The New World (2005)
Genre: Avontuur / Historisch
Speelduur: 135 minuten / 172 minuten (beperkte release)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Terrence Malick
Met onder meer: Colin Farrell, Q'orianka Kilcher en Christopher Plummer
IMDb beoordeling:
6,7 (93.341)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 23 maart 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The New World
"Once discovered, it was changed forever."
1607. De eerste westerlingen, onder leiding van kapitein John Smith, zetten voet aan wal in Virginia en worden geconfronteerd met de cultuur van de Indianen. Het klikt helaas niet tussen de twee volkeren, en het wordt pas echt gevaarlijk als John Smith verliefd wordt op de knappe indianenvrouw Pocahontas.
Externe links
Acteurs en actrices
Captain Smith
Pocahontas
Captain Newport
John Rolfe
Powhatan
Opechancanough
Wingfield
Captain Argall
Ben
Selway
Video's en trailers
Reviews & comments
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
Is het mischien omdat een selectief groepje Cinema "kenners" heeft besloten dat op grond van eerdere films van deze regiseur deze film wel Cinema met een hoofd letter C moet zijn?
Mijn beste, er zijn wellicht lieden op dit forum die pretenderen een "film kenner" te zijn en dat moet u zeker met een korrel (understatement) zout nemen.
Mijns inziens is een film "kenner" iemand die kennis bezit van vrijwel alle stromingen binnen de filmindustrie; van vroeger tot aan nu. Het woord zegt het al: "kenner" :
ken·ner (de ~ (m.), ~s)
1 deskundige
Voor de rest is het louter subjectief. Een film betreft emotie, de één kan erbij wegdromen de ander vindt het afschuwelijk. Er bestaat niemand op dit forum die uw emotie bij het bekijken van een film kan bepalen; behoeft verder geen betoog.
Carcamel
-
- 145 berichten
- 107 stemmen
Mijn beste.
dat heeft nog nooit iemand tegen me gezegd...............bedankt 
dragje
-
- 5098 berichten
- 0 stemmen
Graag gedaan. 
abe
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
goh wat kunnen meningen verschillen .heb ff teruggelezen wat anderen er van vinden maar dat verschilt per bericht van 1ster naar 4,5 sterren raar is dat maar ook wel weer leuk anders he j.....ja anders zou iedereen de zelfdeeejkhlolojlk;k[ hebben
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
Ik heb de film na 1 uur en 3 kwartier ( en dat over 5 dagen) maar uitgezet.
Wat een saaie vertoning, nietszeggende beelden van een boom, een sprietje mais, een meertje en dan nog wat gedraai van twee mensen om elkaar heen die elkaar nou niet bepaald de oren van de kop kletsen. Dan nog een voice-over die hun gedachten in korte steekwoorden weergeeft.
Zelden gebeurt het dat ik films niet uit kan zien. En voor deze heb ik 5 dagen echt mijn best gedaan, maar ik begon me na telkens na 5 minuten alweer te vervelen.
Toch kan ik mij voorstellen dat sommigen dit een prachtig romantisch drama vinden.
Ik niet.
0,5*
bereboot
-
- 23 berichten
- 76 stemmen
goh wat kunnen meningen verschillen .heb ff teruggelezen wat anderen er van vinden maar dat verschilt per bericht van 1ster naar 4,5 sterren raar is dat maar ook wel weer leuk anders he j.....ja anders zou iedereen de zelfdeeejkhlolojlk;k[ hebben
Verhaal van Dragje(hierboven) klopt dus precies. Alleen jammer dat iemand die helemaal idolaat is van bijv. aktiefilms en absoluut niks aan een romantische film vindt over laatstgenoemde categorie een mening gaat ventileren. Kan nooit objectief zijn en is dus voor niet kenners van die film misschien een drempel om hem aan te schaffen of te gaan kijken. En dat is jammer op zich.
Laat u dus niet leiden door de commentaren van anderen !!!
Carcamel
-
- 145 berichten
- 107 stemmen
Laat u dus niet leiden door de commentaren van anderen !!!
Nou das dan het einde van Moviemeter, over en sluiten
Lyonesse
-
- 32 berichten
- 26 stemmen
Heb zelden zo'n trage, slome film gezien. Ik zal hem wel niet begrijpen! Heb bijna één uur mijn best gedaan en de film een kans gegeven. Maar als er dan nog maar twee woorden zijn gesproken (gefluisterd!) dan houd het voor mij op! Dan kan ik net zo goed in mijn tuin gaan zitten staren. Ook daar heb ik mooie planten! En ook daar is mooie natuur! Kijk je vaak naar National Geographic? Kijk dan naar deze film! Houd je van een goed verhaal met eventueel wat plotwendingen en een verrassend einde? Verdoe dan niet je tijd met deze.....geeuw, gaap......slaapverwekkende vertoning! En inderdaad, smaken verschillen! Gelukkig maar! Dus...als je 'm toch wilt kijken.....welterusten, slaap zacht!
_Lennard_
-
- 15 berichten
- 48 stemmen
Ik vind de film nogal afnemen qua niveau. Aan het begin heb ik nog zoiets van 'dit kan best een leuke film worden'; het gevoel wat aan het eind helemaal had plaats gemaakt voor 'hoelang duurt hij nog?'; en dat is wel jammer. Misschien is hij met de ruime 2 uur toch wat te langdradig?
Ook viel het me op dat sommige shots nogal scheef gefilmd zijn, ik weet niet of dit een bewust doel heeft of dat het gewoon 'prutswerk' was.
De acteurs deden hun werk wel goed.
Iets wat ik miste en wat toch in deze film wel het een en ander had kunnen verbeteren, zijn de special effects.
Bijvoorbeeld toen de hand van die man was opgegeten had je wel even die 'halve armen' in beeld kunnen brengen. Dat was niet het enige, soms kon het gewoon wat beter.
@ Lyonesse: Natuur-close-ups is toch wel één van de dingen waar Terrence Malick bekend om staat; ze waren dus vantevoren wel te verwachten, al maakt dat het niet minder 'saai'.
Al-met-al vond ik het begin redelijk goed, maar het einde was ronduit bagger; het is dat de regisseur het verhaal zelf had bedacht, maar anders zou een andere regisseur niet misstaan; dat gaat nu wat moeilijker.
Van mij krijgt hij een 3.
akira124
-
- 667 berichten
- 3622 stemmen
Wat een drama,.......
Je moet een doorzettingsvermogen hebben om deze film af te kijken.
1,5 voor de mooie shots
Cupido
-
- 523 berichten
- 1911 stemmen
Je moet een doorzettingsvermogen hebben om deze film af te kijken.
Of wat geduld.
Barcel
-
- 1370 berichten
- 30 stemmen
Ik heb de film na 1 uur en 3 kwartier ( en dat over 5 dagen) maar uitgezet.
Wat een saaie vertoning, nietszeggende beelden van een boom, een sprietje mais, een meertje en dan nog wat gedraai van twee mensen om elkaar heen die elkaar nou niet bepaald de oren van de kop kletsen. Dan nog een voice-over die hun gedachten in korte steekwoorden weergeeft.
Zelden gebeurt het dat ik films niet uit kan zien. En voor deze heb ik 5 dagen echt mijn best gedaan, maar ik begon me na telkens na 5 minuten alweer te vervelen.
Toch kan ik mij voorstellen dat sommigen dit een prachtig romantisch drama vinden.
Ik niet.
0,5*
Precies... daar ben ik echt voor 100 procent met je eens. Wat een saaie film 
QuidQuoPro
-
- 154 berichten
- 184 stemmen
Heb hem in HD gezien, prachtig !
Tja, als je van minuut tot minuut zit te wachten tot het moment dat het bloed van het scherm spat is dit niet je film. Kijk dan eens naar een draak als Pathfinder 
@Film-gek: Parels voor zwijnen, inderdaad ....
Dynamovie
-
- 260 berichten
- 1673 stemmen
Langdradige, zoetsappige film. Ik vond er niet veel aan. Vanwege de mooie muziek, mooie beeld en het geluid toch nog 3* maar zeker niet meer.
Epitaph
-
- 466 berichten
- 3440 stemmen
Vond 't een zware tegenvaller, ik raakte er nooit bij betrokken. te weinig dialoog, eigenlijk alleen vanuit de gedachten van de hoofdpersonages. Daarom liet het me onverschillig wat er met hen gebeurde. Nee, niet mijn soort film te weinig beleving.
ML Webdesign
-
- 177 berichten
- 103 stemmen
Mooie film!
Had verwacht (zoals het normaal gaat) dat ze weer terug kwam bij dr oude liefde.
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Wauw, het leek wel of ik in m'n middelbare school periode zat met een geschiedenisboek voor mij op tafel. Alsof ik in de tijd van Pocahontas rondliep. Subliem, kan er geen ander woord voor gebruiken, of vinden.
Kilcher is ontzettend goed, overtuigt, ze zet niet zozeer een rol neer, ze is Pocahontas gewoon echt helemaal, zoals ze eruit ziet, kijkt en handelt. Colin Farrell (Alexander was vreselijk slecht) overtuigt mij ten volle als John Smith. Christian Bale kan er ook een potje van. Ik vind het een fantastische film. Werd gewoon helemaal ingepakt door (de sprookjesachtigheid van) de beelden, de blikken over en weer. Ik las pas geleden over Badlands, was daar wel benieuwd naar, en nu nog meer dan daarvoor.
Disney heeft natuurlijk met de animatiefilm een mooie film afgeleverd, maar kan niet tippen aan the New World. Zelfs al zijn beide films niet helemaal historisch verantwoord: Als ik voor beste Pocahontas film zou moeten kiezen, koos ik deze, zeker weten.
Ik vond het echt heel jammer dat de film afgelopen was. Vanuit het Amerika van de vorige eeuw bevond ik me namelijk in het hedendaagse druilerige, natte en koude kikkerland Nederland. Ik ging hier bijna van wensen dat ik toen leefde. Zelfs al is het natuurlijk helemaal niet fraai wat de blanke mens allemaal deed, de Indianen uit hun grondgebied jagen..
. Dat kun je toch niet doen..
Ik kan nog zoveel meer zeggen, maar dan ben ik 20 pagina's site aan het vervuilen. Ik zou echter héél erg veel meer willen zeggen, maar ik houd me dus maar ontzettend in.
5*.
RippedBone Dog
-
- 44 berichten
- 0 stemmen
Wat een drama,.......
Je moet een doorzettingsvermogen hebben om deze film af te kijken.
idd zeg dat wel, wat was dat een vermoeiende film.
Bramha Bull
-
- 130 berichten
- 324 stemmen
Nou das dan het einde van Moviemeter, over en sluiten
precies!!
sommige mensen begrijpen het nut en de intentie van dit forum niet.
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2701 stemmen
wat een mooie film. heel sterk verhaal. mooie beelden en schoone muziek. het is iets speciaals. mss een beetje langdradig.
4*
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
Of wat geduld.

Wachten op iets dat nooit komt, namelijk een goede film
Wezze
-
- 339 berichten
- 549 stemmen
Heb 'm uitgezeten, maar wat een vreselijk saaie film..
Verhaal ging ook totaal nergens over, in de disney versie van pocahontas zit volgens mij nog meer diepgang.. 
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Dit is nu wat men noemt een oersaaie, langdradige en vervelende film.
Slecht gemaakt, een rotscenario en over de acteerprestaties van de grote namen, de aanleiding om de film aan te kopen, laten zeer te wensen over.
Dit is een van mijn grootste teleurstellingen en miskopen die ik heb ervaren, gelukkig dat ik de film in aanbieding heb gekocht zodat ik er toch niet te veel geld aan heb verspeeld.
Het enige wat me een beetje kon bekoren in de hele prent waren de locaties, daarvoor een halve ster, meer heb ik er echt niet voor over.
Nick24
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het totaal geen mooie film, Er gebeurde vrijwel niks. Het was 3 uur lang NIKS. Het was gewoon 3 uur verspilde tijd, Mensen die dit soort nuttelose stomzinnige films maken zijn echt vreselijk zielig
film-gek
-
- 344 berichten
- 160 stemmen
Die opmerking slaat echt op niks. Ooit gehoord van smaken verschillen?? zielige opmerking
RoosjeZ
-
- 19 berichten
- 28 stemmen
Ik vond 'm wel ok.
Ik zat alleen met 2 zuchtende meiden naast me:
de 1 snapte het niet (moet het nog langzamer verteld worden dan?!) en de ander zei alleen maar "kut film...tering film...gv..."
Als je van actie houd, doe dit jezelf dan vooral niet aan!
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
;)
Ik vond 'm wel ok.
Ik zat alleen met 2 zuchtende meiden naast me:
de 1 snapte het niet (moet het nog langzamer verteld worden dan?!) en de ander zei alleen maar "kut film...tering film...gv..."
Als je van actie houd, doe dit jezelf dan vooral niet aan!
Gewoon nog een keer bekijken, maar dan zonder die 2 zuchtende meiden naast je
.
Bekijk ook

Amores Perros
Misdaad / Drama, 2000
497 reacties

Shi Mian Mai Fu
Actie / Drama, 2004
350 reacties

The Killing Fields
Oorlog / Drama, 1984
219 reacties

Abre los Ojos
Thriller / Mystery, 1997
234 reacties

Days of Heaven
Drama / Romantiek, 1978
146 reacties

Badlands
Misdaad / Drama, 1973
238 reacties
Gerelateerde tags
chief kolonialismevirginianew world 17e eeuw
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







