• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.965 gebruikers
  • 9.370.139 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten clubsport als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Valley of Decision, The (1945)

sterk drama over de romance tussen een dochter van een staalarbeider die in een rolstoel is beland door zijn werk , en een zoon van de eigenaar van de fabriek .

de romance word niet door iedereen met gejuich ontvangen , zeker niet de vader in de rolstoel omdat hij al jaren een wrok koestert omdat hij zijn baas verantwoordelijk houd voor zijn invalide zijn . als de dochter ook nog eens als hulp bij het huis van de rijke staaleigenaar gaat werken en daar na verloop van tijd ook erg geliefd wordt zet dat nog meer kwaad bloed bij haar vader .

Goeie cast met goed spel van vooral Greer garson die de dochter speelt , Peck speelt vooral weer zichzelf zoals we hem zo vaak hebben gezien , solide en overtuigend .

Mooie film .

Van Helsing (2004)

Een modernere versie van het dracula Van helsing verhaal wat grotendeels verpest word door de moderne aanpak , maar wat de film nog meer schade toebrengt is het gebruik van genant slechte CGI gecombineerd met lachwekkende CGI stunts , of het nou de lachwekkend halsbrekende stunts zijn bovenop de notre dame in het begin van de film , de transformatie scenes van de weerwolf , de swingende stunts in het kasteel of de vrouwelijke vampier die een koe door een huis gooit maar 2 mannen teveel gewicht vind , het ziet er allemaal waardeloos ongeloofwaardig uit en de snelheid van de scenes geeft al aan hoeveel er gemaskeerd moet worden zodat het oog het niet goed kan volgen .

Kate beckinsale is een beetje een girl boss type , gelukkig ligt dat er niet te irritant dik bovenop zodat je er nog enigsins mee kan leven maar natuurlijk moest die moderne feministische trope nog in dit 19e eeuws vehaal gepropt worden.

vergelijk dit eens met Bram stokers dracula en je ziet hoe de sfeer is verpest met moderne rotzooi .

het verhaal is matig en de set decors zijn mooi gemaakt , voor de rest is deze film een zielloze mislukking .

Vanishing Point (1971)

beetje rare film , als roadmovie levert hij wel mooie plaatjes op maar qua verhaal is het maar moeilijk om je in de hoofdpersoon zijn motivaties in te leven .

kon de fantasie niet uit mijn hoofd krijgen over een soortgelijke film maar dan eens met een Aventador of iets degelijks haha .

Venom: Let There Be Carnage (2021)

Mischien moeten Eddie en Venom maar in relatie therapie want dat is ongeveer het niveau van de interactie tussen de 2 karakters .

Het is dus in de basis een relatiefilm verpakt in een sf sausje zonder enige spanning of engheid terwijl een karakter als Venom toch geknipt zou zijn voor een enge meer serieuze duisterdere film .

Maar nee we gaan de bijna slapstick kant op met ook nog eens hele snelle luie CGI actie inspiratieloos en niet spannend ( zelfs niet op de meer serieuze scenes ) .

Vérité, La (1960)

Alternatieve titel: The Truth

Deze film heeft me toch aangenaam verrast al wist ik niet goed wat hiervan te verwachten was .

De vertelstructuur met de flashbacks (die gaanderweg de film vorderd steeds langer worden) werken goed en de film blijft natuurlijk boeien mede ook omdat de vraag of ze schuldig is aan moord met voorbedachtte rade tot op het laatst onbeantwoord blijft .

Bardot speelt sterk maar ook haar tegenspeler doet het goed .

De rechtbankscenes zijn doordrenkt met seksuele moraal maar dat mag natuurlijk geen verassing zijn gezien de tijdsgeest .

Vice (2015)

Alternatieve titel: Viceworld

een behoorlijk matige b prent ook wat special effects betreft

het verhaal had wel wat in zich maar de uitvoering was niet best

Vicki (1953)

een prima murder mistery verhaal waarin een opkomend fotomodel vermoord gevonden word in haar appartement en de verdenking automatisch uitgaat naar haar manager , die echter vol blijft houden onschuldig te zijn .

De hoofdinspecteur van de politie lijkt geobsedeerd te zijn door de zaak en wil ten koste van alles de manager laten opdraaien voor de moord , en hij gaat regelmatig over de scheef in zijn onderzoek .

de cast doet het prima , wellicht dat Richard Boone die de hoofdinspecteur speelt wel wat aan overacting doet .

De beide dames zijn echte schoonheden en naar mijn mening is Jeanne Crain als Jill de echte stunner , ( schoonheden als die zie je tegenwoordig niet meer in hollywood) .

Video Dead, The (1987)

op zich wel een vermakelijk horror b filmpje gemixed met wat humor maar het is allemaal net wat te slap
en te flauw .
De make up effecten zijn wel goed gemaakt zeker ook die scene waarin ze een zombie doormidden zagen en in de ingewanden ratten rondlopen maar de film als geheel is weinig indrukwekkend .
lekker 80's sfeer leuk om een keer gezien te hebben en daar blijft het bij .

Violent Men, The (1954)

Alternatieve titel: Rough Company

De manipulerende vrouw van veehouder Wikinson is hier eigenlijk de kwade genius en dat is een goede zet in deze western waarin de slechterikken een stuk meer diepgang krijgen dan in menig western die uit de oude doos is gemaakt .
Ook de aanstaande vrouw van Parrish komt er niet echt positief uit en als blijkt dat haar verloofde niet wil doen wat ze van hem verlangd laat ze hem vallen als een baksteen .
Goed dat er ook westerns waren waarin de dames niet allemaal als lieve engeltjes werden neergezet , dat kot het realisme van de karakters zeker ten goede .
Verder zoals hierboven al vermeld , degelijk verhaal , mooie landschappen en een ietswat verassend maar natuurlijk tocg happy end .

Visit to a Small Planet (1960)

nogal flauw maar op momenten ook wel grappig , lewis speelt gewoon zichzelf maar nu met heel veel speciale krachten omdat hij een alien is , dat levert af en toe wel grappige momenten op maar op een gegeven moment begint de film na verloop van tijd te veel door te schieten de kinderachtige kant op .

Vivacious Lady (1938)

Pa vertegenwoordigd de oude normen en waarden en zoon de moderne tijd die natuurlijk met mekaar moeten botsen na zijn veel te snelle huwelijk.

Ginger Rogers is een prachtige vrouw om te zien maar zoals hierboven beschreven steelt Stewart de show met zijn vertolking .

Verder is het komedie gedeelte best goed geslaagd met een aantal best wel leuke grappen en een catfight die best wel gewaagd zal zijn geweest rond die tijd .

Al met al heb ik prima genoten van deze romcom die anno nu helaas niet meer gemaakt zou kunnen worden omdat simpelweg Gingers karakter niet meer bestaat .

Voice of the Whistler (1945)

dit misdaadverhaaltje waarin een voice over het verhaal standaard introduceerd is aardig van opzet maar weet helaas net niet voldoende te overtuigen .

Moord om een rivaal uit de weg te ruimen is natuurlijk een bekend gegeven maar helaas niet zo goed uitgewerkt in dit verhaal , jammer want het potentieel was er wel degelijk .

Voulez-Vous Danser avec Moi? (1959)

Alternatieve titel: Come Dance with Me

Dit is natuurlijk geen serieuze misdaadfilm , daar is de toon te luchtig voor , maar toch werkt het allemaal best aardig , Bardot mag tussendoor de show stelen met haar heerlijke luchtige vrouwelijkheid .

Het plot is niet byzonder maar toch wel goed opgebouwd en het laat je als kijker tot op het laatste moment in het ongewisse .

Voyage of the Yes (1973)

redeijk onderhoudende avonturenfilm over 2 jongens op zee op weg naar hawai .

VVitch: A New-England Folktale, The (2015)

Alternatieve titel: The Witch

The witch is vooral een film die het moet hebben van de sfeer en de mooie shots , maar uiterlijk vertoon en mooie color grading en mooi langzaam inzoomen op een bosrand alleen maken nog geen goede horror film , de minpunten zijn er genoeg , lange shots die te lang duren en langzaam inzoomen zonder bedoeling , lijkt er vooral op om op te scheppen hoe mooi de scene wel niet is qua sfeer maar je word er een beetje gefrustreerd van want het gaat nergens heen , er zit al totaal geen vaart in de film en dat hoeft geen minpunt te zijn maar hier word het ons geduld wel heel erg op de proef gesteld zonder echt een bevrediging aan het eind .
Regisseur Robert eggers lijkt wel een heel grote hekel aan het christendom te hebben want het einde van de film lijkt de boodschap te willen overbrengen dat het gezin slecht is en haar keuze voor de duivel een goede keuze was, ( een heel raar uitgangspunt voor een film einde) , geen happy end willen is prima , maar een evil keuze ophemelen zijn 2 verschillende dingen .
Dit moet dan zogenaamd vallen onder de noemer evolved horror of intelligent horror , voor mij vrij vertaald als bijna irritant saai .