Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 146 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Tony Scott
Met onder meer: Denzel Washington, Dakota Fanning en Christopher Walken
IMDb beoordeling:
7,7 (415.447)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 18 november 2004
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Man on Fire
"Creasy's art is death, and he is about to paint his masterpiece."
De Amerikaanse ex-soldaat John Creasy leeft in Mexico. Een oude vriend vraagt hem als bodyguard te fungeren voor de jonge Pita Balletto, om haar zo te beschermen voor de vele ontvoeringen in de Mexicaanse hoofdstad. De aanvankelijk moeizame relatie tussen de twee verandert in een hechte band. Dan gebeurt toch waar iedereen bang voor is...
Externe links
Acteurs en actrices
John W. Creasy
Lupita Ramos
Paul Rayburn
Lisa Ramos
Samuel Ramos
Miguel Manzano
Jordan Kalfus
Mariana Garcia Guerrero
Daniel Sanchez
Victor Fuentes
Video's en trailers
Reviews & comments
Jackson07
-
- 69 berichten
- 0 stemmen
Volgens mij is het heiligschennis als je veronderstelt dat er iets beter kan zijn dan God.
Volgens mij bedoeld hij: hij was goed, maar hij had nog beter gekund!!! Gewoon een typfout, hij had het over de film
SubzeroX
-
- 153 berichten
- 197 stemmen
zeer spannende en meeslepende thriller
Denzel Washington is echt goed bezig geweest in deze film
Foal
-
- 22 berichten
- 51 stemmen
Tja, wat kan ik nog toevoegen aan Denzel Washington, die gast is gewoon een held, 1 van mijn favo acteurs. Echt, heb zoveel films gezien van hem, en elke rol die hij vervult speelt hij gewoon zo overtuigend goed. Het einde vindt ik één van de mooiste scenes die er is, en dan die muziek er bij. En ik maar janken zeg! Geweldig, 1 van mijn favo films.
®Tc
-
- 8212 berichten
- 1087 stemmen
Denzal Washington begint zich meer en meer tot mijn lijstje 'favoriete acteurs' te werken. In Deja Vu vond ik hem al heel sterk. Onlangs in American Gangster geweldig en in deze Man on Fire is hij ook weer subliem. Heel naturel en hard overkomend.
Tony Scott laat me ook deze keer weer niet in de steek. Visueel zijn de actiescenes perfect. Een kleine choas met snelle montage, zo zie ik ze graag.
Wat me wel een klein beetje stoorde was het cliché verhaal. Je zag het van mijlen ver aankomen dat ze ontvoerd ging worden. en ze helemaal niet dood was. Met cliché verhalen heb ik doorgaans geen problemen maar hier had ik het beter gevonden moest Pita gewoon dood zijn. Pluspunt aan het verhaal is de opbouw in de relatia tussen Washington zijn personage en Pita. Goed weergegeven en verteld.
****
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5251 stemmen
Mooi comment TC.
Is ook 1 van mijn favoriete films trouwens.
Staat nog steeds in m`n persoonlijke top 10.
Een dijk van een film....ietwat traagjes in `t begin, maar dat is de aanloop naar vette ruwe actie.
En daar hou ik wel van.
Nog steeds een dikke 5.
doeshnormal
-
- 70 berichten
- 657 stemmen
Fantastische film dit. Zowel als drama, als actie. Goed geacteerd en mooie muziek. Soms misschien iets te rommelig gefilmd, maar dat had ook wel wat. Toch is er iets wat ik niet helemaal begrijp.
->
Waarschijnlijk zit ik in de verkeerde hoek te denken. Graag reactie van iemand. Alvast dank.
Heartless
-
- 11 berichten
- 119 stemmen
Gewoonweg een geweldige film met alles erop en eraan. Emotie, spanning, gewoon alles!
De hele film zit vol met goede scenes!
Het meisje speelt ook zeer goed!
Zoek je een film die je een 'wow' gevoel achterlaat, met actie, een niet ingewikkeld verhaal en boordevol emotie? Dan is dit een must see! Vooral het einde is prachtig!
Dit is 1 van mijn favoriete films!
Hij krijgt dus ook een 5* van mij.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Heerlijk film! Wel wat overgedramatiseerd met de wraakactie op het einde, maar dat maakte me weinig.
Washinton zet een fantastische rol neer als een stille en wat norse beveiliger die langzaam aan een mooie band ontwikkelt met Pita, die trouwens uitstekende geacteerd wordt door de talentvolle Fanning.
Het is best emotioneel als ze wordt ontvoerd maar je weet dat Washington dit wel recht zal zetten. En hoe! De film gaat langzaam aan over van thriller naar actiefilm om weer te eindigen als thriller. Uitstekend gedaan als je het mij vraagt. De sterke drama elementen erbij maken een perfecte mix, al had het iets minder gemogen soms.
Ik heb me bijzonder vermaak met deze sterke film. Misschien dat een doorgewinterde thrillerfan al wel door had hoe het in elkaar stak, maar mij verraste het gelukkig wel wat.
4*
Het was enkele jaren terug dat ik deze film had gezien en aangezien ik een tijd geleden voor een mooi prijsje de film had gekocht vond ik het vanavond eens tijd voor een herkijkbeurt. Benieuwd of de film nog altijd zo goed was als ik in gedachte had.
Het antwoord is simpel, duidelijk een ja.
De film is gewoon op bijna elk vlak geweldig. Je mag de film eigenlijk in 2 delen breken. Het 1e deel laat zien hoe Washington geintroduceerd wordt als bodyguard en het meisje leert kennen en het 2e deel is de kidnap plus de wraakactie achter de daders aan.
Beiden delen hebben hun charme. Ik ben geen grote Dakota Fanning fan, ze is toen een beetje overhyped, maar ze kan zeker acteren en zette de rol van lief, onschuldig meisje goed neer. Washington was in zijn rol als gebroken man die bodyguard wordt ook heel sterk. Sowieso een geweldige acteur, bijna elke film met hem was wel de moeite. Hij straalt wat cools uit. Na de introductie en de opbouw van hun band breekt dus het 2e deel aan, het actiegedeelte dus.
En mensen, wat is dat deel gaaf! Alle remmen gaan los, Washington speelt niemand in de klopjacht op de daders. De fim bevat enkele sterke dialogen en de geweldscene's in de jacht zijn rauw en hard. Heerlijk om te zien en ik denk ook dat iedereen op dat moment symphatie voor zijn actie's heeft. Ik heb zelf een groot zwak voor een goed uitgewerkte wraakfilm en dit mag je toch wel 1 van de beste noemen.
Wel vond ik het einde niet al te origineel. Als je dit soort films een beetje kent dan had je de twist wel aan kunnen zien komen met het meisje. Niet dat dat erg was, maar het was ook niet vernieuwend. En owja, het moment met de fax en het papier wat op was vond ik wel erg matig want zo simpel had ie zijn aanwijzing nooit kunnen krijgen lijkt me...
De film is sowieso niet vernieuwend maar dat was ook nooit de bedoeling. De bedoeling was een sterke thriller met veel sfeer en op zijn tijd de nodige actie neer te zetten en dat is meer dan gelukt.
Ik blijf bij de 4*
Gert P
-
- 280 berichten
- 1777 stemmen
Had hem vanavond opstaan maar met 5 minuten weer uitgezet.
Later nog maar eens een poging wagen.
rocky I.S
-
- 159 berichten
- 1203 stemmen
Had hem vanavond opstaan maar met 5 minuten weer uitgezet.
Later nog maar eens een poging wagen.
? wat was er slecht aan die 5 min?
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Extreme toestanden van de kwaadaardige regisseur Scott. Extreem geweld wordt toegepast terwijl ik soms dacht of denzel niet eerst alle bewijzen moest hebben voordat je met een bazooka aan de slag gaat. En hoe kom je aan een bazooka anyway? En waar was walken opeens gebleven? Verder de broodnodige 'indringende' en sentimentele beelden. Flisten van normaal kleurgebruik naar negatief. en zo
Ik moest weer even denken aan the good, bad, ugly die negatieve reakties kreeg nav de martelscene, maar die is vergeleken met deze scene als een wandeling door een lentebos.
Wansmakelijke geweldsoffensief a la Italian Exploitation! Goedgekeurd door tarantino, en wie ben ik om dat tegen te spreken?
Gert P
-
- 280 berichten
- 1777 stemmen
? wat was er slecht aan die 5 min?
Groene kleuren, bibberende beelden, snel switchen van de camera dat je er gek van wordt.
Heb deze film al lang en 1 keer gezien, qua verhaal best aardig maar verder!
Genoeg?
theworldisyours
-
- 16 berichten
- 0 stemmen
erg goeie film de band tussen denzel en het meisje prachtig, de acteerprestaties zijn uitstekend. het einde is ook echt mooi.
Criticism
-
- 3011 berichten
- 1444 stemmen
Zeer overgewaardeerd hier. De cameravoering vond ik zeer vervelend, alle stijlmiddelen die door Tony Scott in deze film uit de kast worden gehaald zijn naar mijn men ing redelijk irritant. Ook Dakota Fanning liet weer even zien waarom ik zo'n hekel aan haar heb. Dat vervelende kind acteert net alsof ze al 40 jaar ervaring achter de rug heeft, zeer vervelend. Ook het drama dat in deze film naar voren komt is niet subtiel of aandoenlijk, maar gewoon overdreven zoetsappig. Een pluspuntje van deze film zijn de wraakmethodes, die wel redelijk amusant waren. .
2*
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Deze film is wellicht ook alleen interessant voor de gerichte wansmaak- jagers/kijkers. Ik heb het idee dat deze film expres erg slecht (goed) is gemaakt.
Treinneger
-
- 22 berichten
- 122 stemmen
Wat heeft die kerel met andermans vingers?
Ik vond het echt een vette film!
En ik snap niet wat mensen tegen het einde hebben.
Het einde is gewoon waarheid, en de waarheid is hard =p
Gert P
-
- 280 berichten
- 1777 stemmen
Wat heeft die kerel met andermans vingers?
Ik vond het echt een vette film!
En ik snap niet wat mensen tegen het einde hebben.
Het einde is gewoon waarheid, en de waarheid is hard =p
Oh, je was er bij?
Maar hoe kan je dan nog schrijven?
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
De cameravoering vond ik zeer vervelend, alle stijlmiddelen die door Tony Scott in deze film uit de kast worden gehaald zijn naar mijn men ing redelijk irritant.
Toch een handelsmerk van Scott, vooral in zijn laatste films. Eén van de redenen waarom hij mijn favoriete hollywood regisseur is.
Impliceert ze nergens, je klaagzang bewijst maar weer hoe goed ze het eigenlijk doet. Ze is volwassener dan haar leeftijd doet vermoeden maar wat daar nou verkeerd aan is. Beetje zielig dit soort haatbetuigingen.
Het moet je liggen ja dat soort huil-of-ik-schiet eindes.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Man on Fire is een vreselijk gedrocht van een film zou ik haast willen stellen. Ik vind de films van Scott meestal aardig vermakelijk en Washington doet het meestal ook wel aardig, maar dit is echt helemaal niks. Allereerst is daar het enorm beroerde camerawerk, bijna alle actiescènes worden snel, schokkerig en vooral heel onduidelijk gefilmd, iets wat ik enorm storend vind bij deze film. Het maakt dat de film lastig te volgen is en haalde bij mij gelijk alle vorm van spanning voor zover die er al was weg.
Verder heb ik in deze film niets met het personage dat Washington speelt. Ik krijg totaal geen respect voor alle gruwelijke moorden die hij pleegt. Verder was het enorm "verrassend", niet dus, dat Dakota Fanning nog leeft. Daarnaast is Fanning's rol ook vrij ongeloofwaardig. Als een meisje van een jaar of acht tegen haar vader op dominante wijze zegt dat ze met hem wil praten, dan moet er wel iets met het script mis zijn. Daarnaast vond ik de film ook nog eens veel te lang. Positief puntje is er voor Walken die het wel aardig doet, maar verder kan ik weinig positiefs aan deze film opnoemen.
1,0*
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Ah, toch nog iemand die ook ziet wat voor een prul het is.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Dan Domino ook links laten liggen, op technisch vlak hetzelde laken een pak.
Gerelateerd nieuws

Groot fan van 'Man on Fire' van Tony Scott? Netflix werkt aan nieuwe verfilming

Actiethriller 'Man on Fire' van Tony Scott morgenavond te zien op televisie

Actiethriller 'Man on Fire' van Tony Scott vrijdagavond (1 november) te zien op televisie

Deze ijzersterke misdaadfilms vind je alleen op Prime Video
Bekijk ook

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Warrior
Drama / Sport, 2011
847 reacties

American Gangster
Biografie / Misdaad, 2007
994 reacties

The Boondock Saints
Actie / Misdaad, 1999
1.457 reacties

Bound by Honor
Misdaad / Drama, 1993
596 reacties

Apocalypto
Actie / Avontuur, 2006
1.874 reacties
Gerelateerde tags
mexicociagebaseerd op boekmexico city, mexicoontvoeringdagboekbijbelbodyguardremakewraakstuffed animalcell phonealcoholischgrenade launcher ontvoering van kinderenbloodshedswim meet corrupt coploose adaptation
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









