Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 170 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Terrence Malick
Met onder meer: Sean Penn, Adrien Brody en Jim Caviezel
IMDb beoordeling:
7,6 (211.373)
Gesproken taal: Engels, Japans en Grieks
Releasedatum: 25 februari 1999
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Thin Red Line
"Every man fights his own war."
De Tweede Wereldoorlog: de slag bij Guadalcanal zal een grote invloed hebben op de Japanse positie in het gebied. Een groep jonge soldaten wordt als steun naar de oorlogsmoeë Marine-eenheden gebracht. De gebeurtenissen in de oorlog zorgen er voor dat de soldaten een hechte band met elkaar ontwikkelen.
Externe links
Acteurs en actrices
Pvt. Robert Witt
Pvt. Jack Bell
Pfc. Don Doll
Sgt. William Keck
Lt. Col. Gordon Tall
1st Sgt. Edward Welsh
Capt. John Gaff
Cpl. Geoffrey Fife
Brig. Gen. David Quintard
2nd Lt. William Whyte
Video's en trailers
Reviews & comments
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
de film keer op keer bekeken, en gisteren weer bijna de volle 3 uur uitgekeken. Echt een heerlijke oorlogsfilm voor de zondagavond. Ik blijf het een topper vinden, en denk dat ik hem nog wel regelmatig uit de kast trek. acteerwerk, camerawerk en de actie!! het is allemaal dik in orde.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4519 stemmen
Tot mijn schande heb ik nog nooit een Malick gezien. Aangezien ik toch tijd zat had, dan maar gelijk deze van bijna drie uur. En het was een blijde kennismaking.
Malick maakt een anti-oorlogsfilm, maar wel een bijzondere. Hij kiest voor een soort dromerige sfeer, alsof je als kijker zojuist een shock hebt gehad en alles een beetje langs je heen glijdt. De geluiden worden gedempt en altijd ruist er muziek mee op de achtergrond. Zo wordt het een trance met een prachtige schoonheid, ook door de mooie beelden waarin fijn wordt gespeeld met invallend licht. En dat maakt het contrast zo mooi met oorlog en de gevechtsscènes die hard en rauw zijn.
Overigens maakt de inhoud bij deze film me weinig uit. Dat quasi-gefilosofeer in de voice-over en de thema's die Malick behandelt. Ze zijn er wel, maar blijven toch ook op de achtergrond doordat hij je echt meeneemt in de film. Niet dat ik helemaal werd meegesleurd, maar eerder een soort klein prettig roesje. Ook de acteurs lijken allemaal inwisselbaar. Enkel de bekende koppen zorgen dat er nog enige herkenning is. Verder is de film af toe wel rommelig verteld zo op het oog. Maar ook dat maakt me bij deze film eigenlijk niets uit.
Niettemin duurt de film te lang. Niet enkel door het langzame tempo waardoor de film begint te slepen, maar ook vooral doordat het laatste uur niet heel veel meer toevoegt. Jammer, want de beelden, muziek en sfeer blijven heerlijk. Toch 4,0*.
nilserr
-
- 158 berichten
- 636 stemmen
Dit is na Badlands, The New World en The Tree of Life de derde film van Terrence Malick die ik zie. En deze is mij het best bevallen.
Voorafgaand wist ik natuurlijk dat je met deze regisseur aan het roer, geen klassiek oorlogsepos hoeft te verwachten. Wat de kijker wordt voorgeschoteld is ook alles behalve dat. Maar in mijn geval was dit alles behalve teleurstellend. De filosofische insteek, opgevuld met veel natuurlijke schoonheid beviel mij geweldig. Dit is niet de film waarin je een band creëert met de personages op zich, of een spannend actieverhaal te zien krijgt. Daarentegen wordt je meegenomen op een reis naar de krochten van het menselijk bestaan. Na het zien van deze film, raak je bijna gedesillusioneerd over waar de mens toe in staat is. De film start met paradijselijke taferelen bij een inheemse stam. Een van de hoofdpersonen denkt hier zijn Utopia te hebben gevonden. Al snel wordt hij echter weer bij zijn regiment gesleurd en met zijn neus op de feiten gedrukt. De even later volgende gevechtsscenes vormen een bruut contrast.
Malick weet wat mij betreft in The Thin Red Line voor het eerst de ideale combinatie tussen het spirituele en narratieve te vinden. Bij zijn andere werken neemt het eerste het te vaak over, wat voor een onevenwichtig geheel zorgt. Hier was het echter perfect in balans. Ik geef daarom ook een beoordeling van 4 sterren, maar bij herziening zal deze score zo maar eens omhoog kunnen schieten.
JLK
-
- 7 berichten
- 19 stemmen
Ik heb deze film inmiddels al een paar keer gezien en ik vind m nog steeds fantastisch!
Balotelli
-
- 177 berichten
- 144 stemmen
Veel en veel beter dan de overhypte Saving Private Ryan - die meer prijzen kreeg puur omdat Spielberg een heleboel holmaatjes heeft lopen in Hollywood, zelfde als Sep Blatter dat heeft bij de FIFA.
The Thin Red Line heeft een betere cast, stukken meer actie en spanning en laat ook nog eens de negatieve kanten zien van een oorlog. Door de film heen worden de verschillende karakters uitgediept en brengen ze ook nog eens mentale veranderingen door.
Saving Private Ryan is een politiek correcte Go USA!-film bedoeld voor het pro-Stars-and-Stripes-popcornpubliek dat van een vergelijkbaar niveau is als het dikbuikige SBS6-campingvolk van hier.
Fonzie1983
-
- 38 berichten
- 747 stemmen
Saving Private Ryan is een politiek correcte Go USA!-film bedoeld voor het pro-Stars-and-Stripes-popcornpubliek dat van een vergelijkbaar niveau is als het dikbuikige SBS6-campingvolk van hier.
Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vond juist The Thin Red Line zo traag als dikke stront. Niet doorheen te komen, 3 uur lang dat filosofisch geneuzel over het leven. Als je overigens Saving Private Ryan als dom vermaak voor SBS-volk ziet, dan denk ik dat je in de war bent met heel andere films. Laat me raden, Schindler's List valt ook onder die categorie?
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Stukken minder dan SPR. Waar die film het moet hebben van de ongekende sfeer en prachtige decors liggen ze hier een beetje in een veld te bitchen.
Kon er maar niet inkomen.
Had ook niet zoveel met het vage gelul tussendoor en de bijbehorende zeikstem.
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Stukken minder dan SPR. Waar die film het moet hebben van de ongekende sfeer en prachtige decors liggen ze hier een beetje in een veld te bitchen.
Kon er maar niet inkomen.
Had ook niet zoveel met het vage gelul tussendoor en de bijbehorende zeikstem.
Dan komt hard aan van de man die een Tiny-Toons film de op een na beste aller tijden vindt.
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Als je andermans mening over een film persoonlijk neemt wel.
Daarnaast.
Heb je 'm gezien?
Tiny Toons is zeker wel vele malen genialer dan dit flauwe prul.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Kom kom, tiny toons is zeker leuk maar The Red Line is geen flauwe prul. Het is sowieso een betere film dan Saving Private Ryan.
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Ik vond 'm niet om door te komen.
Sowieso een hele andere stijl dan Shaving Ryan.
Mij ligt deze stijl minder.
nummer2
-
- 447 berichten
- 29 stemmen
Stukken minder dan SPR. Waar die film het moet hebben van de ongekende sfeer en prachtige decors liggen ze hier een beetje in een veld te bitchen.
Kon er maar niet inkomen.
Had ook niet zoveel met het vage gelul tussendoor en de bijbehorende zeikstem.
Ieder z'n ding, maar om de sfeer nu als pluspunt te noemen van SPR ten opzichte van The Thin Red Line gaat wel erg ver. Als Malick iets is gelukt is het wel een sfeer neerzetten, wat je van die sfeer vindt is dan weer een tweede.
En dat bitchen...is het je opgevallen hoe mooi Sean Penn en Jim Caviezel in deze film bitchen? Een nihilist tegenover een meer religieus persoon. Prachtig in beeld gebracht. Met als hoogtepunt: The Thin Red Line - The hut [HD] - YouTube
De manier waarop deze 2 ideeën constant met elkaar in verband worden gebracht doet bijna denken aan een magisch werk als De Toverberg (Mann).
Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Is me vast opgevallen alleen niet bijgebleven.
Zoals het grootste gedeelte van deze film.
Ryan's Privates vind ik sfeervoller, rauwer.
Vind Band of Brothers overigens nog beter, zoals de meeste.
De locaties.
Die kapot geschoten gebouwen enzo.
Dat vind ik mooi.
francodipolly
-
- 6 berichten
- 413 stemmen
Film is eigenlijk niet te vergelijken met Saving Private Ryan. Ieder zijn eigen voorkeur!
Beide films zijn ook niet accuraat volgens de historici.
Op Guadalcanal stierven meer soldaten aan ziektes dan in gevechtssituaties, wat ik bijna niet ben tegengekomen in deze film. In Private Ryan is er nooit een groep soldaten op pad gestuurd om er eentje terug te halen.
Deze film krijgt van mij een 4.5, Saving Private Ryan een 5.0, alleen al vanwege de beste scene ooit gemaakt: De Omaha beach landing!
RonMathijs
-
- 85 berichten
- 524 stemmen
Prima film, echter wel iets wat te traag. Muziek vond ik goed.
Deze film heeft van alles een beetje, maar is nergens uitzondelijk goed.
Apocalyse Now heeft veel meer diepzinnigheid, Platoon heeft veel meer de gruwelijke gevechten en Saving Private Ryan heeft een sterker verhaal. Deze film heeft van alles wat, maar te weinig om in het geheugen te blijven plakken.
erniesam
-
- 182 berichten
- 104 stemmen
Poe, poe. Mijn kennismaking met Malick. Ik heb veel over deze man gehoord: sommigen zijn lyrisch, anderen hebben er helemaal niks mee. Ik had vernomen dat hij een graad in filosofie heeft en een Heidegger leerling is. Ik had al vernomen dat dit geen gewone oorlogsfilm was, maar een met vele filosofische weerspiegelingen etc. Om eerlijk te zijn was ik een beetje bang een simpel pascifistisch pamflet te verwachten. Mijn verrassing was dan ook groot dat dit geenszins het geval blijkt te zijn. Ik beschouw het wel als een aanklacht tegen oorlogvoering, natuurlijk, maar daar hoef je geen pascifist voor te zijn. 9 v/d 10 is tegen oorlog, maar een pascifist is dit onder alle omstandigheden en onder elke voorwaarde. Ik vind het moeilijk precies te duiden wat Malick beoogt, maar dit vind ik ook weer het mooie: de film is enigszins ambigu en de kijker moet zelf meerdere betekenissen invullen. Ik denk ook dat je verschillende betekenissen in de film kunt zien.
Hoewel de film de strijd om Guadalcanal laat zien, ben ik van mening dat het hier niet om draait. Mij lijkt het een weerspiegeling op de effecten van oorlog in het algemeen te zijn: de effecten op de mens / soldaat en de consequenties op het gedrag van de mens / soldaat. Zoals bv het shot van de krokodil in het begin en de scene waarin we een krokodil zien die gevangen is genomen door de soldaten. Je zou dit kunnen zien als een baas-boven-baas principe of een illustratie van dat de mens een groter monster is dan een al groot monster als de krokodil. Of simpelweg het feit dat de mens de natuur gevangen houdt / geweld aan doet. Persoonlijk lijkt mij het hoofdthema van de film de ontmenselijking van oorlog en hoe soldaten maar ook officieren als pionnen worden gebruikt: de nutteloosheid en de gemakzucht. Het feit dat een deserteur, die zich in paradijs waande, wordt teruggeroepen, er wordt gezegd dat hij nooit een goed soldaat wordt en hij zich uiteindelijk opoffert voor zijn collega's lijkt mij een referentie naar de cult van heldenverering: wie weet wat voor een potentie er in een schuilgaat en hoe verkeerd de percepties kunnen zijn. Daarnaast lijkt mij dit ook een reflectie te zijn op de relatie tussen oorlog / menselijk handelen en de natuur, waarbij ik de verbeelding van de natuur door Malick beschouw als zijnde puur en onschuldig. We zien dit natuurlijk duidelijk bij het dorpje waarin Jim Caviezel en een collega verbleven. Na de oorlog komt hij hier terug en we zien dat de vrouw hem niet meer vertrouwt en bang voor hem is en dat er onderling ruzie is onder de dorpsgenoten. Ook de relatie tussen een soldaat en zijn vrouw loopt op de klippen. Het lijkt alsof Malick wilt zeggen dat oorlog (primaire en onschuldige) samenlevingen en relaties verstoort. Of wellicht de balans van de natuurlijke orde der dingen verstoort, waardoor er een kettingreactie ontstaat. Nou ja, dat laatste haal ik er zelf bij, maar het lijkt mij dat dit effect van oorlog op soldaat, relatie en samenleving niet stopt bij het eerste object, maar dat dit effect doorrimpelt.
Er zijn ontzettend veel scenes met voice overs van meerdere personages, waarbij Jim Caviezel toch wel de hoofdpersoon genoemd mag worden. Ik kon dit niet allemaal in me opnemen en af en toe vond ik het iets teveel van het goede. Ik denk dat je de film een paar keer moet zien om hier goed zicht op te krijgen. Over het algemeen heb ik me hier niet aan gestoord; het geeft de film een dromerige, filosofische benadering. Zoals ik al zei zie ik deze film niet als een traditionele oorlogsfilm, maar als een filosofische verhandeling over oorlog. Sommige stukken in de voice over vond ik niet overtuigend, andere waren behoorlijk raak. Ik vond de flashbacks op de relatie met de vrouw zeer toepasselijk en dit droeg zeker bij tot de algemene intense ervaring van de film.
Tot slot heb ik nog niet gesproken over de actie. Ik heb Saving Private Ryan nog niet gezien, dus ik kan niet oordelen over de veel bewonderde beginscene van die film. Ik moet zeggen dat ik welhaast overdonderd was door de gehele opbouw en inname van de heuvel. De camera glijdt door het gras, de geluidsband is adembenemend effectief: het is alsof je er echt bij bent. Het draait naar mijn mening niet om de actie zelf, maar om de (psychologische) spanning van de soldaten werkelijk te ervaren. Het conflict tussen kolonel Nolte en de kapitein kan ik nog niet goed plaatsen: ik kan niet goed beoordelen wat de symbolische waarde hiervan is (hoewel het verlangen om medailles en rancune om altijd gepasseerd te zijn in waardering belangrijke motivaties kunnen zijn voor het irrationele gedrag van Nolte). Wellicht een aanklacht tegen de bureaucraten die zo gemakkelijk beslissen over werkelijke mensenlevens. Ik moet de film nog een paar keer zien om de symboliek en verschillende boodschappen eruit te kunnen halen, hoewel ik vind dat de film uiteindelijk ruimte overlaat voor eigen invulling.
Ja, ik ben aangenaam verrast door deze kennismaking met Malick. Het is geen flauwe pascifistische oorlogsprent en ook geen doorsnee anti-Amerika film, maar een naar mijn mening interessante beschouwing op de effecten van oorlog op mens, samenleving en natuur. Voor nu een 4, maar ik sluit een verhoging bij herziening niet uit. Ben zeer benieuwd naar met name Badlands, want daar heb ik ook goede dingen over gehoord.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
De beelden van Guadalcanal zijn prachtig en de film geeft een goede weergave van de impact van oorlog.
Malicks manier van filmmaken heeft ook hier een haast bedwelmende uitwerking op me. Toch wel één van de sterkste oorlogsfilms die ik de laatste tijd heb bekeken.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Ik had hier vrij hoge verwachtingen van, afgaande op de andere drie films van Malick die ik tot dusver zag. Dat het zo'n meesterwerk zou zijn had ik echter niet verwacht.
Ik ben zeker geen liefhebber van oorlogsfilms in de traditionele zin van het woord. Al dat broederlijke gelul, geschreeuw, geknal, vlaggengezwaai en ga zo maar door. Ik kan bovendien geen enkele sympathie opbrengen voor mensen die vrijwillig met een geweer in de hand denken goed te doen.
The Thin Red Line is de eerste oorlogsfilm die me wel deed ontdooien en daarmee ook direct de beste die ik ooit heb gezien. Door de oorlog vanuit de natuur te benaderen, er als het ware van bovenaf naar te kijken vanuit een groter geheel, weet Malick hier gruwelijk hard de vinger op de zere plek te leggen. De contrasten zijn ronduit wreed: de bloeddruppels op de bladeren van een schitterend oerwoud, de gedempte, filosoferende stemmen tussen de ontploffende granaten, de nietigheid van de missie afgezet tegen de zin van het leven.
En zoals mjk87 het zo mooi verwoordt (niet de eerste keer dat me dat opvalt, overigens) ervaar je complete passages als in trance. Je kijkt door de ogen van een mens - geen soldaat - dat eigenlijk niet goed weet waar hij is en waar hij mee bezig is. Sowieso wordt het menselijke hier uitvergroot, met huilende spierbundels, een gevoelige man die stilletjes met de zieken mee naar huis vliegt zonder daarbij als verliezer uit de bus te komen, een echtgenoot die niet kan wachten tot hij zijn vrouw weer in zijn armen sluit en dan opeens een echtscheidingsverzoek ontvangt - het komt harder aan dan de afgerukte ledematen.
En daarmee weet Malick zijn immer terugkerende thema - hoe verhoudt de mens zich tot de natuur - zelfs in een harde oorlogsfilm op sublieme wijze over het voetlicht te brengen. Nogmaals, een meesterwerk.
SergioMalick
-
- 1232 berichten
- 1834 stemmen
Ik had hier vrij hoge verwachtingen van, afgaande op de andere drie films van Malick die ik tot dusver zag. Dat het zo'n meesterwerk zou zijn had ik echter niet verwacht.
Ik ben zeker geen liefhebber van oorlogsfilms in de traditionele zin van het woord. Al dat broederlijke gelul, geschreeuw, geknal, vlaggengezwaai en ga zo maar door. Ik kan bovendien geen enkele sympathie opbrengen voor mensen die vrijwillig met een geweer in de hand denken goed te doen.
Je hebt een mooie recensie geschreven. Echter wil ik je erop wijzen dat soldaten in die tijd helemaal niet zo vrijwillig waren om mee te vechten (dienstplicht?). Ook vandaag de dag kun je je afvragen of beroepssoldaten 100% vrijwillig zijn, wanneer je je bedenkt dat het in veel gevallen soldaten zijn die uit kansarme posities komen en niet veel andere keuzes hebben om een sociaal-economische achterstand weg te werken. Met name in Amerika is dit een groot issue.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Je hebt een mooie recensie geschreven. Echter wil ik je erop wijzen dat soldaten in die tijd helemaal niet zo vrijwillig waren om mee te vechten (dienstplicht?). Ook vandaag de dag kun je je afvragen of beroepssoldaten 100% vrijwillig zijn, wanneer je je bedenkt dat het in veel gevallen soldaten zijn die uit kansarme posities komen en niet veel andere keuzes hebben om een sociaal-economische achterstand weg te werken. Met name in Amerika is dit een groot issue.
Dank je. En je hebt zeker een punt, het woord "vrijwillig" hoort niet in die zin thuis. Maar verder sta ik wel volledig achter m'n uitspraak. Je haalt altijd nog zelf die trekker over, dwang of niet.
Next: The New World. Staat tevens in jouw top 3 zie ik, ben heel benieuwd!
SergioMalick
-
- 1232 berichten
- 1834 stemmen
Dank je. En je hebt zeker een punt, het woord "vrijwillig" hoort niet in die zin thuis. Maar verder sta ik wel volledig achter m'n uitspraak. Je haalt altijd nog zelf die trekker over, dwang of niet.
Next: The New World. Staat tevens in jouw top 3 zie ik, ben heel benieuwd!
Oké, duidelijk. The New World is voor mij iets meer het romantische broertje van TTRL. Echter is die qua sfeer soms iets minder hapklaar. Veel plezier!
Starscream
-
- 299 berichten
- 431 stemmen
In het verleden een keer voor de helft gezien! Nu een herkansing gegeven om hem een score te mogen geven. Prima oorlogs film over de oorlog in de pacific. Ik betrap me er wel op dat ik de oorlog in Europa en noord-Afrika interessanter blijf vinden. Ik vind zelf ook dat HBO serie van de pacific fijner om weg te kijken en vooral de slag om Guadalcanal.
Tom-Hanks
-
- 130 berichten
- 399 stemmen
Ik vind deze film niet geweldig. Ik begreep er eigenlijk weinig van. Pas op het einde werd het spannend voor mij en de dood van Witt was toch verrassend. Maar de film kon me niet overtuigen.
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Een oorlogsfilm waarbij de focus vooral op de beleving van de soldaten zelf ligt. Een aardige sterrencast, waarvan menigeen overigens maar kort aan bod komt (met name Travolta en Clooney). Mooie (natuur)beelden worden afgewisseld met gevechten en overpeinzingen van de soldaten. Qua acteerwerk en camerawerk prima. Toch wordt de lange speelduur niet geheel gerechtvaardigd, mede door het lage tempo en het gebrek aan diepgang bij de meeste personages. Het had zeker een half uur korter gemogen.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“This great evil, where's it come from? How'd it steal into the world? What seed, what root did it grow from? Who's doing this? Who's killing us, robbing us of life and light, mocking us with the sight of what we might've known? Does our ruin benefit the earth, does it help the grass to grow, the sun to shine? Is this darkness in you, too? Have you passed through this night?”
Machtige oorlogsfilm die je in een trance beleeft. Het begin alleen al met de prachtige beelden en muziek die perfect samenkomen en je gelijk meesleuren in de film. Ik keek op een gegeven moment op de klok en er waren gewoon al 40 minuten verstreken zonder dat ik het in de gaten had.
The Thin Red Line is zeker een oorlogsfilm maar meer nog een fascinerend inkijkje in de ziel van de soldaten. Malick laat door de beelden van het inheemse volk en de natuur ook zien dat ondanks de oorlog het leven gewoon doorgaat. Het geeft een mooi contrast. De filosofische voice-overs en de scènes tussen een soldaat en zijn vrouw zijn niet altijd even interessant, maar dragen wel bij aan een bijna hypnotiserende kijkervaring. De actiescènes zijn voortreffelijk gefilmd met het hoge gras dat voor een bijna onzichtbare vijand zorgt. De lange scene als de soldaten een kamp binnenvallen is echt briljant. De scènes tussen Caviezel en Penn zijn hoogtepunten maar eigenlijk zijn er geen zwakke plekken in het imponerend rijtje acteurs. The Thin Red Line is echt zo’n film die bij herziening alleen nog maar beter kan worden.
dvdfreak123
-
- 1126 berichten
- 1700 stemmen
Pfff wat een lange zit. Is mij toch tegengevallen deze. Dromerige sfeer in de film stoorde mij net als het gepraat tijdens de film van de vele personages. Kreeg totaal geen band met de personages, wat ik spijtig vond. Boeide mij dan ook niet wat men hen gebeurde. Het anti oorlog gegeven word wel goed weer gegeven maar is gewoon te traag en niet boeiend genoeg. Geef mij maar een oorlogfilm als platoon of saving private ryan. Cast is wel zeer goed, vele bekende gezichten en goed geacteerd net als de locatie en de camerabeelden. Krijgt van mij een 5/10
SergioMalick
-
- 1232 berichten
- 1834 stemmen
Als groot liefhebber van deze film ben ik benieuwd of het boek van James Jones de moeite waard is om te lezen? Hij lag in de boekenwinkel, maar ik wist niet zeker of hij ook mee naar huis ging. Zou eigenlijk wel moeten... Ik ben helaas alleen geen grote lezer
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
Draait 26 februari om 19:30:
KLASSIEKER: The Thin Red Line (1998) - Kino Rotterdam - kinorotterdam.nl
Bélon
-
- 1795 berichten
- 0 stemmen
Was fantastisch op het grote doek bij Kino, zowel beeld als geluid: Malick's magnum opus wat mij betreft.
5,0+++* buiten categorie en terug in mijn Top 10 
Gerelateerd nieuws

De drie best beoordeelde WOII-films in het aanbod van Disney+

De drie beste films met een hoofdrol voor Adrien Brody

Drie willekeurige aanraders die je vanaf vandaag alleen op Disney+ ziet

Vijf films met een indrukwekkende ensemblecast
Bekijk ook

Apocalypse Now
Oorlog, 1979
3.450 reacties

Der Untergang
Oorlog / Historisch, 2004
1.639 reacties

The Deer Hunter
Oorlog / Drama, 1978
1.077 reacties

Platoon
Oorlog / Drama, 1986
824 reacties

Marketa Lazarová
Drama / Romantiek, 1967
37 reacties

For All Mankind
Documentaire / Historisch, 1989
14 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boektweede wereldoorlogbattle assignmentinvasionmarine corpsons legerepischcommanderpacificpacific warriflegun battleoverlevingjungleinfantrysteel helmetsergeantpacific islandsoldaatstrijdvechtenguadalcanal pacific theateranti warawol japanese armyjaren 40philosophic conflictbattlefield traumashell shocked soldierww2philosophical depiction of war
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








