. ook in de meeste scenes (behalve naar het einde toe) om echt emotie (of de juiste emoties) bij de kijker op te roepen. Ik twijfel niet aan Medem's talent, maar enkele stukjes mochten wat meer uitgewerkt zijn op dit vlak.
Ik vind het zeker een goede film waar ik ten zeerste van genoten heb (het had enkele heel knappe aspecten) maar enkele belangrijke details, ondermeer zoals hierboven omschreven, maken hem iets minder volmaakt. Voorlopig houd ik het op 3*
marie-jose
-
- 12 berichten
- 28 stemmen
Prachtige film! Heel ontroerend en mooie beelden. Heeft niks met porno te maken. Wel met heftige emoties.
Badalamenti
-
- 23135 berichten
- 3566 stemmen
Heb helaas nog niets gezien van Julio Medem maar deze lijkt mij wel erg de moeite.......
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Persoonlijk zou ik hem niet zozeer aanraden. (ik blijf dan ook bij mijn 3) Het is niet mis, maar ik vermoed dat hij wel nog betere films heeft, als je dan toch eens een Medem wil proberen... Voorlopig vind ik Medem's landgenoot, Alejandro González Iñárritu, een pak sterker dan Medem zelf. Afgaande op het prachtige Amorres Perros.
(-> Dat is wel een aanrader btw! Wondermooie film...)
gotti
-
- 14075 berichten
- 5890 stemmen
Alejandro González Iñárritu is geen Spanjaard, maar een Mexicaan.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Excuseer voor mijn misverstand. Ach ja, Spanjaarden, Mexicanen... die lijken ook allemaal op elkaar... 
Gwendoline
-
- 90 berichten
- 447 stemmen
Hij is mooi. Hij is prachtig. Jammer dat Paz Vega opeens verschijnt in een niets zeggende familie film met Adam Sandler.
Bas17
-
- 986 berichten
- 1010 stemmen
Persoonlijk zou ik hem niet zozeer aanraden. (ik blijf dan ook bij mijn 3) Het is niet mis, maar ik vermoed dat hij wel nog betere films heeft, als je dan toch eens een Medem wil proberen... Voorlopig vind ik Medem's landgenoot, Alejandro González Iñárritu, een pak sterker dan Medem zelf. Afgaande op het prachtige Amorres Perros.
(-> Dat is wel een aanrader btw! Wondermooie film...)
Op Amores Perros moet je niet afgaan
Is lang niet zo schoon als deze film
Binnenkort hier meer waarom ik 5 sterren heb gegeven 
Trip Fontaine
-
- 103 berichten
- 1874 stemmen
Voorlopig vind ik Medem's landgenoot, Alejandro González Iñárritu, een pak sterker dan Medem zelf.
Alejandro González Iñárritu is anders geen Spanjaard maar een Mexicaan... Ik vind ze ongeveer even goed.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Is lang niet zo schoon als deze film 
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Herzien. Blijft een schitterende film. Broeierig, prachtig gefilmd. Seksscenes en verhaalstructuur functioneel. Bijna alles klopt aan deze film, toch net geen 5 omdat het begin wat te gehaast is.
Complimentje ook voor de casting, Medem strikt actrices voor zijn films die niet alleen erg mooi zijn maar ook nog eens goed kunnen acteren.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Flut film, een spuug in het gezicht van de Spaanse cinema. De gebeurtenissen zijn zo convenient en Medem wil een beetje onnodig moeilijk gaan doen. Er zaten wel wat interessante shots in maar daar is ook alles mee gezegt. Mijn grootste ergernis was nog wel dat ik na twee uur cinema, anderhalfuur naar sex heb zitten kijken.
0,5*
kos
-
- 46698 berichten
- 8854 stemmen
De gebeurtenissen zijn zo convenient en Medem wil een beetje onnodig moeilijk gaan doen.
.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Mijn grootste ergernis was nog wel dat ik na twee uur cinema, anderhalfuur naar sex heb zitten kijken.
Prachtige sex, is daar iets mis mee ? 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Jeetje, en dat zegt een Lynch-liefhebber
.
Ik vind ook niet dat Lynch 'onnodig' moeilijk doet.
Prachtige sex, is daar iets mis mee ? 
Met sex is zeker niets mis. Maar voor mij hoeft dat niet in een film te zitten en al helemaal niet zo veel.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Aha, ik vind het in deze film niet erg, prachtige vrouwen, sfeervol geschoten 
KrisV
-
- 8061 berichten
- 1173 stemmen
Mijn grootste ergernis was nog wel dat ik na twee uur cinema, anderhalfuur naar sex heb zitten kijken.
0,5*
Welwel, wie had dat nou gedacht. In een film getiteld "Lucia en de sex" komt er sex voor. Schandalig 
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties

Los Amantes del Círculo Polar
Drama / Romantiek, 1998
200 reacties

Hable con Ella
Drama, 2002
286 reacties

Abre los Ojos
Thriller / Mystery, 1997
234 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

Les Amants du Pont-Neuf
Drama / Romantiek, 1991
58 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








