• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.383 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.375.060 stemmen
Avatar
 
banner banner

American History X (1998)

Misdaad / Drama | 119 minuten
4,18 10.386 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tony Kaye

Met onder meer: Edward Norton, Edward Furlong en Fairuza Balk

IMDb beoordeling: 8,5 (1.262.726)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 mei 1999

Plot American History X

"Some Legacies Must End."

Danny Vinyard is een tiener die helemaal onder invloed staat van zijn oudere broer, de skinhead Derek. Wanneer Danny op school een enthousiast verslag maakt over Hitlers 'Mein Kampf', stelt het schoolhoofd hem voor de keus, of een opstel schrijven over zijn broer Derek, of van school getrapt worden. Dereks haat tegen andere rassen vloeit voort uit de moord op zijn vader. Derek sluit zich aan bij een bende en belandt in de gevangenis voor moord. Weer vrij is Derek veranderd. Hij wil een aantal mensen een lesje leren, waaronder zijn eigen broertje...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

maxcomthrilla schreef:

Hier praten over Apocalypse Now is inderdaad behoorlijk off - topic. Ik legde die link omdat AHX zien als een rtl 4 dramafilmpje net zoiets is als AN zien als louter een kolonialistische film. Vandaar dat ik het kort houd. Bij Apocalypse Now heb ik uitgelegd waar ik mij in die film aan stoorde. Met name het verstoren van de beleving zat mij dwars.

Okej dan! Ik snap je wel natuurlijk! American History X vind ik ook een geweldige film en is zeker geen rtl4 dramafilmpje! Maar voor mij blijft Apocalypse Now een van de besten ooit!


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Ik hoorde laatst van 1 van mijn vrienden dat er een vervolg uitkomt of is uitgekomen in de VS, maar niet in NL. Weet iemand daar iets mee over??


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

The Last schreef:

Ik hoorde laatst van 1 van mijn vrienden dat er een vervolg uitkomt of is uitgekomen in de VS, maar niet in NL. Weet iemand daar iets mee over??

Dan kan die vriend van jou best liegen! Als er een vervolg in de VS uit was gekomen zouden wij dat hier ook allang weten!


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Jaaa zoiets had ook ook gehoort over die vervolg.Maar als die niet mocht uitkomen omdat die te heftig was ofzo


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Dat gerucht gaat al jaren, maar het is absolute onzin.


avatar van Nyazzin

Nyazzin

  • 129 berichten
  • 381 stemmen

Weer is een keer gekeken, het blijft een toppertje

net als vorige keer 5 dik verdiende sterren


avatar van De Nederlander

De Nederlander

  • 112 berichten
  • 720 stemmen

starbright boy schreef:

Dat gerucht gaat al jaren, maar het is absolute onzin.

eerder in amerika te heftig dan in NL


avatar van Nikita0

Nikita0

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

2.5 krijgt de film van mij,

het begin is wel beklemmend, maar dat belerende toontje naar het einde is er een beetje teveel aan, maar misschien moet ik hem nog eens bekijken, voor ik een oordeel vel.


avatar van Miepperd

Miepperd

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Een zeer indrukwekkende film Schept een duidelijk beeld. Mensen mogen het een 2 of 2.5 geven maar van mij een 4.5 !


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4027 berichten
  • 3632 stemmen

Gister weer eens gekeken, en eigenlijk viel hij me toen nog best tegen.

Natuurlijk zitten er een hoop indrukwekkende en heftige scenes in de film, speelt Norton geweldig en de eindconclusie wel een aardige (doordat het wat relativerend is), maar de film is soms wat geforceerd dramatisch, er wordt net wat teveel van slowmotion gebruikgemaakt. Ook vond ik de film niet helemaal samenhangend op een of andere manier. Zou niet weten hoe ik dat goed moet uitleggen.

Maar aan de andere kant vlieg je echt door die 120 minuten heen en heb je op momenten echt op het puntje van je stoel gezeten door wat beruchte scenes.

Uiteindelijk vind ik het wel een goede film, maar na de vijfde keer herkijken vind ik hem toch wat minder dan ik eerst vond eigenlijk. Mijn 4.5* verlaag ik met een half punt. De huidige nummer 16 notering in de top-250 vind ik eigenlijk ook best hoog.


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

Een prachtige film die een zeer diepe indruk op mij heeft achter gelaten. Deze film is echt aan iedereen aan te raden. Ook meer leraren zouden deze film op school moeten laten zien.

Een regelrechte top film.

Ik snap alleen niet dat er op het hoesje staat dat het een actie film is. Wat mij betreft is het een groot drama.

Vanwege het acteerwerk de sfeer en het beklemmende einde krijgt deze film van mij niets meer en niets minder dan 5 sterren!!!!


avatar van Lad

Lad

  • 5700 berichten
  • 0 stemmen

Wat een film seg, echt een goede film, die je echt laat nadenken!


avatar van LarsNL

LarsNL

  • 21 berichten
  • 31 stemmen

Echt een topfilm ,, die laat je echt nadenken en ook laat de boodschap iets duidelijks achter :

Het racisme ,, je krijgt er later spijt van


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

starbright boy schreef:

Dat gerucht gaat al jaren, maar het is absolute onzin.

Maar hij mag er toch echt wel komen! Kun je moeilijk verprutsen... Je hebt al een geweldige basis.


avatar van Baklap

Baklap

  • 216 berichten
  • 177 stemmen

alles is gezegd, mooie film met een boodschap die ook nog eens over komt! Ben geen fan van Furlong maar die speelt toch een mooie rol ... een 4


avatar van Lenn

Lenn

  • 114 berichten
  • 48 stemmen

Thomas83 schreef:

Gister weer eens gekeken, en eigenlijk viel hij me toen nog best tegen.

Natuurlijk zitten er een hoop indrukwekkende en heftige scenes in de film, speelt Norton geweldig en de eindconclusie wel een aardige (doordat het wat relativerend is), maar de film is soms wat geforceerd dramatisch, er wordt net wat teveel van slowmotion gebruikgemaakt. Ook vond ik de film niet helemaal samenhangend op een of andere manier. Zou niet weten hoe ik dat goed moet uitleggen.

Maar aan de andere kant vlieg je echt door die 120 minuten heen en heb je op momenten echt op het puntje van je stoel gezeten door wat beruchte scenes.

Uiteindelijk vind ik het wel een goede film, maar na de vijfde keer herkijken vind ik hem toch wat minder dan ik eerst vond eigenlijk. Mijn 4.5* verlaag ik met een half punt. De huidige nummer 16 notering in de top-250 vind ik eigenlijk ook best hoog.

Wat bedoel je nu eigenlijk, eerste is valt hij tegen en dan is hij 'eigenlijk' wel goed. Het is normaal dat als je een film als deze zoveel bekijkt dat je alles anticipeert en zo de impact minder is.

Hoe dan ook zelfs naar meerdere keren kijken blijft dit een topfilm!


avatar van moviefanatic

moviefanatic

  • 165 berichten
  • 156 stemmen

Heel indrukwekkende film. Op een dramatische wijze wordt in beeld gebracht wat de consequenties kunnen zijn van racisme en neo-nazisme. Dit is echt een aanrader!

4.5 **


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Wat een film is dit zeg! Echt ongelooflijk goed geregisseerd en Edward Norton speelt hier echt zijn beste rol, wat kan die man acteren zeg. En die slowmotion momenten vond ik ook wel mooi in de film passen.

dikverdiende 5 sterren.


avatar van unreallerke

unreallerke

  • 149 berichten
  • 1156 stemmen

Meesterwerk, die ongelooflijk veel indruk op me maakte!!


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Indrukwekkend, na lange tijd toch kunnen zien.

Alleen het einde viel mij hard tegen.

Maar Edward Norton aan de top hier

4,5*


avatar van Faisal

Faisal

  • 16 berichten
  • 55 stemmen

Geweldige film, meesterlijk gewoon. Maakt veel indruk en je vergeet hem niet snel, lekker heftig en onvoorspelbaar.


avatar van Faisal

Faisal

  • 16 berichten
  • 55 stemmen

Het einde is juist goed, lekker niet een keer een happy end


avatar van hellblazer93

hellblazer93

  • 650 berichten
  • 924 stemmen

Juweel van een film. Het verhaal is origineel en zeer goed. Zowel Furlong als Norton spelen een goede, rol. Ik kon geen punten vinden die niet overtuigend waren. Enorm sterke scenes. Bvb de scene dat het hoofd van de neger ingetrapt werd was enorm sterk en hard. En er zijn meer goede, sterke scenes.

De film is ook gelijk een topper in zijn soort. Veel heftige, sterke momenten die je niet snel vergeet. De hele film is ook onverwachts.

De muziek in de film was ook prachtig. Vooral op het laatst, toen Danny neergeschoten werd was de muziek ook prachtig dramatisch. De scene op zich, was overigens ook totaal onverwachts. De flashbacks maken veel duidelijk en mooi passend in zwart-wit verfilmd.

De film verdient 5*. Wat een meesterwerk...


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4027 berichten
  • 3632 stemmen

Lenn schreef:

Wat bedoel je nu eigenlijk, eerste is valt hij tegen en dan is hij 'eigenlijk' wel goed. Het is normaal dat als je een film als deze zoveel bekijkt dat je alles anticipeert en zo de impact minder is.

Hoe dan ook zelfs naar meerdere keren kijken blijft dit een topfilm!

Een film kan toch goed zijn maar toch tegenvallen in vergelijking met eerdere kijkervaringen?

Je hebt helemaal gelijk dat de impact van een film minder wordt als je hem vaker hebt gekeken. Alleen de échte toppers zoals The Godfather kun je echt blijven kijken zonder dat ze aan kracht inboeten. Tenminste, dat is mijn ervaring.


avatar van LautjUhh

LautjUhh

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)

Dan kan die vriend van jou best liegen! Als er een vervolg in de VS uit was gekomen zouden wij dat hier ook allang weten!

er is een deel 2.. hij is heel even te downloaden geweest, maar er ook gelijk weer afgegooid. omdat hij te hard is, en niet in nederland vertoond mag worden. een vriendin van mij heeft hem wel. dus


avatar van LautjUhh

LautjUhh

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

ps. de film is heel gaaf. ik ben hem nu op school aan het kijken met maatschappij leer, mijn ouders zijn het er niet mee eens maarja.

dit is tenminste een film met een goed verhaal. en dat zie je niet zo vaak.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

LautjUhh schreef:

er is een deel 2.. hij is heel even te downloaden geweest, maar er ook gelijk weer afgegooid. omdat hij te hard is, en niet in nederland vertoond mag worden. een vriendin van mij heeft hem wel. dus

jaja...


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Blijft grappig hoe vaak dat gerucht de kop op blijft steken.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Was daar uberhaupt ooit sprake van dan?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Nee, een broodje aap. Is het altijd geweest. Het is denk ik ooit begonnen met het schijnbaar ware verhaal dat het einde van deze film eerst anders zou worden, namelijk Derek die zich opnieuw kaalscheert.