A Sound of Thunder (2005)
Genre: Sciencefiction / Thriller
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Tsjechië
Geregisseerd door: Peter Hyams
Met onder meer: Ben Kingsley, Edward Burns en Catherine McCormack
IMDb beoordeling:
4,3 (21.600)
Gesproken taal: Engels en Mandarijn
Releasedatum: 1 september 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot A Sound of Thunder
"Some Rules Should Never Be Broken."
New York. Hi-tech superconcern waar Ben Kingsley de scepter zwaait en dat vooral gespecialiseerd is in het conserveren van dieren die dreigen uit te sterven. Zeer veel geld verdienen ze met een virtuele safari, waarbij tegen betaling, mensen via een hi-tech computer terug naar de pre-historie afgeschoten worden, alwaar ze op levensgrote in het wild levende levensechte dieren, waaronder dinosaurussen, jagen. Een en ander gebeurt onder strikte regels. Zo hebben de deelnemers speciale kleding, apart wapentuig en mogen ze absoluut niet van de baan afstappen waar ze oplopen en waar vandaan ze jagen. Zoiets zou verschrikkelijke gevolgen kunnen hebben..
Externe links
Acteurs en actrices
Alicia Wallenbeck
John Wallenbeck
Payne
Dr. Lucas
Travis Ryer
Jenny Krase
Charles Hatton
Clay Derris
Sonia Rand
Young Technician
Video's en trailers
Reviews & comments
WB
-
- 1614 berichten
- 2662 stemmen
Altijd al gedacht dat we van de vlinders afstamden
Lijkt me een leuke film...
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Het kortverhaal van Bradbury kan je hier nalezen. Met dank aan Jordy voor de link. 
Ik las wel in de TF van deze maand dat Hyams en zijn scenaristen flink aan het verhaal van Bradbury hebben gesleuteld, met zijn goedkeuring weliswaar. De tijdrijzigers zouden nu dus niet meer op dino's gaan jagen, maar op zoek gaan naar bruikbare DNA-staaltjes van prehistorische monsters. Bovendien zou er veel meer nadruk liggen op de 'aftermath'. Zal mij benieuwen.
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Hopelijk wat beter dan Butterfly Effect! Al belooft die regisseur niet veel goeds
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3233 stemmen
Ojee, een soort van Butterfly Effect dus, maar dan echt.
Weer een tijdreis film, leuk 
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
super,super,super 
tijdreizen,dino's,niet al te bekende acteurs, een aardige regiseur en een goede trailer!
Nu niet teveel publiciteit en verhaal-weggeven doen en hij is voor mij al een toppertje 
amco
-
- 197 berichten
- 2473 stemmen
Verhaal is van een simpson aflevering geript, waar homer die teletijdsbroodrooster heeft gemaakt.
empirekees
-
- 1597 berichten
- 2401 stemmen
De tijdrijzigers...
En dan de oven in...;)
kneuckeretto
-
- 114 berichten
- 410 stemmen
dit klinkt inderdaad als een soort Butterfly Effect maar dat vond ik een goeie film dus ik hoop dat dit ook wat is....
filmfn19
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
lijk me leuk maar je weet maar nooit met peter haymas zijn film zijn niet bepalt goed. Enige film
die van hem wel goed was was 2010
Nieke
-
- 588 berichten
- 477 stemmen
Wow, dit lijkt me een goeie film. Ik was stiekem aan het hopen op een Jurassic Park 4, maar deze dino's, draken en andere reptielen zullen ook wel voldoen. Op voorwaarde dat ze vaak genoeg op het scherm komen... De trailer ziet er (nog niet véél) belovend uit, dus ik kijk er best wel naar uit.
aryan
-
- 986 berichten
- 1752 stemmen
Mooie trailer, bij dit soort films is het ook belangrijk dat de dieren er echt realistisch uitzien. Dat heb ik nog niet goed kunnen zien bij de trailer.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Lijkt me een zeer interessante film, met de boodschap van The Butterfly Effect. De tvtrailer zag er flut uit, maar lijkt me nog steeds mooi.
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Voorpremiere vandaag 26-8-2005 in Pathe de Kuip om 21:20. ga dat helaas niet redden vandaag
. maar eventueel voor andere geintereseerde.
aryan
-
- 986 berichten
- 1752 stemmen
Op IMDB staat bij de eerste review dat de special effects niet super waren.
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Ben wel benieuwd staat al gepland dat ik er volgende week heen ga, wacht met spanning op de eerste reviews vandaag.
Tonymortaza
-
- 16 berichten
- 0 stemmen
Op IMDB staat bij de eerste review dat de special effects niet super waren.
Ja de critici zegt dat je zelfs de kleur groen zien wanneer je de special effects ziet dat gebruiken ze bij het special effect, dus dat zegt genoeg over het kwaliteit.
Plus de film was eigenlijk niet eens gekomen de makers ofzo waren failliet gegaan.
Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Ik ga hier niet veel woorden over vuil maken. Alles was matig in deze film. En Edward Burns deed me af en toe zelfs aan Ben Affleck denken. Niet dat dat al gelijk tot een onvoldoende moet leiden, maar het viel mij op. Verder teert deze film op een ongeloofwaardig script en zelfs al breng je je verstand op nul dan kan je niet anders concluderen dat dit niet echt heel erg goed was. En de prehistorische monsters uit films van een tijd terug, en dan doel ik vooral op Jurassic Park, ogen veel realistischer dan de creaties in deze film. Ik kom nu weer terug op mijn eerste zin, ik ga hier verder geen woorden vuil over maken. Maar wil je deze film toch heel graag zien, je bent gewaarschuwd! Ik kom niet verder dan 1,5 ster.
Kalou2005
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
lijkt me een geweldige film...zo'n domino-effect hou ik wel van...wil hem wel zien:D
Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Je hebt de film nog niet gezien maar je geeft wel alvast 5 sterren? 
aryan
-
- 986 berichten
- 1752 stemmen
Ik heb hem vandaag ook gezien, er waren niet veel mensen in de bios dus echt populair was ie niet. De special effects vielen mee, maar toch:
Jurassic Park is meer dan 10 jaar oud en de dino's zie er daar een stuk beter uit. Verder vond ik die butterfly effect wel goed, 1 kleine verandering en dan zo een chaos en ook die time waves waren mooi. Maar in het begin van de film als ze door de stad liepen zag het er weer nep uit (The Island was daar bijvoorbeeld wel een stuk beter in, omdat het gewoon echt was en dan zouden ze ook kunnen doen).
Verder is het nog vreemd dat er 2 mensen met een engels accent in een film spelen die zich in Chicago afspeelt (maar het kan natuurlijk wel). De overige dieren zagen er ook nep uit, maar dat heb je altijd met niet bestaande wezens.
2.5*
johanm3
-
- 272 berichten
- 433 stemmen
Goede trailer, goede fragmenten op de radio. Als je dat zo hoort denk je... Wauw lijkt me een leuke film!
NOT! Special effects waar ver onder de maat. Toen ik voor het eerst dat neefje van de t-rex zag ( weet niet hoe dat beest heet ) dacht dat het een grap was, zo slecht zag het eruit.
Er zat geen spanning in de film. Nergens kon er een lachje vanaf. Er werd slecht geacteerd. De spelers gaan elkaar zaken uitleggen wat vanzelfsprekend is omdat ze zeker denken dat "wij" als publiek te dom zijn om te begrijpen dat wat er op het scherm afspeelt niet goed is.
Het idee van de film vond ik wel weer goed, het is alleen ontzettend slecht uitgewerkt. Echt bagger deze film 1,0 *
moviefreak#1
-
- 14390 berichten
- 25163 stemmen
Binnengekomen op nummer 17 in de Amerikaanse Box-Office lijst van dit weekend. Met amper 1 miljoen dollar in de eerste (en dus belangrijkste) week kunnen we dus spreken van een gigantische flop. De film werd tenminste gemaakt voor 80 miljoen dollar. Zelfs met een goed avontuur op DVD is dat natuurlijk nooit meer terug te verdienen.
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Ja, ben net wezen kijken, en hij was inderdaad niet al te bijzonder.
Het verhaal is veel te gehaast. Ik ben niet iemand die over het algemeen zeurt of zich ergert aan cliches, maar in deze film was het toch vrij erg. Alles ging weer op het laatste nippertje goed met ongeloofelijk veel geluk en al datsoort gein.
Special effect vond ik over het algemeen goed. Wel inderdaad hier en daar wat missers zoals met die "Allosaurus" (zo heet dat ding
). Dat ding ziet er niet best uit, ik begreep ook totaal niet waarom dat beest niet een van hun greep aangezien hij al een minuut vlak voor hun neus stond nadat die pistool het niet meer deed. En die gemuteerde Bavianen waren gewoon stom, ze moeten echt altijd iets kleins en snels in een film stoppen waneer je daar helemaal niet op zit te wachten (zie de raptors in Jurrasic Park en de baby Godzillas in Godzilla). Deze beesten waren gewoon echte Bavianen met een hagadissenstaart. En waar deze vandaan hedden moeten komen is mij een raadsel gezien er geen wilde dieren (dus ook geen Bavianen) meer hoorden te leven in 2055. Moet toch wel iets wat op zijn minst op een Baviaan leek geweest zijn om in dat ding te veranderen lijkt me.
Edward Burns kwam over als iemand die wel kon maar het niet deed. Alle acteurs waren zeer ONovertuigend. De gehele spanning die erin had moeten zitten kwam er totaal niet uit. Echt alsof ze net hun bed uitstapten, op de set kwamen met een kop koffie, en even zo een scene deden zonder enige passie.
Om toch wat positiefs te noemen: De actie opzich was wel aardig, er gebeurde steeds wel wat, en de film was bijna constant in beweging. En een hoop special effects waren wel geslaagd.
Deze durf ik echter nog af noch aan te raden.
3,0
evwi
-
- 131 berichten
- 131 stemmen
Ik zat gister met z'n tweeen in de bioscoop naar deze film te kijken...wat als eerste opvalt is inderdaad dat sommige special effects zo vreselijk slecht zijn dat het lijkt alsof je een film van 30-40 jaar terug kijkt. Op andere momenten zijn de effecten wel weer oke. Stagiair ingehuurd??? 
Het verhaal is redelijk en er zit veel actie en spectakel in en daar hou ik wel van. Kortom leuke DVD-film maar zonde om ervoor naar de bios te gaan.
3 sterretjes
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Nog maar 14 stemmen, deze film wordt echt zo een grote flop als voorspeld. Toch raar gezien de trailer wel erg uitnodigend is.
v1ce
-
- 122 berichten
- 78 stemmen
ABSOLUUT NIET AAN TE RADEN!!!
Het is gewoon een straf om deze film af te kijken zo slecht dattie is.
1. Slecht verhaal
2. Irriterend acteerwerk
3. Super slechte special effects (Als je ze in die futuristische stad ziet lopen is het zo duidelijk dat er gewoon een scherm achter hun staat met die straat beelden)
Kortom:
Ik spuug op deze film want hij is et absoluut niet waard om te bestaan...
Het laatste nieuws

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?

Dit is de ultieme kijkvolgorde voor alle Marvel-films tot 2026

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?

WOII-klassieker 'A Bridge Too Far' over slag bij Arnhem zondag op televisie
Bekijk ook

The Song Remains the Same
Documentaire / Muziek, 1976
22 reacties

Tucker and Dale vs. Evil
Horror / Komedie, 2010
528 reacties

The Eagle Has Landed
Oorlog, 1976
99 reacties

The Last Mimzy
Avontuur / Drama, 2007
99 reacties

Frequently Asked Questions about Time Travel
Komedie / Sciencefiction, 2009
40 reacties

MirrorMask
Avontuur / Fantasy, 2005
55 reacties
Gerelateerde tags
jagertechnologietoekomststerven en doodtijdreizentime machineromantiekcloningdinosauruswetenschapperalternate realitygebaseerd op een kort verhaalalternate timelinechanging the past or futureallosaurusbutterfly effectevil scientist 2050s
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






