Apocalypse Now (1979)
Genre: Oorlog
Speelduur: 153 minuten / 202 minuten ("Redux") / 183 minuten ("Final Cut")
Alternatieve titels: Apocalypse Now Redux / Apocalypse Now: Final Cut
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Francis Ford Coppola
Met onder meer: Marlon Brando, Robert Duvall en Martin Sheen
IMDb beoordeling:
8,4 (764.325)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 18 oktober 2001
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Apocalypse Now
"This is the end..."
Ten tijde van de Vietnamoorlog, wordt Captain Willard de jungle in gestuurd om Colonel Kurtz te vinden en te vermoorden. Kurtz heeft zijn eigen leger opgebouwd, en weigert nog naar de legerleiding te luisteren. Terwijl Willard de jungle in vaart, worden hij en de rest van de bemanning langzaam overvallen door de gevechten en gekte van de omgeving.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,4 / 764325)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Heart of Darkness (BoekMeter)
- Apocalypse Now (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Captain Benjamin Willard
Jay 'Chef' Hicks
Chief Phillips
Tyrone 'Clean' Miller
Lance B. Johnson
Colonel Walter Kurtz
Lieutenant Colonel Bill Kilgore
Photojournalist
General Corman
Colonel Lucas
Reviews & comments
mikoz
-
- 11297 berichten
- 867 stemmen
beste film over de oorlog in vietnam ( FMJ is natuurlijk ook geweldig , maar die laat meer de weg naar de oorlog zien ) qua oorlog en dingen die de soldaten meemaken in de verschrikkelijke oerwouden ( waar je gek lijkt te worden ) de beste film.
rondh
-
- 600 berichten
- 2318 stemmen
beste film over de oorlog in vietnam ( FMJ is natuurlijk ook geweldig , maar die laat meer de weg naar de oorlog zien ) qua oorlog en dingen die de soldaten meemaken in de verschrikkelijke oerwouden ( waar je gek lijkt te worden ) de beste film.
Zou je ook eens naar Platoon moeten kijken. Ik persoonlijk vind die beter.
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
platoon is gewoon veel realistischer, terwijl apocalypse now veel fictiever is. Maar ik vind apocalypse now toch net iets beter dan platoon. Deze film gaat mij nooit vervelen, hoevaak ik hem ook gezien heb.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
platoon is gewoon veel realistischer, terwijl apocalypse now veel fictiever is.
Apocalypse Now is meer surrealistischer ipv fictiever zou ik zeggen.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Surrealistisch is het juiste woord en dat is nu net wat deze film voor mij zo oninteressant maakte. Ik verwachtte toch een beetje oorlogsfilm, maar het gaat echt wel meer de filosofische en kunstzinnige richting uit.
Een kapitein vaart met enkele onervaren soldaten een rivier af op zoek naar een krankzinnig geworden kolonel. Onderweg houden ze enkele keren pit-stop en komen onwaarschijnlijke dingen tegen. Tenzij je je wil verdiepen in de psychologie van die soldaten, is dat het hele verhaal.
Ik wil best geloven dat dit een klassieker is, maar dan wel voor een zéér geduldige doelgroep.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Dan moet je de originele versie kijken, die heeft een stuk hoger tempo dan de inderdaad trage en meer epische Redux versie. Eigenlijk zouden ze als twee verschillende films aangemerkt moeten worden.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Ik ga niks meer halen van Apocalyps. 10 jaar geleden viel hij al tegen, nog maar eens proberen dacht ik, maar nope: 't is mijn ding niet.
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Waar staat het woordje Redux eigenlijk voor. Ik dacht aan 'ingekort, gereduceerd', maar het is juist de langere versie... 
b_cru
-
- 83 berichten
- 71 stemmen
helaas was dit voor mij een fixe tegenvaller. De beklemmende sfeer was fantastisch, maar voor de rest vond ik het gevoel meer fictie dan waarheid... 3 sterren voor de sfeer, maar het verhaal kon me absoluut niet boeien. VEEEEEEEEl te lang (Redux versie)
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
hr voor de rest vond ik het gevoel meer fictie dan waarheid...
Waarom had je waarheid verwacht? Het is toch geen documantaire....
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Dit is de beste vietnam-oorlog film.
( platoon vind ik ook heel goed maar deze beter )
Apocalypse now heeft de zweer!, het is moeilijk uit te leggen maar toen ik de film aan het kijken was ( redux versie ) voelde ik gewoon met Martin Sheen mee, wat een prachtige rol, en ik vond het best wel realistisch, maar natuurlijk is Platoon veel realistischer omdat Oliver Stone over zijn eigen evaring in de Vietnam oorlog geschreven had.
Maar de Shots die Francis Ford Coppola gemaakt heeft in deze film, en de gigantische scene's met 15 helicopters, dat zie je tegenwoordig niet meer, het is allemaal gedigitaliseerd, en dat geeft gewoon niet zo'n mooie zweer.
Ik geef deze film daarom ook 5 sterren.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Sfeer, hoewel zweer ook wel goed bij deze film past. 
ZMuller
-
- 47 berichten
- 115 stemmen
Surrealistisch is het juiste woord en dat is nu net wat deze film voor mij zo oninteressant maakte. Ik verwachtte toch een beetje oorlogsfilm, maar het gaat echt wel meer de filosofische en kunstzinnige richting uit.
Mee eens. In deze film komt het zo over alsof iedereen gek is geworden. Ik vraag me dan ook af in hoeverre deze film overeenkomt met de werkelijkheid. En nee, daarvoor hoef je geen documantaires te kijken. Bij verzonnen verhalen als die in bijvoorbeeld Tour Of Duty kun je je veel beter in de situatie plaatsen dan in die waanzin van Apocalypse Now.
Toch creëert de film een heerlijke ruige sfeer om u tegen te zeggen.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
In deze film komt het zo over alsof iedereen gek is geworden. Ik vraag me dan ook af in hoeverre deze film overeenkomt met de werkelijkheid. (...) Bij verzonnen verhalen als die in bijvoorbeeld Tour Of Duty kun je je veel beter in de situatie plaatsen dan in die waanzin van Apocalypse Now.
Precies daarom vind ik dit een van de beste films ooit. De film verbeeld als geen ander de complete waanzin van een oorlog en is tegelijkertijd schitterend gefilmd. Met grote fascinatie kijk je naar de meest afgrijselijke taferelen. Juist deze surealistische benadering deed mij al 4 keer ademloos naar Apocalypse Now kijken.
Daar komt bij dat ik in deze film me zeer goed kon verplaatsen in het karakter van Willard. De oorlogsfilms a la Tour of Duty gaan vaak over de gewone jongens in het leger, en hoe vreselijk dat allemaal niet is die dood en ellende om je heen. Dit genre kent zeker ook zijn toppers hoor, denk bv aan Platoon maar Apocalypse Now gaat voor mij een stukje dieper. Kijk ik heb nooit in het leger gezeten laat staan een oorlog meegemaakt, ik kan dus nooit weten wat die jongens echt hebben meegemaakt. Maar Willard verbeeld veel meer een soort oerinstincten. Je voelt als het ware zijn gedrevenheid als jager op een prooi, fascinatie, twijfel en angst het komt allemaal als in een soort tropische koortsdroom je huiskamer binnen. Door deze film leek ik me ineens te realiseren dat we eigenlijk allemaal zo kunnen zijn, mezelf inbegrepen. In ieder van ons schuilt als het er echt op aankomt een roofdier, een ware killer.
De eerste minuten van deze film, als Willard op zijn hotelkamer ligt zijn hiervoor zeer tekenend en behoren voor mij tot de sterkste stukjes cinema ooit. Alsnog rotsvast op nr. 1 in mijn persoonlijke top 10.
ZMuller
-
- 47 berichten
- 115 stemmen
Ja ok... Maar dan heb het over Willard, de hoofdpersoon. Hij was juist weer zo'n beetje de normaalste character uit de film, en op de boot gedurende de tocht naar Cambodja.
Wat ik bedoelde bijvoorbeeld is dat surfen tijdens een slagveld of het neermaaien van een stel onschuldige vietnamezen op een boot... Dat soort acties vond ik totaal nergens op slaan.
De verhaallijn met Willard / Kurtz juist weer wel.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wat ik bedoelde bijvoorbeeld is dat surfen tijdens een slagveld of het neermaaien van een stel onschuldige vietnamezen op een boot... Dat soort acties vond ik totaal nergens op slaan.
Gebeurde wel allemaal.....
kos
-
- 46702 berichten
- 8860 stemmen
Precies, als je denkt dat oorlogen gewoon standaard plaatsvinden zoals in Tour of Duty zit je op het verkerde spoor.
En al helemaal in Vietnam waar meer dan de helft van de soldaten van ellende aan de drugs was en ik weet niet hoeveel soldaten helemaal doordraaiden.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Net herzien ****** en de film nesteld zich nog steviger op mijn 1e plek. Ik overigens de originele versie geezien, miste wel de tweede Bunnies scene een beetje, die past toch wel erg goed in de film.
Fikske
-
- 4 berichten
- 24 stemmen
Ik heb em pas gezien, en ik had er meer van verwacht. Het acteerwerk is allemaal dik in orde, al vind ik het einde maar flauwtjes en een teleurstelling. De scenes met Duvall daarentegen vind ik schitterend.
ZMuller
-
- 47 berichten
- 115 stemmen
Precies, als je denkt dat oorlogen gewoon standaard plaatsvinden zoals in Tour of Duty zit je op het verkerde spoor.
Ah ok, in dat geval brengt deze film een visie die ik nog nooit gezien heb. Een visie waarin iedereen helemaal doordraait en waarin de Vietnamoorlog een ranzige massaslachting is.
Toch zet ik nog steeds vraagtekens bij de mate van realiteit in het verhaal.
muismat
-
- 157 berichten
- 135 stemmen
Wow, net bekeken, en ik moet zeggen dat de eerste twee uur echt overweldigend goed zijn, tot aan het stuk op die plantage, dat hadden ze van mij echt weg mogen laten, past totaal niet in het plaatje van de hele film, en haalt de vaart eruit.
Het einde is daarintegen wel weer indrukwekkend, met een meesterlijke acteerprestatie van Marlon Brando.
De hele filosofie klopt ook gewoon, al wil ik deze film zeker nog eens zien, om een nog beter beeld te krijgen.
eindscore:
4.5*
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
het stuk op die plantage, dat hadden ze van mij echt weg mogen laten,
LOL, dat hebben ze in de originele versie ook gedaan. Kennelijk heb je de Redux-versie van enige jaren terug gezien, waarin die (veel te langdradige) scene wel weer is opgenomen.
Als je hem nog een keer kijkt, neem dan de 1979-versie. En probeer ook de documentaire Hearts of Darkness te vinden, die zal ongetwijfeld ook indruk maken.
NIGHTWOLF_ONE
-
- 186 berichten
- 990 stemmen
Originele AN is niet te krijgen hier op dvd... Hearts of Darkness ook nog nooit wat van gehoord 
Ik heb de Redux op dvd, maar zag het origineel een keer op tv, welke ik stukken beter vind.
zoutzak
-
- 1050 berichten
- 7005 stemmen
Die scene is prima...en geeft een aardige verdieping.
agreed, de scene is van grootse waarde voor hetgeen de film uitdraagt.
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
Ik blijf erbij. Kan best zijn dat als je eerst de originele versie ziet, dat het dan een leuke aanvulling/verdieping/whatever is (is het niet allemaal nogal expliciet zelfs?). Maar als film is het origineel sterker. Ken erg weinig mensen die de Redux eerst zagen (zonder de 1979 te kennen) en de film goed vonden.
Voorts was de tip natuurlijk bedoeld voor een poster die aangaf de film tot dat punt heel goed te vinden...
aegron
-
- 4030 berichten
- 1269 stemmen
hij heeft tijden op 1 gestaan in mijn top 10 en ik ken alleen de redux versie en ik weet van iig nog een iemand die ook alleen de redux versie kent en hem in zijn top 10 heeft. Dus ze zijn er wel degelijk cornelis 
Gerelateerd nieuws

Vietnamoorlog-klassieker 'Apocalypse Now' zondagavond te zien op televisie

Amazon Prime Video verwijdert deze ijzersterke titels zeer binnenkort uit het aanbod

Henk Schiffmacher (71) liep 'vanwege zijn penis' een rol in klassieker 'Apocalypse Now' mis

Vietnamoorlog-klassieker 'Apocalypse Now' morgenavond te zien op televisie
Bekijk ook

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.116 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









