Lincoln (2012)
Genre: Drama / Historisch
Speelduur: 150 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Daniel Day-Lewis, Sally Field en David Strathairn
IMDb beoordeling:
7,3 (283.230)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 januari 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Zondag 22 februari in één bioscoop (The Hague)
Plot Lincoln
De film volgt de politieke clash tussen Abraham Lincoln, de zestiende president van de Verenigde Staten, en de machtige mannen van zijn kabinet in de strijd tegen de afschaffing van de slavernij en het einde van de Amerikaanse Burgeroorlog. De focus ligt hierbij voornamelijk op de laatste maanden van Lincolns leven, waaronder ingezoomd wordt op de permanente afschaffing van de slavernij, die het gevolg was van een zeer nipte stemming in het Huis van Vertegenwoordigers over het 13e Amendement.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 283230)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Lincoln (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Abraham Lincoln
Mary Todd Lincoln
William Seward
Robert Lincoln
W.N. Bilbo
Preston Blair
Thaddeus Stevens
Robert Latham
Alexander Stephens
Edwin Stanton
Reviews & comments
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Dit was een film waarnaar ik maanden lang heb uitgekeken en die me op een aantal punten enorm teleurgesteld heeft.
Allereerst was daar de typische, pompeuze muziek. Typisch Amerikaanse, chaufinistische klaroentjes als er een gevoelig beeld voorbij kwam. Daarnaast is het verhaal wat werd verteld ronduit simpel en kort en rechtvaardigd op geen enkele wijze de lange verteltijd van 150 minuten. Hierdoor vind ik deze film eigenlijk vooral saai.
Dan waren er wederom die typische, nutteloze en onnodige sub-plotjes, zoals het drama van Lincoln's zoon die tegen de zin van zijn vader en moeder in, in het leger wil dienen, in plaats van het uitgestippelde carrierepad als advocaat te volgen. Het was wellicht bedoeld als een methode om Lincoln meer neer te zetten als een mens van vlees en bloed, maar het was niet nodig en zeer oninteressant. Het toont ook een beetje het gebrek aan vertrouwen in een acteur als Daniel Day Lewis. Ik zou zeggen: geef Day-Lewis een goed script en laat hem een president acteren die tegelijk menselijk moet overkomen en het komt heus wel voor elkaar. Daar is al dat familie gewauwel niet voor nodig. Maar goed, typisch Amerikaans.
Natuurlijk was het niet allemaal slecht. Het decor, de setting, de sfeer waren prachtig. Ook het acteerwerk was zeer verzorgd en geloofwaardig. Maar al met al overheerst de teleurstelling en is dit niet de prachtige, interessante film die ik had verwacht.
grovonion
-
- 595 berichten
- 2203 stemmen
Dan waren er wederom die typische, nutteloze en onnodige sub-plotjes, zoals het drama van Lincoln's zoon die tegen de zin van zijn vader en moeder in, in het leger wil dienen, in plaats van het uitgestippelde carrierepad als advocaat te volgen.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Dan nog had je dat eruit kunnen laten,al is het waargebeurd, vond dat het enige deel dat niet helemaal binnen de film paste.
Blekkerstifte
-
- 60 berichten
- 50 stemmen
Allereerst was daar de typische, pompeuze muziek. Typisch Amerikaanse, chaufinistische klaroentjes als er een gevoelig beeld voorbij kwam. Daarnaast is het verhaal wat werd verteld ronduit simpel en kort en rechtvaardigd op geen enkele wijze de lange verteltijd van 150 minuten.
Wat ik dus ook bedoel met dat americano-centrisch, episch gedoe. Met Lincoln als de spil. Get the picture.
En het verhaal was politiek inderdaad gewoon te simpel uitgewerkt.
SaintOfKillers
-
- 382 berichten
- 339 stemmen
Dit viel me allemaal toch nogal tegen. Dat het meer een politieke praatfilm is dan een biopic, zou eigenlijk een voordeel moeten zijn, want eigenlijk prefereer ik dat type film.
Alleen vind ik het gewoon een redelijk flauwe politieke praatfilm. Zo'n serie als John Adams deed dat toch stukken beter. Dit was zo voorspelbaar, zo'n brave en uitgekauwde opeenvolging van zetten die je van ver ziet aankomen. Zelfs DDL kon me maar matig bekoren met z'n Lincoln die niet veel meer dan een oneliner spuiend cliché is. Zowat alle personages lopen verloren in de film, alleen het personage van Tommy Lee Jones was wat uitgewerkt.
mr. Prizzi
-
- 164 berichten
- 176 stemmen
Met dit soort films, vraag ik me altijd onbewust af waarom Nederland niet een keer serieus zijn slavenhandel-verleden verfilmd. Er schijnt iets aan te komen, maar dat moeten we nog zien. Tot nu toe moeten wij het doen met milde verwijzingen in een televisie-serie als ''de Gouden eeuw'' en dat
een deel van de Amsterdamse grachtengordel is gefinancieerd met geld verdiend in de slavenhandel. Met de zoveelste lamlendige film over de 2e WO , zoals '' het Bombardement'' van de Ate de Jong of die film daarvoor van Paul Verhoeven, bewijst dat Nederland bijzonder selectief in haar eigen geschiedenis is geinteresseerd.
W.M.J.M
-
- 4041 berichten
- 2902 stemmen
Dan waren er wederom die typische, nutteloze en onnodige sub-plotjes, zoals het drama van Lincoln's zoon die tegen de zin van zijn vader en moeder in, in het leger wil dienen, in plaats van het uitgestippelde carrierepad als advocaat te volgen. Het was wellicht bedoeld als een methode om Lincoln meer neer te zetten als een mens van vlees en bloed, maar het was niet nodig en zeer oninteressant.
Vind ik wel bij de film passen, aangezien hij door deze wet ook in zijn privéleven zaken riskeert. Als hij deze wet er niet had doorgedrukt, dan was de oorlog eerder afgelopen geweest. Dan liep zijn zoon geen risico om dood te gaan en had hij geen problemen met zijn vrouw gehad.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Dat is geen reden om het in de film op te nemen. Lincoln is in die tijd ook regelmatig naar het toilet gegaan en dat zie je ook niet in de film terug.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Dat zou Tarantino dan wellicht wel weer hebben getoont. Heerlijk, Lincoln op de wc met de concepttekst van het 13e amendement in zijn handen.
krizziz
-
- 52 berichten
- 87 stemmen
Dat is geen reden om het in de film op te nemen. Lincoln is in die tijd ook regelmatig naar het toilet gegaan en dat zie je ook niet in de film terug.
hahahaha...gelukkig niet !!
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2101 stemmen
Ik zie de zalen in Nederland hier nog niet voor volstromen. Hooguit een paar cinefielen. Lijkt me niet dat die lang gaat draaien.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Ik zie de zalen in Nederland hier nog niet voor volstromen. Hooguit een paar cinefielen. Lijkt me niet dat die lang gaat draaien.
Hij draait officieel toch pas vanaf overmorgen?
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
O, oké, ik snap je punt. Het zal me benieuwen inderdaad.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Het is wel de naam Spielberg die veel doet, en wellicht de valse verwachting van een film over het hele leven van Lincoln en niet de politieke film die het geworden is. Maar inderdaad, dit zal geen Jurassic Park zijn.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Gaat op 51 schermen draaien vanaf Donderdag, ik gok op ergens tussen de 200.000 en 250.000 euro in het eerste weekend
JustMarc
-
- 40 berichten
- 59 stemmen
Wat een belabberde langdradige film.. dit had zo mooi uitgewerkt kunnen worden , en dat is het ook wel voor een gedeelte. De titel zegt het al Lincoln en alleen maar Lincoln.. zo jammer dat ze niks van de burgeroorlog verfilmt hebben.. De acteerprestaties zijn ijzersterk.. Het verhaal is mooi.. maar 150 min alleen maar bla bla bla... Wat ZONDE!!
Is een grote teleurstelling! 3 sterren voor het goede acteerwerk
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Het is wel de naam Spielberg die veel doet, en wellicht de valse verwachting van een film over het hele leven van Lincoln en niet de politieke film die het geworden is. Maar inderdaad, dit zal geen Jurassic Park zijn.
Bij mij werkt het andersom, de naam van Spielberg stoot mij juist af. Ik verfoei waar Spielberg voor staat, met Schindler's List voorop en die trekjes zaten er in deze film dan ook weer volop. Het is een soort geschiedenis film geworden op zijn Spielberg's.
Imo kan Spielberg zich beter beperken tot films als Jurassic Park of Indiana Jones, daar is hij goed in.
Masterkeeltie
-
- 346 berichten
- 552 stemmen
Als je het IMDB cijfer ziet en dan hier de ratings, zie je gewoon dat het niks is voor de Nederlanders en je moet zeker wat weten van de geschiedenis van Amerika, ga hem later aan beurt onderwerpen en dan eens kijken wat we er van vinden!
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Ben benieuwd. Spielberg kennende word het vast weer een geweldige topper. de soundtrack van John Williams wil ik ook graag weer eens horen.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Spielberg kennende wordt het vast weer een opgeblazen drama met de typische Williams neut en "aangrijpende speeches." Politiek verteld op een manier dat de meest hersendode Amerikanen ook goed kunnen volgen uiteraard.
Rookbom
-
- 10 berichten
- 6354 stemmen
Mooi verhaal maar na 45 min uitgezet, zeer langdradige film, snel vergeten
MizKriz
-
- 160 berichten
- 155 stemmen
De trailer is eigenlijk beter dan de film zelf.
Maar da's bij iedere film wel zo,
hoewel bij deze had ik iets van "dit zou de film van 2013 kunnen worden", helaas werd dit gewoon een "dramatische, ouderwetse film". Zeer jammer.
Ook wel erg langdradig, da's ook een minpunt.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Bij Spielberg is de trailer altijd beter dan de film.
Frank Slade
-
- 81 berichten
- 74 stemmen
trage, saaie film. Na een uur was ik klaar met al die oeverloze, langdradige conversaties en discusses. Hoge verwachtingen, maar werd voor mij een teleurstelling. Boring!!! 
Frank Slade
-
- 81 berichten
- 74 stemmen
Het is wel de naam Spielberg die veel doet, en wellicht de valse verwachting van een film over het hele leven van Lincoln en niet de politieke film die het geworden is. Maar inderdaad, dit zal geen Jurassic Park zijn.
Waarom geef je dan wel 4,5 sterren?
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Omdat ik dit een gewoon heel goede film vindt en ik die verkeerde verwachtingen niet had, dat wil zeggen, ik wist redelijk wat ik kon verwachten. Ik vind JP trouwens ook prima, net als heel veel vrolijkere en avontuurlijkere films van Spielberg, maar ook deze vond ik echt fantastisch.
Die opmerking ging erover of dit nu een hit zou worden, en de naam Spielberg en de verwachting dat je meer zou zien en oorlogsscènes wellicht lijken mij er toe te leiden dat zeker in het begin de film veel mensen trekt.
Gish
-
- 1445 berichten
- 6909 stemmen
Spielberg kennende wordt het vast weer een opgeblazen drama met de typische Williams neut en "aangrijpende speeches." Politiek verteld op een manier dat de meest hersendode Amerikanen ook goed kunnen volgen uiteraard.
Masterkeeltie
-
- 346 berichten
- 552 stemmen
Ontneem eens heel snel het recht van stemmen bij al die Nobrainers die hem na een aantal mins uitzetten of op de helft etc,
Ze stemmen wel maar kijken de film voor de helft,
Jeez wat kinderachtig.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Bij Spielberg is de trailer altijd beter dan de film.
Niet bij Raiders of the Lost Ark & An American Tail
Het laatste nieuws

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively
Bekijk ook

Temple Grandin
Biografie / Drama, 2010
154 reacties

Rush
Biografie / Sport, 2013
278 reacties

12 Years a Slave
Drama / Biografie, 2013
535 reacties

Shooting Dogs
Drama / Historisch, 2005
120 reacties

The King's Speech
Drama / Historisch, 2010
444 reacties

Nebraska
Drama / Roadmovie, 2013
181 reacties
Gerelateerde tags
president van de verenigde statenmutinyspeechgebaseerd op een waargebeurd verhaalslagveldhistorical fictionfamily conflictmourningamerican civil warcultural conflictbattle of gettysburgsecessionpresidential cabinetgettysburg addressconflagrationethical dilemmaemancipation 19e eeuwabraham lincolnabrahamlincoln
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








