• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.283 acteurs
  • 199.157 gebruikers
  • 9.381.481 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mulholland Dr. (2001)

Mystery / Thriller | 147 minuten
3,79 4.128 stemmen

Genre: Mystery / Thriller

Speelduur: 147 minuten

Alternatieve titel: Mulholland Drive

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: David Lynch

Met onder meer: Naomi Watts, Laura Harring en Justin Theroux

IMDb beoordeling: 7,9 (423.385)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 21 februari 2002

Plot Mulholland Dr.

"An actress longing to be a star. A woman searching for herself. Both worlds will collide… on Mulholland Drive."

Een mysterieuze vrouw ontsnapt aan een verkeersongeluk met een tas vol geld, maar zonder haar geheugen. Ondertussen is Betty Elms in L.A. verschenen, in de hoop een filmcarrière te kunnen beginnen. Wanneer Betty de naamloze vrouw in haar appartement vindt, besluit ze haar te helpen. De twee vrouwen gaan op een bizarre zoektocht naar de waarheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Betty Elms / Diane Selwyn

Rita / Camilla Rhodes

Detective McKnight

Vincenzo Castigliane

Luigi Castigliane

Detective Domgaard

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

redelijk vaag en ontoegankelijk zoals we van Lynch gewoon zijn, maar toch wel begrijpbaar. ik kon er iig een theorie aan breien, of dat dan de 'juiste' interpretatie is zal later nog moeten blijken... ik heb wel de indruk dat er veel meer inzit dan je op het eerste zicht zou denken, daarom dringen herzieningen zich op. zelfs als je er niets van snapt is de film genietbaar, er zitten een paar zeer spannende kippevelscenes in. voorlopig nog geen stem, maar 4 lijkt me een minimum. later meer ...


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5144 stemmen

Nu ik de film beter begin te snappen, vind ik hem steeds minder interessant worden. Hij wordt saaier als het naarmate je hem vaker ziet.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

De discussie of de film te vaag is kan je natuurlijk eindeloos voeren. Wat voor mij de doorslag gaf om deze film iets minder te vinden is het feit dat het thema me op zich weinig zegt. Al ben ik niet voor extreem vage films, ik probeer ze altijd te ontleden en te appreciëren, zo ook hier. Maar dan moet het thema je nog boeien...en dat was bij mij iets minder.

Geef mij een ander verhaal (eentje dat me meer interesseert) en verder dezelfde vaagheid en stijl, en ik zou het een juweeltje vinden...


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5144 stemmen

Nou het thema vind ik wel weer leuk: Hollywood als allesverlindend monster. (eeeh denk ik).


avatar van eRCee

eRCee

  • 13447 berichten
  • 1980 stemmen

Ik vind het een beetje een beperking om alleen op het onbegrijpbare van deze film in te zoomen. Zelf vond ik het grootste gedeelte van de film bijzonder intrigerend, met spanning, topacteerwerk en bijzondere scenes. Dat blijft gewoon overeind staan, wat je ook van het laatste gedeelte vind. Voor mij geldt dat het eind in ieder geval niet voor extra punten heeft gezorgd.


avatar van pjutter

pjutter

  • 598 berichten
  • 3317 stemmen

erg mooie en ontroerende film,
met echt Top acteer werk van Naomi Watts,
Je ziet haar echt in 2 zeer verschillende rollen!
Deze film had een onvoorspelbaar einde,

sommige dingen snap ik nog niet in deze film,
daarom geef ik deze film een 4* , maar dat kan makkelijk nog een 4.5 * worden,
die dode vrouw in dat appartement? wie was dat?
en de eerste 7 kwartier,, zijn die echt allemaal gedroomd, of is dat net bij andere films, dat dit voor iedere kijker anders kan zijn?
Ik vond deze film net als meerdere mensen ook wel wat weghebben van the butterfly effect, alleen the butterfly effect is natuurlijk veeel voorspelbaarder


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5144 stemmen

ze vind zichzelf in dat appartementje, vanaf dat moment gaat alles ook mis en krijg je het echte verhaal


avatar van vdc

vdc

  • 825 berichten
  • 619 stemmen

pjutter schreef:
die dode vrouw in dat appartement? wie was dat?

Diane’s droomscenario gaat ervan uit dat Camilla de moordpoging van het huurmoordenaarsbedrijf overleeft, en dat zij (Diane) zelfmoord zal gepleegd hebben. Betty is dus niet Diane zelf, maar iemand waarvan ze hoopt dat ze alle gelijkenissen met haar (Diane) heeft.
Ikzelf interpreteer het als het geloof dat Diane koestert, dat bij zelfmoord haar lichaam wel in dat appartement blijft, maar haar ziel een lichaam opzoekt van iemand die veel gelijkenissen heeft met haar (dus ook weer iemand die Hollywooddromen koestert en de stap waagt). Een soort reïncarnatie, zeg maar. Met de ervaring die haar ziel dat nieuwe lichaam (Betty) geeft, lijkt ze het nu wél te kunnen maken in Hollywood, en zal Camilla/Rita (die gehersenspoeld werd door haar ongeval) vallen voor haar charmes.
De confrontatie van Camilla/Rita met de dode Diane in het appartement, is gewild in haar wensdroom (Camilla/Rita verdient te beseffen wat ze Diane aangedaan heeft).
Haar droom wordt pas stuurloos wanneer Rita en Betty naar Silencio gaan. Daar wordt (tegen haar wil in) haar illusie (wensdroom) stilaan ontmaskerd.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12859 stemmen

Zelf vond ik het grootste gedeelte van de film bijzonder intrigerend, met spanning, topacteerwerk en bijzondere scenes.

Veel belangrijker dan themas, eindjes en theorieën, en ook echt de sterkte van Mulholland Drive vind ik. Ik heb zelfs geen zin om allerlei theorietjes op te diepen bij deze film, ik geniet liever volop van de sfeer die Lynch in elke seconde van z'n film stopt. Of dat dan op het eind iets "gesloten" oplevert zal mij worst wezen.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Veel belangrijker dan themas, eindjes en theorieën, en ook echt de sterkte van Mulholland Drive vind ik. Ik heb zelfs geen zin om allerlei theorietjes op te diepen bij deze film, ik geniet liever volop van de sfeer die Lynch in elke seconde van z'n film stopt. Of dat dan op het eind iets "gesloten" oplevert zal mij worst wezen.

Toch jammer, aangezien je dan de helft van wat Lynch in z'n film heeft gestopt links laat liggen.


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Als je een film eenmaal gezien hebt en je hebt het plot door en de thamaatjes ed., dan is wat onderhond en eRCee benadrukken wel het enige wat aan een film overblijft. En dat moet in ieder geval dus goed zijn wil een film hoog scoren en voor een tweede kijkbeurt in aanmerking komen.

als ik vanavond Mulholland Dr. ga afkijken, dan doe ik dat niet meer omdat ik zo graag wil weten hoe het afloopt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12859 stemmen

Weinig jammer voor mij, omdat ik met een plot en thematjes ook verder weinig tot niks ben. Wat heb ik er aan dat ik een verhaallijntje kunnen ontpuzzelen heb ?

Vraag me af hoewel belang Lynch er zelf aan hecht. Iemand een goeie bron waarin Lynch spreekt over het belang van verhaallijnen in z'n films ?


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3872 stemmen

sydney schreef:

Mijn type film zal het nooit worden, omdat ik aan het einde van de film niet opgescheept wil worden met 1.001 losse eindjes die nooit aan elkaar te knopen zijn.

Zijn hier toch genoeg mensen die dit wel is gelukt. Misschien moet je het probleem bij jezelf zoeken in plaats bij de film.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Ik heb ook niet gezegd dat de sfeer en de intrigerende, bijzondere scènes niet het belangrijkste onderdeel van de film zijn. Dat vind ik namelijk wél. Maar waarom zou Lynch een vrij moeilijk te volgen verhaal gebruiken, van twists voorzien en bovendien kloppend maken wanneer hij er toch geen waarde aan hecht? Blijkbaar zijn de thema's en personages zeker óók een wezenlijk onderdeel van Mulholland Drive.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Tuurlijk is de verhaallijn wel iets waar Lynch met aandacht aan werkt. Ben het er wel mee eens dat ik ervan overtuigd ben dat hij sfeer toch als primaire functie ziet in zijn films maar het plot is toch een toegevoegde waarde daarop. De sfeer is vreemd en het vreemde plot voegt alleen maar toe aan het bizarre. Perfecte combinatie zou ik zeggen. Bij "Rabbits" bv is dit ook precies hetzelfde geval.


avatar van metaledje

metaledje

  • 740 berichten
  • 859 stemmen

eerste anderhalf uur dacht ik: WOW!!! mega goede film..totdat die scene met dat blauwe doosje..toen snap ik er geen FLIKKER!!meer van.en toen het einde was,zat ik echt met een gevoel van: wat een grote ONZIN!!!maar dat komt omdat ik hem niet snapte daarna!!maar het is een meesterlijke film en ik ben nou eenmaal verliefd op naomi watts:-P dikke 5*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

metaledje schreef:

en ik ben nou eenmaal verliefd op naomi watts:-P dikke 5*

Ik ben bezet, dat je het even weet.


avatar van Alastor

Alastor

  • 2634 berichten
  • 3018 stemmen

Halfje erbij voor Club Silencio


avatar van Sal

Sal

  • 34 berichten
  • 239 stemmen

ik moet zeggen dat ik er net zoals metaledje echt compleet niks van snapte toen de realiteit het in de film ging 'overnemen'... nu ik zo lees hoe het allemaal bedoeld is vind ik het wel grappig klinken...

nu komt het alleen... kvond er echt niks aan... het geheel was echt veel te langdradig voor mij... op sommige momenten dacht ik dat het wel leuker zou worden (vooral dat gedeelte waarin het die regiseur een 'klein beetje' tegenzat) maar daarna zakte het weer enorm in...

veel mensen zullen het (als ik de vele positieve reacties hier zie) denk ik niet met me eens zijn maar ik vond dit echt een film van niks...

ik zie in dat het thema wel heel vernieuwend is en heel apart, en interessant ook... maar de manier waarop het uitgewerkt is... veel te langzaam alles...

ik ga d'r maar niet meer woorden aan vuil maken... dat jullie de film nog maar vaak mogen zien... ik zap de volgende keer lekker door


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Plot is eigenlijk helemaal niet moeilijk om te volgen. Het is net zoals bij dromen. Je ziet op een dag bepaalde bekenden, je neemt bepaalde objecten en kleuren waar, je moet werken, je kijkt nog een filmpje, dan ga je naar bed en droom je dromen waarin verscheidene elementen uit je dag verweven worden tot een nieuw verhaal, waarin deze elementen een totaal andere plaats en betekenis krijgen dan in real life.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Heb hem gisteren dan nog maar eens gezien, voor de vierde keer al ondertussen, en na alle theoriën te hebben gelezen zie ik er nog altijd geen topper in. Hij is in quasi alle opzichten minder goed dan Blue Velvet, waar ik deze film (misschien onterecht) mee vergelijk.

De soundtrack is, hoewel nog zeer goed, minder frivool en duister, de donkere sfeer is minder overtuigend aanwezig, het kleurgebruik is niet creatief genoeg en spreekt minder tot de verbeelding, het Hollywood-verval thema zegt me niet zoveel... Enkel het acteerwerk en het mysterieuze in de personages is van Blue Velvet-niveau.

Wat me wel erg beviel was de morbide humor die vooral via Adam de regisseur goed naar buiten kwam.

Mulholland Drive is een film waar ik graag naar kijk, maar die me verder niets doet.


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

Onderhond schreef:
Weinig jammer voor mij, omdat ik met een plot en thematjes ook verder weinig tot niks ben. Wat heb ik er aan dat ik een verhaallijntje kunnen ontpuzzelen heb ?


in deze film is het wel een aanrader om wat moeite te doen om het verhaal te ontrafelen, denk ik. het geeft een toegevoegde waarde, voor mij dan toch... ik krijg op die manier iig veel meer inzicht over wat er met Diane aan het gebeuren was op het einde van de film ... btw, in Eraserhead, een andere film van de Meester, heb ik die moeite nooit gedaan - ik betwijfel trouwens of dat met die film uberhaupt mogelijk is - daar werd ik overdonderd door de karakters, het geluid, sfeer en gruwel

anyways, na een eerste kijkbeurt had ik enkel het basic verhaaltje door (droom / realiteit&flashbacks = moord / zelfmoord ) ... maar er valt volgens mij veel meer uit de film te halen, eigenlijk vooral in het droomgedeelte van de film. elke scene heeft wel een bedoeling, bijna elk beeld een betekenis. een beetje zonde om dat allemaal te laten liggen ; zeker omdat ik me veel meer betrokken ben gaan voelen bij het personage van Diana als ik de film verder ben gaan ontleden ...

aangezien Lynch ongelooflijk veel moeite gedaan heeft om er symboliek in te steken denk ik wel dat hij het belangrijk vindt, het is echter geen must om alles te ontleden om van de film te genieten ... gewoon een toegevoegde waarde, het mag zeker ook niet het belangrijkste element worden van zijn films, dan ben je ook verkeerd bezig. Lynch levert met deze film de perfecte combinatie, imho

na meedere kijkbeurten kan ik de film ook beoordelen, ik geef voorlopig een 4½. redenen waarom het er nog geen 5 zijn : Hollywood thema spreekt me minder aan. en ik vond Watts zo sterk acteren dat ik Harring als een minpuntje ga zien ...


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben het met je eens xenne, dat al die achterliggende symboliek een toegevoegde waarde geeft aan de film. Maar in Mulholland Drive vond ik al die symboliek iets te nadrukkelijk aanwezig, het werd er te hard ingeramd.


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

er zit idd zeer veel symboliek in de film, maar ik denk dat dit gewoon komt omdat ¾ vd film zich afspeelt in een roes/droom van Diana ... waarin (bijna) niets is wat het lijkt : het verhaal van Diana kan dus niet op een normale manier verteld worden, daarom gebruikt Lynch wellicht zoveel symboliek. na de droom volgt de realiteit, met als extra ook nog enkele flashbacks ; enkele harde feiten die aansluiten bij het beeld van Diana verkregen in de fantasiewereld. die harde feiten alleen zijn eigenlijk al voldoende om de wanshoopdaad van Diana te begrijpen, de film is dus begrijpbaar voor een breed publiek. het lastige eraan is dat je de info om het begin in de juiste contect te plaatsen pas op het eind krijgt, vandaar dat meerdere kijkbeurten nodig zijn...


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

Leuke film, met enkele goede en soms ook grappige scenes (auditiescene bijvoorbeeld). Lynch weet (uiteraard) een goede sfeer te creeren en de actrices leveren puik werk. Vooral Watts speelt haar rol erg leuk.
Van het einde snapte ik weinig, en er komen wat losse verhaallijntjes in voor die oudjes, het lijk, die cowboy die ongetwijfeld een bedoeling hebben. Maar ik ga me niet verdiepen in de bedoeling van de regisseur of de theorien van kijkers, en de film opniew bekijken heb ik ook weinig zin in. Ik vond het gewoon een leuke en goed gemaakt film met een lekkere sfeer, en wat verrassing is nooit weg. Volgende keer alleen wel iets minder vaag graag, zodat ik het nog snap..


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

xenne schreef:

Elke scene heeft wel een bedoeling, bijna elk beeld een betekenis.

Ik vraag me toch echt af of die beste Lynch dat allemaal wel zo bedoelt als ie een film aan het schieten is. Ik meen ooit eens in een interview iets gehoord te hebben dat Lynch toch ook vaak elementen in zijn films verwerkt die eigenlijk totaal geen relatie hebben met het verhaal of de personages. Het idee hierachter zou zijn dat in werkelijke dromen ook lang niet alles logisch en te verklaren is (of zowiezo een bedoeling heeft).


avatar van donnie darko

donnie darko

  • 6140 berichten
  • 2823 stemmen

Ik heb hem dan maar eens herbekeken om te zien of hij die hoge plaats in mijn top 10 echt wel waard is, en JA:
Hij blijft gewoon prachtig, alles aan deze film klopt.
Mijn favoriete scenes:


-De Auditie
-Silencio
-Het feestje op het einde van de film



Ik blijf wel met nog veel vragen zitten:


-Wat doet de man in het café die achter het café doetvalt ertoe??
-Wat doet de man in het café erachter(de vieze) in het verhaal en wat is dat met dat doosje??
-En wie zijn de oude mensen?



Maar echt antwoord op die vragen hoef ik niet want ik vind het ook al goed als ik het niet weet.
Dus de 5* blijven dik staan, en nog steeds nummer 3 in mijn top 10


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5144 stemmen

Die vieze man is de duivel of LA of Hollywood. Die oudjes zijn zijn demoontjes die het meisje naar LA brachten en haar er weer uit haalden. dan denk ik dat die man (de getuige) iemand is die door de facade van Hollywood heen kon kijken Maar ik heb dit zelf verzonnen dus ik ben er niet zeker van of dit de officiele theorie is.


avatar van Cupido

Cupido

  • 523 berichten
  • 1911 stemmen

Eng, mysterieus en zeer tragisch. Een ontzettend bizarre, intrigerende film.


avatar van gerre

gerre

  • 57 berichten
  • 47 stemmen

Hij was onlangs op tv, en heb hem dus ook eens bekeken. Heel bizarre film.
Ik heb de theorie gevolgd die op 'salon.com' staat, maar zo goed is mijn engels nu ook weer niet.

*Het laatste deel is volgens mij de realiteit met gebruik van flashbacks, waarin verklaard wordt waarom Diane zelfmoord wilt plegen, en dat uiteindelijk ook zal doen.Volgens mij is de droom die ze beleeft voor ze zelfmoord pleegt, gewoon een opeenstapeling van personen die ze kende uit de realiteit,of feiten die in de realiteit gebeurd zijn, maar dan volledig door elkaar en onsamenhangend. Dat is exact ook wat in onze dromen gebeurt! Ik denk dat in de droom niet direct nut gezocht moet worden. Bijvoorbeeld het geld heeft totaal geen nut in de droom, maar uiteraard wel in de realiteit! Er zijn mensen die me hier al niet zullen bijtreden.. (droom-realiteit), maar hoe die het uigelegd krijgen mag joost weten..

*Nu ja, ik probeer toch de droom te begrijpen, en dat lukt heel heel moeilijk..
Een vraag: Is Camilla nu in realiteit echt vermoord, of is die moordpoging mislukt? (dit laatste zou ik kunnen denken ahv begin film). In elk geval, de inspecteurs zitten achter Diane (buurvrouw zegt dat in realiteit), dat wil zeggen dat ze haar zoeken! (wegens moord(poging) dus).

*Duusss:de droom.. wat me duidelijk is, is dat ze in de droom succes heeft als actrice én in de liefde. ('rita'= camilla geeft zich letterlijk bloot aan haar). In het echt dumpt camilla haar.

*De zoektocht naar de identiteit van 'rita' leidt naar dat lijk. Dat lijk moet dus staan voor Diane zelf die daar ligt te dromen???

*Heel het gedoe in de droom rond Adam die MOET kiezen voor Camilla (de Camilla in de droom wel te verstaan!)als hoofdrolspeelster, is volgens mij een referentie naar het feit dat Diane in realiteit haar rol niet gekregen heeft ten koste van Camilla.

De regisseur Adam (in de droom) zit in de macht van anderen, die eisen dat hij een bepaalde hoofdactrice neemt.(dat oud ventje in die kamer?:verpersoonlijking van duistere machten achter deze beslissing?).

Wil de scène met de cowboy dan ook duidelijk maken dat hij niet voor het 'goeie' leven kiest? Door voor Camilla te kiezen handelt hij uiteraard niet moreel, maar behoudt hij wel zijn film!

De link met de realiteit nu? Volgens mij vermoedt Diane in realiteit ook duistere machten (dat het er niet eerlijk aan toe gaat, zoals in droom). Zij grijpt immers naast de rol, ten koste van haar vriendin Camilla!

*De symbolen nu: Sleutel en 'blue box' zijn de link tussen realiteit en droom. (Iemand hier nog bedenkingen bij?)
Monster achter de muur bezit deze box blijkt. Hij is de demon die Diane in haar macht heeft?

*Nog aantal vragen:
-wat is de functie van zwarte boek in realiteit?
-vreemde man met snor (zelfde als ik besprak in begin, mr Roque))is verwarrend/ Je hebt in begin de scène met de telefoon'calls' waarin hij het heeft over het feit dat het meisje nog niet terecht is (mm..wie is dat dan, Rita in de droom?)
Laatste telefoontje dat we zien, is de telefoon van Diane
(rood dekentje, asbak!) (kan ik dit linken met realiteit?)
(het zijn zulke dingen die deze film compleet maf en onverstaanbaar maken)
-detail: de 'big man' die Adam zoekt bij de vrouw die hem bedriegt (is dat kerel van die bank of zo, om te zeggen dat hij blut is?)
-Functie van scène met Louise, die zegt dat er gevaar dreigt? (heeft dit te maken met lijk dat ze in droom ontdekken?)
-op de set in droom lijken Betty en Adam elkaar te kennen (dit is volgens mij gewoon referentie naar realiteit waarin ze elkaar ook echt kennen).(kijken elkaar in ogen immers)
Bovendien heeft Adam in droom slechte relatie (ik denk dat Diane in droom Adam verwenst wegens relatie met Camilla in realiteit, en daarom slechte relatie droomt voor hem).
-Ja mensen, functie van club Silentio?
Is dit zoals hier al verteld is, de bewustwording van Diane's droom? Het is allemaal 'opgenomen', illusie wordt immers verteld.. Illusie=droom? Hoe moet ik dit weer zien?...

In realiteit nadat ze wakker wordt, gebeurt volgens mij niet veel meer. Je ziet de flashbacks waarom ze tot deze 'droom van verlangen' gekomen is, droom van alles wat ze graag wou (steractrice en liefde) en niet heeft.
Buurvrouw zegt dat er naar haar gezocht wordt (wegens moord), en nadien pleegt ze zelfmoord volgens mij. Dat is meteen ook einde van de film. Grootouders zijn volgens mij metaforisch. Ze terroriseren haar, als teken van haar falen. In de droom lachen ze daarentegen, omdat ze rotsvast overtuigd zijn dat ze het ver gaat brengen als steractrice.



*Okee deze films is eigelijk bijna niet te begrijpen, maar ik poog de logica te vinden! Dus reageer maar op mijn schrijven!
In elk geval de grondgedachte, is het onbereikbare verlangen (een soort 'american dream') naar iets. Diane vindt dat ze gefaald heeft, en pleegt zelfmoord omdat ze dit niet kan verwerken. De scène waarin haar nijd getoond wordt (terwijl Adam Camilla kust) is briljant! Hoe Naomi Watts zowel het meisje hopend op het sterrendom, als een neurotische vrouw kan spelen is schitterend. Gewoon heel de sfeerschepping, manier van filmen (ik ben natuurlijk geen expert) is ook zalig.
Maar om deze film helemaal geslaagd, en zelfs briljant te vinden, daarvoor moet ik het snappen!! hehe