• 15.977 nieuwsartikelen
  • 179.035 films
  • 12.273 series
  • 34.079 seizoenen
  • 649.209 acteurs
  • 199.272 gebruikers
  • 9.389.828 stemmen
Avatar
 
WIlliam Hurt
Foto: © ANP

WIlliam Hurt
Foto: © ANP

De Amerikaanse acteur William Hurt, onder de jonge generatie voornamelijk bekend uit de Avengers-reeks, is op 71-jarige leeftijd komen te overlijden. Dat weet Deadline te vertellen. De acteur maakte in 2018 bekend dat er bij hem terminale prostaatkanker was geconstateerd met uitzaaiingen naar zijn botten.

Acteur William Hurt, onder meer bekend van films als Broadcast News en Children of a Lesser God is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat maakt de Amerikaanse entertainmentwebsite Deadline bekend. De acteur leed al enige tijd aan prostaatkanker die was uitgezaaid naar zijn botten. In 2018 maakte Hurt bekend dat hij daar niet meer aan geholpen kon worden, maar wel met een speciale vorm van chemotherapie werd behandeld om zijn leven te rekken. "Het is met grote droefheid dat de familie Hurt rouwt om het overlijden van William Hurt, geliefd vader en Oscarwinnend acteur," liet zijn zoon Will in een verklaring aan Deadline weten. "Hij stierf vredig, te midden van familie.”

William Hurt

Hurt maakte in 1977 zijn debuut binnen de filmindustrie als Jake in de serie Kojak werd in de daaropvolgende jaren gecast voor diverse andere series en miniseries. Zijn grote doorbraak volgde achter pas begin jaren tachtig, toen hij werd gecast voor de hoofdrol in de tweevoudig voor een Oscar genomineerde film Altered StatesWeer een jaar later speelde hij wederom de hoofdrol in de film Body HeatIn zijn leven werd Hurt liefst vier keer genomineerd voor een Oscar, waarvan hij er uiteindelijk één mee naar huis mocht nemen. Dat was voor zijn hoofdrol in de film Kiss of the Spider Woman in 1986. Meer recente rollen op naam van de acteur zijn onder meer The Last Full Measure  en Avengers: Infinity war en EndgameOok had hij nog een aantal projecten in pre-productie. 

Reacties (5)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 902 berichten
  • 436 stemmen

Veel te jong heengegaan...

Genoten van zijn films, vooral "the big chill" alweer uit 1983. We waren toen zelf jonge studentjes en vonden deze film gaaf. Zijn andere films zijn ook prima. Mooie vent!

De moraal van dit verhaal: bij plasklachten, hoe gering ook, snel naar de dokter om prostaat en buitengebied te laten onderzoeken. Want William was helaas veel te laat.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4661 berichten
  • 2107 stemmen

Ach. RIP. Sneu


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7356 berichten
  • 0 stemmen

Jammer dat deze goeie acteur te jong is overleden. Ik zag hem graag in films spelen. Maar zo zie je maar weer dat niemand wordt gespaard van die rotziekte.


avatar van Frankie Boy

Frankie Boy

  • 182 berichten
  • 1 stemmen

William Hurt was een groot acteur en altijd een genot om de man op het witte doek te zien.

Wat zal de goede man gemist worden.

R.I.P. William Hurt.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10002 berichten
  • 4672 stemmen

Een opvallende verschijning in wat oudere films : ik kon zijn prestaties in Kiss of the Spider Woman, Gorky Park, Broadcast News en A History of Violence erg waarderen. Altijd jammer als een bekend acteur overlijdt. R.I.P.