• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.933 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.134 stemmen
Avatar
 
banner banner

AVP: Alien vs. Predator (2004)

Actie / Sciencefiction | 101 minuten / 115 minuten (director's cut)
2,78 2.067 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 101 minuten / 115 minuten (director's cut)

Alternatieve titel: Alien vs. Predator

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Tsjechië / Verenigd Koninkrijk / Canada

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Sanaa Lathan, Ewen Bremner en Lance Henriksen

IMDb beoordeling: 5,7 (230.940)

Gesproken taal: Italiaans en Engels

Releasedatum: 28 oktober 2004

Plot AVP: Alien vs. Predator

"Whoever wins... We lose"

Een team van onderzoekers, wetenschappers en archeologen, onder leiding van een schatrijke industrieel, reist naar Bouvet om enkele piramides te onderzoeken, die nog ouder zijn dan die in Egypte en Mexico. Het lijkt er op dat ze gemaakt zijn door een oervolk dat voor onze tijd over de Aarde heerste. Daar aangekomen ontdekken ze allerlei fossielen en skeletten van buitenaardse wezens, en het vermoeden bestaat dat enkele van hen nog steeds in leven zijn. Wanneer ze de piramide betreden blijkt dat er nog een gevaar op de loer ligt. Andere wezens hebben lang gewacht tot de piramide eindelijk geopend werd: de Predators...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alexa Woods

Sebastian de Rosa

Charles Bishop Weyland

Graeme Miller

Maxwell Stafford

Mark Verheiden

Joe Connors

Thomas Parks

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thomassio

Thomassio

  • 61 berichten
  • 447 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

De film heet: Alien vs Predator, wat had je verwacht? Woody Allen?

Thomassio schreef:

Zwakke film. Geen goed acteerwerk, geen goeie dialogen, slecht verhaal....maarja dat verwacht ik ook niet bij een actie film.

Lees voortaan effe de hele zin voordat je gaat klagen!


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Thomassio schreef:

maar eerlijk gezegd vind ik het pure uitzuigerij.

Ik klaag niet, jij klaagt!

PS. zat actie films met een goed verhaal en dito acteerwerk en dialogen.


avatar van Thomassio

Thomassio

  • 61 berichten
  • 447 stemmen

ik klaag over de film (dat goed recht heb ik), maar jij klaagt over iets wat ik niet zeg!


avatar van Kalou2005

Kalou2005

  • 32 berichten
  • 0 stemmen

Ach ik vond hem wel aardig....allemala een beetje van hetzelfde deze films natuurlijk, hij heeft wat weg van Freddy Vs. Jason (natuurlijk heeftie dat!!!) maar toch wel aardig om te zien:)


avatar van SuperSideSwipe

SuperSideSwipe

  • 4464 berichten
  • 2890 stemmen

Hoorde veel negatiefs hierover, maar ik vond het een hele leuke en sterke film.

Kan zelfs zeggen dat ik ervan heb genoten. Lekker veel en goede actie. Eigenlijk precies waar ik op gehoopt had.

3,5


http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=58026

gaat nu een film van 115 minuten worden. De geschrapte stukjes in de SE plaatsen ze nu gewoon in de film zelf....

Lekker geld verdienen zo.


avatar van SSeagal

SSeagal

  • 1866 berichten
  • 659 stemmen

Prima vermaakt met deze film. Het acteerwerk was af en toe wel bagger, maar dat stoorde gelukkig niet heel erg. De vriendschap tussen de Predator en mens spoort niet geheel met de films van Predator, hier lijkt het wel alsof ze als een held worden neergezet, beetje vreemd. Verder wel aardig filmpje met leuke effecten. ***


avatar van Justin

Justin

  • 41 berichten
  • 113 stemmen

slechte geacteerd, slecht verhaal, slechte dialogen.
vanaf het stuk dat predator bevriend raakt met die vrouw word de film pas echt saai. maar eigenlijk draait alles om die 'dinosaurus' lookalike alien en een 'human' lookalike in een harnas met dreadlocks die tegen elkaar vechten
special effects waren trouwens wel goed.
en poster is ook mooi.

1.5*


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

Gewoon lekkere actie film, niets bijzonders aan maar ook zeker niet iets slechts aan ofzo.

De gevechten tussen Alien en Predator zijn zeer gaaf, ook deze creeps zien er meesterlijk goed uit!

3*


avatar van Gehenna

Gehenna

  • 658 berichten
  • 6731 stemmen

Toch maar "blind" aangeschaft deze film, na heel wat verschillende meningen erover te hebben gelezen.

Als fan van de Alien quadrology en voornamelijk het eerste deel van Predator zou deze niet in m'n collectie mogen ontbreken.

De film valt eerst op door het gebruiken van kleine namen uit de acteurswereld, Lance Henriksen die we ook zien als cyborg in 2 van de Alien films is de bekendste acteur in het geheel.

Waar ik heel erg naar benieuwd was is hoe men 2 grote franchises in een film ging verweven...Jason vs Freddy bijvoorbeeld vond ik daar niet in geslaagd alhoewel dat toch nog een zeer vermakelijke film opleverde.

AVP pakt het wat dat betrefd stukken beter aan...de film is spannend, hier en daar wat vraagtekens opwekkend maar nergens storend.

Ook krijg je een soort van mythologische uitleg over het hoe en waarom van de Predators en wat de rol van de Aliens daarbij is.

Daar kun je het mee eens zijn maar je kunt het ook zien als een doodsteek voor de twee franchises..ik neig naar het eerste.

Het acteren is niet geweldig, je zult er niet van opkijken maar eigenlijk draait het daar ook niet om. De film moet het van de actie hebben en dat komt wat traag op gang na een hoop suspense te hebben gehad gebeurt dan eindelijk wat je graag wilt zien.

Ik heb me anderhalfuur vermaakt,..voor een no-nonsense actie knaller is dit er eentje die je met een tevreden gevoel achterlaat. 3.5*


avatar van Rene1971

Rene1971

  • 151 berichten
  • 144 stemmen

Jammer dat deze film gemaakt is. Afzonderlijk zijn de films wel aardig, maar bijelkaar gestopt in deze film echt een draak van film.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Alleen al waard om te kijken vanwege Henriksen, deze kruisbestuiving van de Alien en de Predator films (waarvan de eerste kwalitatief een paar stapjes hoger staat). Hoewel vermakelijk en vol actie was ik toch niet helemaal tevreden hierover: de 'uitleg' over de betekenis van beide groepen vond ik maar zo-zo, net als het kiezen van een kant door de mensen.

2* voor een bij tijd en wijle toch wel vermakelijke film.


avatar van john constantine

john constantine

  • 263 berichten
  • 243 stemmen

Ik vond dit best een geslaagde film, goeie special effects, lekker veel actie. Dat is precies wat deze film nodig heeft. Ik zie nou ook iets over een Director's cut staan, weet iemand daar mee over ? Laat me het weten. Maar ff terug naar de film toch een goeie actiefilm die me wel anderhalf uur vermaakt heeft. 3,5 sterren !!!


avatar van Gehenna

Gehenna

  • 658 berichten
  • 6731 stemmen

john constantine schreef:

Ik vond dit best een geslaagde film, goeie special effects, lekker veel actie. Dat is precies wat deze film nodig heeft. Ik zie nou ook iets over een Director's cut staan, weet iemand daar mee over ? Laat me het weten. Maar ff terug naar de film toch een goeie actiefilm die me wel anderhalf uur vermaakt heeft. 3,5 sterren !!!

Je hebt 5 sterren gegeven hoor


avatar van HORROR fan

HORROR fan

  • 44 berichten
  • 74 stemmen

vond hem best goed

totdat ik de (oudere alien-films) bekeek dan is m'n mening erg veranderd . nu vind ik dat het verhaal niet kan tippen aan de andere alien-films.

maarja.... best leuk om eens te kijken.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

De verwachtingen bij mij waren niet echt bijzonder hoog voor een film met de titel Alien Vs Predator. Maar aangezien ik de Alien reeks erg goed vind wou ik deze toch eigenlijk ook wel eens zien. Nou dan het resultaat is nog slechter dan ik al verwachte! wat een pulp zeg. Predator ziet eruit als een mislukte Power Ranger en mijn arme, dierbare aliens lijken wel misvormde plastic Velocoraptors uit Jurrasic Park . Een van de vele films overigens waaruit AVP schaamteloos kopieërt. Verder is het hele acteerwerk en verhaal werkelijk POEP!

Heel snel vergeten dit en maar weer eens gaan genieten van de echte top Sci-Fi Horror uit de originele reeks. 0,5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Een echt waardeloze film die de goede naam van de aliens de grond in probeert te boren. Ik heb nooit een Predator-film gezien, maar na deze film is de behoefte ook gelijk weg. Want die beesten zijn van een erg bedroevend ontwerp. Ik vond ze al wat stompzinnig met masker op, maar toen dat beest ineens zijn masker afzette werd het helemaal een ramp. Logisch dus dat ik voor de alien was. De regisseur niet overigens, want die koos in zijn film duidelijk partij voor de predator wat dit soort films eigenlijk niet ten goede komt. De aliens worden in deze film zelfs haast berooft van hun coolheid. De alien-koningin, die het hoogtepunt was in Aliens, wordt hier veel te overdreven neergezet. Verder is Sanaa Lathan absoluut niet geschikt als opvolger van Sigourney Weaver (en zeker niet van Arnold Schwarzenneger). Ze heeft lang niet dezelfde uitstraling en charisma. En de oplettende kijker zag dat haar rol als teamleidster totaal niks inhoud, want ze doet niets wat op haar aangewezen taak lijkt. De special effects ten slotte zijn ook niet het beste wat we ooit gezien hebben, al kon het er nog mee door. Ik wou eigenlijk 2 sterren geven, maar ik wordt bijna kwaad als ik naar dit soort misbruik van een goede serie kijk dat ik er toch maar 1 ster van maak. Bagger. Alienfans moeten dit vermijden als de pest.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Ze zouden eens een Film moeten maken van "Batman VS Aliens," die Strips zijn namelijk erg gaaf! In het eerste deel (dat twee issues beslaat) zijn vooral de Aliens erg goed getekend, maar ik ga persoonlijk toch voor deel twee (drie issues, die ik in een verzamelband heb).

Van déze Film verwacht ik niet veel goeds.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Wow, ik zie het nu pas: Ewen Bremner speelt hier in mee?! Een prachtige rol in "Trainspotting," en dat gaat ie in zóiets spelen?!


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Flipman schreef:

Van déze Film verwacht ik niet veel goeds.

Jou verwachtingen zijn juist


avatar van elry

elry

  • 122 berichten
  • 300 stemmen

echt jammer van de licencie


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6997 stemmen

Al dat geklaag vind ik persoonlijk onterecht.

Oprechte liefhebber als ik ben van beiden films (delen 1, en Aliens) kan ik hier weinig bezwaar mee hebben. Gezien beide films al vervolgen hebben, waarmee een deel van de pracht van de originelen verloren gingen. Soms moet je je er dan maar overheenzetten en je open stellen met idee 'meer is beter!' (als deel 1 geweldig is, is deel 1+2+3+..+27 nog beter!)

Dat de zoveelste versie dan beide films samenneemt, doet me dan ook niet veel. Zeker niet als ik er vervolgens ook nog eens echt van kan genieten, meer als pakweg alien 3 en predator 2 samen, dan hoor je mij niet klagen.

3,5* vind ik persoonlijk veel, maar toch verdient ie em na een geslaagde eerste kijkbeurt.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7114 berichten
  • 1145 stemmen

Trouwens, er is al een Film, genaamd "Batman: Dead End." Daarin zit The Dark Knight achter de uit 't Arkham Asylum ontsnapte Joker aan. Uiteindelijk krijgt niet alleen Batman The Joker te pakken, maar wordt ie ook nog eens voor Batman's ogen meegesleept door een Alien! De Alien valt Batman aan, die totaal verrast is. Batman delft bijna het onderspit, maar zijn buitenaardse belager valt ten prooi aan... 'n Predator...

'n Korte Film van achtminuten, 'n Fan-Film. Maar goeie kwaliteit! En bovendien een Batman die ik zeer zeker goedkeur !


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Best wel een gave film.

Kan me echter wel voorstellen dat iemand die net bekend is met één der beide franchises het maar een cheesy, typische Paul W.S. Anderson bende vindt. Leuke knipogen ook, met natuurlijk "you are one ugly motherfucker".

Cool en pretentieloos, bravo.

3.5 sterren


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Flipman schreef:

Trouwens, er is al een Film, genaamd "Batman: Dead End." Daarin zit The Dark Knight achter de uit 't Arkham Asylum ontsnapte Joker aan. Uiteindelijk krijgt niet alleen Batman The Joker te pakken, maar wordt ie ook nog eens voor Batman's ogen meegesleept door een Alien! De Alien valt Batman aan, die totaal verrast is. Batman delft bijna het onderspit, maar zijn buitenaardse belager valt ten prooi aan... 'n Predator...

'n Korte Film van achtminuten, 'n Fan-Film. Maar goeie kwaliteit! En bovendien een Batman die ik zeer zeker goedkeur !

Inderdaad een leuk filmpje. Alleen vind ik de combinatie Batman vs. Alien vs. Predator niet zo leuk. Ik vind het niet echt bij Batman passen, en anderzom ook niet echt. Ookal zijn er wel een aantal comics verschenen met dit als onderwerp...


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Ik begon aan deze film lang geleden met alleen de kennis wie de Predator was.

Van alien had ik nog nooit gehoord maar afgelopen week heb ik ze alle 4 gekeken.

Mijn 2 favo-Aliens in een film, dar moet wel wat beloven.

En dat deed het.

De Beide Iconen zagen er werkelijk fantastisch uit eveneens als de gevechten tussen de 2 species.

Minpunt is wel dat het wat te donker is en dat de gevechten te snel ten einde zijn bij de eerste 2 predators.

Over de acteerprestaties was ik niet helemaal te spreken maar in een film als deze stoort me dat totaal niet.

Het ging mij om Alien Vs Predator en verder niks.

Het verhaal is een beetje vergezocht maar niet minder vermakelijk daardoor.

Het laatste minpunt is toch wel dat ik het een Absolute Zonde vind dat De stoeren en Sneeky Predator zich inlaat met zo'n domme doos van een Watts.

SChande, en wat nog erger is is dat ze een Line van Arnie heeft gepikt. Bah.

Acteurs boeien me totaal niet in de film maar Avp wel.

Voldoet aan mijn eisen voor een 4*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Materny schreef:

Het laatste minpunt is toch wel dat ik het een Absolute Zonde vind dat De stoeren en Sneeky Predator zich inlaat met zo'n domme doos van een Watts.

Watts? Die zit toch niet in deze film.


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

The One Ring schreef:

(quote)

Watts? Die zit toch niet in deze film.

Shit ja....Hoe kom k daarbij.

Correctie, zo'n doos van een lathan.


avatar van italian

italian

  • 1391 berichten
  • 262 stemmen

na de eerste 2 aliens te hebben gekeken dacht ik dat deze ook wel goed zou zijn maar ik vond hem eingelijk helemaal niet zo geweldig...


avatar van darkcity

darkcity

  • 644 berichten
  • 1475 stemmen

Er is een unrated directors cut, weet iemand of die hier ook uitkomt ?