Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tony Kaye
Met onder meer: Edward Norton, Edward Furlong en Fairuza Balk
IMDb beoordeling:
8,5 (1.263.651)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 mei 1999
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot American History X
"Some Legacies Must End."
Danny Vinyard is een tiener die helemaal onder invloed staat van zijn oudere broer, de skinhead Derek. Wanneer Danny op school een enthousiast verslag maakt over Hitlers 'Mein Kampf', stelt het schoolhoofd hem voor de keus, of een opstel schrijven over zijn broer Derek, of van school getrapt worden. Dereks haat tegen andere rassen vloeit voort uit de moord op zijn vader. Derek sluit zich aan bij een bende en belandt in de gevangenis voor moord. Weer vrij is Derek veranderd. Hij wil een aantal mensen een lesje leren, waaronder zijn eigen broertje...
Externe links
Acteurs en actrices
Derek
Danny
Doris
Davina
Seth
Stacey
Sweeney
Murray
Cameron
Dennis
Video's en trailers
Reviews & comments
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
oeps foutje van hierboven :
ik geef hem 4.0
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
maar ik heb weinig gemerkt over de amerikaanse geschiedenis.
Voor zover ik weet heeft de film toch niets te maken met de Amerikaanse geschiedenis...
Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Misschien komt het door de titel?
En de film niet zo geweldig vinden maar toch verhogen van 2 naar 4 sterren vind ik opmerkelijk. Zal wel aan mij liggen 
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Die leraar zegt tegen Danny dat hij Danny geschiedenisles gaat geven. Dat noemt hij 'American History X'. Maar daar zie je niks van, omdat hij eerst een verslag van Derek moet maken.
JurassicPark
-
- 505 berichten
- 632 stemmen
zijn er ook nog andere skinhead films dan american history x en romper stomper?
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Maar hoeveel neonazi's of 'rechtse groeperingen' vinden deze film dan zo geweldig? Zijn daar meerdere bronnen voor, of is dat een enkel incident dat hier eindeloos opnieuw geciteerd wordt?
Tja, ik ben niet in dat circuit opererend. En overmatig schrijven doen die gasten ook niet. Maar de reacties overal lezende, en het feit dat de final cut bij Kaye is weggepakt, doen wel vermoeden dat er wat gaande is. Van wat ik begrepen heb is er nu meer aandacht voor de rol van Norton.
Maar dat maakt zijn "switch" nog allerminst aannemelijk.
Blijf het een verwerpelijke film vinden. Vooral omdat het ook makkelijk is, bij deze film, om heel andere conclusies te trekken...
starbright boy (moderator films)
-
- 22413 berichten
- 5077 stemmen
Ik voel exact dezelfde discussie als een paar jaar geleden aankomen. Tussen FK en een aantal anderen (o.a. kos).
malkovich
-
- 331 berichten
- 117 stemmen
Waar slaat die X in 'American History X' eigenlijk op?
De'x' is een letter die willekeurig gebruikt wordt bij een nog niet vastgestelde titel. Het had dus ook gewoon American History F kunnen zijn.
zijn er ook nog andere skinhead films dan american history x en romper stomper?
Pariah... Ik snap trouwens de aantrekkingskracht van dit soort films niet. AHX vind ik een goede film, mede door een fantastische Edward Norton. Het hele nazi-gedoe interesseert me verder geen moment. Die mensen zijn te dom om aandacht aan te besteden. Alleen de diepgang in het personage van Derek is de moeite waard om naar te kijken.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Maar hoeveel neonazi's of 'rechtse groeperingen' vinden deze film dan zo geweldig? Zijn daar meerdere bronnen voor, of is dat een enkel incident dat hier eindeloos opnieuw geciteerd wordt?
http://kafka.antifa.net/gabbers.htm#bodem
Zie note #2 onderaan. (bevat spoilers)
malkovich
-
- 331 berichten
- 117 stemmen
Het lijkt ook wel alsof bepaalde dingen in de film totaal verkeerd geinterpreteerd worden. Ik ga een partij oprichten om de zogenaamde 'lonsdale-cultuur', zoals ik het maar even kortzichtig noem, uit te bannen. Whahaha 
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Beetje raar om met een antifa-link aan te komen dan.
Inderdaad, was me niet eens opgevallen. 
Jouw link geeft inderdaad een beter beeld van hoe ze over de film denken.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Zo heel raar is dat ook weer niet (om met een anti-fa link aan te komen), want wie doen er het meeste onderzoek naar dat soort groepen ?
kos
-
- 46701 berichten
- 8856 stemmen
Lijkt me iets handiger om van henzelf te horen in plaats van één of andere (niet al te objectieve) groep die hun mening er over geeft.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Dat is ook wel zo, en bij de antifa zijn ze onderdaad ook niet echt objectief, maar blijkbaar hebben ze in dit geval wel gelijk.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Het lijkt mij dat het naar aanleiding van het einde eigenlijk maar 1 conclusie te trekken is. En wel dat haat overbodige bagage is en dat niemand wil eindigen zoals Danny. Wie de bal kaatst kan hem terugverwachten.
Neonazi `s zouden dit een mooie film kunnen vinden omdat zij bevestigd zien dat een getinte jongen een blanke jongen vermoord Zij zouden wraakgevoelens kunnen ontwikkelen. De razzia `s op o.a. de supermarkt zullen ze ook toejuichen, maar toch weet ik zeker dat elk weldenkend mens aan het denken wordt gezet.
Anders lust ik er nog wel een paar: Requiem For a Dream zet aan tot drugsgebruik en True Romance verbreekt de regel dat je geen vrouwen mag slaan. Neonazi `s ontstaan niet doordat ze dit soort films kijken, het ligt meer aan hun opleidingsniveau, dat van hun ouders, hun woonwijk en hun achtergronden. Ook foute vrienden waardoor mensen gaan meelopen om maar bij de groep te horen zijn vaak funest.
Ik vrees dat het gewoon niet uit is te bannen net zoals drugsgebruik.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Die films die jij aanhaalt, vind ik ook verwerpelijk. Het gaat mij dan vooral om de manier HOE iets in beeld is gebracht, en met welke intenties.
maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2845 stemmen
Maar het was niet de intentie van de regisseur om jongeren zich te laten bekeren tot neonazi `s. En sommige harde scènes, in deze wereld gebeuren deze dingen nou eenmaal...Maar om ze dan maar niet te laten zien, daar schiet je ook niks mee op. Dat zou een doodsteek voor de cinema zijn. 16+ lijkt mij wel op zijn plaats, vooral jongere mensen zijn kwetsbaar en als ze een keer ruzie hebben met 1 getint iemand kunnen ze al snel aanstoot nemen aan sommige beelden.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
De'x' is een letter die willekeurig gebruikt wordt bij een nog niet vastgestelde titel. Het had dus ook gewoon American History F kunnen zijn.
En dat is dan de enige verwijzing? De X verwijst naar het opstel dat Danny over zijn broek Derek moet schrijven, omdat dat opstel nog in de maak is?
Op die manier zou je misschien ook kunnen zeggen dat die X verwijst naar hoe de gedachtes over andere rassen van Derek en Danny gedurende de film veranderen, want deze gedachtes zijn zeg maar in ontwikkeling, net als het opstel.
Als ik 'American History X' typ heb ik het trouwens al een keer of 2 gehad dat ik per ongeluk Malcom X typte. Die man heeft natuurlijk een duidelijke link met 'het rassenprobleem'. Waar staat die X in zijn naam dan voor? Zou die X in de filmtitel en die naam toeval zijn?
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
X= de grote onbekende + de analfabeet die alleen met een X kon ondertekenen. Het ligt in elkaars verlengde.
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
X= de grote onbekende + de analfabeet die alleen met een X kon ondertekenen. Het ligt in elkaars verlengde.
De alternatieve Amerikaanse geschiedenis: Amerikaanse geschiedenis X. Simpel, toch?
Sagittarius
-
- 31 berichten
- 77 stemmen
Dit is echt een geweldige film met keihard goed verhaal. Zelfs ik als vent van 24 zat gewoon bijna te janken toen die knul dood werd geschoten. Ik heb hem intussen al 10x gezien denk ik, maar hij blijft gewoon goed. Voor degenen die hem nog niet gezien hebben, dan is dit een absolute aanrader.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
De alternatieve Amerikaanse geschiedenis: Amerikaanse geschiedenis X. Simpel, toch?
Ja, daar zal het dan zeer waarschijnlijk wel op slaan inderdaad.
Maar wat is er dan allemaal zo alternatief aan die geschiedenis?
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
X= de grote onbekende + de analfabeet die alleen met een X kon ondertekenen. Het ligt in elkaars verlengde.
Volgens mij verzin je dat ter plekke.
Wikipedis zegt:
Malcolm explained the name by saying, The "X" is meant to symbolize the rejection of "slave-names" and the absence of an inherited African name to take its place. The "X" is also the brand that many slaves received on their upper arm. This rationale led many members of the Nation of Islam to change their surnames to X.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Da's echt zo'n statement van Wikipedes die meer vragen oproept dan beantwoord. Want waarom kregen ze X op hun arm ? En waarom werd het een soort "geuzennaam."?
Bovendien is het enkel een poging tot verklaring van Malcolm X, want het is niet echt duidelijk waarom die dan ook voor America History X geldt.
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
waarom kregen ze X op hun arm ?
The branding of slaves has been common in numerous cultures.
Omdat Malcolm X hem koos.
Dat (de X in Malcolm X) was dan ook de vraag waarop je leek te antwoorden. Daarbij noemde je Malcolm X een analfabeet, wat volgens mij nonsens is.
Wie zegt er dan dat die X in beide gevallen voor hetzelfde staat?
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Da's dan verkeerd overgekomen. Malcolm X is natuurlijk geen analfabeet, en de X die slaven kregen was natuurlijk gewoon een poging om iedereen anoniem te maken. Wat ik verder bedoelde is dat sinds de oudheid heel vaak mensen die niet konden lezen en schrijven, een x gebruikte ter ondertekening van documenten.
Maar ik ben het met je eens, je hebt een wetenschappelijk onderzoek nodig ter duiding van de X in de wereld-geschiedenis
(en dat onderzoek kon ik niet zo snel vinden)
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Ja, daar zal het dan zeer waarschijnlijk wel op slaan inderdaad.
Maar wat is er dan allemaal zo alternatief aan die geschiedenis?
De ommezijde van "de grootse" geschiedenis waar elk patriot zo trots op is. Dit is het resultaat van hun zogenaamde "multicultuur". De keerzijde van de medaille.
Gerelateerd nieuws

'American History X' verschijnt morgenavond (7 april) op TV: 'Dit is zo'n film die in mijn ogen niet beter kon'

De veelgeprezen 'American History X vanaf deze week ook te zien op HBO Max: 'Een meesterwerk'

Geprezen misdaadfilm 'American History X' vanavond (2 augustus) te zien op televisie

Deze drie klassiekers worden zeer binnenkort van Netflix verwijderd
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

Scarface
Misdaad / Drama, 1983
3.811 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








