Genre: Biografie
Speelduur: 135 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ron Howard
Met onder meer: Russell Crowe, Ed Harris en Jennifer Connelly
IMDb beoordeling:
8,2 (1.046.458)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 februari 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zondag om 20:00 uur op Paramount Network
Plot A Beautiful Mind
"He saw the world in a way no one could have imagined."
Wanneer de briljante wiskundige John Nash net op het punt staat internationaal erkend te worden, raakt hij betrokken bij een mysterieuze samenzwering. Zijn toegewijde vrouw is de enige die hem kan helpen in dit indrukwekkende verhaal over moed, passie en overwinning.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,2 / 1046458)
- Trailer (YouTube)
- A Beautiful Mind (BoekMeter)
- A Beautiful Mind (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
John Nash
Alicia Nash
William Parcher
Charles Herman
Dr. Rosen
Martin Hansen
Richard Sol
Bender
Helinger
Ainsley Neilson
Video's en trailers
Reviews & comments
M.Genius
-
- 14 berichten
- 60 stemmen
a beautiful mind, a beautiful movie
4* en een plaats in mijn top 10
Claus
-
- 117 berichten
- 968 stemmen
Met 4,5 * ook een plekje in mijn persoonlijke top 10. Met name het tweede uur zaten een paar ontroerende momenten in.
adeila
-
- 38 berichten
- 23 stemmen
Mooie film, goed weergeven hoe schizofrenie ongeveer in elkaar zit. Mooi gespeeld ook van de acteurs. Heb hem net gezien, nog steeds ontroerd.
nrggirl
-
- 53 berichten
- 640 stemmen
echt een prachtige film. topwerk van Russell Crowe. was echt een ontroerend verhaal.
amco
-
- 197 berichten
- 2473 stemmen
Ben geen liefhebber van russel crowe, maar damn hier is hij echt goed!!! 4*
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Geniale film! Vooral qua verhaal en opbouw. Mooie symboliek en gedachtengoed met vele aangrijpende details en aandachtspunten, en alles werd zo schoon en subtiel in beeld gebracht.
Prachtig vond ik ondermeer toen de film aantoonde hoe zwaar deze specifieke ziekte aan de geest zijn eergevoel aantaste; het was ook duidelijk dat hij de gewone dingen dat de gemiddelde mens doet, niet de moeite vind om tijd voor te maken en altijd (wiskundig) wil denken en berekenen over de simpelste dingen; De rolstoelpatiënt die eventjes beeldmatig benadrukt werd samen men de veelzeggende blik van Nash: Het signaal dat de film wou geven was waarschijnlijk zoiets van: Er zijn nog mensen met een handicap, het is wat je er van maakt en leer er mee leven, iets waar hij duidelijk enorm veel moeite mee had.
Ook ik was totaal verrast toen een groot deel van zijn leven gewoon zelfs niet bestond... Zoals hij zo mooi omschreef: Erger dan mochten ze dood zijn of veraf, ze bestaan gewoon niet...
Er werden hele mooie en diepzinnige dingen in gezegd: Heel opmerkelijk vond ik o.a. toen zijn vrouw zei: misschien zit het niet hier, maar hiér. En naar het einde toe die geniale, veelzeggende speech van Nash. Een pleidooi, vooral als grote dank voor de liefde en steun van zijn vrouw, maar met aandachtspunten die waarschijnlijk voor nog mensen belangrijk kan zijn. Want er zijn natuurlijk nog veel personen als Nash, die heel hun leven té berekend doorbrengen met weinig of geen relativeringsvermogen of zonder eens van de kleine, mooie kanten van het leven te genieten en erover na te denken op een gevoelsmatige manier... Heel mooie boodschap als afsluiter.
Ik vond het gewoon een briljante film! Heel de film door was ik de ene scène na de andere enorm geboeid en gefacineerd door de genialiteit. Op veel momenten heeft het me enorm verrast en Russel Crowe speelde het inderdaad zeer goed! Normaal ben ik ook niet zo te vinden voor deze acteur... Deze film vond ik overigens bijzonder ontroerend en tragisch met momenten. Meesterwerk! 5
Anne_Girl
-
- 206 berichten
- 188 stemmen
Ongelooflijke indrukwekkende interessante en prachtige film! Het is zo goed neergezet wat er nou in iemand omgaat met een ziekte als schizofrenie. En natuurlijk ontzettend goed geacteerd door Russel Crowe. Sluit me (verder) helemaal aan bij djelle.
5 sterren
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Prachtige film, mooi verhaal, goed gefilmd, en briljant geacteerd. Hij wist me heel erg te raken en dat vooral door de geweldige acteerprestaties van alle hoofdrolspelers. Zat nog te twijfelen hem een 5 te geven maar dat vind ik nu nog net iets teveel. Een hele dikke 4.5 sterren.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Boeiende film, die je vanaf het begin niet meer los weet te laten. Het uitgangspunt wordt uitstekend uitgewerkt en visueel ziet de film er ook prima uit. Howard zorgt voor een goede sfeer en de muziek maakt het plaatje compleet. Qua acteerwerk zijn Crowe en Connelly geweldig, maar het is toch Harris die de show steelt. Geweldige rol.
4,5 sterren.
Aris
-
- 25 berichten
- 8 stemmen
Een boeiende interessante zeer aan te raden film. Misschien net iets te lang totdat het kwartje valt, maar zeer goed acteerwerk, camera werk netjes, geluid goed afgewerkt, Gewoon overal aan gedacht bij deze film.
Ik snap best dat er mensen zijn die deze film helemaal niks vonden, maar dat zijn vast de mensen die White Chicks gewoon helemaal top vinden.
PatrickL
-
- 1586 berichten
- 2398 stemmen
....
Ik snap best dat er mensen zijn die deze film helemaal niks vonden, maar dat zijn vast de mensen die White Chicks gewoon helemaal top vinden.
Inderdaad, White Chicks is mijn favoriete film. 
sdr
-
- 106 berichten
- 47 stemmen
Ik vind de film in één woord geweldig,van begin tot het einde heb ik zitten genieten.
En ik ook ben een fan van White Chicks,lekkere makkelijke humor voor iedereen te begrijpen.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
En ik ook ben een fan van White Chicks,lekkere makkelijke humor voor iedereen te begrijpen.
Speak for yourself, man!!
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Wat een lofzangen voor een film die in essentie even melig is als Titanic, en met dezelfde mindset gemaakt.
Op zich is A Beautiful Mind gebouwd op een interessant gegevens, waar, mits de juiste regie fantastische dingen mee kunnen gedaan worden. De vergelijking is misschien niet direct obvious, maar thematisch gezien doet me dit sterk aan Pi denken. Maar wat een wereld van verschil.
Dit is zo'n typische "voor elk wat wils" Hollywood film, elk trucje aanwendend, elk middel goed genoeg om maar zoveel mogelijk zieltjes te winnen. Overdadig melig en voorspelbaar, barstend van de clichés, zelfs schaamteloos steunend op kleine lieve en schattige meisjes om maar zoveel mogelijk mensen over de streep te trekken. Het leek AI wel. Muziek was godsgruwelijk, de regie bewonderenswaardig saai en oubollig, opgefleurd door enkele zeldzame mooie scenes.
Positieve punten zijn het interessante uitgangspunt en sterke acteerprestaties, waarvoor 1*. En daar hou ik het dan ook maar bij. Net dat ietsjes meer flair als de gemiddelde "I wanna win an Oscar" film, maar hart, ziel en talentloze film verder.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Oversentimenteel, bombastisch en melig getoeter als je het mij vraagt. Het mocht wel wat subtieler.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
Ron kan wel goed en gemakkelijk een verhaal vertellen. Deze film is beslist niet aan mij besteed maar slecht is hij niet. toch een 2. omdat ik niet tegen valse sentimenten kan.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Onderhond, wat een afbraak van de film! Welnu, vond je het ook niet knap ondermeer hoe zijn ziekte in beeld gebracht werd, met een lang deel van de film die plots fantasie bleek, daarna de voordurende twijfel wat nu echt was en wat niet? Ik dacht meteen: man, dat moet érg zijn... het gedachtengoed? De wijze uitspraken? ....
Trouwens: erg melig was het toch niet? Het was eerder ups en downs met vooral een harde realiteit, welke onomkeerbaar is, en die hij toch maar moeilijk aanvaardt. Het had toch een somber accent vond ik hoor. Misschien moet je hem eens opnieuw kijken.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Harde realiteit ? "Serieus bij z'n haar getrokken", zoals wij in het Belgenland wel een zeggen, zal je bedoelen.
De sappy, voorspelbare scenes tussen Nash en z'n vrouw, de bijbehorende bombastische muziek, de speelse en vol levenswijsheid zittende jeugdvriend ... voorbeelden genoeg van elementen die zonder subtiliteit en enige vorm van emotie uitgewerkt werden. Met als climax die vreselijke speech op het einde.
Herziening brengt deze film op 0.5*, dat weet ik nu al. De enige positieve elementen aan deze film vervallen bij herziening, waarbij enkel een tergend lang, vervelend uitgewerkt verhaaltje overblijft. Geen optie denk ik.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
Ik snap wel dat je het een jank film vindt. maar hij is toch wel vakkundig gemaakt?
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Ik snap wel dat je het een jank film vindt. maar hij is toch wel vakkundig gemaakt?
Hitler was ook heel vakkundig, maar of we daar nou zo blij mee moesten zijn.........
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
Ben ik ook niet. Maar los van hitler.. Ik dacht tijdens het kijken; gut wat een grappig spionage thrillertje. bleek het een sentimentele rotfilm te zijn. Dan probeer ik maar naar de vertelling te kijken en de regie etc... dat was wel in orde. En uiteraar Connelly.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Ik geef geen * voor vakkundig gemaakte dingen. Film is voor mij geen plek waar je met vakkennis ergens komt. Ik zie liever geïnspireerde en passionele films, niet 'another day at work'.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dat je toch overdrijft hoor, onderhond. Alsof er geen passie, inspiratie of emotie in deze film zit. En qua sentimentele clichétoestanden, voorspelbaarheid etc, valt hij nog heel goed mee. Er bestaan veel ergere dan deze hoor. Persoonlijk was ik volledig verrast door de plotse ommezwaai en het was toch hard om te zien hoe de trotse Nash zo een sukkelaar was geworden? Nergens werd dit feit verbloemd ofzo, integendeel.
Ik ben zelf niet zo voor romantische komedies of softe dramatoestanden, maar er is een vershil tussen fijne subtiliteit en nonchalant routinesentiment.
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
routinesentiment
Dat vind eigenlijk juist een mooi woord voor deze film. Ik heb nooit iets begrepen van de grote waardering voor deze film.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12853 stemmen
Volop eens met StarbrightBoy. Wil je subtiliteit, kijk eens een gemiddeld Japans drama. Niet voor niet worden de personages in dat soort films vaak omschreven als kil, emotieloos of star.
Wat mij betreft geen echte passie, emotie of inspiratie, enkel gefake.
Gerelateerd nieuws

Oscarwinnaar 'A Beautiful Mind' met Russell Crowe morgenavond (10 maart) op televisie

Vijf goede films die volgende week van Netflix verdwijnen

In de ban van 'Oppenheimer'? Kijk dan ook deze films over baanbrekende uitvindingen

Deze goed beoordeelde films verdwijnen nog deze maand van Prime Video
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

Forrest Gump
Komedie / Drama, 1994
1.717 reacties

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties
Gerelateerde tags
individualschizofrenievsmassachusettsliefde voor iemands levenintelligencemathematicianmarket economyeconomic theoryprinceton university nobel prizemathematical theoremm.i.t. biografiemathematicsdelusion
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









