Genre: Misdaad / Thriller
Speelduur: 97 minuten
Alternatieve titels: Confidence: After Dark / CONfidence
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada / Duitsland
Geregisseerd door: James Foley
Met onder meer: Edward Burns, Andy Garcia en Dustin Hoffman
IMDb beoordeling:
6,6 (36.258)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Confidence
"It's not about the money. It's about the money."
Jake Vig staat op het plan zijn grootste oplichterstruc ooit te plegen: het wreken van de dood van zijn vriend. Het plan mislukt echter, waardoor hij een schuld oploopt bij een maffiabaas en zijn rechterhand.
Externe links
Acteurs en actrices
Jake Vig
Lily
Gunther Butan
Gordo
Travis
Winston King
Manzano
Whitworth
Miles
Lupus
Video's en trailers
Reviews & comments
pjutter
-
- 598 berichten
- 3310 stemmen
leuke film met een goed verhaal.
als men na een half uur ongeveer, in een andere vorm gaan filmen, dus hij verteld over iets dat al gebeurd is, komt dit de film niet ten goede vind ik.
Ik vond de onverwachte wendingen en het onvoorspelbare einde wel leuk,,
maar ik vond het veel te ver gaan, het was allemaal heel erg overdreven en zeer onrealistisch.
3.5*
Kasper
-
- 79 berichten
- 178 stemmen
Echt een leuke film met een sterke cast. Burns speelt verrassend goed. Een lekkere 'wegkijk' movie die niet al te veel stop doet opwaaien maar prima is voor tussendoor. 3,5
Rob82
-
- 60 berichten
- 722 stemmen
af en toe het idee dat ik het al allemaal beter en eerder heb gezien.. maar toch oke, op het einde heerste toch wel een "yeah right" gevoel, maar goed, blijft film und fictie
Toch als de film zich niet al te serieus neemt (kan het niet echt een misdaad/thriller noemen, eerder actie-comedy) , vermakelijk filmpje en door clocks een half sterretje erbij. Komt neer op 3,5*
youri_bonito
-
- 120 berichten
- 224 stemmen
Matige film, het is niet alleen eerder vertoond maar ook beter, ondanks de goeie acteurs. Hoffman als bigshot staat niet en de film lijkt op een matige remake van The Usual Suspects.
2*
wavanbuuren
-
- 4228 berichten
- 1334 stemmen
Matige film, het is niet alleen eerder vertoond maar ook beter, ondanks de goeie acteurs. Hoffman als bigshot staat niet.
2*
Helemaal eens met bovenstaande en soortgelijke commentaren ook van mij een magere **
boerenpummel
-
- 1012 berichten
- 3637 stemmen
Gewoon een hele leuke film. Het is allemaal al wel eens beter gedaan, maar deze film is als tussendoortje zeer geschikt.
3,5*
donnie darko
-
- 6140 berichten
- 2823 stemmen
Ik dacht: ik heb eens zin in een leuk misdaadfilmpje ala Ritchie, dus laat ik confidence maar eens kijken. En weet je wat, ik heb gekregen wat ik gewenst had. Een zeer leuk, maar o zo simpel misdaadkomedietje die ik nooit meer opnieuw wil zien, maar die echt wel leuk was voor een avondje.
Het verhaal is behoorlijk leuk. Het komt allemaal wel wat traag op gang, maar eenmaal als het op gang komt, is het zeer leuk, en de eindscenes zijn zeer goed.
Het acteerwerk is een ander paar mouwen. Pas op, niet iedereen staat slecht te acteren, Edward Burns en Rachel Weisz overtuigen moeiteloos, en ook Paul Giamatti valt best wel te pruimen, maar al de rest speelt zeer mager, met name Dustin Hoffman overtuigt helemaal niet als de coole King. Over Andy Garcia kan ik niet echt oordelen, want hij heeft zo'n klein rolletje. Hij stoorde alleszins niet.
Voor de rest is het natuurlijk allemaal vrij mager, maar ik moet ook nog wel zeggen dat ik Rachel en Edward één van de heetste koppels ooit vindt, want hun liefdesscene zag er wel heel leuk uit.
Kortom: goede 3* voor dit fijn filmpje.
xenne
-
- 903 berichten
- 1369 stemmen
idd wel een aardig misdaadfilmpje ... pluspunt in deze film zijn het goeie akteerwerk (ibv Edward Burns & de bloedmooie Rachel Weisz) & een strak tempo (film neemt zichzelf niet serieus en verspilt dan ook geen tijd aan in dit geval onnodige diepgang vd personages). gewoon geslaagd tussendoortje, met als minpunt iets te veel visuele effectjes, beetje vervelend op den duur ... toch wel een 3
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1977 stemmen
Film viel wel mee maar moet zeggen dat je wel goed moest opletten of je was niet meer mee. Verhaal op zich was zeer goed en einde dat je niet echt verwacht.
Het enige dat mij stoorde was dat je altijd die voice had en dat was soms lastig.
3 sterren
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Prachtige film, prachtig verhaal.
Uitstekende Edward Burns en Rachel Weisz, sublieme vertolkingen van Andy Garcia en Dustin Hoffman.
Je moet bij het bekijken van deze film wel heel aandachtig zijn, want door de verschillende flash backs en de vele plotwendingen zou je snel de draad kunnen verliezen, maar het is werkelijk een topfilm.
Heel ingenieus hoe de hele oplichting in elkaar wordt gezet en verrassend wie er allemaal aan meewerkt. Maar dat weet je maar pas helemaal op het einde van de film, dus zeker uitkijken !!!
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Het verhaal kent best wat aardige momenten, maar er zitten te veel vergezochte scenes in met name de scenes rondom Lily, zoals wanneer ze die man bij de juwelier duperen. Het acteerwerk en de dialogen zijn ook niet al te best, en waarom Hoffman die rol accepteerde is me ook een raadsel.
Verder zijn de karakters slecht geschreven. Het einde was onwaarschijnlijk maar wel amusant. Al met al een matige film.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Nou de flashbacks zijn niet zo geweldig, het verhaaltje ligt er wel heel dik op en dat de handlanger de handlanger blijkt te zijn was na 2 seconden al duidelijk. Weinig verrassing, maar gezien de acteerprestaties zeker wel de moeite waard..
Ace Hanlon
-
- 587 berichten
- 502 stemmen
Ik heb gewoon zitten genieten van deze film.
Vanmorgen nogmaals wat stukken bekeken tijdens het editten en ik vond het steeds beter worden. Met de nu bekende afloop in het achterhoofd ga ik deze film zeker nog een keer helemaal bekijken.
Hierboven las ik iets over vergezocht en onwaarschijnlijk, maar is dat meestal niet het geval en ook de bedoeling bij films in het algemeen??
Wat mij betreft: als ik iets wil zien wat NIET vergezocht en onwaarschijnlijk en WEL waarheidsgetrouw is, dan zet ik Discovery of National Geographic op.
Van mij krijgt deze film 4,5 *
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
gewoon een erg goede film.
erg goed plot ik had niks door.
goed acteerwerk.
en wat ook leuk was dat dustin ADHD heeft in de film en hij vertelde wat hij dan deed.
en ik heb het ook en het klopte precies wat hij vertelde.
4,5 ster
Demoniac
-
- 413 berichten
- 1458 stemmen
Leuke film hoor, onverwacht einde, kijkt lekker weg. En zoals al vaker genoemd hier valt Hoffman wel een beetje tegen in deze film.

3½ *
*kelly*
-
- 281 berichten
- 380 stemmen
Wat een domme film zeg!
Hier heb ik me nu eens geen moment aan geamuseerd hé!
Het is ook wel mijn genre niet, maar toch.
---->1*
knots
-
- 112 berichten
- 2425 stemmen
Veel te moeilijke film, vervelende edward burns en erg onduidelijke flashbacks. Dustin Hoffman was wel aardig maar ietsje te overdreven.
Maar als ze het verhaaltje nou beter zouden uitleggen zou ik het toch wel een aardig filmpje vinden. Ook omdat hij leuk gefilmd is en de muziek ook wel goed is.
Kortom 2,5
Le Edzel
-
- 879 berichten
- 2624 stemmen
Vanmiddag maar weer eens gekeken. Best aardige film, niet hoogstaand of vernieuwend, maar toch best goed om aan te zien.
3.5*
nijntje_pluis
-
- 4 berichten
- 74 stemmen
Onverwacht goede film!
In het begin wist ik niet echt wat ik er van vond, maar al snel werd het steeds interessanter. Je snapt de film pas echt helemaal als je het einde hebt gezien. Het plot was dan ook erg verrassend!
Daarbij kwam nog dat Edward Burns erg aangenaam is om naar te kijken 
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
Hele aardige oplichtersfilm, maar niet nieuw of verrassend.
Eigenlijk behoeft bovenstaande weinig toelichting, maar zal het toch even doen
De film kent hele aardige acteurs, die (afgezien van Garcia) toch andere rollen vertolken dan ze normaal gesproken doen. Dit gaat ze echter goed af, ook zeker Dustin Hofman en Edward Burns. Prima acteerwerk dus, en de vele bekende gezichten maken zo'n film meestal een plezier om naar te kijken.
Daarnaast zijn de settings en achtergronden heel goed gekozen. Leuke locaties, veel kleurgebruik, ook goede camerastandpunten op deze plaatsen. Dit levert een heel aardig plaatje op. Combineer dit met een redelijk oplichter en wraakverhaal, en je hebt al een heel aardige film. De vertelstructuur is prima en ook het verhaal biedt genoeg stof voor een vermakelijke film. Er wordt nergens ingegaan op echt details of diepgaande plannen of de ultieme wraak, maar het geheel dat je krijgt is lekker licht, makkelijk te verteren, en bovendien gewoon leuk genoeg om je aandacht erbij te houden, ook door de grappen die gemaakt worden in de film en de goed gekozen muziek.
Dat de film echter geen hoogvlieger is (zoals Oceans Eleven als lichte en komische diefstalfilm wel) heeft met een aantal zaken te maken. Misschien wel ook vanwege de vederlichte vertelstructuur, maar nog meer omdat de film je op geen enkel vlak verrast. De film is allemaal echt leuk en aardig, maar nieuw is het allemaal niet. Ook de plotwending zag ik van mijlenver aankomen, en velen die meer van dit soort films gezien hebben denk ik ook. En dat je in zo'n prettige wegkijkfilm geen enkel moment echt heel hard lacht, echt heel erg verbaasd bent, of echt op het puntje van je stoel zit vanwege de actie (minimaal aanwezig in deze film) dat zorgt ervoor dat de film niet fantastisch wordt.
De kleine oplichtersgrapjes in de film tillen de film dan wel weer boven het 3* niveau uit, b.v. hoe ze een bankmedewerker oplichten, een man bij de juwelierszaak, het mannatje van The King... Heel netjes.
Dus een vermakelijke oplichtersfilm, voor als je lichte kost wil. En dat kan heel prettig zijn. 3,5*
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Dus een vermakelijke oplichtersfilm, voor als je lichte kost wil. En dat kan heel prettig zijn. 3,5*
je bent je stem vergeten uit te brengen 
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
je bent je stem vergeten uit te brengen 
En hop, 3.5* voor deze film dan 
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Brødre
Drama / Oorlog, 2004
126 reacties

Matchstick Men
Misdaad / Komedie, 2003
302 reacties

Runaway Jury
Drama / Thriller, 2003
198 reacties

The Three Burials of Melquiades Estrada
Drama / Western, 2005
165 reacties

Goal!
Drama / Sport, 2005
183 reacties

Bobby
Biografie / Drama, 2006
157 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








