Genre: Actie / Drama
Speelduur: 116 minuten
Alternatieve titels: Takeshi Kitano's Zatoichi / 座頭市
Oorsprong:
Japan
Geregisseerd door: Takeshi Kitano
Met onder meer: Takeshi Kitano, Tadanobu Asano en Yuko Daike
IMDb beoordeling:
7,4 (53.099)
Gesproken taal: Japans
Releasedatum: 5 februari 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Zatôichi
"His sword made him a hero... his courage made him a legend."
Japan in de 19e eeuw. Zatoichi is een blinde zwerver die leeft van het gokken en het geven van massages. Maar deze onopvallende man is eveneens een meester in het zwaardvechten. Zatoichi is bliksemsnel en uiterst doelgericht. Als hij in een bergdorpje aankomt, merkt hij dat het hele dorp geterroriseerd wordt door de bende van Ginzo. Wie Ginzo in de weg durft te staan, wordt onherroepelijk uitgeschakeld. Aangezien Ginzo de ronin Hattori heeft ingehuurd, gebeurt het opruimen van de niet-eensgezinden snel en doeltreffend. Maar als Zatoichi de bende van Ginzo tegen het lijf loopt, wordt een bloedbad onvermijdelijk...
Externe links
Acteurs en actrices
Zatoichi / Ichi
Hattori Genosuke
Tante Oume
Oshino
Shinkichi
Geisha Seitaro O-Sei Naruto
Geisha Okinu Naruto
Boss Inosuke Ginzo
Ogi
Pub Owner
Video's en trailers
Reviews & comments
titan
-
- 1609 berichten
- 4415 stemmen
Die sukkels van cinema.nl hebben ons door elkaar gehaald! Wat Gotti (Matthijs) heeft gezegd staat onder mijn naam (Robert) opgenomen en andersom.
dreamscape
-
- 31 berichten
- 73 stemmen
dreamscape meldt zich ook even

Vond het wel een fantastische film. Bloederige scènes waren net genoeg 'over the top' om leuk te zijn en net niet zover dat het flauw werd.
Hoewel, toch klopte het niet helemaal...
Zatôichi gaat het dorp redden uit de handen van meester Ginzo. Tenminste, zo wordt de film aangekondigd. Maar uiteindelijk start hij vrij onverwacht (en vrij onterecht) een bloedbad in Ginzo's gokhal. Daarna gaat hij in het dorp op zoek naar 'de lijfwacht' van Ginzo. Toevallig belandt hij bij de twee Geisha's die in moeilijkheden verkeren en terwijl hij daar de reddende hand toesteekt moordt hij toevallig even de hele bende van Ginzo uit.
Maar goed, dat ligt misschien ook aan mij, net zoals het aan mij ligt dat ik het jammer vind dat je de hele film wacht op het ultieme gevecht tussen Zatôichi en de Ronin en laatstgenoemde vervolgens op het strand in één klap neer gaat.
Maar goed, dat waren de puntjes van kritiek, verder vond ik de film geweldig. Alleen jammer dat Kitano vrijdagmiddag geen zin had om langs te komen.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Leuk! Ik heb m'n broertje alleen nog nooit het woord 'kwinkslag' horen gebruiken
. (en het is Hummelo met één 'o', sukkels!)
Erg leuk ja. Linda was jammergenoeg net even weg.
Ik ook trouwens, moest me haasten naar Schultze Gets The Blues.
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Dit was voor mij toch wel 'de' film op het IFFR. De film is alleen al de moeite waard voor de ontzettend mooie vechtscènes (Die overigens lekker bloederig waren). Ook de muziek vond ik weer perfect (De muziek in Kikujiro en Hana-Bi vond ik ook al zo goed) en er viel genoeg te lachen, vooral de wannabe samoerai-idioot was hilarisch
. Het enige wat ik wat minder vond was het vrij magere verhaal en het langdradige einde maar voorlopig krijgt de film een ruime 4 sterren.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Toch wel mooi weer even moviemeter aangeprezen op de cinema site... 
Maar nu even over de film. Zatoichi was ook één van de hoofdredenen, samen met Koolhoven's het Zuiden (eigenlijk kwam ik alleen maar voor Akinshina, die van dichterbij nog mooier is
) en die twee films waren dan ook gelijk de beste voor mij van de zeven films die ik in het weekend gezien heb.
Hoe zou je de film kunnen omschrijven...? Ik zat te denken aan totaal Kitano, maar hier en daar een beetje anders.
Totaal Kitano, omdat je de verschrikkelijk goeie humor in deze film terugziet, zowel woord- als beeldgrappen. Ook het prachtige camerawerk (wat ik dus zei op de cinema site
) was erg mooi gecomplimenteerd door (weer?) een goeie rol van Kitano.
Een beetje anders, omdat Kitano in deze film erg veel met de muziek 'aan het spelen' is, wat ik in zijn vorige films (die ik gezien heb) nog niet eerder heb gezien. Hiermee doel ik op de mensen die op het land 'met de muziek mee werken', de kinderen die op het land in de regen met de muziek mee dansen en op het eind als het huisje gebouwd wordt er op 'de muziek gebouwd wordt'. Deze drie dingen waren allemaal een voorproefje op de verrassende eindscène bij deze film, die je, als je het over het geheel bekijkt, totaal niet verwacht. Het enige minpunt aan dit einde vond ik ook dat het nét iets te lang doorging (zoals ik ook al zei op cinema.nl
).
Weer dus een erg goeie Kitano en voorlopig ook een ruime 4...
bennie jolink
-
- 391 berichten
- 2408 stemmen
Is dit de beste takeshi kitano film ooit? Is dit de beste samurai film ooit?
Takeshi levert een waar meesterwerk af dat zowel entertaining is als een ware ode aan de oude cultuur van japan in het algemeen en de japanse zwaardvechtkunst in het bijzonder. De film toont een enorm respect voor -en begrip van- het japan in de 19e eeuw. Het zwaardvechten gaat erg snel maar als je goed kijkt zie je dat elke beweging en elke slag tot in de centimeter berekend is. Ook de manier waarop de verschillende ongelukkigen tot hun eind komen komt rechtstreeks uit de samurai leerschool van miyamoto musashi.
Maar in plaats van hier heel erg de aandacht op te vestigen gebruikt kitano dit slechts als functioneel onderdeel van een groter geheel. Een geheel dat minstens zoveel leunt op humor en muziek, en waar zelfs een eindscene in zit die rechtstreeks uit een goeie bollywood film lijkt te zijn gehaald (daar was quentin tarantino nog niet opgekomen
)
Zit er dan helemaal geen minpunt in deze film? misschien wel, maar ik vind het ongepast om ook maar enige vorm van kritiek op een meesterwerk als dit te uiten 
Is dit nou de beste samurai film ooit? Voor zover ik gezien heb wel.
Is dit de beste kitano film ooit? lastige vraag....denk ik nog even over na....
Vijf sterren? helaas, ik kan er niet meer geven.
Don't go for hollywood bullsh*t! this is the real thing!
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Is dit de beste takeshi kitano film ooit?
Nee.
Hell, nee.
Wouter (immer behulpzaam)
alf.
-
- 11 berichten
- 20 stemmen
kan iemand mij vertellen waar ik zulk soort films kan vinden, liefst omgeving leiden, heb al op filmhuisdenhaag.nl gekeken, maar daar draait hij alleen maar om 22:00, ik ga het liefst op een zaterdag om 20:30 ofzo...
bvd
pjotr
-
- 2672 berichten
- 2781 stemmen
Vorige week op het Groningse IFFR heb ik me ongelofelijk in zitten te houden om niet naar Zatôichi te gaan maar naar voornamelijk films die niet meer in de Nederlandse bioscoop te bewonderen zullen zijn (Zatôichi ging namelijk een week later in premiere).
Dus gisteren was het zover....en dat was genieten....:)
Alle Kitano-ingrediënten waren weer aanwezig : prachtige muziek, Kitano's gortdroge humor, korte geweldexplosies en prima camerawerk.
Met name de wisselwerking tussen muziek en handelingen in de film vond ik erg mooi en goed uitgevoerd - speciaal de scene waarbij de boeren het land bewerken.
De befaamde scene met het 'tapdansen' was al helemaal te gek - een erg leuke vondst ook om dit op Japanse blokhakken te doen - dat klinkt natuurlijk sowieso geweldig. 
Ik vond het in die scene erg leuk gedaan hoe die twee geisha's van jong naar oud ge-'morphed' werden en vloeiend doordansten.
Ook de humor was weer van een meesterlijk Kitano-niveau : van slapstick-grappen zoals de gokker die met drie mannen gaat leren zwaardvechten tot hoogst originele herkenbare blunders zoals de verwondingen die de zwaardvechters elkaar toebrengen bij het trekken van hun wapens.
De gevechtscenes zijn juist zo goed omdat ze zo kort zijn - de impact ervan is daardoor ook veel groter. Dat er hier en daar wat digitaal is bijgewerkt vond ik wel erg origineel gedaan. Kitano heeft er zeker een persoonlijke stempel op gedrukt en de bruutheden krijgen zelfs een bepaalde schoonheid.
Verder constateer ik maar weer eens dat Tadanobu Asano de allercoolste acteur is op deze aardbol...wow!
De scene in de bar waarbij Gennosuke en Zatôichi hun zwaarden trekken maar tot de conclusie komen dat er te weinig ruimte voor is vond ik super....
En dan is het nu tijd om de soundtrack aan te schaffen..:)
Webby
-
- 861 berichten
- 846 stemmen
Vandaag gezien. En ik vond het ook geweldig! Beter dan mijn verwachtigen.
Kill Bill was vet, maar deze mag er ook zijn. Ik houd er wel van 
4,5 * (en dat kan nog 5 * worden)
pascal83
-
- 2736 berichten
- 2480 stemmen
Goede film, erg goede film. Vechtscenes waren formidabel, al heb ik me soms gestoord aan de computer animaties die soms overduidelijk werden toegepast (het bloed) ... verder erg goede rol van Kitano en de film was op zijn tijd ook erg komisch.
4.5*
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Tegenvaller, een van de minste Kitano's naar mijn idee. Leeg en plat als een dubbeltje. Bordkartonnen karakters, behoorlijk weinig voortgang in het verhaal ook, en ik had last van overbodige scenes.
Heb me in het middenstuk zelfs behoorlijk zitten te vervelen, tja en dan raak je "uit" de film. 2.5*
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Heb me best wel vermaakt met deze film. Het overdreven bloedvergieten met rondvliegende lichaamsdelen bij de zwaardgevechten kwam hilarisch op mij over, erg grappig.
19e eeuws Japan? Het lijkt me meer een Japans sprookje, waarin veel overdrijving wel past.
Ik hou het voorlopig op 3,5*
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Na alle ophef vond ik het toch wel een tegenvaller. Een fraai in beeld gebracht bloedbad-komedie. Zonder inhoud en af en toe grappig maar daar moet je teveel je best voor doen om erom te lachen. 3*
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Leuke, erg leuke film. Het verhaal is erg standaard maar de uitwerking is dat allerminst. Heerlijk rustig kabbelt het allemaal voort tot de gevechten waar een soort explosie van geweld plaatsvind. Beetje jammer van de CGI, die er af en toe toch best nep uitziet. De film is ook best grappig (die rondrennde debiel en waar iedereen het hardst om moest lachen, Kitano's ogen). Mijn 3e Kitano, de beste na Hana-Bi en voor Brother. Trouwens ook de eerste film die ik in de Lux zie, mooie bioscoop. 4*
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Zeer vermakelijke film van Kitano. Maar zeker niet zijn beste en al helemaal niet de beste samuraifilm ooit. Waar is de 3,75* waardering als je 'm nodig hebt? 
Visueel gezien is Zatoichi een feest (behalve de overduidelijke CGI). Mooie decors en aankleding, gevechten stijlvol en energiek in beeld gebracht, mooie camerabewegingen en een schitterende ritmische combinatie van beeld en geluid. Waarom dan geen hogere beoordeling?
Het plot is erg mager (wat nog niet eens zo erg hoeft te zijn) en springt van de hak op de tak. Er is gewoon te weinig aandacht besteed aan de subplotjes. Delen van het plot lijken onafgemaakt en ik heb sterk het idee dat Kitano hier een kans op een sublieme film heeft laten liggen.
Waarom toch al die CGI? De computereffecten haalden me helemaal uit dat klassieke samurai-sfeertje a la Okamoto.........erg jammer.
Maar toch hebben deze minpunten geen vernietigend effect op mijn beoordeling: de visuals, de acteerprestaties, de muziek en de typerende Kitano humor maken erg veel goed. Ik geef toe dat ik ondanks het zwakke script erg genoten heb van Zatoichi.
bennie jolink
-
- 391 berichten
- 2408 stemmen
als een hoofdfiguur al mega sympathiek is moet de film wel heeeel slecht zijn voordat je de film ook echt slecht gaat vinden.....
zelfs een ultiem domme flutfilm als CON AIR is bijna leuk omdat steve buscemi zo leuk is.....niet dat die ook maar in de verste verte kan tippen aan takeshi kitano natuurlijk.
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
De film heeft bij mij een tweeslachtig gevoel achtergelaten.
Aan de ene kant vond ik de muziek die werd gemaakt bij het bouwen van een huis en de eindscene geweldig. Aan de andere kant was ik teleurgesteld door de vechtscene's.
Zoals hierboven al zei vond ik de manier waarop muziek gemaakt werd in de film echt geweldig. Vooral de geweldige eindscene deed een brede glimlach op mij gezicht verschijnen. Bij dat soort scene's kreeg ik continu de neiging om mee te doen
.
De vechtscene's vond ik vooral tegenvallen door de manier waarop ze met computer-effecten werkten. Ik vond het bloed er vaak absurd nep uitzien. Volgens mij hadden ze de computer beter achterwege kunnen laten.
Het verhaal van de film stelt zelf niet zo heel veel voor. Op het laatst schrok ik toch wel even toen er werd gezegd dat Zatoichi helemaal niet blind was, gelukkig bleek dit een leugen. De scene in het begin als alle karakters over de weg lopen vond ik ook erg mooi. Zelfde geld voor de scene als het regent en iedereen terugdenkt aan het verleden.
De film is uiteindelijk dus een hele vermakelijke film geworden. 3,5*.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Op het laatst schrok ik toch wel even toen er werd gezegd dat Zatoichi helemaal niet blind was, gelukkig bleek dit een leugen.
Zatoichi kon toch wel gewoon zien of werd ik meer afgeleid door de 2 mensen naast me dan ik dacht?
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Je zal wel afgeleid geweest zijn.
En het is inderdaad zo dat de computeranimatie in de gevechtscenes niet de beste was. Anderzijds was de choreografie wel fantastisch, en nogal wat beter dan in andere gelijkaardige films.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Hij doet toch gewoon zijn ogen open en dan zegt een van de mensen toch ook nog iets in de trant van: "Heila! Je kan wel zien?". En op het strand ziet hij toch ook wat die andere meneer van plan is, anders zou hij zijn grip op zijn zwaard toch niet veranderen. Wat is er eigenlijk het nut van dat hij zegt dat ie kan zien maar toch gewoon blind is? O my God! I've gone crosseyed.
Volgens mij moet ik de film toch nog maar eens gaan zien.
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
Je zal wel afgeleid geweest zijn.
En het is inderdaad zo dat de computeranimatie in de gevechtscenes niet de beste was. Anderzijds was de choreografie wel fantastisch, en nogal wat beter dan in andere gelijkaardige films.
De choreagrafie was inderdaad goed, maar ja als ik me tijdens zo'n scene zit te ergeren aan de animatie dan komt de mooie choreografie ook niet zo goed over op mij.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Wat is er eigenlijk het nut van dat hij zegt dat ie kan zien maar toch gewoon blind is?
Volgens mij deed hij dit om aan te geven dat het voor hem niet zo'n grote handicap is om niet te kunnen zien. Hij heeft een soort "sixth sense" ontwikkelt die dit ruimschoots compenseert, dacht ik

En die halfbakken CGI is inderdaad erg jammer ja, maar ik las ergens dat ze daar toch echt heel bewust voor hebben gekozen... om de film een "cartoony" uiterlijk te geven. Sja...
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Moet hem ook nog maar eens herzien dan, want zo erg viel al de CGI niet op vond ik. Als ik naar iets als LOTR/Matrix kijk doen m'n ogen veel meer pijn
BoordAppel : het zit hem allemaal in de val die hij daarna maakt.
pjotr
-
- 2672 berichten
- 2781 stemmen
En die halfbakken CGI is inderdaad erg jammer ja, maar ik las ergens dat ze daar toch echt heel bewust voor hebben gekozen... om de film een "cartoony" uiterlijk te geven. Sja...
Precies, ik ben waarschijnlijk één van de weinigen die het wel cool vond...:)
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Moet hem ook nog maar eens herzien dan, want zo erg viel al de CGI niet op vond ik. Als ik naar iets als LOTR/Matrix kijk doen m'n ogen veel meer pijn
LOTR heb je toch nog niet gezien? En het eerste deel van de Matrix is volgens mij vlekkeloos qua CGI. Hier is het idd best wel jammer dat ze geen echt bloed hebben gebruikt want de CGI is belabberd en volgens mij ook nutteloos. Kon toch ook gewoon op de ouderwets manier?
Mmm, tijd voor herziening dus.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Tjah, wat je vlekkeloos noemt natuurlijk. En nee, ik heb LOTR nog niet gezien, althans ... niet volledig. Trailers, making of-s, MTV clipje met dan CGI onding ed wel natuurlijk. In Zatoichi was het tenminste niet zo in-your-face als in voorgenoemde films.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
In Zatoichi was het tenminste niet zo in-your-face als in voorgenoemde films.
Nogal logisch omdat ze in Zatoichi geen Oliphaunts of veldslagen met 100.000 man hebben moeten maken. Daarom is het misschien wel extra jammer dat ze nu net bloed met CGI moeten doen. Dat kan immers op een veel makkelijkere en mooiere manier. Dat is bij LotR niet het geval.
En wat vind je bij The Matrix dan zo nep?
Het laatste nieuws

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson
Bekijk ook

Tasogare Seibei
Drama / Historisch, 2002
67 reacties

Mou Gaan Dou
Misdaad / Drama, 2002
303 reacties

Kikujirô no Natsu
Komedie / Roadmovie, 1999
271 reacties

Shi Mian Mai Fu
Actie / Drama, 2004
350 reacties

Tsubaki Sanjûrô
Actie / Avontuur, 1962
48 reacties

Kidô Keisatsu Patorebâ: The Movie 2
Animatie / Sciencefiction, 1993
54 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




