Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 130 minuten
Alternatieve titel: Iron Man Three
Oorsprong:
Verenigde Staten / China
Geregisseerd door: Shane Black
Met onder meer: Robert Downey Jr., Guy Pearce en Gwyneth Paltrow
IMDb beoordeling:
7,1 (955.700)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 24 april 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Iron Man 3
"Unleash the power behind the armor."
Sinds een intensieve strijd met buitenaards leven in New York heeft Tony Stark last van angstaanvallen en kan hij niet meer slapen. Hierdoor werkt hij bijna dag en nacht aan zijn Iron Man pakken en probeert steeds meer nieuwe dingen uit. Maar dan wordt de wereld opgeschrikt door een reeks aanslagen van de mysterieuze Mandarin. Tony besluit om de terrorist uit te dagen, waar deze op reageert door vol in de aanval te gaan. Tony ontdekt al snel dat niets is wat het lijkt en hij moet proberen al zijn kracht en kennis te verzamelen om de plannen van Mandarin tegen te gaan en zo zijn naasten te beschermen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,1 / 955700)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Iron Man 3 (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Tony Stark / Iron Man
Virginia 'Pepper' Potts
James 'Rhodey' Rhodes / Iron Patriot
Aldrich Killian
Trevor Slattery
Harley Keener
President Matthew Ellis
Maya Hansen
Ellen Brandt
Savin
Video's en trailers
Reviews & comments
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Hoe houd je een franchise levend die al uitgemolken is met twee eerdere delen en waarvan het karakter ook in een grootse crossover als The Avengers heeft gespeeld? Het antwoord is simpeler gezegd dan gedaan: plezier uitstralen. Robert Downey Jr zit nog even schmierend en charismatisch in zijn rol als in alle eerdere delen waarin hij Tony Stark speelde. De speciale effecten lijken te zijn gebouwd om het eindeloze charisma van de acteur nog iets dikker aan te zetten. Humor en actie zijn goed in balans en het levert een film op die plezier uitstraalt. Neem daar nog de onverwachte twists en turns en de paar steengoede actiescènes, en je hebt een van de betere blockbusters van dit moment.
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Wat ik wel een beetje zwak vond is dat die electro-magneet er aan het eind 'gewoon maar even wordt uitgehaald'. Dat kon toch niet? En dat was toch een van dé kernmerken van Iron Man? .
Maar ja, detail. Verder een puike actie-film.
Cleanshot
-
- 657 berichten
- 1330 stemmen
In eerste instantie was ik super enthousiast om deze film een 4* te geven, echter toen ik later met mijn maten over sprak en verder ging denken deed dat wel wat afbreuk aan de film.
Enkele dingen waren te overkill (einde) de hoeveelheid Iron Mans die allemaal onafhankelijk bestuurd werden, tjaaa.. dat had niet gehoeven,gemoeten. Dat maakte eigenlijk de hele persoon Tony Stark zwakker ipv sterker.
Wel ademloos de film uitgekeken in 3d, niet dat de effecten zou goed uitkwamen door het 3d effect maar de hoeveelheid actie en de dosis grappen maakte mijn avond meer dan goed.
Vavi
-
- 69 berichten
- 80 stemmen
Gewoon super. Ondanks wat andere zeiden van melig en disney.
Robert op zn best en misschien wel de beste van de 3!
Humor, actie en Robert
.
Een must see!
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Hele goede film met een topacterende Robert Downey
..
het is wel minder actie dan de voorgaande 2 delen maar ik vind dat ze een leuke balans hebben gekozen en vooral de plottwist vond ik leuk bedacht.
Dit is echt een film die je in de cinema moet zien 
J.Ch.
-
- 541 berichten
- 743 stemmen
Wat een genot om Iron Man 3 in de bioscoop te zien! Het was mijn eerste 3D-film (echt waar) waardoor ik vooral aan het begin heel erg bezig was met wennen aan 3D, maar gelukkig had ik daar later helemaal geen moeite meer mee. Dat is maar goed ook, want de film is een lust voor het oog op het grote scherm. De actie is zeer spectaculair en goed in beeld gebracht. Iron Man's nieuwe pak voegt weer een heel aantal mogelijkheden toe - en flauwe grappen, maar dat is juist leuk.
Natuurlijk is het één en ander wat over the top, maar in tegenstelling tot veel andere films vind ik dat bij Iron Man geen enkel probleem. Dat komt door Robert Downey jr, die zijn personage zo fantastisch neerzet dat je hem alles vergeeft. Tony Stark is onuitstaanbaar en onweerstaanbaar, cynisch als hij is. Dat gedoe met die angstaanvallen had van mij niet gehoeven, de interactie met het jongetje daarentegen was heel leuk.
Het verhaal is niet héél bijzonder maar daar kom je ook niet echt voor. De personages zijn ook niet allemaal even briljant, met uitzondering van het personage van Ben Kingsley. Hij speelt Guy Pierce finaal van het scherm, zelfs al blijkt Pierce The Mandarin te zijn en Kingsley slechts een derderangsacteur, zelfs dán is Kingsley beter. Gwyneth Paltrow en Rebecca Hall zijn aardig maar niet bijzonder opvallend. Het einde is misschien een beetje aan de kunstmatig zoete kant maar wel netjes afgerond.
Verder is de muziek, van Brian Tyler heel goed gedaan. Vooral tijdens de aftiteling, waar sowieso veel aandacht aan is besteed, speelt er een alleraardigst stukje. En natuurlijk altijd blijven zitten tot na de aftiteling bij een Marvel-film, maar dat terzijde...
Iron Man 3 is niet de beste film ooit maar geeft je wel precies wat je verwacht. Minpuntjes worden merendeels goed gemaakt door de uitstekend spelende Robert Downey jr.
3,5 sterren zijn meer dan verdiend.
jerre1982
-
- 16 berichten
- 17 stemmen
was echt een genot om hem in de cinema te zien. Niet voor 3D gekozen dat hoeft voor mij niet. Maar echt wat een actie en leuke effects! knap werk!
mauswaus
-
- 12 berichten
- 151 stemmen
Wat ik wel een beetje zwak vond is dat die electro-magneet er aan het eind 'gewoon maar even wordt uitgehaald'. Dat kon toch niet? En dat was toch een van dé kernmerken van Iron Man? .
Maar ja, detail. Verder een puike actie-film.
ja, hoe zit dat?
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
ja, hoe zit dat?
Geen idee, het was aan het eind. Het werd nogal snel afgeraffeld, zonder verdere uitleg.
Zodra de DVD uit is ga ik dat nog eens goed bekijken.
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Bij de aftiteling ben ik trouwens meteen weggegaan. Later hoorde ik dat er halverwege de credits nog een extra scene werd getoond. Kan iemand misschien vertellen wat daarin gebeurde?
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Meer een gimmick. Tony Stark ligt op de sofa (zoals bij een psychiater) en vertelt over zijn leven tegen... Dr. Banner, die helemaal niet aan het luisteren was en zegt dat hij niet dat soort dokter is. And that's it.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Overbodig segment, en werd ook nog eens bijzonder laat ingezet
.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ja, eens. Het lange wachten weegt niet op tegen het fragment dat getoond wordt.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Meestal heb je dan de 'hoofd' credits en dan volgt die extra scene. Nu moest je heel de credits uitzetten, en dat zijn er nogal wat met zo'n grootschalige produktie
.
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Meestal zitten ze pas na de credits, hoor. Alleen bij Avengers kwam de extra scene al snel, maar volgens mij zat er aan het einde van die credits ook nog een.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Dat zou kunnen, ben dan ook niet zo'n liefhebber. Ik vind zo'n extra scene al vrij droevig. Na de cast credits kan nog maar later aub niet.
rsc
-
- 18 berichten
- 16 stemmen
een ding wat me nogal enorm hilarisch overkwam was het einde... heb je een leger iron mans en zet je die pas geheel op het einde in terwijl het eerder kon voor en nadat Jarvis weer online was... en daarna intresseert het je geen ene zak meer en vernietig je ze maar lekker allemaal.. jaren werk en obsessie weg met een ingebouwde protocol die alvorens bekend was.... 'schone lij protocol'... haha maar goed, voor de rest wel een leuke superheldfilm
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik vind dat einde ook zeer kwalijk. Deus ex machina gebruiken is al not done en vind het ook opmerkelijk dat het als zoete koek wordt geslikt door velen.
Minority_Check
-
- 877 berichten
- 3301 stemmen
Geweldige film!
iron man delen blijft toch de beste van de avengers. Ik vond het ook leuk dat de film doorging met waar de avengers gebleven was. Verder zaten er geweldige momenten het begin met de liedje ''Iam blue'' tot de schijterige mandarin(dat was toch best een verrassing)
ik kan nou al niet wachten tot de volgende avengers of iron man deel.
4.5*
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Meestal heb je dan de 'hoofd' credits en dan volgt die extra scene. Nu moest je heel de credits uitzetten, en dat zijn er nogal wat met zo'n grootschalige produktie
.
Vooral dat CGI team was echt enorm haha.
Dat zou kunnen, ben dan ook niet zo'n liefhebber. Ik vind zo'n extra scene al vrij droevig. Na de cast credits kan nog maar later aub niet.
Ik had het ook al vermeld dacht ik, maar bij de eerste films waren het vaak lekkere teasers voor de opkomende films van verschillende helden uit het "Avengers" team en uiteindelijk ook naar die film zelf toe. Er valt nu ook weinig meer te teasen, wat resulteert in zo'n zouteloze scene op de psychiater stoel.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Teasers zonder inhoud kunnen ook leuk zijn. Bij The Avengers had je na de credits een stukje dat ze bij die shoarmazaak met zijn allen aan het eten waren. Gewoon, grappig.
Het was natuurlijk de afgelopen jaren wel leuk om te hinten naar The Avengers.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Het was gebaseerd op de boodschap van de film dat Stark zonder zijn suit tot heel veel in staat is; ontsnappen uit de middle of nowhere, zijn vriendin redden van een... ziekte? genetische manipulatie? wat was het eigenlijk? en volgens die logica hij, als hij z'n best zou doen, ook wel een manier zou vinden om dat ding uit zichzelf te halen. Daar kan je lang of kort over doen maar net zoals Pepper redden weet je dat het een keer moet gebeuren dus dan maar in een montage.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik had het ook al vermeld dacht ik, maar bij de eerste films waren het vaak lekkere teasers voor de opkomende films van verschillende helden uit het "Avengers" team en uiteindelijk ook naar die film zelf toe. Er valt nu ook weinig meer te teasen, wat resulteert in zo'n zouteloze scene op de psychiater stoel.
Klopt, toen had het nog een functie.
Gelukkig komt er nog een echte comicverfilming van DC aan (Man of Steel). Zowel qua vormgeving en verhaal een enorme upgrade, even iets anders dan die infantiele Marvel meuk.
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
Klopt, toen had het nog een functie.
Gelukkig komt er nog een echte comicverfilming van DC aan (Man of Steel).
Als Superman Returns een voorbode wordt voor wat komen gaat, zie ik het heel somber in. Hele matige film. Net als de Hulk heel lastig te verfilmen.
KKOPPI
-
- 109 berichten
- 99 stemmen
Over het algemeen normale actiefilm, met enkele orginele elementen. Het Tom Chaplin-achtige jongetje was een leuke toevoeging evenals de knotsgekke Britse 'acteur'. Het einde was was echter wel het moment waarop je wakker schrok en je er aan werd herinnerd dat het niet afwijkt van een normale actiefilm en dat dat ook niet zal veranderen.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Jammer dat Superman zelf zo duf is.
Vind je? Vind Superman juist heel interessant omdat hij juist totaal het tegenovergestelde is van al de superhelden.
Als Superman Returns een voorbode wordt voor wat komen gaat, zie ik het heel somber in. Hele matige film. Net als de Hulk heel lastig te verfilmen.
Mee eens, al komt dat wel goed. Met Nolan en Snyder komt dat wel goed. Zie de meest recente Batman trilogie en wat Snyder heeft gedaan met het onverfilmbare Watchmen.
marvelfreak85
-
- 176 berichten
- 1046 stemmen
Klopt, toen had het nog een functie.
Gelukkig komt er nog een echte comicverfilming van DC aan (Man of Steel). Zowel qua vormgeving en verhaal een enorme upgrade, even iets anders dan die infantiele Marvel meuk.
Ik denk toch dat Marvel betere films als DC heeft gemaakt tot nu toe.
Alleen The Dark Knight Trilogy en Watchman waren goed van DC ik bedoel Superman Returns en The Green Lantern en alle oude Batman films en Catwomen dat waren toch echt infantiele DC meuk.
Ik denk ook dat DC zich bedreigt voelt door Marvel's succes naar The Avengers meteen de Justice League aankondigen voor 2015 zonder na te denken hoe ze het gaan aanpakken zonder karakter opbouw met waarschijnlijk zonder Bale als Batman en alle andere Superhelden van de Justice League zijn niet eens geïntroduceerd wel zo handig voor de mensen die geen strips lezen bij Marvel vallen de puzzelstukken in elkaar DC gooit alles door elkaar heel groot kwaliteits verschil in mijn ogen.
Oke van Man of Steel heb ik ook hoge verwachtingen maar Superman is een simpel karakter dus ben benieuwd of ze iets kunnen laten zien wat we nog niet gezien hebben van Superman
predator
-
- 1671 berichten
- 1954 stemmen
Hier en daar onevenwichtig en niet elke grap pakt even goed uit. Maar in het algemeen fijn vermaak, waarbij Downey weer lekker in z'n rol zit.
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.178 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Batman Begins
Actie / Misdaad, 2005
1.812 reacties

The Dark Knight Rises
Actie / Misdaad, 2012
3.380 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










