• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.004 stemmen
Avatar
 
banner banner

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

Sciencefiction / Fantasy | 142 minuten
3,27 3.141 stemmen

Genre: Sciencefiction / Fantasy

Speelduur: 142 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Lucas

Met onder meer: Hayden Christensen, Ewan McGregor en Natalie Portman

IMDb beoordeling: 6,6 (812.800)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 mei 2002

Plot Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

"A Jedi shall not know anger. Nor hatred. Nor love."

Padmé Amidala, die haar ambtstermijn als koningin van Naboo er op heeft zitten en nu een plaats in de senaat inneemt, ontsnapt tot tweemaal toe ternauwernood aan een aanslag op haar leven. Jedi-meester Obi Wan Kenobi's leerling Anakin krijgt de taak om haar te beschermen, en er begint iets moois te bloeien tussen de twee. Ondertussen onderzoekt Obi Wan de verbanden tussen de moordaanslagen, een separatistische beweging onder leiding van voormalig Jedi Count Dooku, en de bouw van een kloon-leger op een afgelegen planeet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anakin Skywalker

Obi-Wan Kenobi

Padmé Amidala

Yoda (stemrol)

Chancellor Palpatine

Shmi Skywalker

Jango Fett / Clone Troopers

Senator Bail Organa

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

ik ben echt een ongelooflijke sw fan,
maar dit kan niet meer.

de acteurs:
Christopher Lee deed net zoals altijd goed acteren, maar Hayden Christenssen.
wat een irritante kleine.
wanneer Anakin zijn moeder stierf, wat slecht geacteerd
Natalie Portman, wat heeft die slecht geacteerd in deze film. de liefde tussen Anakin en Padme is zo fake, je zag duidelijk dat het geacteerd was,
daarmee bedoel ik dat je je niet kunt inleven in die kusscene op naboo.

het verhaal zelf vond ik al slecht.
en op het einde die oorlog tussen jedi, clonen tegen de droids, vond ik ongelooflijk slecht in beeld gebracht.


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Verrek. Ik kom er nu pas achter dat dit de zelfde Obi Wan Kenobi is als in episode I.


avatar van Johan311

Johan311

  • 165 berichten
  • 57 stemmen

weer prachtige special effects


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

veron35 schreef:

Verrek. Ik kom er nu pas achter dat dit de zelfde Obi Wan Kenobi is als in episode I.

Is toch wel duidelijk? Zijn baardje is eigenlijk het enige verschil


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Verhoog deze maar naar 3,5*. Toch een duidelijke vooruitgang ten opzichte van The Phantom Menace. Hier valt ook genoeg op aan te mkerne maar zijn tenminste die ellendige Anakin en Jar Jar weg.


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

thomzi50 schreef:

Verhoog deze maar naar 3,5*. Toch een duidelijke vooruitgang ten opzichte van The Phantom Menace. Hier valt ook genoeg op aan te mkerne maar zijn tenminste die ellendige Anakin en Jar Jar weg.

Maar de ene 'ellendige' Anakin wordt vervangen door een nog ellendigere Anakin:(


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Ik vind Hayden Christensen hier weliswaar niet heel sterk acteren, in Episode 3 is hij al veel beter, maar hier wordt tenminste een beetje aan het beeld dat ik bij Darth Vader in mijn hoofd had gedaan. Dit is gelukkig geen irritant mannetje met vreselijke slijmteksten, zoals in Episode 1 dus wel het geval is.


avatar van VengefulSpartan

VengefulSpartan

  • 54 berichten
  • 781 stemmen

Ewan McGregor vond ik hier geweldig in, hij is gewoon de perfecte keuze voor Obi-Wan en Hayden Christensen sorry maar die kan toch niet echt goed acteren


avatar van mera

mera

  • 8 berichten
  • 44 stemmen

Slordige film. Afgeraffeld. Het verhaal is te voorspelbaar. Ik begrijp ook wel waar de hoofdpersonen heen moeten gezien deel 4 t/m 6, maar er had wel iets meer in gekunt. De special effects zijn ook niet ok. Kenobi springt, en dat is zo slecht bewerkt dat je kunt zien dat hij met een muis van punt A naar punt B is gezet. Blijf erbij dat 4 t/m 6 veel beter zijn. Veel leuker en spannender.


avatar van tukker1966

tukker1966

  • 142 berichten
  • 862 stemmen

Ben bezig om de hele reeks vanaf episode 1 eens te bekijken,wat voorheen niet kon natuurlijk.

Deel 1 3 sterren,dit deel 3,5 ster.

Vond het net allemaal wat gelikter uitzien,verhaal vond ik ook duidelijker naar voren gebracht dan deel 1.

Zometeen deel 3 Revenge of the Sith kijken.....


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

genoten van deze star wars film heb ik

al moet ik zeggen dat hij vooral zijn punten heeft gescoord met die laatste battle en zeker met dat gevecht tussen Yoda en Dooku!

het is ook goed dat die Jar Jar wat naar de achtergrond is geschoven en dat dat vervelende Anakin joch is vervangen door een volwassen Anakin.

Tot nu toe was prinses Leia mijn favoriete vrouwelijke personage (zeker in Return of the Jedi) maar die komt nu wel in het gedrang door het 'lara croft' achtige optreden van Padmé op het einde!

deze film krijgt van mij alleszinds een dikke, verdiende 4*


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

dave schreef:

genoten van deze star wars film heb ik

al moet ik zeggen dat hij vooral zijn punten heeft gescoord met die laatste battle en zeker met dat gevecht tussen Yoda en Dooku!

het is ook goed dat die Jar Jar wat naar de achtergrond is geschoven en dat dat vervelende Anakin joch is vervangen door een volwassen Anakin.

Tot nu toe was prinses Leia mijn favoriete vrouwelijke personage (zeker in Return of the Jedi) maar die komt nu wel in het gedrang door het 'lara croft' achtige optreden van Padmé op het einde!

deze film krijgt van mij alleszinds een dikke, verdiende 4*

Hmm...ik vond dat ze Jake Lloyd wel redelijk goed hadden gecast. Hét minpunt voor mij aan de 2e en de 3e film was de niet-capabele Hayden Christensen. Vooral in de 2e vind ik hem uitermate slecht acteren. Ik geef alle Star Wars films 5 sterren vanwege de hele saga eromheen en de fantasie wereld die het heeft weten te creeeren. Ben ik echter kritisch, blijf ik hangen op een 2,5* voor deze film.


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

Niet slecht, maar behoort toch tot de drie minder goede delen van de 6.

3,5*


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

echt een coole film! De liefdesscénes tussen Padmé en Anakin begginen op den duur wel saai te worden. Maar het begin van the Clone Wars maakt alles goed. Yoda vecht echt cool. Met al die salto's!

4 sterren


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5143 berichten
  • 2358 stemmen

Albus Dumbledore schreef:

echt een coole film! De liefdesscénes tussen Padmé en Anakin begginen op den duur wel saai te worden. Maar het begin van the Clone Wars maakt alles goed. Yoda vecht echt cool. Met al die salto's!

4 sterren

Inderdaad het gevecht met Yoda is echt cool!


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5143 berichten
  • 2358 stemmen

Ik vind dit het beste Star Wars deel een hele mooie steigende lijn vergeleken met deel 1 (vind ik), ook het verhaal vind ik beter ! 4.5*


avatar van korykory

korykory

  • 136 berichten
  • 111 stemmen

Deel 1 vond ik niet zo bijzonder, zeker vergeleken met mijn herinnering aan de oorspronkelijke reeks. Deel 2 is al ietsje beter, al kom ik nog steeds niet verder dan drie sterren.

De relatie tussen Anakin en Obi Wan is in elk geval interessanter dan die tussen Obi Wan en zijn leermeester in deel 1. En de special effects zijn mooi als altijd; dat kun je Lucas natuurlijk wel toevertrouwen.

Typisch Amerikaans vind ik de waarde die wordt toegekend aan het democratische karakter van de republiek, die voortdurend bedreigd wordt dor het 'kwaad' van buiten. Tegelijk wordt geklaagd over corruptie binnen de Senaat. Waar heb ik dat vaker gehoord?

Vreemd in dat verband is de positie van Padme, die geen koningin meer is omdat haar 'ambtstermijn' erop zit. Een gekozen koningin? De vraag is waarom je zo iemand nog koningin zou noemen.

Opmerkelijk vind ik ook hoe al die verschillende rassen binnen de republiek met elkaar samenleven. Sommige steden in het sterrenstelsel lijken uitermate goed geslaagde 'multiculturele samenlevingen', als ik dat zo mag zeggen. Dat doet me dan weer denken aan het ideaal van de Amerikaanse smeltkroes.

De oorlog lijkt altijd te gaan om de strijd tussen het goed en het kwaad, en nooit tussen verschillende volkeren die elk hun eigen opvattingen hebben over wat 'goed' en 'kwaad' is.

Dat geeft al die vechtscenes iets onwezenlijks. De tegenstanders zijn eenvoudig niet interessant genoeg; we weten eigenlijk alleen dat ze snode plannen hebben en op de macht uit zijn.

Ontelbare robots worden een kopje kleiner gemaakt, maar dat maakt net zo weinig indruk als de orks die worden afgemaakt in Lord of the Rings.

Maar misschien verwacht ik wel te veel van iets wat niet meer dan amusement is.


avatar van Dirigent

Dirigent

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind dit Star Wars deel misschien nog iets beter als deel 1 maar ongeveer even goed, de acteurs doen het goed en actie zit erin (die scene met het gevecht met Yoda en Count Dooku vind ik wel cool!)

4.5*


avatar van Flavio

Flavio

  • 4902 berichten
  • 5238 stemmen

Na het zeer teleurstellende deel Phantom Menace was deze nog vele malen slechter. Met liefdesscenes die bijna grappig waren als het niet zo treurig was. Maar eerlijk is eerlijk, deel 3 is dan weer een meevaller. Toch was het beter geweest als hij de regie had overgelaten aan een betere regisseur of het gewoon bij 3 delen had gehouden.


avatar van Baklap

Baklap

  • 216 berichten
  • 177 stemmen

Vond inderdaad de scenes met Padme en Anakin soms tenenkrommend... er is vooral gegaan voor Eye candy in deze. Wel leuk op zich maar geen vergelijk met de eerdere (before there where 1,2 and 3 ) 3


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

Baklap schreef:

Vond inderdaad de scenes met Padme en Anakin soms tenenkrommend... er is vooral gegaan voor Eye candy in deze. Wel leuk op zich maar geen vergelijk met de eerdere (before there where 1,2 and 3 ) 3

Eye Candy? Wat is dat voor een beest?


avatar van Baklap

Baklap

  • 216 berichten
  • 177 stemmen

hehe Eye Candy, mooie effecten met weinig inhoud soort Windows Vista mooi om te zien maar voegt weinig toe


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Dirigent schreef:

Ik vind dit Star Wars deel misschien nog iets beter als deel 1 maar ongeveer even goed, de acteurs doen het goed en actie zit erin (die scene met het gevecht met Yoda en Count Dooku vind ik wel cool!)

4.5*

Zekers! Maar de rest was ook niet bepaald verkeerd, ook de muziek was weer fabuleus verzorgd doro master Williams!


avatar van Scifi

Scifi

  • 13 berichten
  • 11 stemmen

In tegenstelling tot vele anderen vind ik (als ik geen rekening houd met de tijd waarin ze gemaakt zijn) dit de beste starwars film van alle 6. De hele film vond ik echt een genot om naar te kijken in alle opzichten. De kinderachtigheden zoals die in deel 1 zaten, komen hier niet meer voor en ook de CGI is hier veel beter. Er is veel variatie en alle decors zijn tot in de puntjes uitgewerkt. Ook het verhaal is een uitstekende aanloop naar deel 3.

Dat de liefdes scènes tussen Anakin en Padmé houterig overkomen is volgens mij bewust gedaan. Hayden Christensen speelt hier immers geen overweldigende Don Juan, maar een Jedi in wording die een psychologische tweestrijd voert met zichzelf. Hij overtreed het celibaat waar hij zich volgens de Jedi-code aan moet houden en bovendien voelt hij dat Padmé psychisch de sterkste is van hun twee. Het gaat hier om iemand die in zijn jeugd veel moederliefde heeft gemist en vervolgens met strenge regels wordt opgevoed. Hij heeft behoefte aan affectie en weet hier niet mee om te gaan. Hij wil dit verbergen en probeert stoer over te komen met het knullige resultaat als gevolg. Mijn inziens zeer goed in beeld gebracht door Hayden. Ook zijn gedrag vlak na het overlijden van zijn moeder (samen met padmé in het huis van zijn stiefvader) vind ik zeer realistisch gespeeld, het raakt mij echt!

Van Ewan Mcgregor vind ik dat hij de rol van bezorgde opvoeder van Anakin, goed speelt, maar als vechtersbaas in actiescènes, ben ik het er mee eens dat iemand als Harrison Ford het beter deed.

Verder vind ik de acties (hoewel niet allemaal even origineel) zeer spannend. Zoals de achtervolgingsscène met de speeders en de scènes in de arena op Geonosis.

In de oude films zie ik veel overeenkomsten met The lord of the Rings (het geen door George Lucas zelf is toegegeven), terwijl hij er in de nieuwe films er iets aan toevoegt nl, hoe is het dictatoriale keizerrijk ontstaan. Door zijn politieke geslepenheid in de rol van Palpatine en in die van Darth Sidios zet hij twee vijandige partijen tegen elkaar op, om vervolgens met de macht te gaan lopen.

Stel je eens voor dat er een Amerikaanse president zou zijn, die ondergronds zou samenwerken met mensen als Bin Laden en bovengronds een oorlog tegen hen voert. Vervolgens als de wereld er zwak voorstaat en er een grote oorlogsdepressie hangt onder de mensen, weet hij met zijn intelligentie en charisma het vertrouwen van de meeste mensen te winnen en zo naar de totale macht te grijpen. Een rol die voor Ian McDiarmid op het lijf geschreven is.

IK vind dit een van de beste films die ik ooit gezien heb, 5*


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

nou, ik heb Star Wars II weer eens bekeken. Ik heb hier al eerder een stem geplaatst, maar nog geen recensie en dat doe ik nu even.

Nou, ik vind Star Wars echt geweldig! Na het ietwat kinderachtige deel I, kwam nu gelukkig het wat duistere deel II. Ook geen kinderen meer in de hoofdrol wat het ook wat volwassener maakt.
En gelukkig niet té veel Jar-Jar Binks.

Het begint natuurlijk met het inmiddels bekende Star Wars muziekje en de tekst waar het over gaat. Zoals gewoonlijk bij de Star Wars films, zit er op het begin al meteen wat actie. De achtervolging met de speeders door de drukke stadsplaneet was geweldig! Ook de tien jaar oudere Anakin Skywalker bezit een soort arrogantie, waardoor hij al meteen een kleine stap in de duisternis zet, wat zal leiden tot zijn transformatie in Darth Vader. Ook Anakin die duidelijk tot over zijn oren verliefd is op Senator Padmé Amidala is goed geacteerd en goed neergezet. Wie ook goed acteerd is Ian McDiarmid, de acteur die Kanselier Palpatine vertolkt. Het is prachtig om te zien hoe hij de senaat langzaam in zijn greep houd wat zal leiden tot zijn onthulling dat hij eigenlijk Darth Sidious is. Wat gelukkig ook was, was dat het dit keer niet zo lang duurde tot dat de actie kwam, wat wel bij deel I was. Obi-wan Kenobi had al snel door waar de moordenaar van Padmé zich bevond, waardoor de inmiddels klassieke lichtzwaarden weer gebruikt moesten worden. De momenten die zich afspelen op Naboo en later op Tatooine met Padmé en Anakin beginnen op den duur toch wel een beetje te vervelen. Maar gelukkig kwam toen het grote eindstuk waar ik maar één woord over te zeggen heb: cool!
Wat ik vertel over het eindstuk is allemaal onzichtbaar gemaakt omdat het spoilers zijn: het eindgevecht begint meteen prachtig wanneer die drie beesten Obi-wan, Anakin en Padmé gaan aanvallen. Uiteindelijk weten ze te ontsnappen en komen de andere Jedi hen te hulp, en ze vechten tegen het droid leger. Maar wat geweldig was, was het begin van de Kloonoorlogen. Het had een soort eigen sfeer die mooi was neergezet. Maar wat natuurlijk het toppunt van het eindgevecht was was Yoda VS Count Dooku. Het is hilarisch om te zien hoe de oude Jedi daar heel langzaam komt aanlopen, waarna hij salto's, schroeven en flikflakken maakt in zijn Jedi vechtstijl, prachtig!

Ik vind gewoon dat de Star Wars films een bepaald soort sfeer hebben die mij gewoon blijft boeien.

4,5 sterren.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Tenenkrommend. Bovendien ontbeert deze film ook een spannend gevecht of race zoals in The Phantom Menace het geval was. De hele romance was lachwekkend ongeloofwaardig en het acteerwerk maakte het er al niet veel beter op. George Lucas heeft duidelijk geen kaas gegeten van hoe je nu precies een spannend script schrijft, en regisseert. Niets voor niets is de beste Star Wars-film (The Empire Strikes Back) dan ook niet door Lucas geregisseerd, maar door iemand anders. Echt een style-over-substance film dit. Jammer.


avatar van Bart Tönjann

Bart Tönjann

  • 344 berichten
  • 79 stemmen

Aardige film, maar wel de minst goede Star Wars. Soms gewoon best saai, en teveel liefdesgeleuter. Het lijkt wel alsof ze alles in Episode 3 wouden doen, en niet wisten hoe ze deze film op moesten vullen ofzo. Nou zijn de gevechtscenes wel goed, vooral de laatste. 3,5*


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Bart Tönjann schreef:

Aardige film, maar wel de minst goede Star Wars. Soms gewoon best saai, en teveel liefdesgeleuter. Het lijkt wel alsof ze alles in Episode 3 wouden doen, en niet wisten hoe ze deze film op moesten vullen ofzo. Nou zijn de gevechtscenes wel goed, vooral de laatste. 3,5*

En de effects en muziek waren ook weer oké! John Williams zijn beste score voor de Star Wars Saga naar mijn mening.


avatar van Bart Tönjann

Bart Tönjann

  • 344 berichten
  • 79 stemmen

De muziek was inderdaad weer van hoog niveau. Die ene was heel mooi, die Across the Stars, en eindelijk krijgt de Imperial March veel ruimte om vollop los te barsten.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Bart Tönjann schreef:

De muziek was inderdaad weer van hoog niveau. Die ene was heel mooi, die Across the Stars, en eindelijk krijgt de Imperial March veel ruimte om vollop los te barsten.

Dat blijft echt een pracht track (Imperial march).

Ik zet het nummer dan ook best wel vaak op en meestal moet ik dan denken aan de film, soms ook niet...