Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 105 minuten
Alternatieve titels: The Return / Возвращение
Oorsprong:
Rusland
Geregisseerd door: Andrey Zvyagintsev
Met onder meer: Vladimir Garin, Ivan Dobronravov en Konstantin Lavronenko
IMDb beoordeling:
7,9 (49.287)
Gesproken taal: Russisch
Releasedatum: 15 februari 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Vozvrashchenie
Het verhaal van twee broertjes van 13 en 15, wier vader thuiskomt na 12 jaar weg te zijn geweest. Ze benaderen hem logischerwijs enigszins terughoudend, maar de vader wekt de indruk de gemiste tijd goed te willen maken. Hij neemt hen mee op reis en leert hen onderweg allerlei levenslessen. Helaas doet hij dit op een nogal harde manier, en de kinderen begrijpen niet waarom.
Externe links
Acteurs en actrices
Andrey
Father
Mother
Ivan
Hooligan
Girl in the Mirror
Grandmother
Zavodila
Man at Port
Video's en trailers
Reviews & comments
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
Het geeft altijd een goed gevoel om weer eens een echt goede film voor de eerste keer te zien. En dat was het geval bij The Return. Het is mooi om te lezen dat de film bij iedereen andere gevoels en interpretaties oproept. Maar het moge duidelijk zijn dat deze film onder andere dankzij het wervelende cameragebruik en sterke acteerwerk tot de meesterwerken van deze eeuw hoort.
Mijn sympathie lag in de meeste gevallen bij de vader. Het is duidelijk dat hij na al die jaren niet precies weet hoe hij zich moet gedragen tegenover de kinderen, maar je kunt zien dat hij het probeert. Helaas wordt dit volledig gemist door zijn jongste zoon, die hem naar mijn gevoel vanaf het begin geen kans geeft en elke fout van zijn vader uitvergroot. Dit gedrag van vijandigheid en angst wordt uiteindelijk overgenomen door zijn oudere broer. In de sleutelscène waarbij de kinderen te laat komen, probeert de vader zijn kind op ouderwetse manier bij te brengen dat dit niet de bedoeling was, terwijl zijn kinderen net doen alsof ze worden vermoord. De gevolgen hiervan zijn hartverscheurend. Dus in mijn ogen heeft de vader geen eerlijke kans gehad, want we zijn tenslotte van nature niet allemaal warm en vriendelijk tegen iedereen die we tegenkomen. De jongste zoon heeft dit duidelijk en helaas niet gemerkt, en was uiteindelijk alleen met zichzelf bezig.
Zoals gezegd is dit mijn interpretatie van de film. Maar dit kan bij iedereen anders zijn, en dat maakt de film denk ik nog meer uniek.
Joeri_000
-
- 244 berichten
- 639 stemmen
[
Toen ze aan land kwamen klapte ze vlak voor de kust op een steen die waarschijnlijk het lek veroorzaakte.[/quote]
ooow , hebben we dat kleine detail ffkes gemist.. thnx
MovieEter
-
- 256 berichten
- 0 stemmen
FF opwaarderen... nog 'ns 0.5 erbij!
4.5*
Blokland
-
- 545 berichten
- 1472 stemmen
Hee, als je er 5* van maakt dan is het gemiddelde weer 4,00, dus... het is maar een ideetje! 
alpina
-
- 8 berichten
- 114 stemmen
Op alle vlakken een prachtige film waarbij het verhaal op zich eigenlijk nog de kleinste rol speelt. De film is meer een karakter-schets, een karakterschets waarbij dialogen heel schaars worden gebruikt. De beelden en de muziek zijn werkelijk fenomenaal en je wordt hoe dan ook van begin tot einde meegesleept.
offermans
-
- 152 berichten
- 196 stemmen
Een mooie film. Waarbij het eind mij niet geheel bevredigde en het verhaaltje wel heel dun is. Er wordt een weg ingeslagen die zich niet verder ontwikkeld. De vader en de zonen. Wat is de rede van de vader om de zonen mee te nemen op "vakantie"? De vader blijft een flat karakter. Had beter kunnen zijn. Een 3,5.
Hando
-
- 1808 berichten
- 1434 stemmen
Een mooie film. Waarbij het eind mij niet geheel bevredigde en het verhaaltje wel heel dun is. Er wordt een weg ingeslagen die zich niet verder ontwikkeld. De vader en de zonen. Wat is de rede van de vader om de zonen mee te nemen op "vakantie"? De vader blijft een flat karakter. Had beter kunnen zijn. Een 3,5.
Heb je die vraag zelf proberen te beantwoorden?
Roowland
-
- 167 berichten
- 392 stemmen
Een mooie film. Waarbij het eind mij niet geheel bevredigde en het verhaaltje wel heel dun is. Er wordt een weg ingeslagen die zich niet verder ontwikkeld. De vader en de zonen. Wat is de rede van de vader om de zonen mee te nemen op "vakantie"? De vader blijft een flat karakter. Had beter kunnen zijn. Een 3,5.
Ik heb die vraag ook aan mezelf gesteld en na het lezen van een aantal comments is dit voor mij het beste antwoord: In het begin van de film zie je Ivan die niet durft te springen en door zijn moeder word opgehaald. De moeder concludeert dat er ook een man in de opvoeding moet zijn om ze die mannelijkheid bij te brengen. Vervolgens zie je hoe de vader in een week tijd probeert de jongens bepaalde dingen te leren. Dat je met allerlei vragen achterblijft vind ik juist het mooie aan de film, zo kan je je eigen fantasie er aan toevoegen.
Op het laatst van de film zitten de 2 jongens in de auto en haalt Andrey een foto tevoorschijn waar de vader niet opstaat terwijl hij op het begin van de film wél op precies dezelfde foto staat. Kan iemand mij dat uitleggen?
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Nadat ik maandag "The banishment" in de bioscoop gezien had en laaiend enthousiast hierover was wilde ik zo snel mogelijk het debuut zien van deze regisseur; "The return" dus.
Eerlijkheidshalve moet gezegd worden dat ik enigszins teleurgesteld werd. Gezien de veelal positieve reacties over deze film had ik meer verwacht. Er werd zeer goed geacteerd, ook de beelden waren mooi, maar ik vond "The banishment " gewoon beter, eigenlijk stukken beter. "The banishment" maakte op mij gewoon veel meer indruk.
Nietemin is "The return" wel gewoon een goede film, zeker voor een debuut.
3,5*
T.A.
-
- 56 berichten
- 205 stemmen
Maar waar the (^(&%*% kan ik deze film inclusief NL ondertiteling kopen dan!? Al een jaar op zoek. Wat is het probleem van het cashen dan. Willen ze geen geld verdienen of wat..
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Mooie film over volwassen worden binnen een wat vreemde hereniging. Goede keus om nooit te zeggen waar de vader nu opeens weer vandaan komt. Neig naar een verleden doorgebracht in detentie. Simpel van opzet en niet de pretentie om met poëtische metaforen te gooien zoals Tarkovsky dat zo mooi kan. Cinematografie draagt wel bij aan een diepere lading. Klinkt gek (misschien ook niet), maar de wat treurige sfeer geeft de karakters net iets meer dimensie. Niet zo veel op aan te merken. Misschien was het verschil in de broers ten opzichte van hun potentiële relatie met de vader net effe wat te duidelijk en keek Shorty soms net effe te veel alsof ie moest poepen; maar de film was overall heel stabiel en sterk. 4 sterren.
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Maar waar the (^(&%*% kan ik deze film inclusief NL ondertiteling kopen dan!? Al een jaar op zoek. Wat is het probleem van het cashen dan. Willen ze geen geld verdienen of wat..
DVD is gewoon verkrijgbaar bij :
Adrenal
-
- 1381 berichten
- 0 stemmen
Is dit die film waar die 2 jongens in het begin voetballen en de kleinste maakt zijn nieuw hemd vuil?
lykathea
-
- 1872 berichten
- 684 stemmen
Ach, ik zet 't wel in een spoiler vakje
De eerste scene is van een paar jongens die vanaf een hoge stelling in het water springen, waarbij de jongste dit niet durft. De scene daarna wordt er inderdaad met een bal gespeeld, en komt er ruzie tussen de twee broers, dit omdat de oudste de jongste een lafaard noemt
Adrenal
-
- 1381 berichten
- 0 stemmen
Ja, deze heb ik gezien!
Bedankt lykathea.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Prachtig op visueel vlak. Ook de acteerprestaties zijn zeer goed. Qua inhoud bleef ik de hele film een beetje op mijn honger zitten. Ik zat te wachten op een climax, maar die is er voor mij niet gekomen.
De boodschap komt wel over, maar ook niet meer dan dat. Het meest geslaagde aspect van deze film vind ik dat Zvyagintsev bewust een mysterie creëert waardoor de kijker de mogelijkheid heeft om zelf een interpretatie aan de film te geven. En om die reden geen 3, maar een 3,5.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Ik beschouw dit zelf niet als een climax. Maar dat is mijn mening. Zoals ik al zei, de climax is er voor MIJ niet gekomen.
Ik had gewoon iets meer verwacht. De jongere broer probeert het volledige verhaal tot de vader door te dringen, en die gebeurtenis nam die hoop volledig weg. Hierdoor werd de film ook al direct een stuk minder boeiend. Er gebeurde iets te weinig in de film.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Ik beschouw dit zelf niet als een climax. Maar dat is mijn mening. Zoals ik al zei, de climax is er voor MIJ niet gekomen.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Een climax is voor mij een aangrijpend of verrassend moment. En dat heb ik persoonlijk bij deze film niet ervaren. Het feit dat vele vragen onbeantwoord blijven is waarschijnlijk eigen aan deze film, en precies om die reden is deze film waarschijnlijk niet volledig mijn ding.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Een climax is voor mij een aangrijpend of verrassend moment.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
"Degustibus et coloribus non disputandum est!"
discussie gesloten 
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Al dat we hier op MM doen is twisten over smaak. Bovendien gaat dit meer over wat jij verstaat onder climax en niet zo zeer over smaak. Je verwijt de film het ontbreken van een climax, terwijl ie er heel duidelijk wel een heeft. Vind ik vreemd.
-Wijnand-
-
- 40 berichten
- 819 stemmen
Uiteraard bouwt deze film op tot een climax, de spanning heerst tussen de personages, het moment bij de toren dat is de uiteindelijke climax. Heel erg overduidelijk.
Ik had juist de meeste sympathie voor de jonge broer.
Apart dat de oudere broer een dag voor de Russische premiere van de film verdronk.
John Doe
-
- 916 berichten
- 2122 stemmen
In het meer waar de kleine jonge in het begin van de film niet in durft te springen nog wel
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Voor mij was de climax de dia-serie helemaal aan het eind van de film; de foto's zitten niet voor niets bij de DVD-uitgave!!!
Criticism
-
- 3011 berichten
- 1444 stemmen
Ik had erg hoge verwachtingen verwachtingen voor deze film, en ik moet zeggen dat deze verwachtingen zeker juist waren. De acteerprestaties van vooral de kinderen waren van een ongelooflijk hoog niveau. Ook het camerawerk en het kleurgebruik waren echt van een heel hoog niveau. Een vader keert terug na 12 jaar te zijn weggeweest en neemt zijn 2 zonen mee op een reis. Je ziet dat de vader zich niet echt een houding weet te geven, maar zeker wel probeert om die verloren tijd in te halen of om in ieder geval ze proberen iets bij te leren. Dingen als voor jezelf opkomen (het slaan van de dief) en op tijd komen (op tijd terugkomen van het vissen) zien we op een misschien te hardhandige manier geleerd worden. De jongste zoon kan zijn vader niet accepteren en dat vond ik jammer om te zien. Naar mijn mening heeft de jongste zoon de vader nooit een kans gegeven om het goed te maken. De oudste zoon neemt dit gedrag later over en de climax die daarop volgt is ontroerend. Doordat de jongste zoon zijn vader nooit geaccepteerd heeft en overal kortaf op reageerden is zijn hardverscheurende uitroep als zijn vader zinkt kippenvelbezorgend (is dat een woord?).
Kortom voor mij een erg geslaagde film 4.5* en een mooie top 10 notering.
Gerelateerd nieuws

Prijswinnende mysteryfilm 'Vozvrashchenie' vanavond te zien op Canvas
Bekijk ook

Bom Yeoreum Gaeul Gyeoul Geurigo Bom
Drama, 2003
498 reacties

Lilja 4-ever
Drama, 2002
967 reacties

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties

Samsara
Documentaire, 2011
45 reacties

Le Scaphandre et le Papillon
Drama / Biografie, 2007
213 reacties

Incendies
Drama / Mystery, 2010
368 reacties
Gerelateerde tags
returneilandruslandabusive fatherbroerrelatieproblemenrondritthrillerspeedo journaltroubled teenfather son reuniontroubled pastabusive fathertroubled youth vader-zoon-relatieroadtripdysfunctional father-son relationship
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









