• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.885 acteurs
  • 198.951 gebruikers
  • 9.369.699 stemmen
Avatar
 
banner banner

Karakter (1997)

Drama | 120 minuten
3,73 1.322 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 120 minuten

Alternatieve titel: Character

Oorsprong: Nederland / België

Geregisseerd door: Mike van Diem

Met onder meer: Fedja van Huêt, Jan Decleir en Tamar van den Dop

IMDb beoordeling: 7,7 (11.914)

Gesproken taal: Engels, Nederlands, Duits en Frans

Releasedatum: 17 april 1997

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Karakter

Rotterdam, de jaren dertig. Deurwaarder Dreverhaven (Jan Decleir) is een machtig, gevreesd man. Wanneer Joba, zijn huishoudster, een kind van hem verwacht, wil zij niet met hem trouwen en verlaat zijn huis. Zij voedt hun zoon Katadreuffe (Fedja van Huêt) alleen op, terwijl ze weigert iets van Dreverhaven aan te nemen. Deze besluit als wraak zijn onwettige zoon waar mogelijk te dwarsbomen. Katadreuffe komt na een aantal tegenslagen op een advocatenkantoor te werken waarna de strijd tussen vader en zoon nog heviger wordt. Een noodlottige climax is onvermijdelijk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van by_the_way

by_the_way

  • 3792 berichten
  • 504 stemmen

SLK schreef:

een van de enige nederlandse films die wel goed is.

Domweg agressieopwekkend!


avatar van silhoupin

silhoupin

  • 238 berichten
  • 213 stemmen

Een donkere, strakke film met zeer sterke acteerprestaties, Decleir op kop. De film is zeer zakelijk en strak, omdat het de verfilming is van het gelijknamige, strakke, emotieloze en zakelijke boek. Een meesterlijke verfilming trouwens. Mooi camerawerk en ondanks het strakke, toch continu de ogen op het scherm trekkend.

3,5


avatar van raymon

raymon

  • 926 berichten
  • 1534 stemmen

Rogier Stoffers(?) die het geweldige camerawerk afleverde is ook aardig terecht gekomen en doet nu productie's als Disturbia en Enough!


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

hele goeie nederlandse film,hoort zeker bij de top 10 beste ned producties.

mooie acteer prestaties goeie dramatiek en een heel mooi einde gaat dat zien zeker doen!


avatar van notorious_kim

notorious_kim

  • 910 berichten
  • 1168 stemmen

Schitterende verwerking van een prachtig boek.

Jan Declair bewijst hier nog eens in hoe krachtig hij als acteur is. De regie is ook geweldig goed.


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

Vage herinneringen kwamen terug toen ik jaren geleden voor het eerst dit meesterwerk in zwart wit in de bios zag.

Het beste op filmgebied ooit in onze eigen taal!


avatar van Mnemsys

Mnemsys

  • 8 berichten
  • 168 stemmen

Andere sfeer dan het boek (voor mij, althans), maar gelukkig is de film ook boeiend, en met genoeg eigenheid, zodat je niet echt vergelijkend kijkt, zoals vaak bij boekverfilmingen.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Deze film weer eens van de plank gehaald. Blijft een schitterende geladen film met verbluffend acteren.


avatar van Dr.Strangelove

Dr.Strangelove

  • 332 berichten
  • 3845 stemmen

Zeer goede film terecht een oscar gewonnen. Ik vraag me de laatste tijd alleen steeds vaker af waarom Mike van Diem geen ander film meer heeft geregisseerd hij doet tegenwoordig volgens mij commercials.


avatar van PaulieWalnuts

PaulieWalnuts

  • 1239 berichten
  • 815 stemmen

Geweldig geacteerd door alle acteurs, ook de bijrollen (Löw natuurlijk, maar ook Van den Dop). Daarom vind ik dit een van de betere Nederlandse films. Prachtig geregisseerd en ook gemonteerd (als Katadreuffe krediet wil bijvoorbeeld, maar ook nog talloze andere opvallende momenten). Weinig op af te dingen. Erg goed. Dikke 4*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Gek genoeg nog nooit helemaal gezien, maar dan nu eindelijk toch. En op groot scherm én in aanwezigheid van Mike van Diem nog wel.

Groots en bombastisch, zijn de eerste twee woorden die in me opkomen, na het kijken van Karakter. Een schitterend verhaal over een jongeman die maar niet onder het juk van zijn vader uit kan komen, maar die eigenlijk ook niet zonder hem kan.

Uitstekende muziek; misschien wel het beste werk van het Paleis van Boem tot nu toe. Een scenario waarin alles klopt en een uitmuntende cast; zowel Decleir als Van Huet zijn geweldig, maar meer nog is het Victor Löw die in het oog springt. Een bijna identieke tweelingbroer van Vito Corleone; hij praat hetzelfde, loopt hetzelfde, lacht hetzelfde en danst hetzelfde. Bedoeld of niet, goed is het wel.

Ik durf bijna geen vijf sterren bij een eerste kijkbeurt te geven en daar wacht ik dan ook mee, totdat ik hem weer zie (en dan weer hopelijk op groot scherm).

4,5*

Goed nieuws trouwens; er 'borrelt' weer iets bij Van Diem! Meer morgen op Neerlandsfilmdoek.nl


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Belachelijk dat Karakter niet in de top 250 staat.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8538 stemmen

... want zoals hij zelf zijn afwezigheid verantwoordde, “het is nog altijd beter om als voormalig AZ-speler op de reservebank van Barcelona te zitten”.

http://www.neerlandsfilmdoek.nl/?p=239


avatar van Bartt88

Bartt88

  • 1577 berichten
  • 1019 stemmen

Waarom wordt die nou weer op zo'n achterlijk tijdstip uitgezonden...


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10407 berichten
  • 2595 stemmen

Het boek al gelezen gotti?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Why?


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Bartt88 schreef:

Waarom wordt die nou weer op zo'n achterlijk tijdstip uitgezonden...

Kun je toch opnemen of heb jij geen videorecorder?


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10407 berichten
  • 2595 stemmen

Omdat ik bang ben na het lezen van het geweldige boek de film minder te waarderen.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5066 stemmen

Heb zowel het boek gelezen als de film gezien en vind beide erg goed (maar dat blijk ik een jaar geleden al geantwoord te hebben zie ik nu).


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Omdat ik bang ben na het lezen van het geweldige boek de film minder te waarderen.

Niet gelezen. Maar ben er de laatste tijd steeds meer voor om eerst de film te zien en dan pas het boek te lezen. Werkt voor mij veelal beter dan andersom. Op deze manier zorgt het boek altijd meer voor verdieping, dan dat een film dit doet...


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Het boek was al een van m'n favorieten voordat ik de film zag. Toch vond ik de film geweldig.


avatar van Bartt88

Bartt88

  • 1577 berichten
  • 1019 stemmen

wibro schreef:

(quote)

Kun je toch opnemen of heb jij geen videorecorder?

Ja, dat zou idd wel kunnen maar met films die ik opneem komt het er op de een of andere manier nooit van dat ik ze later alsnog kijk....


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Vanavond voor het eerst sinds '97 weer een groot deel gezien. Weer werd ik getroffen door de kracht en de enorme allure van de film. Geels en Van Diem pakken flink uit, maar het drama blijft ingetogen en voortdurend zinderend van spanning.

Alles is perfect aan Karakter. Scenario, production design, cameravoering, muziek en de acteurs tot in de bijrollen, in alle opzichten een sublieme film.

Het blijft onvoorstelbaar dat dit een debuut is; ik hoop van harte dat Van Diem inderdaad weer films gaat maken.


avatar van Hypno

Hypno

  • 115 berichten
  • 427 stemmen

Wow het is lang geleden dat ik zo overdonderd ben door een film. deze film benadert de absolute perfectie. er valt werkelijk niks op deze film aan te merken het scenario, de muziek, het acteerwerk, de donkere sfeer,de zakelijkheid de emotieloosheid gecombineerd met de onderhuidse drama en frustratie. absoluut meesterwerk van nederlandse bodem.


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

gotti schreef:

zowel Decleir als Van Huet zijn geweldig, maar meer nog is het Victor Löw die in het oog springt. Een bijna identieke tweelingbroer van Vito Corleone; hij praat hetzelfde, loopt hetzelfde, lacht hetzelfde en danst hetzelfde. Bedoeld of niet, goed is het wel.

Mee eens, Low steelt de show, maar toch vind ik dat net een minpuntje. Waar de film zo perfect een geheel is, waarbij alles ondergeschikt is aan het totaal, vind ik Low teveel een typetje dat eruit springt.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Koekebakker schreef:

Het blijft onvoorstelbaar dat dit een debuut is; ik hoop van harte dat Van Diem inderdaad weer films gaat maken.

Het probleem met Nederlandse regisseurs is dat het vaak maar bij een goede film blijft. Ze kunnen muv Paul Verhoeven een goed vervolg op een succesvolle film niet voortzetten. Robert Jan Westdijk is daar een sprekend voorbeeld van. Na zijn voortreffelijk debuut "Zusje" heeft hij geen een fatsoenlijke film meer gemaakt. Mike van Diem moet dit ook voor ogen gehad hebben. Daarom vind ik het heel verstandig dat hij het bij dit debuut houdt. Het is bij de Nederlandse filmcritici nu eenmaal zo dat je bij een goed debuut het ene moment de hemel wordt ingeprezen, het andere moment wordt je bij een minder goede opvolger volledig neergesabeld. En dan zijn ze je uitstekend debuut vergeten.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Wel, hij gaat weer een film maken, of het een nederlandse of een amerikaanse film wordt is nog even afwachten.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8538 stemmen

Hij gaat geen Nederlandse film meer maken, zie mijn link een paar berichten hierboven.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Quentin schreef:

Hij gaat geen Nederlandse film meer maken, zie mijn link een paar berichten hierboven.

Nee, dat stukje is uit zijn verband getrokken. Hij staat er weer voor open om met de beste nederlandse acteurs iets nieuws te beginnen heb ik hem horen zeggen eergisteren. Maar hoe en wanneer is ook voor hem nog onduidelijk.


avatar van lucdecoster

lucdecoster

  • 1644 berichten
  • 6323 stemmen

Zeer mooie film, prachtige beelden uit de jaren '20. Jan Decleir speelt hier echt een prachtige rol. Mooi om hem eens in zijn blootje te zien. Ik had de film al eens gezien maar dan lang geleden. Een bepaald detail viel mij ook op dat een huurder blijkbaar op 3 dagen tijd buiten kon gezet worden in die tijd. Ook het geld in gulden was leuk om nog eens te horen, blijkbaar was 900 gulden in die tijd een pak geld waard. Ik vraag mij af hoeveel dit nu ongeveer in onze tijd waard zou zijn, rekeninghoudend met inflatie ?