Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: The Naked Gun 2½
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Zucker
Met onder meer: Leslie Nielsen, Priscilla Presley en George Kennedy
IMDb beoordeling:
6,9 (139.637)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 19 juli 1991
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Naked Gun 2½: The Smell of Fear
"If you see only one movie this year... you ought to get out more often."
Lt. Frank Drebin is dit keer van plan om de grote jongens van de energiebedrijven aan te pakken. Een wetenschapper staat op het punt om zijn plan voor toekomstige energievoorziening te presenteren. Het plan belooft weinig goeds voor de traditionele energiebedrijven, die de wetenschapper dan ook kidnappen.
Externe links
Acteurs en actrices
Lt. Frank Drebin
Jane Spencer
Ed Hocken
Nordberg
Quentin Hapsburg
Dr. Meinheimer / Earl Hacker
Commissioner Brumford
Hector Savage
Baggett
Fenzwick
Video's en trailers
Reviews & comments
MarkFish
-
- 1070 berichten
- 1505 stemmen
Niet echt te vergelijken, vind ik. Nielsen is op een hele andere manier lollig dan Cleese. Nielsen hoeft geen rare pasjes te doen of gekke bekken te trekken om lollig te zijn. Hij kijkt gewoon recht in de camera en je ligt al helemaal in een deuk ...
Ja, Nielsen is gewoon grappig. Als die iets serieus bedoeld in de film, is het meestal het grappigst. Dat is juist de kracht van de films, het is min of meer serieus bedoelt, maar met zo'n vette knipoog. Het ligt er zo dik bovenop, maar wel supergrappig. Het is niet van die hahaha-nu gaan we allemaal lachen-film.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Inderdaad. Nielsen is fenomenaal! Ook dit 2de deel van de naked-gun serie vind ik supergrappig. Zoals ik al zei bij deel 1: Ik hou enorm veel van dit soort satire, ik lach me er altijd een deuk mee. Het is zo goed gevonden en zo grappig met al de fijnzinnige knipoogjes.
Je voelt het ook soms als een vorm van komische kritiek op andere films, personen, of de kleine kantjes van de mens (of gewoon lachen met...). Andere dingen zijn dan weer zodanig stom dat het enorm lachwekkend is... het is een fantastische soort humor die ik moeilijk kan omschrijven, maar iedereen die de films gezien heeft, weet wat ik bedoel. Geniaal! Deel 1 is wel de beste, maar toch veel gelachen, dus 4,5
Waakvlam
-
- 38 berichten
- 86 stemmen
Nielsen vind ik geweldig en vooral in deze films. Alleen vind ik deel 3 eigelijk de beste van de drie. Waardeer het met 3½*
dinky
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
Dit is wel een leuke film, ga em ZEKER kijken , †e gek 
Doom
-
- 8214 berichten
- 1540 stemmen
Leuk om te bekijken, echter zo goed als deel 1 kan ik het niet noemen... Zit wat minder humor en het verhaal is ook wat minder leuk om te volgen, nog steeds een goede leuke komedie maar zeker minder dan het eerste deel die gewoon briljant is.
3.5*
Silvio Dante
-
- 2943 berichten
- 2153 stemmen
Een parodie op "White Heat" en "The Great Escape",
en het is ze nog goed gelukt ook.
Leslie Nielsen rules.
3*
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Meer is er ook niet nodig, dit is een comedy, enige doel is dus om grappig te zijn.
Als je het zo zou bekijken zou je stem wel wat hoger zijn denk ik 
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Heb helemaal niks met komedies als deze. Het is zó dom dat het niet grappig meer is.
1.0*
BlueSword
-
- 1725 berichten
- 0 stemmen
Meer is er ook niet nodig, dit is een comedy, enige doel is dus om grappig te zijn.
Als je het zo zou bekijken zou je stem wel wat hoger zijn denk ik 
niet echt...ik vind hem ''wel'' grappig, maar niet dat ik helemaal in een deuk lig.
Yuma Q.
-
- 237 berichten
- 481 stemmen
niet echt...ik vind hem ''wel'' grappig, maar niet dat ik helemaal in een deuk lig.
Het doel van een film als deze is gewoon tijdverdrijf als je niets beters te doen hebt. Het is grappig, dus het is beter dan niks doen en wachten tot je gewoon doodgaat.
BlueSword
-
- 1725 berichten
- 0 stemmen
dat had ik ook gedaan, had idd niks te doen.
had hem wel is eerder gezien maar dat was een hele tijd geleden.
af en toe een leuke flauwe grap maar meer niet.
leslie is iedegeval erg grappig.
Anakin01
-
- 257 berichten
- 300 stemmen
Ietsje slechter dan de eerste.
Wel wat beter dan de derde:
Matige acteerprestaties, flauw plot, ietwat saai soms zelf.
Maar euh: Met Leslie Nilsen is het altijd wel lachen. Hier ook.
Is niet echt een film om zo naar de bioscoop te gaan en dan te kopen enzo...Meer een eenmalige filmpje op een vervelend middagje.
Blijft wel oké.
3*
italian
-
- 1391 berichten
- 262 stemmen
ik was een tijdje geleden een andere Leslie Nielsen film aan het kijken en die was ongelofelijk flauw...
maar hier hebben ze het over de tweede Naked Gun en die behoort zeker tot Nielsens beste. ilarisch hoe de film zich serieus neemt.de grappige scenes volgen gelukkig elkaar snel op
ik ga zeker het eerste deel nog zien.
een banaal plot, over the top acteerwerk en je hebt Naked Gun 2!!!
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Opnieuw melige maar vooral nog steeds leuke humor.
En wederom in sneltempo komen ze voorbij.
Ook Naked Gun 2,5 is er weer eentje om van te genieten.
3,5*
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12846 stemmen
Heel wat minder dan deel 1.
Vooral de grappen vond ik minder leuk. Ofwel een doorslagje van deel 1, vaak ook totaal niet grappig of erg gemakkelijk (beetje afgeven op politici
). Er zitten nog wel een paar geslaagde jokes in (de stukjes in het lab zijn wel grappig) maar over het algemeen is de film redelijk saai, toch wel nefast voor een komedie.
Verder niks tegen Nielsen, vind het de geschikte acteur voor films als deze. Maar het houdt een beetje op als de grappen niet altijd meewerken.
Gelukkig niet te lang, en af en toe grappig. Redelijk milde 2* voor dit deel.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Echt geweldig net als deel 1 een van mijn favorieten komedies ooit. Ik ben ook wel echt een Leslie Nielsen fan.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Ik ook! Die man maakt al de helft van de film. 
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1278 stemmen
Enorm hilarische film. Jeugdsentiment ten top. Vorige week deel 1 gekeken en die viel me dan weer tegen. Deze film stapelt echter de ene goede grap op de andere. Waar deel een nogal eens mislukte grappen, is het hier raak. 4*
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Leslie Nielson is mijn echt held, kvind zijn films echt kei goed en ook een goed gevoel voor humor, heel absurde humor.
Dat doet me denken aan monty python, das ook heel absurde humor maar toch heel goed 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Een heel stuk flauwer dan zijn voorganger, weet deze parodie toch nog genoeg lachsalvo's te doen ontstaan in zijn publiek. De regie is goed gedaan, enkel zijn de performances zo ongeloofwaardig, dat de film een heel stuk van zijn kunst verliest. En dat is jammer, want de film mag er best wezen.
Thomas83
-
- 4027 berichten
- 3632 stemmen
Net als deel 1 wel vermakelijk, maar wel duidelijk een stuk minder.
Veel meer grappen die niet werken, al pikt de film op een gegeven moment het niveau van deel 1 wel redelijk op.
De vechtscene in de badkamer is erg leuk, net als de filmparodiën, met name die op de pottenbak-scene in Ghost.
Ook de scene met al die visuele metaforen op seks zijn wel geinig.
2.5*
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
Nielson heb ik toch zo erg gemist de laatste paar maanden. De onrealiteit van zijn films en de bizarre humor van hem. Vind het nu veel geweldiger dan vroeger terwijl ik dat niet had verwacht. Nielson behoort tot nu officieel 1 van mijn favorieten (comedy) acteurs. Alles met hem bij elkaar zou ik 4,5 geven. Gek genoeg scoorde alleen Scary Movie 3 & 4 een 4*, daar heeft Nielson desnoods niet eens zo'n reusachtige rol. Geen 1 film met Nielson die een 4* scoort. Heel gek...
Iedere scene gebeurt er wel iets mafs, raars, geks of onrealistisch. Ze gebeuren ook zo snel. Bijvoorbeeld die korte (ongewone) beschrijvingen van Nielson over van alles. Die grappen nemen helemaal geen tijd in beslag en word niet op terug gekomen. Ik vind de grap die hij bij een beschrijving vertelt vaak niet het leukste maar vooral de poging dat hij het doet op de Nielson stijl. Het viel me op dat hij vergeleken met 20 jaar geleden bijna niks verandert is kwa uiterlijk. Zoals in Creepshow.
Omdat Nielson nooit een 4* heeft gehad dat ie wel verdient krijgt de hele Naked Gun reeks een 4*
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
GEWELDIGE FILM GEWOON! Nielsen, man! Wat een komiek! De tranen rolden over mijn wangen! Komt er alsjeblieft nog een deel 4???
*4,5 (WAUW!)
onbekend!
-
- 284 berichten
- 81 stemmen
Een héél stuk minder dan deel 1 !!
Heel soms een leuke grap.
Het is nogal saaie film, 1,5 *
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Voor eerste minuten van de film 5.0. Zelden zoveel goeie grappen gezien in zo'n weinig tijd
Pre- en sequels

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
1994
139 reacties

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
1988
268 reacties
Gerelateerd nieuws

Wees er snel bij: Netflix verwijdert 'The Naked Gun'-reeks aankomende januari

Remake van iconische cultfilm 'Naked Gun' vindt verrassende hoofdrolspeelster naast Liam Neeson
Bekijk ook

Bloody Sunday
Drama / Oorlog, 2002
121 reacties

The Blues Brothers
Muziek / Komedie, 1980
260 reacties

Malcolm X
Drama / Biografie, 1992
96 reacties

Chi Bi
Actie / Avontuur, 2008
187 reacties

Shao Lin San Shi Liu Fang
Actie, 1978
68 reacties

Feels Good Man
Documentaire, 2020
3 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








