• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.474 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.794 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Avengers (2012)

Actie / Fantasy | 143 minuten
3,54 3.283 stemmen

Genre: Actie / Fantasy

Speelduur: 143 minuten

Alternatieve titel: Marvel's The Avengers

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joss Whedon

Met onder meer: Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson en Chris Evans

IMDb beoordeling: 8,0 (1.545.247)

Gesproken taal: Engels, Hindi en Russisch

Releasedatum: 25 april 2012

Plot The Avengers

"Some assembly required."

The Avengers zijn een buitengewoon team van superhelden. Wanneer een onverwachte vijand opduikt die een bedreiging vormt voor de wereldwijde veiligheid heeft Nick Fury (Samuel L. Jackson), directeur van de internationale vredesmacht S.H.I.E.L.D., een team nodig om de wereld te redden van de ondergang. Dit team bestaat uit Iron Man (Robert Downey Jr.), Incredible Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johansson), Thor (Chris Hemsworth), Hawkeye (Jeremy Renner) en Captain America (Chris Evans).

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Tony Stark / Iron Man

Steve Rogers / Captain America

Bruce Banner / The Hulk

Natasha Romanoff / Black Widow

Clint Barton / Hawkeye

Agent Phil Coulson

Agent Maria Hill

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van egelhunter

egelhunter

  • 502 berichten
  • 696 stemmen

Draait nog met net in de USA en de film zit al boven de 700.000 dollar wereldwijd. Dit word een miljardje. BTW inmiddels 2x gezien in de bios. 2x 13,50. 27 euro. (imax ) Oftewel meer dan 55 gulden voor een film. Dat verdiende ik met mn bijbaantje vroeger niet op een volle zaterdag


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3865 stemmen

kos schreef:

met name het laatst half uur is wel een belevenis in 3D.

Sarcasme en cynisme komen niet altijd over in tekst maar ik mag toch hopen dat het op die manier bedoeld was, toch???


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Sarcasme en cynisme komen inderdaad niet altijd goed over in geschreven vorm, maar bij jou is het cynisme nu overduidelijk


avatar van g_unitboy

g_unitboy

  • 135 berichten
  • 1042 stemmen

GENIAAL, balen dat hij te kort was!

Ik hield van de humor, van scarlett & natuurlijk de andere personages.

De Aliëns in de laatste halve minuut waren wel overbodig


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3865 stemmen

blackcat13 schreef:

Sarcasme en cynisme komen inderdaad niet altijd goed over in geschreven vorm, maar bij jou is het cynisme nu overduidelijk

Heb Kos toch wel redelijk hoog zitten dus hoewel het erg bloedserieus lijkt te staan twijfel ik er ernstig aan of hij het nu wel of niet serieus meent.


avatar van dudebag

dudebag

  • 95 berichten
  • 0 stemmen

THE AVENGERS. GOOD DAMN.

Eindelijk was het zo ver, de film waar ik al een tijd op heb gewacht was eindelijk hier. En de film stelt absoluut niet teleur.

Met The Avengers en Cabin in the Woods is Joss Whedon een persoonlijke held van me geworden. De druk die hij op zich had genomen door zo'n project dan eindelijk op het grote doek te zetten was enorm. Het is bijna onbegrijpelijk hoe goed hij er in is geslaagd.

Om te maar te beginnen met de actie... fenomenaal. Nog nooit heb ik zo mogen genieten van geweldig geregisseerde en uitgedachte actiescènes; wat een sensatie! Een solide half uur exact wat je van superhelden verwacht. Nooit wordt de actie chaotisch of onnavolgbaar en dat is al een prestatie op zich wat mij betreft.

Op naar het verhaal. Ook hier geen wolkje aan de lucht. De humor van Iron Man, de donkere grappen uit Cabin in the Woods, de slimme woordgrappen... Simpelweg erg goed uitgevoerd. Ik had geen problemen met het einde, behalve dat het te snel kwam. Ook was de tijd genomen om alle karakters terug te brengen in het verhaal, nogmaals knap gedaan.

Als kers op de taart: het acteerwerk. Naar mijn mening steelt Robert Downey Jr. hier de show. Dit kan ook bijna niet anders, elke zin is perfect voor zijn karakter. Bovendien is Downey Jr. de ideale casting voor Iron Man, ik kan niemand indenken die deze rol beter zou kunnen neerzetten. Honourable mention gaat uit naar Mark Ruffalo, die The Hulk beter vertoond dan ooit tevoren.

In conclusie is The Avengers alles wat het mogelijk kon zijn. Vijf welverdiende sterren, plus bonuspunten voor Scarlett Johansson (no further explanation necessary).


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

GRUWELIJK goed!!!

5*

MUST see in IMAX natuurlijk!


avatar van 3raser

3raser

  • 45 berichten
  • 88 stemmen

Geweldige film! Ik hou niet van 3D en dat vond ik in deze film dan ook totaal overbodig, maar dat is ze vergeven. Heb van begin tot eind genoten. Tijd geleden dat ik zo'n goede film heb gezien.


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

timbo_ schreef:

(quote)

Sarcasme en cynisme komen niet altijd over in tekst maar ik mag toch hopen dat het op die manier bedoeld was, toch???

Huh? ik vond het wel een spektakel eerlijk gezegd...


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

kathmandu schreef:

Wat een bud-film!

Speciaal voor jou komt de Koreaanse remake eraan.


avatar van Ge-Ronny-mo

Ge-Ronny-mo

  • 8 berichten
  • 3 stemmen

Ik hou normaliter niet zo van superhelden-films, het was dan ook een beetje met weerstand dat ik naar deze film ging...

MAAr, ik moet toegeven dat het toch een vermakelijke film is. vlotte actie, een goed op elkaar afgestemde cast en een Hulk met humor

aanrader! (wel in de bios kijken om helemaal into de special effects te kruipen)


avatar van TheAnswer

TheAnswer

  • 25 berichten
  • 8 stemmen

Op aanraden van veel vrienden heb ik deze eindelijk gezien, in IMAX 3D nog wel en mijn instinct/voorgevoel had toch gelijk. Wat een overrated film is het toch. Niet te geloven hoe deze film een 8,8 kan scoren op IMDB en hoe zoveel mensen hier het een 4,5 - 5 sterren kunnen geven, bewijst maar weer eens hoeveel (of eigenlijk hoe weinig) mensen er daadwerkelijk verstand hebben van films LOL.

De te kinderachtige en misplaatste humor, overbodige karakters en een matige plot dat zeer veel lijkt op die van Transformers 3 (teleportatie van alienvijanden) kan dit gewoon geen topfilm maken die velen van jullie vinden. En dan de special effects, waar de film veel van moet hebben, is ook niet denderend. Persoonlijk vind ik Transformers visueel beter uitziet.

Maar begrijp me niet verkeerd, vind het geen slechte film overall. Maar het komt gewoon niet in de buurt van de hoge beoordelingen. Van mij krijgt de film hooguit een 7 oftewel 3,5 sterren.


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

voskat schreef:

(quote)

Speciaal voor jou komt de Koreaanse remake eraan.

LOL


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

TheAnswer schreef:

bewijst maar weer eens hoeveel (of eigenlijk hoe weinig) mensen er daadwerkelijk verstand hebben van films LOL.

En jij hebt zeker wel verstand van films?

Yeah right


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

De mensen met verstand van films weten dat deze film puur en alleen bedoeld is om te entertainen en weten dat deze film daar perfect in slaagt.


avatar van Pantoffel

Pantoffel

  • 226 berichten
  • 1134 stemmen

Ik vond het een zeer vermakelijke film. Vooral het uiteindelijk vechten vond ik leuk.

Ik heb hem jammergenoeg wel in 3D moeten kijken (speelde enkel in 3D)

en zoiets doet altijd een beetje afbreuk aan de film vind ik.



avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

TheAnswer schreef:

Niet te geloven hoe deze film een 8,8 kan scoren op IMDB en hoe zoveel mensen hier het een 4,5 - 5 sterren kunnen geven, bewijst maar weer eens hoeveel (of eigenlijk hoe weinig) mensen er daadwerkelijk verstand hebben van films LOL.

.

Bewijst maar weer eens hoe weinig mensen er daadwerkelijk weten voor welk doel de meeste films gemaakt worden. Entertainment!


avatar van TheAnswer

TheAnswer

  • 25 berichten
  • 8 stemmen

TheAnswer schreef:

bewijst maar weer eens hoeveel (of eigenlijk hoe weinig) mensen er daadwerkelijk verstand hebben van films LOL.

En jij hebt zeker wel verstand van films?

Yeah right

Hahaha, jazeker en ik heb ook smaak. Helaas kan je dat niet zeggen over mensen die een film in niet meer dan 2 woorden kan omschrijven: "GRUWELIJK goed!!!" haha LMAO


avatar van TheAnswer

TheAnswer

  • 25 berichten
  • 8 stemmen

Haha, deze is nog grappiger. Wat een onderbouwde reacties hier..

De mensen met verstand van films weten dat deze film puur en alleen bedoeld is om te entertainen en weten dat deze film daar perfect in slaagt.

Is dat niet de bedoeling van elke film? Entertainment/vermaak.. Ik verbaas me alleen hoe een film met zoveel fouten en overbodigheden jou een perfecte entertainment-ervaring kan bezorgen.. LOL


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Ben in de film gestapt zonder films als Captain America, Thor of Iron Man 2 gezien te hebben en dat bleek, zoals verwacht, geen probleem. The Avengers bouwt dusdanig op dat het niet erg is als je alle karakters en verhaallijnen even goed kent. Toch werd er wel een beetje bevestigd waarom ik die films nog niet had gezien, ik blijf zo'n Captain America toch een wat saaie gozer vinden. En ook Thor doet me vrij weinig, hoewel zijn broer me nog minder kon boeien. Had met zo'n grote partij helden toch gehoopt op een wat betere bad guy. Een heel stuk beter zijn Stark of Ruffalo en zijn computer- gegenereerde alter-ego. Ze stelen duidelijk de show. Hoewel die Phil Coulson eigenlijk ook wel stoer was.

Verder is The Avengers eigenlijk gewoon een prima geslaagde superheldenfilm. Sterke special effects, aardige 3D (dat zie je ook niet vaak) en een aantal sterke personages, die ook verrassend goed bij elkaar passen. Er wordt heel tof opgebouwd naar Banner's transformatie en zijn alter-ego is heerlijk lomp en geestig. Ondertussen weet Stark met zijn eeuwige sarcasme ook elke scène meer charme te geven, vooral als ie tegenover Captain America staat. Wat dat betreft een leuk team, alleen jammer dat de grote schurk van de film nogal lame was. Dus het is maar te hopen dat men voor een vervolg een toffe slechterik in het verhaal verwerkt.

3,5 sterren.


avatar van astonm

astonm

  • 274 berichten
  • 469 stemmen

TheAnswer schreef:

Is dat niet de bedoeling van elke film? Entertainment/vermaak.. Ik verbaas me alleen hoe een film met zoveel fouten en overbodigheden jou een perfecte entertainment-ervaring kan bezorgen.. LOL

Nou, dat is toch gemakkelijk te verklaren. Als je heel erg verliefd op iemand ben kan je ook diens zwakheden accepteren. Van sommige films kan je zo erg genieten, zoals deze film, dat het raar zou zijn om niet een hoog cijfer te geven vanwege wat kleine foutjes. Als je van film keihard genoten heb verdiend hij ook een wel een hoog cijfer dunkt me.

Maar het blijft moeilijk. Sommige mensen geven een cijfer gebaseerd op rationele gronden en anderen meer op emoties. Op emoties scoort deze film bij de meeste zeer hoog denk ik.


avatar van astonm

astonm

  • 274 berichten
  • 469 stemmen

TheAnswer schreef:

(quote)

Hahaha, jazeker en ik heb ook smaak. Helaas kan je dat niet zeggen over mensen die een film in niet meer dan 2 woorden kan omschrijven: "GRUWELIJK goed!!!" haha LMAO

Dus als je zegt dat een film 'GRUWELIJK goed' is heb je geen smaak en geen verstand van films. Omdat films niet gruwelijk goed kunnen zijn? Zoek dan een andere hobby.

En deze discussie over wie wel verstand en smaak heeft is een non-discussie, geschmackssache zoals de Duitsers zouden zeggen.


avatar van hwwtje

hwwtje

  • 89 berichten
  • 0 stemmen

astonm schreef:

(quote)

Dus als je zegt dat een film 'GRUWELIJK goed' is heb je geen smaak en geen verstand van films. Omdat films niet gruwelijk goed kunnen zijn? Zoek dan een andere hobby.

En deze discussie over wie wel verstand en smaak heeft is een non-discussie, geschmackssache zoals de Duitsers zouden zeggen.

<Zucht> waarom moeten we ook discussieren over een film. Over tijdverspilling gesproken. Laten we elkaars mening accepteren en dat er helaas ook mensen bij zijn die maar wat aan kl*ten op Moviemeter.


avatar van Wernertje

Wernertje

  • 326 berichten
  • 224 stemmen

Ik heb niets met superhelden films, behalve spiderman, superman (1978) en de hulk (2003) heb ik eigenlijk geen superhelden film gezien.

Simpel weg omdat dit niet mijn genre is, de superhelden films die ik heb gezien waren voor mij gevoel kwa effects aardig maar ik kon me niet echt inleven in het verhaal.

Ik denk daarom ook dat de hoge score te danken is aan het feit dat mensen die wel veel met superhelden hebben deze film ongeacht hoe en wat super geweldig vinden.

Ik heb het meer op James Bond en vindt ongeacht de mening van ieder ander elke Bond film geweldig en ze krijgen van mij allemaal een dikke voldoende.

Smaken verschillen zeg ik altijd maar weer.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Avengers zouden meer dan 120 miljard euro schade aanrichten | nu.nl/film | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

In de categorie: Ik ben rampenexpert, heb de hele week niks te doen en ga dus maar eens zoiets uitzoeken.....

Misschien kunnen ze ook berekenen hoeveel schade de film 2012 aangericht heeft?


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Wernertje schreef:

Ik denk daarom ook dat de hoge score te danken is aan het feit dat mensen die wel veel met superhelden hebben deze film ongeacht hoe en wat super geweldig vinden.

Ja....of omdat de film misschien erg goed is....

Als jouw stelling zou kloppen, waarom staat dan niet elke superheldenfilm op MovieMeter op 4,5* gemiddeld?


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

De sfeer en uitvoering is ook belangrijk. En heel persoonlijk natuurlijk.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Niet zoveel mis met die stelling. Lijkt me dan ook weer die typische marvel formule, maar net de proporties die wat groter zijn. Vooral de marvel formule is daar debet aan, oppervlakkige comicesque straightforwardness. Dat kan je ook wel aan Whedon over laten, die verkoopt dat wel aan het mainstreampubliek. Sterke promotie, Avengers kennen een enorme fanbase (en veel die van alles een hard on krijgen wat met Avengers te maken heeft). Whedon is ook ideaal als director, die kan iets echt daadwerkelijk effectief verkopen.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

(quote)

Ja....of omdat de film misschien erg goed is....

Als jouw stelling zou kloppen, waarom staat dan niet elke superheldenfilm op MovieMeter op 4,5* gemiddeld?

Dat staat deze film ook niet.