• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.356 stemmen
Avatar
 
banner banner

Serbuan Maut (2011)

Actie / Thriller | 101 minuten
3,50 1.562 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titels: The Raid / The Raid: Redemption

Oorsprong: Indonesië / Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Gareth Evans

Met onder meer: Iko Uwais, Ray Sahetapy en Yayan Ruhian

IMDb beoordeling: 7,6 (228.565)

Gesproken taal: Indonesisch

Releasedatum: 5 juli 2012

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Serbuan Maut

"1 Ruthless Crime Lord, 20 Elite Cops, 30 Floors of Hell"

Een SWAT-team komt vast te zitten in een appartementencomplex dat tot de nok toe vol zit met bewapende drugsdealers en moordenaars. Terwijl het team zich een weg probeert te banen door het doolhof van kamers en etages, beginnen de genadeloze moordenaars een gevecht tegen de agenten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2392 stemmen

Verhaal welk verhaal het is een actiefilm. Mooie gevechten maar zo onrealistisch. Ze blijven maar opstaan. Ze gaan opeens over op hand tot hand gevechten ipv alles en iedereen kapot te schieten. speciaal nee zeker niet maar vermaakt wel.


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Uitstekend eerste deel met gave, brute gevechten en prachtige choreografie. Ik vrees echter voor het tweede deel, waarin vast te veel ruimte tussen de actiescènes zit en de vaart uit de film wordt gehaald. Dat zou jammer zijn. Dit deel krijgt in ieder geval een dikke vier sterren.

4.0*


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

''Pulling a trigger is like ordering a takeout.''

Totaal niet mijn 'ding' die martial arts/actie films, maar toch een kans gegeven. Hoewel het veel van hetzelfde is, eigenlijk alleen maar, heb ik me best vermaakt. De gevechten zijn bruut en soms vrij expliciet, een aantal mensen zijn maar niet dood te krijgen en je hebt bijna geen tijd om te ademen tussen het geknok door. Non-stop actie is wat je krijgt. De locatie is wel erg vet, zorgde direct voor een sterke sfeer. De camera speelt met de kijker als het ware, zodat je niet anders kan dan blijven volgen wat er allemaal gebeurd. Elke kaakstoot of schop onder de gordel krijg je te zien.

Het fijne voor mij was dat de vele brute gevechten ook een doel hadden, het was niet 'zomaar' een stel kerels die elkaar verrot slaan en schoppen. Het was overleven. Jezelf redden, je buddies redden, terugkeren naar je familie. Het had een doel, en dat doel was zeer duidelijk voelbaar.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

prachtige film. Gelukkig zijn de mannen ook uit elkaar te houden. wel raar dat halverwege de film de pistolen blijkbaar bij iedereen op zijn. . Bij die ene prima maart bij de rest. .


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

Heerlijke actiefilm die precies brengt wat ik had verwacht: non-stopactie.

Door YIP Man was ik in aanraking gekomen met het martial-arts genre. Deze film is heel anders, maar laat wel weer zien dat oosterse films de kroon spannen aangaande echte actie.

De actie is nergens willekeurig: de gevechten zijn ontzettend strak vormgegeven, en alhoewel sommige dingen onrealistisch overkomen, is het toch vooral eersterangs genot.

Uwais is een fenomenaal vechter en een genot om naar te kijken. The Raid is constant spannend, en alles ziet er eng echt uit.

Het verhaal, en het gegeven dat je je via verschillende verdiepingen omhoog moet knokken, trekt me enorm en is goed uitgewerkt.

Eigenlijk klopt alles: spanning, geweldige actie, goed acteerwerk, goede regie, goed plot..

Enige minpuntje is dat het wel film blijft, en dat sommige zaken net iets te onrealistisch overkomen, ondanks de secure wijze waarop gevechten, wonden en slachtoffers gefilmd zijn.

Heerlijk amusement, 4,5*


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Ik heb net indm.com gelezen dat er een Amerikaanse versie komt.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Geinige gevechtsscènes in deze martial arts-film.

De stunts waren spectaculair, de slagen en schoppen kwamen wel goed hard aan en de kogels sloegen goed in. De actie was ook mooi geschoten, maar na twee of drie had ik het eigenlijk wel gezien. Ik had ook niks met de personages, en hun beweegredenen vond ik een beetje vaag.

Geen slechte film, maar niet echt mijn genre; ik vind het gewoon snel ééntonig.


avatar van Lucitair

Lucitair

  • 36 berichten
  • 325 stemmen

Heerlijke film. Mooie gevechten!


avatar van Jackson17

Jackson17

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Echt een keecoole film!


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Puike actiefilm. Deze stond al langer op m'n lijstje om te gaan zien, gisteren was het eindelijk zover. Van begin tot eind krijg je een enorme brok actie voorgeschoteld. Het was dus noodzaak voor de makers om de actie perfect in beeld te brengen, anders zou de film enorm floppen.

Blijkbaar waren ze zelf ook overtuigd van die noodzaak want de actie is zeer goed in beeld gebracht.

We zien veelal spectaculaire scenes, de ene nog spectaculairder dan de ander. Ik moet zeggen dat de kleine twist die in de film zit de film goed doet.

Op een gegeven moment word je moe van al dat geschiet en geram.

De hoofdrolspeler liet zien over een enorm goede vechttechniek te beschikken, evenals de kleine badguy met z'n lange haar.

Zeer vermakelijk!


avatar van Richardus

Richardus

  • 2129 berichten
  • 1197 stemmen

Ok, waar moet ik beginnen. Als ik voor het slapengaan was gaan typen was ik al helemaal in superlatieven blijven hangen (had moeite in slaap te komen van de adrenaline, ook al was het al 3 uur) en nu nog moet ik m'n gedachten en woorden bij elkaar rapen.

Wat een ontzaglijk geweldige film zeg! Ik wist niet wat ik zag. Ik heb in m'n leven heel wat martial arts films gezien, en heel wat actiefilms, maar wat ik hier voorgeschoteld krijg... Geweldig gecoördineerde effecten, ontzettend spectaculair en met zeer fantasie- en humorvolle gore die ongecensureerd vol in your face in beeld werd gebracht met geweldige cgi(?) en andere special effects die het gruwelijk en dolkomisch levensecht deden lijken.

En wat te denken van het camerawerk hierbij? M'n bek viel zo vaak open bij deze film, niet alleen van de actie en gruwelijkheden, maar ook van hóe dit alles in beeld gebracht werd. Topwerk, kippenvel.

Qua plot was het redelijk mager, en duurde het even voor het ontvouwde waarbij het aan het eind mij allemaal niet subiet even duidelijk werd. Maar ik moet zeggen dat Evans zijn kijker in ieder geval met respect benadert en uitgaat van zijn intelligentie: hij legt de zaken niet breed uitgekauwd voor je, maar laat de signalen en tekens zien en gaat ervan uit dat jij als kijker wel snapt wat er gebeurt. Een verademing tov de actiefilms waar niks aan het denkvermogen van de kijker wordt overgelaten.

En dan de acteurs...Iko Uwais mag dan een typetje model zijn, hij heeft ontzettende skills in z'n pencak silat, regelmatig ademloos zitten kijken naar z'n moves. Maar goed, dan komt Yayan Ruhian langs en dan wordt je beeld in beslag genomen door een ongelooflijk fysiek, kracht, snelheid...wát een man is dat, diep respect maar zeker ook voor dit vechtersduo dat alle gevechten heeft bedacht (en vast ook alle ranzige gore, viezerds haha). Evans heeft gezegd (vannacht nog driftig gegoogled naar de achtergronden) dat hij geen martial arts film zal maken zonder Yayan Ruhian, en dat is 'm geraden ook.

Pff, heb ik alles zo ongeveer gehad? Dit is actie als ik nooit eerder zag, en Hollywood mag zich de bolle ogen uit de kop gaan schamen (o nee, ze gaan een remake maken met blanke acteurs omdat ze niet tegen bruinen kunnen aankijken en een vreemd taaltje kunnen horen...sjongejonge, hoe walgelijk) want wat zijn die actiefilms van hun MIETJES nu zeg! En ook menig 9ander) Aziatisch film wordt hier met gemak gevloerd.

Lichtelijke idolatie hier... Ik kon gister in RKZbios alleen maar afwachten wat het tweede deel zou gaan brengen....


avatar van U96

U96

  • 731 berichten
  • 762 stemmen

op gebied van actie en martial arts is deze film top !!!! maar helaas is het dat dan ook mee moeite een verhaal (eigelijk geen verhaal) en geen moment spanning gevoeld......


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

De actie is briljant en erg knap gefilmd. Eerlijk gezegd vond ik er verder weinig aan. Het idee van een flat gebouw waarin de eindbaas boven zit en je elke etage een nieuwe vijand moet verslaan is leuk maar ik betrapte mezelf er op dat ik geen zin had om hem af te kijken.


avatar van Mescalino

Mescalino

  • 257 berichten
  • 686 stemmen

Even los van de onreaslistische gevechten (maar daar kijk je zon film natuurlijk niet voor) was de locatie wel het sterkste van deze film. Veel beter uitgewerkt dan in bijvoorbeeld Dredd. Dat cgi bloed neemt wel een puntje weg maar super storend is het ook weer niet. Vermakelijke actie film niks minder.


avatar van wolfhound

wolfhound

  • 20 berichten
  • 214 stemmen

Door de sinistere omgeving en Indonesisch als taal krijgt deze film een fraai beklemmend sfeertje. Twee jaar geleden al gezien, maar het verlangen 'm nogmaals te zien is groot.


avatar van slowdrive

slowdrive

  • 71 berichten
  • 315 stemmen

Ik ben een echte actie/martial arts-film fan, de laatste jaren ga ik altijd steeds opzoek naar nieuwe films in deze genre. Zowel oude als nieuwe films, gewoon oude films die ik nog niet ontdekt heb ofzo. Voor dat deze film uitkwam wou ik nog is een nieuwe goeie actie-gevechtsfilm zien. Dat toch even geduurd heeft voor ik nog is een goeie martial arts film zie.

En deze film was inderdaad die nieuwe film die me enorm verrast heeft. Deze film was gewoonweg geweldig. De vechtscenes waren hard, gewelddadig, DIE HARD!!

Ik moet wel toegeven dat ik het verhaal en script maar niks vond.

Maar een actiefilm waar de actie goed geregisseerd is en gefilmd, is al een goede start.


avatar van Majestics

Majestics

  • 322 berichten
  • 43 stemmen

VanRippestein schreef:

Zelf had ik graag wat meer shootouts gezien, aangezien degene die erin zitten allemaal geweldig zijn om te zien. De gevechten daarintegen zijn simpelweg te lang.

Precies dit, ik kan me hier helemaal in vinden. De schietscenes zagen er heerlijk bruut en intens uit, en ook de handgevechten waren vet maar door het geschreeuw/gekreun en herhalingen betrapte ik er mezelf op dat ik er niet optimaal van kon genieten in tegenstelling tot die schietscenes.


avatar van dvdfreak123

dvdfreak123

  • 1126 berichten
  • 1700 stemmen

Goed vermaak. Verhaal is natuurlijk niets, zoals ook de acteerprestaties. Het is gewoon een film met boordenvol actie, gevechten (die er zeer goed uit zagen). Voor mij prima vermaak meer of dit moet het soms niet zijn voor mij om te genieten. Gewoon verstand op nul en kijken.Hou ook wel van martial arts gevechten enzo in films.Vond dan ook de vechtscenes beter dan in het begin het schieten.Zijn vind ik wel nog betere in het genre maar krijgt van mij een verdiende 7/10 nu zal deel 2 volgen


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film waarin een SWAT-team een flatgebouw vol drugsdealers en tuig bestormd. Bijna letterlijk non-stop actie. De vele vechtsscenes zijn spectaculair, snel en vooral uitermate bruut. Uitstekend camerawerk ook. Maar het wordt op een gegeven moment wel wat eentonig en heel veel meer heeft de film verder ook niet te bieden.


avatar van FinkPloyd

FinkPloyd

  • 643 berichten
  • 1964 stemmen

De beste actiefilm die ik heb gezien sinds ik weet niet wanneer.

Een van de weinige die erin slaagt me het flinterdunne verhaaltje en het onlogische (en onnodige) overgaan tot vuistgevechten kan doen vergeten. Had mss ook net een tikkeltje gebalder kunnen zijn, maar dat kon de pret niet drukken. De actie was gewoon super en werd dito gefilmd, die Silat is ook eens iets nieuws.

Die actiescene met drie was gewoonweg ma-gi-straal en zorgt voor een halfje extra.

Leuk, leuk, leuk.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8933 stemmen

Actie- film en daar is alles meegezegd van het begin tot het eind is er dus actie! De titel zeg genoeg (the Raid) Verder is over deze film niets te melden.


avatar van cucciolo

cucciolo

  • 491 berichten
  • 1100 stemmen

Ja, deze film heeft mijn interesse voor het actie-genre weer nieuw leven ingeblazen! Geen opgefluft spectakel maar lekker duister, rauw en meedoogenloos, met zeer goed acteerwerk van de cast, wat het allemaal nog geloofwaardiger maakt. De toevalligheid die later in de film onthuld wordt is dan ook het enige minpuntje die ik aan de film kan geven, vooral omdat de film dat totaal niet nodig heeft. Het geeft het geheel een beetje een misplaatste knipoog naar de meer gelikte over the top actiefilms, maar goed, daarmee accentueert het natuurlijk wel de focus op het actiespectakel dus in ie zin is de keus wel begrijpelijk. Iets meer dan 3.5*


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Serbuan Maut

Heerlijk toch? Destijds heb ik deze gekeken op een zondag. Dat weet ik nog wel. Gewoon opzoek na een filmpje, mijn moeder was Chinees aan het ophalen dus ik zat voor op de bank film te kijken. En wat heb ik genoten van de hoeveelheid actie waar Serbuan Maut ook wel bekend om staat. Heerlijk genoten van het verhaal dat ik ook leuk vond om te volgen! Het concept was ook niet slecht en zeker een heerlijk begin van de twee films! Zeker het kijken waard en ik heb volop genoten!! Soms misschien teveel onnozel veel vecht scene's maar daar kijk je wel over heen als je eenmaal bezig bent!

4.5*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Kondoro schreef:

mijn moeder was Chinees aan het ophalen dus ik zat voor op de bank film te kijken.

Je had dus honger waarschijnlijk maar het lijkt me toch dat je dan baalt als ze terugkomt?


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

John Lee Hooker schreef:

(quote)

Je had dus honger waarschijnlijk maar het lijkt me toch dat je dan baalt als ze terugkomt?

De Chinees gaat er in. Maar het was ook wel dat het de tijd was dat ze er de heletijd onder zat te praten. Nu gelukkig niet meer.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Oke dus je hebt 'm nog een keer herzien?


avatar van king16

king16

  • 141 berichten
  • 1904 stemmen

Mooi design, flinterdun verhaal, te lange vechtscenes die elkaar te snel opvolgen, in tegenstelling tot wat ik veel lees vond Ik juist dat je voornamelijk veel klappen en trappen hoorde, maar je meestal héél weinig zag tijdens de vechtscenes, ik ieder geval leken alle personages wel van steen, zo robuust kwamen ze over tijdens de knokscenes. Doordat deze scènes zo een paar minuten voort konden borduren, dreef mijn aandacht op momenten onbewust weg. Het zal ongetwijfeld allemaal technisch een must zijn, vandaar ook het erg hoge gemiddelde op imdb, maar als ik martial arts in een film zie, kan het me alleen blijkbaar boeien met een goed verhaal erbij (Oldeuboi is bijv. één van mijn favoriete films).

Met zo'n gave setting had the Raid een goede troef, maar de uitwerking vond ik maar matig. De claustrofobie van klem zitten in zo'n flatgebouw was na de zoveelste afranseling niet meer een thema op de voorgrond, jammer genoeg.


avatar van Argyle

Argyle

  • 84 berichten
  • 75 stemmen

Een van de beste actie films die ik ooit gezien heb. Extreem goede acteurs en zeer goede vecht scenes. Goed verhaal. Film zonder saai momenten, Actie vanaf het begin tot het eind zonder geklets. Film die keer op keer weer heerlijk vermaakt. Alles valt op zijn plaats in deze film. Dikke 5.0. Deel 2 net zo goed!


avatar van MRDammann

MRDammann

  • 661 berichten
  • 3560 stemmen

Wat kan je nog meer vertellen over deze film? Deze film heeft eigenlijk weinig uitleg nodig. Een paar mensen moeten ergens iets doen, maar daar worden ze tegengehouden. Simpel toch? Een standaardscenario van een no-nonsense actiefilm. Daar zit ook de kracht in van de film, verfrissende eenvoud. Geen ingewikkelde plots, geen verrassende plottwisten. Gewoon een simpel verhaal, zonder verrassing.

De actie is echt geweldig, ik heb het eigenlijk nog nooit zo goed in beeld gebracht gezien. Stunts zijn natuurlijk ook geweldig. Een film met non-stop actie, die blijft boeien zonder te vervelen. Dat vind ik knap, ondanks dat de film veel in herhaling zou kunnen vallen blijf je erbij. Dat komt dus door die fantastische stunts, die steeds meer over de top zijn waardoor je op het puntje van de stoel blijft zitten.

In het genre is deze film een echte topper en hoogst waarschijnlijk in de loop der jaren een klassieker in het martial arts genre.


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

Met torenhoge verwachtingen begonnen aan deze film door de zeer positieve ontvangst. Meestal als je zo een verwachtingen hebt zijn er maar weinigen die deze kunnen inlossen en jammer genoeg is The Raid er ook zo eentje. Niet dat The Raid een slechte film is maar anderzijds ook niet goed genoeg om boven het gemiddelde uit te komen. Dat de film eigenlijk geen verhaal heeft en alle logica soms nogal misslaat, daar heb ik geen problemen mee. De film is aangekondigd als een rechttoe rechtaan actiefilm met een aaneenschakeling van actiescènes dus veel anders moest ik niet verwachten. Ik zal zelfs meer zeggen: het klein beetje verhaal had er zelfs gerust van tussengemogen. De eerste helft van The Raid is eigenlijk het sterkste. De opbouw, de inval, de overname etc waarin genoeg afwisseling komt en de film als een sneltrein vooruitgaat. Vanaf de eerste rustpauze kan de film zijn variatie niet meer terugvinden. Gevechten die te repetitief zijn, nergens meer verrassen en dan komen de pijnpunten bloot van deze film. Op acteerprestaties ga ik hier niemand echt beoordelen. Voor deze film heb je dat niet nodig met die paar dialogen die je te zeggen hebt: goed of slecht geacteerd, dat vergeet je zo meteen weer door de afwezigheid ervan. Waar The Raid wel in slaagt is de actie zeer gelikt en sterk in beeld brengen. Zeer overzichtelijk, duidelijk maar tegelijk ook krachtig genoeg om het gevecht tot leven te brengen. Alleen zijn de camerastandpunten ook nogal repetitief en naar het einde raakt deze film dus nog een kracht kwijt. The Raid had eigenlijk een heerlijke kortfilm kunnen zijn of er had meer variatie in moeten zitten. Maar op deze manier viel de film een beetje tussen alles in en verlies je naar het einde toe toch de focus.

The Raid maakt de hoge verwachtingen niet waar en heeft evenveel gebreken als de gemiddelde actiefilm. De eerste helft daarentegen is wel van hoge kwaliteit , alleen zakt de film teveel weg in de 2e helft door herhaling