• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.474 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.794 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (2011)

Fantasy / Avontuur | 137 minuten
3,14 2.726 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 137 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Marshall

Met onder meer: Johnny Depp, Penélope Cruz en Ian McShane

IMDb beoordeling: 6,6 (602.222)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 18 mei 2011

Plot Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

"Live Forever Or Die Trying."

Kapitein Jack Sparrow (Johnny Depp) kruist wegen met een mysterieuze vrouw (Penélope Cruz) die hij ooit eerder heeft ontmoet. Hij valt als een blok voor haar, maar al snel blijkt dat haar bedoelingen niet zuiver zijn. Ze dwingt Jack aan boord te gaan van het schip van piraat Blackbeard (Ian McShane) om de geheimzinnige 'Fontein van de Eeuwige Jeugd' te vinden. Een onverwacht avontuur begint waarvan Jack er niet over uit is welke hoofdrolspeler daarin hij meer moet vrezen: Blackbeard of de mysterieuze vrouw van het verleden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Stukken beter en vooral coherenter dan delen 2 en 3. Onvervalst nonsens-avontuurtje met zowaar een kop en een staart, bij tijden best spectaculair en redelijk grappig. Jack Sparrow lijkt zowaar weer iets meer op een karakter in plaats van een typetje en Rush maakt er een feestje van; een fijne rol voor hem. Doeltreffend simpel vermaak voor een doorsnee avondje cola en chips.

3*.


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

dit 4de pirates avontuur is redelijk geslaagt.

mede dankzij Penelope temperamente Cruze die de volle ex-vlam van Jack Sparrow speelt.


avatar van Obbie

Obbie

  • 115 berichten
  • 596 stemmen

Zo, wat mij betreft is deze franchise voldoende uitgemolken, wordt met elk nieuw deel slechter. Hoop dat Depp weer eens een fatsoenlijke rol uit gaat kiezen in plaats van zijn talent te verdoen met de onnodige sequels.


avatar van Meersie

Meersie

  • 43 berichten
  • 908 stemmen

Ik blijf de PotC films goed vinden. Deze echter alleen maar om de sfeer en Jack Sparrow. Want in deze zijn het echt enkel Jack Sparrow en Barbosa die de film recht houdt. Bijna alle nieuwe personages waren veel te flauw.


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Ook in dit 4e deel opnieuw veel meer van het zelfde zoals in de "Pirates of the Carribean"voorgangers.

Al kijkt hij wat prettiger weg dan de derde pirates film.

Minder gecompliceerd in ieder geval.

Er zit vanaf het begin gelijk veel actie in en het ziet er sfeervol uit.

En dat blijft ook zo in de komende 2 uur.

3*/3.5*


avatar van VictorJan

VictorJan

  • 17 berichten
  • 19 stemmen

Ze hadden het gewoon bij de trilogie moeten laten... zelfs twede en derde deel waren al beduidend minder dan het eerste, maar dit is echt niet goed.


avatar van nachtkijker

nachtkijker

  • 7 berichten
  • 10 stemmen

Deze serie moet stoppen. De karakters zijn klaar. De Black Pearl is gezonken. Houtrot en scheurbuik hebben zijn tol geeist.

Helaas spettert het weer van het grote doek.


avatar van thtboz

thtboz

  • 2 berichten
  • 108 stemmen

Na het eerste deel wordt het steeds meer afgezaagd. Ik kon in deel twee Johnny Depp als Jack Sparrow nog wel waarderen, met name zijn humor, maar nu ben ik er wel klaar mee. Ik vind dat ze deze reeks al hadden moeten stop zetten na deel twee en ik hoop dat ze het dan ook bij dit deel laten.


avatar van Cipher

Cipher

  • 17 berichten
  • 18 stemmen

Doe mij Gore Verbinski terug.. Zoveel minder goed dan de vorige delen, die ik absoluut geweldig vond.

Het verhaal was slap en laat me niet beginnen over het acteerwerk van sommigen waaronder mevrouw Cruz, er zaten vreemde scènes in die nergens goed voor leken, het filmwerk voelde niet lekker aan en vooral die hele onzin tussen die zeemeermin en die priester (of whatever hij was) kon ik niet aanzien. Zo van 'Oh ja we hebben nog niet echt een sidestory, wacht ik weet iets! We laten een priester meegaan en verliefd worden op de zeemeermin!'. Iemand die dit kon waarderen?

Hoe erg ik de film ook afkraak, het blijft Pirates. Voor Johnny en Geoffrey die deze rotzooi draaglijk maakten: * * *

Edit: Had ook veel meer verwacht van Ian McShane


avatar van Bibelonseberg

Bibelonseberg

  • 353 berichten
  • 564 stemmen

De effecten van deze 'pirates' zijn weer heel goed. De zeemeerminnen mooi gemaakt. Het verhaal is er één uit duizenden en heb het idee dat de delen zichzelf beginnen te herhalen. Desalnietemin leuk om naar te kijken alhoewel het wel een beetje een lange zit is vanwege de hoge mate van voorspelbaarheid.


avatar van La royaal

La royaal

  • 22 berichten
  • 202 stemmen

De haat-liefde relatie tussen Johnny Depp en de Penélope Cruz vond ik niet overtuigend gespeeld en dan met name de rol van Cruz.

De muziek blijft naast Johnny Depp een belangrijke succesfactor in de PotC reeks.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Voor mij was dit de minste van de reeks.

Vond dat het verhaal wat ver gezocht was soms.

Visueel was het wel allemaal zeer mooi enzo maar toch kon het me minder overtuigen en aangezien het toch geen korte films zijn had ik wat moeite met de lengte hier.

Ga het houden nu nog op 3 sterren want Johnny Depp blijft toch de schouw stelen in deze films.


avatar van Raycensie

Raycensie

  • 22 berichten
  • 1748 stemmen

Deze film heeft een flinterdun verhaal en is veel te langdradig en voorspelbaar.

Er zit totaal geen spanning in en de humor is ook ver te zoeken.

De muziek in deze film is ook waardeloos.

Er wordt totaal niks mee opgebouwd.

Zo hé, wat had ik een moeite om wakker te blijven tijdens het kijken van deze film.


avatar van king-kevino

king-kevino

  • 54 berichten
  • 643 stemmen

Heb deze in de Bios gezien en heb me er zeker mee vermaakt, binnen no time zit je weer in het "pirates"sfeertjes.

Johnny Depp weet Sparrow weer uiterst goed neer te zetten.

groot nadeel aan deze film is dat de gaten die onstonden bij het vertrek van Bloom maar vooral Knightley niet dermate opgevuld worden.

Deze film kan op die manier dus niet tippen aan de geweldige eerste film, Om het een One-man-show te noemen vind ik wat ver gaan maar de nieuwe karakters boeien nauwelijks (Angelica) of helemaal niet (Phillip en dat zeemeerminmokkel)

erg leuk is trouwens Keith Richards die de rol van Jacks vader wederom op zich neemt leuk om te zien dat deze gitaarheld niet alleen maar zijn tekst op leest

al met al een redelijk vermakelijk filmpje


avatar van Rodger

Rodger

  • 1809 berichten
  • 1772 stemmen

niet verkeerd.. ik had van veel mensen gehoord dat het niet zoveel was deze film.. maar zij hadden deze film in de 3D versie gezien.

Ik moet eerlijk zeggen dat ik deze beter vond dan deel 2 en 3,.

3**


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

De film komt niet helaas niet onder zijn "spin-off" status vandaan: waar de eerste drie een duidelijke trilogie vormen (hoewel het tweede deel iets te geforceerd over kwam, maar gelukkig werd gered door het derde deel) en het verhaal ook daadwerkelijk afronden, daar hobbelt deze daar nog een beetje achteraan.

De meeste oude personages zijn ervandoor en laten het aan Depp en Rush over om de film te dragen. Het is jammer dat ook zij de film overduidelijk voornamelijk als een bron van inkomsten zien, want waar hun personages zich in de trilogie steeds weer van een andere kant konden laten zien, is de ontwikkeling hier blijkbaar wel ten einde gelopen: Depp lispelt en waggelt weer eens aangeschoten rond terwijl Rush in smerige outfit zijn overbekende piraats praat. Het zijn twee oude circusdieren waarvan het trucje zo langzamerhand is gaan vervelen.

Al helemaal zonde is het dat er met de interessante nieuwe personages zo weinig gedaan is. Cruz speelt leuk en ziet er goed uit, maar komt nauwelijks echt uit de verf. En waar het personage Blackbeard ongetwijfeld imposant en onvergetelijk had kunnen zijn, weten we aan het eind eigenlijk alleen dat hij niet zo'n beste vader was en mogen we hem van onszelf wel vergeten.

De film zelf leek een aanéénschakeling van losse flodders, waarin de helden van het ene in de andere onheilsmoment wandelen (ik bedoel, wat stelde die overbodige onzin in dat hellende schip nou weer voor?).

Vermakelijk voor een keer, maar binnen no time vergeten. Voegt niks toe aan de trilogie, maar slaagt er gelukkig wel in haar niet te verkrachten. Overbodig: 2*


avatar van TinkerTex

TinkerTex

  • 312 berichten
  • 312 stemmen

Een hoop actie en hilariteiten moeten dit vierde deel een succes maken. Ik was al geen fan van het derde deel. Na een amusant begin, zakt ook dit deel in. De actie is leuk en Sparrow is amusant, maar het is allemaal weer veel van hetzelfde. Op naar deel vijf?


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Naar verwachting kon dit vierde deel mij niet bepaald boeien.

Ik was eigenlijk van plan om de film halverwege al stop te zitten maar aangezien ik daarvoor ook maar 20 minuutjes van een andere dvd had mee gekregen alvorens ook daarmee te kappen, besloot ik dat ik dit niet kon maken.

En dus, enigzins met tegenzin, heb ik de film helemaal afgekeken. Inclusief de after credits scène die niets meer zegt dan dat Cruz (matige rol) in het vervolg zal zitten.

Duh.

Een korte samenvatting van pro's & cons van deze Pirates:

- het nieuwe stelletje dat Keira en Orlando moet vervangen. Voor degene die voorgaand stelletje al boring as hell vond: dit duo verbreekt dat record. Neen, vermorzelt dat record.

- de humor, of beter gezegd het gebrek daar aan.

- de opnames en het gebruik van licht. Persoonlijk vond ik het allemaal veel te licht voor een piratenfilm. Dat had wel wat donkerder gemogen. Maar ach, Disney...

+ McShane als Blackbeard.

+ Crum (jammer dat hij al zijn tekst in het eerste uur heeft).

En vreemd en wellicht misplaatst genoeg: de conversaties tussen de saaie man of god en Blackbeard. Die vond ik niet passen in de film maar vreemd genoeg wel aardig om aan te horen.

Al met al is dit deel uit de het nieuwe PotC hoofdstuk bepaald niet beter dan de voorgaande trilogie. Maar gezien het succes en bijbehorende inkomsten zal er wel weer een of ander halfbakken idee uit de hoge hoed worden getoverd en in veel te korte tijd als film worden gepresenteerd.

2**


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1211 berichten
  • 2155 stemmen

Het hele Pirates of the Caribbean is naar mijn idee wat uitgemolken,.. dit deel was toch aanzienlijk saaier...


avatar van Nickske1912

Nickske1912

  • 78 berichten
  • 350 stemmen

Ook het vierde deel van deze reeks mag geslaagd worden genoemd als het aan mij ligt. Het begint nog steeds niet te vervelen en dat is gelijk ook de grote kracht van Pirates of the Caribbean. Penelope Cruz vond ik overigens niet geheel overtuigend terwijl ik daar best hoge verwachtingen van had. Toch zat ik al vrij gauw weer in het piraten sfeertje.


avatar van Blur

Blur

  • 109 berichten
  • 308 stemmen

vakkundig maar routineus gemaakte vervolg-film. balans:
2 nieuwe locatie: London en de vuurtoren.
1 nieuwe aktie: de griezel scene met de meerminnen.
Voor de rest alles bekend terrein.
De bekende karakters maken geen ontwikkeling door.
Het verhaal is fantasieloos.
De slotscene is nergens spannend, waardoor de film uit gaat als een nachtkaars.
De fraaie sets en aankleding en het goede acteerwerk zijn onvoldoende compensatiepunten.


avatar van theonering

theonering

  • 264 berichten
  • 0 stemmen

avatar van Strike0ut

Strike0ut

  • 155 berichten
  • 490 stemmen

theonering schreef:

Orlando Bloom wil terug in POTC 5.

'Orlando Bloom wil terug komen in Pirates of the Caribbean 5' - movienewz.nl

het was toch al een verrassing dat er een vierde deel kwam? en nu gaan ze het ook nog eens uitmelken naar deel 5 en 6. van mij mogen ze! als ze maar enigszins het niveau van de vorige delen halen.


Vanaf deel 1 ben ik een groot fan van de POTC films. Dit deel is voor mij veruit het beste van de reeks!! Goede zet om Orlando Bloom en Keira Knightly niet mee te laten spelen in deze film. Ondanks dat ze niet slecht acteren, kunnen ze het niveau waarop Penelope Cruz acteert gewoonweg niet aan. In dit deel zijn enkel en alleen de goede acteurs nog aanwezig. Ook is het verhaal veel mooier dan de vorige delen en ook mooier gefilmt en vormgegeven. De sfeer is veel beter voelbaar. Bij de eerdere delen heb je het na een paar keer wel gezien, dit deel kan je blijven kijken en het mooi blijven vinden


avatar van Herisson

Herisson

  • 3413 berichten
  • 607 stemmen

Ik vond dit de leukste van de vier, veel humor weer en mooie special effects.

4****


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Weer een hoogst vermakelijk deel in de pirates reeks. Jack Sparrow blijft na 4 delen mij nog steeds vermaken en de actie is wederom prima. Nog wat eyecandy erbij in de persoon van Penélope Cruz. Topentertainment.


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 735 berichten
  • 1594 stemmen

ze mochten het van mij bij 3 delen laten hoor een 4de is echt overbodig en dan is 3 kwart van de originele cast niet aanwezig kortom dit is de slechtste potc en als ze nog van plan zijn om een 5de deel te maken laat dan aub orlando bloom er terug in komen want dit was echt triestig


avatar van Chairrepair

Chairrepair

  • 33 berichten
  • 88 stemmen

Johnny Depp zoals gewoonlijk goed, al was hij hier toch beduidend minder dan in de andere Pirates. Onsamenhangend verhaal en niet heel veel nieuwe elementen.

Toch vermakelijk om te zien!


avatar van teaser

teaser

  • 210 berichten
  • 511 stemmen

137 minuten en er is niks van blijven hangen... Visueel was het ook niet spannend, al had het digitaal en praktisch ombouwen van Londen waarschijnlijk veel geld gekost.

De film is te lang voor zijn inhoud... Ik kan wel door blijven gaan, maar dit was echt de minste van de 4 PotC films.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Nooit verwacht dat ik nog eens terug zou verlangen naar (de verder best wel capabele) Verbinski. Wat is dit een ongeinspireerde en zinloze herhalingsoefening van een uitgebluste formule. Blijft mijlenver achter, ook bij deel 2 en 3 (die al stukken minder waren dan 1). Toch zonde dat dit soort formules worden uitgeknepen ook al is er niets meer te vertellen en hebben de makers geen idee wat ze verder ermee moeten. 2 sterren.