Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 116 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John Hillcoat
Met onder meer: Tom Hardy, Jason Clarke en Shia LaBeouf
IMDb beoordeling:
7,2 (261.578)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 november 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CineMember
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lawless
"When the law became corrupt, outlaws became heroes."
De Bondurant Boys zijn een beruchte bende die drank smokkelen door Franklin County tijdens en na de drooglegging. De bende bestaat uit de drie broers. Forrest is de oudste, fel, onverwoestbaar en de volmaakte zakenman. Howard de middelste broer, is een grote man belaagd door de verschrikkingen die hij heeft gezien tijdens de Grote Oorlog. Jack is de jongste en heeft een voorliefde voor luxe, en droomt er van om Franklin County te verlaten. Gedreven en opgejaagd proberen deze mannen een bedrijf te runnen. Ondertussen worden ze verliefd, vechten ze om hun hoofd boven water te houden terwijl ze hun familie zien sterven, het bedrijf van hun vader zien mislukken, en de wereld ten onder zien gaan door de depressie en de droogte.
Externe links
Acteurs en actrices
Jack Bondurant
Forrest Bondurant
Floyd Banner
Charlie Rakes
Howard Bondurant
Maggie Beauford
Bertha Minnix
Cricket Pate
Danny
Mason Wardell
Video's en trailers
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hillcoat zal nooit mijn favoriet worden. Sterk verhaal, goed geacteerd door Pierce en Oldman maart Beouf is gewoon te suf. Tevens enorm saai in beeld gebracht allemaal.
3,5 voor de pluspunten, maar met dit materiaal had er makkelijk meer uitgehaald kunnen worden.
En Guy Pierce heeft niets nieuws bedacht.......
http://content8.flixster.com/question/36/34/49/3634490_std.jpg
Flipman
-
- 7110 berichten
- 1141 stemmen
Ik heb bij deze film toch het gevoel dat het te over gewaardeerd wordt. Alsof het een belachelijk geweldig goede film, terwijl dat reuze mee valt. Het is gewoon een goed in elkaar gezette film, maar ik vind het in het kader van de bekende super Maffia films(Goodfellas, Casino, Once upon a time in America etc), toch één van de mindere, maar wel voldoende.
Rating: 3*
.
Norman Mailer
-
- 873 berichten
- 657 stemmen
Hillcoat zal nooit mijn favoriet worden. Sterk verhaal, goed geacteerd door Pierce en Oldman maart Beouf is gewoon te suf. Tevens enorm saai in beeld gebracht allemaal.
3,5 voor de pluspunten, maar met dit materiaal had er makkelijk meer uitgehaald kunnen worden.
En Guy Pierce heeft niets nieuws bedacht.......
Bijzonder teleurstellend derhalve dat Oldman slechts zo weinig minuten acte de présence gaf.
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Veel lovende berichten en mooie cijfers zijn zichtbaar bij de film Lawless (2012),ik ben nieuwsgierig gemaakt.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Met een 3,46 scoort die toch niet zo enorm goed lijkt me.....
domkey
-
- 780 berichten
- 0 stemmen
Sterk verhaal? Niet echt....................
Lijkt wel Boardwalk Empire in kwadraat, leuk,niet sterk!
Honey Blossom
-
- 186 berichten
- 923 stemmen
.
Haha nou, dat is toch prima dat je van de film genoten heb?!
ik heb er ook van genoten hoor. Maar ik kijk nu wel in het bijzonder uit naar Gangster Squad. Ik hoop dat die film wèl aan mn hoge verwachtingen zal voldoen.
Koen87
-
- 437 berichten
- 1244 stemmen
Film met een verhaal dat niet heel boeiend, de personages (vooral Hardy & LaBeouf) kwamen zwaar, lastig, en irritant over. Ik vond het allemaal te karig uitgewerkt, sommige passages mochten aangedikt worden waar andere van mij weggelaten mochten worden. Bijvoorbeeld: wat is nou echt de toegevoegde waarde van de verkrachting en dat Hardy ermee geconfronteerd werd?
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76935 stemmen
Prima film met goede cast de show wordt gestolen door Tom Hardy die een geweldig karakter neerzet en had die graag nog wat uitgediept gezien.
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
Aardige film maar ik had er persoonlijk meer van verwacht. Het verhaal zit goed in elkaar en het kijkt allemaal redelijk makkelijk weg.
Echter ontbrak er voor mijn gevoel toch wel het eea al kan ik er niet echt mijn vinger op leggen. Het was mij allemaal net iets te traag, er was weinig spanning en de actie was niet denderend. Dat klinkt erg negatief maar dat paste wel weer bij de film. Desalniettemin keek het daardoor voor mij wat lastiger weg.
3 sterren
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2858 stemmen
Een saaie film, met oninteressante karakters op die van Oldman na, die natuurlijk amper minuten krijgt. Shia LaBeouf moet vooral transformersfilms blijven maken; kleine 2,5*
geezoes
-
- 240 berichten
- 470 stemmen
Heerlijke rauwe misdaad film. Zo zie ik ze graag.
Iedereen speelt geweldig, van Tom Hardy als ijskoude leider van de drie, tot Labeouf als het kleine onderdeurtje van de familie. Guy Pearce als misselijkmakende hulpsherrif ook ge-wel-dig! En dat met op de achtergrond die heerlijke jaren '30 sfeer.
Jessica Chastain is trouwens ook een genot om naar te kijken. Vond haar rol in the Help al geweldig, en nu met haar mooie rustige rol in Lawless bewijst ze zich onder de 'grote' van Hollywood te horen.
Weinig op deze film aan te merken!
* * * *
Rauwe misdaadfilm? Iedereen heeft 9 levens. Niemand kan dood. Het lijkt The A-team wel. Pief pief pauw pauw ratatatatata..... Dit kan je sesamstraatpubliek nog voorschotelen. Echt een héél matige film.
Ik snap die hoge scores totaal niet.
Ik zag nog ergens een vergelijking met Boardwalk Empire langskomen ook. Laat me niet lachen zeg. Deze film mag de schoenveter nog niet strikken van zo'n topserie!
Colombo
-
- 234 berichten
- 537 stemmen
Begin tot aan middenstuk was goed daarna zakte het geleidelijk in. Maar alsnog 3,5*
lala61
-
- 2 berichten
- 11 stemmen
Echt een gave film! Wederom steelt Tom Hardy moeiteloos de show (misschien omdat ik ook een beetje een celebrity-crush heb haha). Het idee achter de drie gebroeders is erg leuk. Vooral leuk dat het op een waargebeurd verhaal is gebaseerd. Dikke aanrader:)
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
It is not the violence that sets men apart, alright, it is the distance that he is prepared to go.
Dit was zeker een prima film van John Hillcoat...
Het verhaal wordt prima gebracht (en mede dat het gebasseerd is op waargebeurde feiten maakt het net wat beter), ook de gehele aankleding en setting zorgt voor de juiste sfeer bij deze film....
De 3 broers zijn ook prima op dreef en dan vooral Tom Hardy , had alleen veel meer verwacht van Gary Oldman (zonde van zo weinig minuten in deze film)...
Castaway
-
- 14 berichten
- 44 stemmen
Niet echt een super sterk verhaal maar het is gewoon een waargebeurd verhaal! Ik vond hem lekker wegkijken en heb genoten van de sfeer! Misschien wel de beste film die ik dit jaar heb gezien..
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Ooit eens op Hillcoats The Proposition gestuit, eveneens met een scenario van Nick Cave. Zo taai als die (in m'n herinnering) hier en daar was, zo gewoontjes trekt deze geschiedenis van de bootleggende Bondurants voorbij. Troefjes zijn er in de vorm van scenery, muziek en twee acteurs. Pearce is lekker op dreef als smerige ijdeltuit en Hardy is in elke scène een imposante verschijning. Je had hem meer screentime en plotlijn gegund.
Iets dat spijtig genoeg in toenemende mate is weggelegd voor LaBeouf. Niet bepaald een innemende acteur, helemaal niet binnen deze setting, maar zijn rol is daarbij nog eens vervelend en doorzichtig met z'n maatje en meisje. Film heeft enkele behoorlijk gewelddadige momenten, maar ook dat laat het naarmate het vordert grotendeels achterwege. Na driekwart film is de fut er eigenlijk helemaal uit, de climax bevestigt dat nog eens.
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Rauwe misdaadfilm? Iedereen heeft 9 levens. Niemand kan dood. Het lijkt The A-team wel. Pief pief pauw pauw ratatatatata..... Dit kan je sesamstraatpubliek nog voorschotelen. Echt een héél matige film.
Ik snap die hoge scores totaal niet.
Ik zag nog ergens een vergelijking met Boardwalk Empire langskomen ook. Laat me niet lachen zeg. Deze film mag de schoenveter nog niet strikken van zo'n topserie!
Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal en dat ze onoverwinnelijk zijn komt dus voort uit de verhalen die zijn verteld over de familie. Ze leggen er niet voor niets de nadruk op in de film. Ze zijn zo beroemd aangezien ze vele aanslagen overleefd hebben.
En rauw is het zeker wel (strot doorsnijden, pek en veren etc). Daarnaast waren de pistooltjes bij lange na niet zo accuraat als nu dus het is wel veel pef pauw ratatatata in die tijd ja.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Ben er niet kapot van. Een film over de drie broers Jack, Forrest en Howard met vele ups en downs.
Ik ben niet echt te spreken over de prestaties van de cast. Veel A acteurs, maar wat ze hier laten zien, zijn geen hoogstandjes. Geen uitdaging, gewoon tekst opzeggen. Tom Hardy had echt een makkie, maar dat was ook een beetje zijn karakter. Shia LaBeouf is sowieso altijd irritant, Jason Clarke maakt al helemaal geen indruk. Het enige wat ik nog weet, is dat hij dronken in een boom zit terwijl hij juist de grote man en de gevaarlijkste van de 3 hoort te zijn. En Hardy had een iets wat mager mannetje moeten spelen, maar hij was zich aan het voorbereiden op de rol van Bane. Nou, en Gary Oldman had er net zo goed niet in kunnen zitten. Alleen Guy Pierse probeert iets, maar ook hem vind ik hier niet zo geslaagd. Vooral op het einde vind ik het overacting.
Verder vind ik het eigenlijk wat slapjes allemaal. Wat harde momenten hier en daar, maar ik vind het verre van een bijzondere film. Met een stel B acteurs, had het niet eens zo heel veel verschil gemaakt. Wel fijn dat het platteland nu ook eens belicht wordt i.p.v. zich alleen te concentreren op de stedelijke activiteiten.
Voor iedere broer een ster.
cor1946
-
- 1181 berichten
- 1602 stemmen
Goede film, ook soms wat sloom maar verder in de film meer actie. Goed gespeelt door alle acteurs.
geezoes
-
- 240 berichten
- 470 stemmen
Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal en dat ze onoverwinnelijk zijn komt dus voort uit de verhalen die zijn verteld over de familie. Ze leggen er niet voor niets de nadruk op in de film. Ze zijn zo beroemd aangezien ze vele aanslagen overleefd hebben.
En rauw is het zeker wel (strot doorsnijden, pek en veren etc). Daarnaast waren de pistooltjes bij lange na niet zo accuraat als nu dus het is wel veel pef pauw ratatatata in die tijd ja.
Ik zat elke keer te wachten tot ze bijvoorbeeld met een zelfgemaakt, op whiskey werkend, bloemkool schiet geweer ding aan kwamen zetten waarmee ze de schurken weg zouden jagen. Net zoals in the A-team. "Hier pak aan! Een bloemkool. En hier nog eentje! Haha"
En dat ze daarna net als in The Dukes of Hazzard, met een bosje als springplank, zo over de rivier zouden springen met de auto om zo te ontsnappen aan de politie.
*gaap*
Ben er niet kapot van. Een film over de drie broers Jack, Forrest en Howard met vele ups en downs.
Ik ben niet echt te spreken over de prestaties van de cast. Veel A acteurs, maar wat ze hier laten zien, zijn geen hoogstandjes. Geen uitdaging, gewoon tekst opzeggen. Tom Hardy had echt een makkie, maar dat was ook een beetje zijn karakter. Shia LaBeouf is sowieso altijd irritant, Jason Clarke maakt al helemaal geen indruk. Het enige wat ik nog weet, is dat hij dronken in een boom zit terwijl hij juist de grote man en de gevaarlijkste van de 3 hoort te zijn. En Hardy had een iets wat mager mannetje moeten spelen, maar hij was zich aan het voorbereiden op de rol van Bane. Nou, en Gary Oldman had er net zo goed niet in kunnen zitten. Alleen Guy Pierse probeert iets, maar ook hem vind ik hier niet zo geslaagd. Vooral op het einde vind ik het overacting.
Verder vind ik het eigenlijk wat slapjes allemaal. Wat harde momenten hier en daar, maar ik vind het verre van een bijzondere film. Met een stel B acteurs, had het niet eens zo heel veel verschil gemaakt. Wel fijn dat het platteland nu ook eens belicht wordt i.p.v. zich alleen te concentreren op de stedelijke activiteiten.
Voor iedere broer een ster.
Dan ben je wel behoorlijk vrijgevig zeg.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2410 stemmen
Ik zat elke keer te wachten tot ze bijvoorbeeld met een zelfgemaakt, op whiskey werkend, bloemkool schiet geweer ding aan kwamen zetten waarmee ze de schurken weg zouden jagen. Net zoals in the A-team. "Hier pak aan! Een bloemkool. En hier nog eentje! Haha"
En dat ze daarna net als in The Dukes of Hazzard, met een bosje als springplank, zo over de rivier zouden springen met de auto om zo te ontsnappen aan de politie.
*gaap*
.
Maar dat is allemaal niet gebeurd, dus wat is dan precies het probleem?
Afgaande op een aantal berichten had ik van te voren een overdreven schietfilm met veel neppe actie verwacht maar dat viel reuze mee. Er zit geen 'Rambo'-scene in.
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Ik heb echt geen flauw idee wat die 'geezoes' nou eigenlijk allemaal zegt en welke film hij heeft gezien.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Goeie film!
En wat was die Tom Hardy weer ontzettend sexy!!! 
Goed verhaal en acteerwerk ook zeer sterk!
Zeker moeite waard om te kijken
4*
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Gave film, gave muziek, white light/white heat van de Velvet Underground in werkelijk prachtige uitvoering. Lekker tempo, uitstekende sfeer en spel. Ik heb er van genoten!
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Prima actiefilm. Maar ik vind het echte misdaadthema wat ontbreken. Verder is de toegevoegde waarde van het 'waargebeurde' verhaal niet echt merkbaar. De karakters zijn in mijn ogen veel te karikaturisch (als dat een woord is) om het een geloofwaardig verhaal te laten zijn.
Dus blijft een doorsnee actiefilm over.
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Sfeervolle en prima misdaadfilm.
Op sommige momenten best wel hard.
Strijd tussen dranksmokkelaars en overheidsdienaar die op gegeven moment persoonlijk wordt.
Mooie soundtrack ook.
3.5*
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1308 stemmen
Oke het verhaal is simpel,maar wat is dit een heerlijke film zeg(ik hou er zo van).Films met Tom Hardy en Shia LaBeouf kan ik altijd wel waarderen.
Acteren goed,actie goed en er hangt een lekkere agressieve sfeer rond in deze film,mede door Tom Hardy.
Van begin tot het eind geen moment verveeld,naar mijn mening een uitstekende filmproductie.
Veel kijkplezier mensen,want dat heeft Lawless (2012) mij zeker opgeleverd.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Stijlvol misdaaddrama dat zich afspeelt in de tijden van corruptie en een grote ongelijkheid tussen arm en rijk. We zien enkele boeren die het voor elkaar weten te krijgen om een drankenhandel op te zetten. Dit gaat zeker niet zonder slag of stoot en zo komen er ook wapens en bloeddruppels aan te pas. Jack, de jongste van de drie, heeft nog niet zoveel meegemaakt en is onder de indruk van de grote jongens. Hij maakt een aantal dingen mee en ontmoet een meisje. We blijven vooral bij zijn kant van het verhaal omdat dit een beter inzicht geeft in de wereld waarin de broers zich bevinden. Het geheel had saai en afgezaagd kunnen worden maar het is erg fraai uitgewerkt.
Het laatste nieuws

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder
Bekijk ook

Warrior
Drama / Sport, 2011
847 reacties

Rush
Sport / Biografie, 2013
278 reacties

The Fighter
Biografie / Sport, 2010
427 reacties

Blues Harp
Thriller / Misdaad, 1998
12 reacties

The Long Good Friday
Misdaad / Thriller, 1980
126 reacties

The Town
Drama / Misdaad, 2010
565 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekprohibition erabroergrote depressiebootlegging moonshinemumblecorejaren 30brothers
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









