

Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 141 minuten
Alternatieve titel: Velden des Doods
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Roland Joffé
Met onder meer: Sam Waterston, Haing S. Ngor en John Malkovich
IMDb beoordeling:
7,8 (57.778)
Gesproken taal: Engels, Frans en Russisch
Releasedatum: 21 februari 1985
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Killing Fields
"Here, only the silent survive."
Roland Joffé's drama vertelt het waargebeurde verhaal van de vriendschap tussen New York Times journalist Sydney Schanberg (Sam Waterston) en de Cambodjaanse journalist en tolk Dith Pran (Haing S. Ngor), in het door burgeroorlog verscheurde Cambodja. Wanneer de Rode Khmer de macht overneemt, is Sydney gedwongen het land te verlaten en wordt Dith Pran gevangen gezet. Beide mannen blijven vechten om elkaar weer in levenden lijve terug te kunnen zien.
Externe links
Acteurs en actrices
Sydney Schanberg
Dith Pran
Major Reeves, Military Attache
Alan 'Al' Rockoff, Photographer
Dr. Sundesval
Jon Swain
United States consul
Dr. MacEntire
Dougal
Ser Moeum: Dith Pran's wife
Video's en trailers
Reviews & comments

Boneka
-
- 2315 berichten
- 1231 stemmen
Deze film stond al lang op mijn verlanglijstje, maar de blu ray uitgave had geen Nederlandse ondertiteling meer te koop en een andere weergave was lang niet zo goed als de Warner Bross had uitgebracht. Zodoende toch maar de Studio versie gekozen met helaas Engelse subs. Maar het is goed te doen met de Engelse ondertiteling. Ook het beeld is lang niet zo slecht als ik lees. Soms erg mooi soms wat minder. Klein beetje ruis niet storend en wat witte vlekjes. Vaak niet soms ineens weer wel. Geluid is wel okay. Dan de film!
De oorlog van Cambodja is mij nooit zo bekend geweest. In die tijd was ik nog vrij jong. Dus ja dan volg je dat allemaal niet zo. Natuurlijk de Vietnam oorlog was beter bekend maar toch ook de rode Khmer. Duidelijk herkenbaar door de rode shawls. Het eerste uur is wat rommelig chaotisch zoals ik ook ken uit de films Salvador en Balibo. Maar het tweede lange uur gaat de film je echt boeien. Vooral met die jungletocht van Pran. Maar ook door alle ontberingen en het leed met als hoogte-dieptepunt de Killing Fields brrr. Icing! Kreeg toch wel een raar gevoel in mijn lichaam. Dat mensen elkaar zoiets aan kunnen doen ongelooflijk hoe wreed oorlogen kunnen zijn.
Het verhaal dat aardig klopt met de werkelijkheid wordt ook steeds spannender naar het einde toe. Uitstekend gespeeld door alle acteurs. Prima soundtracks met oa Mike Oldfield ondanks het einde van John Lennon. Had voor mij ook niet gehoeven. Verder is de muziek okay en zijn de beelden voortreffelijk gemaakt in mooie landscape uitzichten. Helaas zijn beide journalisten niet meer in ons midden
Film 4,0
Beeld 3,5
Geluid 3,5

blurp194
-
- 4108 berichten
- 3339 stemmen
Een verhaal van vriendschap en dienstbaarheid tegen de achtergrond van de opkomst van het regime van Pol Pot, met zijn heilsstaat waarin voor intelligentsia geen enkele plaats was. Veel van de achtergrond krijgen we daar in deze film niet van te zien misschien, maar van de uitwerking wel - wat gezien de titel ook niet echt verrassend mag zijn. Toch is het verhaal van Schanberg en Dith Pran een prima kapstok om dit stuk geschiedenis mee te vertellen, al is het begin wat matig en doet de tijdsprong ook geen goed aan de spanningsboog. Maar wel een noodzakelijke intro om de kwalijke invloed van de VS in het conflict onder de aandacht te brengen. Dan de verwarring en chaos van het tweede deel, waarin de Khmer de macht overnemen en het verblijf in de Franse ambassade. Waarop van de 'echte' Rockoff nogal wat kritiek kwam op de film - want zo is het volgens hem helemaal niet gegaan, het was Pran zelf die zijn keuze maakte en het plotje over de foto speelde daar geen rol in. Vervolgens het derde en meest indrukwekkende deel - met beelden die ver boven de gemiddelde horrorfilm uitgaan, maar waarvan je weet dat de werkelijkheid nog evenveel verder stak.
De casting is voor deze film werkelijk perfect. Sam Waterston draagt precies het juiste soort persoon uit om Schanberg te spelen - een ietwat theoretisch en idealistisch ingestelde journalist die verbijsterd is over wat er door zijn land uit naam van vrijheid en democratie allemaal wordt uitgehaald. Met tegenover hem de pragmatische en cynische Haing S. Ngor in zijn eerste rol - en meteen een Oscar. En ook een van de eerste rollen van John Malkovich, en heerlijk fris in vergelijking met nu. En ook perfect maar minder aimabel Craig T. Nelson - die een zeldzaam vervelend etter speelt, en daarbij alles wat fout is aan Amerikanen vertegenwoordigt.
Cinematografie en locaties zitten ook wel goed, al blijven na afloop vooral de beelden van de killing fields hangen. De kritiek op de soundtrack van Oldfield deel ik niet - het plaatst de hele handeling duidelijk in de jaren-70 en -80, al moet je die tijd misschien meegemaakt hebben om dat zo op te vatten.
En ja, de eindgeneriek met hoe het verder ging, het beeld van de echte Pran, en Imagine erbij, dat kan je dan afgezaagd vinden. Maar aan de andere kant, we vieren hier elk jaar bevrijdingsdag, met kransleggingen en vroom naar de grond starende mensen en toespraken dat het allemaal toch maar nooit meer gebeuren mag. Schaf dat dan eerst maar eens af, denk ik dan. Het is nog lang geen vrede.

Robi
-
- 2359 berichten
- 2448 stemmen
Vanmiddag sinds lange tijd weer eens gezien. Blijft een knappe film die mooi opbouwt en van begin tot einde boeiend is.

Basto
-
- 9658 berichten
- 6700 stemmen
Had deze film al zeker geen dertig jaar meer gezien, maar door de aanschaf van de Roland Joffe box van Imprint was er aanleiding tot herziening.
Dat is zeer goed bevallen. Het is een ijzersterke journalistieke oorlogsfilm die qua look and feel het midden houdt tussen Apocalypse Now (maar minder poëtische) en Full Metal Jacket. Film won dan ook terecht de Oscars voor Cinematografie en editing (en beste bijrol)
Het schetst een schrijnend portret van de van van Cambodia en het gruwel regime van de Rode Kmer.
Verdient een plaatsje tussen de grote oorlogfilms.
4,5

mister blonde
-
- 12347 berichten
- 5258 stemmen
Wat een briljante film blijft dit toch. Een van de weinige films waar ik heel hard moet huilen, ook bij deze herziening. Ik snap echt niet van sommige kritiek.
Bekijk ook

Mississippi Burning
Misdaad / Drama, 1988
179 reacties

Deliverance
Thriller / Avontuur, 1972
468 reacties

Once Were Warriors
Drama, 1994
225 reacties

Midnight Express
Biografie / Misdaad, 1978
523 reacties

The Day of the Jackal
Thriller / Drama, 1973
124 reacties

All the President's Men
Thriller / Drama, 1976
152 reacties
Gerelateerde tags
burgeroorlogjournalistgebaseerd op boekfotograafjaren 70vietnamcambodiakilling fieldsred khmerpol potpulitzer prize embassygebaseerd op een waargebeurd verhaalgenocide
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.