Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 122 minuten
Alternatieve titel: Sex and Lucia
Oorsprong:
Spanje / Frankrijk
Geregisseerd door: Julio Medem
Met onder meer: Paz Vega, Tristán Ulloa en Najwa Nimri
IMDb beoordeling:
7,0 (40.379)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Spaans
Releasedatum: 15 augustus 2002
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lucía y el Sexo
Lucía, een jonge serveerster in een restaurant in het centrum van Madrid, vlucht naar een rustig, verlaten eiland in de Middellandse zee wanneer ze hoort dat haar vriend, een schrijver met wie ze al zes jaar samenwoont, verdwenen is. Daar, badend in de ontspannen atmosfeer van frisse lucht en de hete zon, ontdekt Lucia de donkere hoeken van hun relatie. Alsof het de verboden passages uit een boek zijn waarvan de auteur haar nu, vanuit de verte, toestemming geeft ze te lezen.
Externe links
Acteurs en actrices
Lucía
Lorenzo
Belén
Elena
Carlos/Antonio
Luna
Madre de Belén
Pepe
Jefe
Nurse
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
De vraag ging over de toestand van Elena en daar reageerde ik op. Volgens mij denk jij dat ik het over Lucia had, klopt dat ? (het is warm)
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Vreemde vraag dan, want ik had het over Elena.
Wat is er niet bijzonder aan iemand die denkt dat haar geliefde is overleden, en compleet overstuur vlucht en op zoek gaat naar zijn deels verzwegen verleden op het eiland ?
Ik bagataliseer dat helemaal niet.
zip
-
- 119 berichten
- 236 stemmen
wat een vurige verdediging
Julio Medem schrijft scenario's waarin toeval een vrij grote rol speelt.
In Los Amantes del Circolu Polar wordt dat zelfs in het extreme doorgevoerd. Ik houd er wel van, ik wil graag er in mee gaan, hoewel ik sommige scenes ook op het randje vind. Over het algemeen vind ik het in positieve zin bijdragen aan de sfeer die Medem in zijn films schept. Hij gebruikt krachtige metaforen, maar aan de andere kant wordt dit gecompenseerd door een soort grilligheid en mediterraan temperament. Ik vind het moeilijk te omschrijven, maar ik denk dat het zo ongeveer zit. Der Krieger und die Kaiserin ligt in hetzelfde straatje. Ook in het werk van Tykwer speelt toeval een grote rol.
Ik kan me heel goed voorstellen dat niet iedereen dit in dezelfde mate kan waarderen.
ik bekijk het anders. Bij 'Los amantes' is het toeval de essentie van de hele film, en daar komt dat aspect helemaal tot zijn recht. Hier wordt eerder een (bijna)realistische weergave gegeven van een relatie en van karakters. er wordt geen nadruk gelegd op 'het toeval'. Daardoor komt het senario bij mij gefoceerd over. (Ik vind alles goed, op voorwaarde dat het uitgewerkt en liefst een beetje orgineel is.)
Ben ik het niet mee eens. Iemand die labiel of op z'n minst niet lekker in z'n vel zit, zoekt vaak liefde als manier om uit de ellende te ontsnappen. Dit is een tijdelijke roes omdat de werkelijkheid vaak gauw weer doordringt.
je hebt gelijk ... ik weet niet waarom, maar Najwa Nimri komt bij mij nooit goed over (bij Piedras ook al niet). ze is te mooi, denk ik.
Na een tweede keer heb ik ook gevonden waarom ik het geen hoogvlieger vind. De fotografie is niet mijn ding (pas op ik zeg niet dat ze slecht is) te veel gezichten, te veel op details en te veel enkel en alleen op kleur gericht. Ik weet niet goed hoe ik het moet uitleggen: de beelden zijn mooi maar ze vertellen me erg weinig.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Voor dat ik deze film ging kijken heb ik hier even naar reacties van users gekeken, is altijd handig, vind ik. Nu las ik o.a ook dat er vergelijkingen waren met Lynch films. Dus een beetje bevooroordeeld was ik al. Ik was daarom het eerste halfuur ombewust op zoek naar relaties met Lynch films. Op het begin kon ik het niet vinden, maar naarmate de film voorderde begreep ik de vergelijkingen steeds meer. Een zeer aangrijpende en beklemmende film, althans zo heb ik hem ervaren. Een constante sexuele spanning (ik vond de sex scene's overigens best 'smaakvol', iig geen ranzige sleasy porno, en de dames zagen er mooi uit) en soms vage tijdssprongen, die ik overigens wel te volgend vond.
Visueel was deze film ook echt schitterend, de belichting, de kleuren op het eiland, alles zag er nog bijzonderder uit dan in het echt.
5 sterren voor deze prachtige film!
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Erg goede film, maar je moet hem wel vaker zien om hem te kunnen onthouden. Complex verhaal met verrassende plotwendingen. Deze film houdt je concentratie vast.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Toeval.
Ik wil me er graag door laten meeslepen en vaak lukt dat prima, maar soms wordt het me te gortig. En dat is puur een gevoelskwestie. In deze film geloofde ik niet veel meer van de enorme hoeveelheid toevalligheden.
Daarbij komt nog dat ik het plot maar matig interessant vond (dat kon de verhaalstructuur niet verbergen) en van emotionele betrokkenheid was al helemaal geen sprake. Blijft over de plaatjes. En dat was dik in orde. Medem lijkt steeds gestileerder te worden en dat gaat hem heel erg goed af. Van de drie films die ik zag is dit visueel zijn mooiste. Vooral in het begin heb ik echt zitten genieten van de beelden.
Alles bij elkaar:
3.0*
lngrid
-
- 1232 berichten
- 553 stemmen
Raar toch. Paar dagen geleden gezien, vond 'm erg leuk en mooi. Maar nu staat me er al niet bijzonder veel van bij. Moet er echt over nadenken om de sfeer weer in mijn gedachte terug te kunnen halen. Gelukkig lukte dat toch nog en is het dus niet nodig er punten af te trekken
.
Heb dat wel vaker, dat films die wel indruk maken als ik ze zie, naderhand niet echt blijken te blijven hangen. Ben er nog niet achter waar dat nou aan ligt.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Filmisch equivalent van "you had to be there" humor. Heb zo ook een heleboel films (type American Beauty). Zeer mooi tijdens het kijken, maar mist wat speciale touches om lang te blijven hangen. Helemaal zo vreemd niet lijkt me 
clairest
-
- 218 berichten
- 472 stemmen
Ik vond deze film niet zoveel aan. Saaie film met rare vage dingen. Maar ik ben beslist wel VOOR meer piemels in films.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Semi literaire film die je niet voor de tweede keer moet kijken. want je zou je kunnen irriteren aan de soft(?)-porno en de vreselijke dialogen tussen mensen die veel interessanter zijn dan bijvoorbeeld mezelf. 2.5
Alastor
-
- 2634 berichten
- 3018 stemmen
4,0 voor deze prachtfilm. (ik neig naar 4,5)
quotes van kutsite.com
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Prachtige film van Medem weer. Hij slaagt waar landgenoot Almodóvar faalt: emoties oproepen.
Veel raakvlakken met Medems vorige film. Een verhaal over liefde (met wederom veel toeval erin) met een ingewikkelde verhaalstructuur (die ook weer erg goed te volgen was), lichtjes surrealistisch en dit alles is prachtig verfilmd. Los Amantes del Círculo Polar had erg mooie sneeuwlandschappen en in deze film zie je het tegenovergestelde, alles is prachtig zonnig. Vooral dat eiland was mooi gefilmd, het leek een soort droom te zijn. Heerlijk broeierig allemaal.
Kon me ook totaal niet storen aan de seksscenes. Die hoorden er gewoon in en waren ook mooi gefilmd. Dat alles expliciet in beeld komt kan ik alleen maar toejuichen, tenminste niet van dat hypocriete Bruckheimer geneuzel met altijd op de juiste plek wapperende lakens enzo.
4,5*
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Kon me ook totaal niet storen aan de seksscenes.
Wanneer is iets eigenlijk sex? en wanneer wordt het porno? Genant onderwerp misschien, maar wel verrekte interessant. helemaal wanneer je een film 'moet' beoordelen.
Alastor
-
- 2634 berichten
- 3018 stemmen
je kunt een medium porno noemen als het gemaakt is met de bedoeling seksueel te stimuleren.
of het de bedoeling was van deze regisseur is natuurlijk het betere giswerk, neemt niet weg dat deze film wel erotisch aandeed 
hypochonder
-
- 88 berichten
- 153 stemmen
Een banaal detail, maar had Lucia in de film geen ander jurkje aan dan op de poster?
Later geef ik wel s een serieuze mening, of misschien ook niet.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Het is porno.
Hele grote onzin. Nergens is de bedoeling van de regisseur om mensen seksueel te stimuleren. Ik snap echt niet waarom mensen zich tegen expliciete (en zo expliciet was het nu ook weer niet, heb geen penetratie gezien) seks in films keren. Ik kan me niet voorstellen dat mensen alleen seks hebben onder de lakens, bang om elkaar te bekijken. Je mag de werkelijkheid toch wel tonen?
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Het is porno.
Ga toch fietsen. Een beetje bloot betekent nog niet meteen 'porno'.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Een beetje bloot????? na 20 minuten had ik 10 minuten sex gezien. Je bagatelliseert dat (waarom weet ik niet) en dat is onterecht. Misschien probeerde medem die sex functioneel te maken (misschien niet) maar faalde hierin. Jammer voor hem. Lekker voor anderen. Want ik heb namelijk niets tegen onfunctioneel naakt zolang je dat maar toegeeft, als filmmaker.
Alastor
-
- 2634 berichten
- 3018 stemmen
de grote hoeveelheden sex zaten juist in het gedeelte dat de relatie net ontstaan was. het zet zo de passionele verhouding kracht bij en is dus wel degelijk functioneel.
andere sexuele uitspattingen in de film hadden ook hun functie, maar ik heb geen tijd om dat uit te leggen nu.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Een beetje bloot????? na 20 minuten had ik 10 minuten sex gezien. Je bagatelliseert dat (waarom weet ik niet) en dat is onterecht.
Nee het is terecht dat ik aangeef dat dit geen porno is.
De twee hoofdpersonages zijn hevig verliefd op elkaar. De vurigheid van de relatie wordt getoond en maakt een wezenlijk onderdeel uit van de film. Uitermate functioneel.
Je hebt de film dus niet begrepen.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Prachtige film van Medem weer. Hij slaagt waar landgenoot Almodóvar faalt: emoties oproepen.
Gek, maar dat is bij mij dus precies andersom.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
De vurigheid van de relatie wordt.....
Weet ik
Je hebt de film dus niet begrepen.
Geen idee! Wel waar: ik denk er anders over dan jij. dom he? Uiteraard kan ik niet in medem's kop kijken. ik weet niet wat hij dacht wat hij deed.
RRT
-
- 241 berichten
- 4920 stemmen
Mooie film, boeiend verhaal, en mooie beelden. Acteerwerk was ook ok. En mooie functionele beelden(bloot, GEEN PORNO) van een elkaar liefhebbend stel.
Gek eigenlijk dat je nergens leest over functionele of niet functionele beelden van etende mensen.
Misschien is 't voor Mikey mooier om te kijken naar een stel wat met kleren en al onder de dekens kruipt, en daar "stiekem" wat doet. En zeker in deze film wordt het mooi gebracht, en is het nergens pornografisch. Al met al 4*
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Gek eigenlijk dat je nergens leest over functionele of niet functionele beelden van etende mensen.
Misschien bij nine 1/2 weeks
RRT
-
- 241 berichten
- 4920 stemmen
Misschien bij nine 1/2 weeks
Dar heb jij weer gelijk in. 
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Gek eigenlijk dat je nergens leest over functionele of niet functionele beelden van etende mensen.
Avalon. Velen vallen daar over een expliciete worsteetscene.
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties

Los Amantes del Círculo Polar
Drama / Romantiek, 1998
200 reacties

Hable con Ella
Drama, 2002
286 reacties

Abre los Ojos
Thriller / Mystery, 1997
234 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

Les Amants du Pont-Neuf
Drama / Romantiek, 1991
58 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









