• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.085 gebruikers
  • 9.376.564 stemmen
Avatar
 
banner banner

Maniac Cop (1988)

Actie / Horror | 85 minuten
2,80 273 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Lustig

Met onder meer: Tom Atkins, Bruce Campbell en Richard Roundtree

IMDb beoordeling: 6,0 (23.018)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Maniac Cop

"You have the right to remain silent. Forever."

Politieagent Frank McRae (Tom Atkins) onderzoekt een reeks brute moorden in New York en hij denkt dat de moordenaar een politieagent is. Zijn chef wil hier echter niets van weten. Op een gegeven moment wordt politieagent Jack Forrest (Bruce Campbell) aangezien als de dader en gearresteerd, nadat zijn vriendin dood wordt gevonden in een motel. McRae is er echter van overtuigd dat Forrest niet de moordenaar is en gaat op onderzoek uit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Frank McCrae

Jack Forrest

Theresa Mallory

Commissioner Pike

Captain Ripley

Matt Cordell

Sally Noland

Regina Sheperd

Councilman

Detective Lovejoy

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Leuk om een keer te zien maar de cultstatus van deze film begrijp ik niet helemaal.Het scenario is vrij zwak en acteren is ook niet om over naar huis te schrijven.Blijft over de typische jaren tachtig sfeer en een aantal grimmige moordpartijen.Een magere drie sterren...


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Deel 2 is veel beter!


avatar van wapner

wapner

  • 86 berichten
  • 0 stemmen

Wordt op blu-ray uitgebracht door DFW via het sublabel Cultproof


avatar van GrobbekuikenXL

GrobbekuikenXL

  • 590 berichten
  • 1234 stemmen

Heb de bluray uit Engeland binnen van Arrow. Dus nogmaals gezien. Weer erg genoten. Lustig is uniek in het maken van een onheilspellende sfeer en dat werkt bij mij erg goed. De muziek draagt er natuurlijk ook veel aan bij. Verder had ik ook wat meer bloed verwacht toen ik de eerste keer keek op vhs maar daar waren ook nog wat dingen uitgeknipt , de douche scène was ingekort. Verder prima politiefilm met slasherfilmsausje. Neemt zichzelfniet helemaal serieus Deel 2 en 3 ook best te pruimen. Vigilante was ook aardig maar relentless weer stukken minder. Hoop dat hij nog eens een film gaat maken. Maniac Cop 4 in Amsterdam zou leuk zijn !


avatar van wapner

wapner

  • 86 berichten
  • 0 stemmen

GrobbekuikenXL schreef:

Heb de bluray uit Engeland binnen van Arrow. Dus nogmaals gezien. Weer erg genoten. Lustig is uniek in het maken van een onheilspellende sfeer en dat werkt bij mij erg goed. De muziek draagt er natuurlijk ook veel aan bij. Verder had ik ook wat meer bloed verwacht toen ik de eerste keer keek op vhs maar daar waren ook nog wat dingen uitgeknipt , de douche scène was ingekort. Verder prima politiefilm met slasherfilmsausje. Neemt zichzelfniet helemaal serieus Deel 2 en 3 ook best te pruimen. Vigilante was ook aardig maar relentless weer stukken minder. Hoop dat hij nog eens een film gaat maken. Maniac Cop 4 in Amsterdam zou leuk zijn !

Ik heb veel Blu-ray uitgaves van Arrow maar Maniac Cop moet ik nog een keer importeren. Het is een beetje schandalig om te zeggen maar ik heb dit cult-werkje nog niet gezien.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Bleek een cultslashertje te zijn. Ik ben eigenlijk helemaal niet van de slashers, dus dat ik hier nog drie sterren aan geef, mag eigenlijk als een groot compliment beschouwd worden. Dat ligt namelijk verder niet aan Bruce Campbell (gaaf acteur, maar hier speelt hij matjes), niet aan de cameo van Sam Raimi, niet aan de gore (was er gewoon te weinig), maar het gegeven dat de actie erg sfeervol is. De kills gaven me een ouderwets kippevelgevoel. Heerlijk schimmige omgeving en muziek en om de killer zelf hangt een prettig mysterieus sfeertje. Gewoon een lange, brede kerel wiens gezicht nooit in het licht komt. Ik vond het wel wat hebben.

De film zelf was wat aan de trage kant. William Lustig komt nog wel met een interessante wending waarbij bange burgers agenten neerschieten, maar uiteindelijk wordt hier niets mee gedaan. Was dat beter uitgewerkt, dan zou de film gemiddeld beter gescoord hebben. Nu blijft het bij een lichtjes bovengemiddelde slasher.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Sinds kort ook in Nederland uitgebracht op DVD/Blu-ray. Helaas niet zo'n mooie versie als die van Arrow met lekker veel extra's, maar voor de liefhebbers die hem toch liever met Nederlandse ondertiteling willen zien, hij is o.a. hier: Nieuwe artikelen : OMG Entertainment, Horror, Cult, Sci-Fi en meer! - DVD, Blu-Ray, Soundtracks, T-Shirts, Magazines - omg-entertainment.nl verkrijgbaar.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Matige slasher. Vrij traag en weinig spanning. Het blijft allemaal vrij tam. Wel sfeervol. kleine 2,5*


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

het gegeven is vrij origineel, maar de acteerprestatie's en dialogen zijn enorm slecht. Voor het verhaal en de groezelige jaren 80 sfeer een net voldoende. Heb de film deze week in Free Record Shop gekocht in 1 box, getiteld Cultproof. samen met 'McBain', Frankenhooker' en 'The Exterminator.'


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Hoe duur was die box?


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

jipt schreef:

Hoe duur was die box?

Was 32 euro afgelopen Vrijdag in Free Record Shop


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Ja dat is te duur voor die onzin. Is maniac cop erg cool maar exterminator bv. is een draak!


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7447 stemmen

mikey schreef:

Ja dat is te duur voor die onzin. Is maniac cop erg cool maar exterminator bv. is een draak!

Dit laatste zou ik eerder van "Frankenhooker" zeggen dan van "The Exterminator".

Maar het is nu eenmaal ieder zijn smaak.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Frankenhooker lijkt me ook niet al te best.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

mikey schreef:

Frankenhooker lijkt me ook niet al te best.

Frankenhooker heb ik nog nooit gezien, maar McBain en Exterminator ergens in het videotijdperk gezien


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

Beertje45 schreef:

(quote)
Frankenhooker heb ik nog nooit gezien, maar McBain en Exterminator ergens in het videotijdperk gezien
Verzamel wel meer van die cultfilms, maar regelmatig zit daar dan ook inderdaad tenenkrommend materiaal tussen. Is meestal eerder onbedoeld grappig, hé. Dat zijn van die films waar je je verstand op nul moet zetten.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Nerveuze muziek, Cordell die zich rustig opmaakt voor een nachtdienst, een flits onweer en een omvangrijke skyline; het belooft nogal wat, zo'n optiteling. Daarna liggen de verhoudingen enigszins scheef. Vrij veel ruimte voor een nogal gammel verhaaltje, minder voor de maniak wiens kordate optreden wel wat venijniger had gemogen. Met name de wraakmoorden komen er wat karig vanaf.

Wel een imposante verschijning en de flashback in de Sing Sing is van toegevoegde waarde. Verder valt op dat Lustig met zijn stad een obscure ambiance weet te creëren. Geboren New Yorker, het zal geen toeval zijn. Helemaal op stoom komt Maniac Cop pas in het actierijke slot, ook aardig dat pas dan de bovenmenselijke killer een gezicht wordt gegeven. Ik hou het maar op een markante kop.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Weer eens bekeken en ik moet toch een halfje van mijn oorspronkelijke score afhalen. De film heeft een leuk concept en was de eerste film binnen het slasher genre met een moordende politie agent (voor zover ik weet althans). De film heeft een lekker '80's sfeertje en is lekker fout, maar het acteerwerk is niet al te best (vond Campbell eigenlijk ook tegenvallen).

Daarnaast vond ik de film redelijk langzaam op gang komen, eigenlijk komt de film in de laatste minuten pas echt op stoom.

Al met al best een vermakelijke film, maar helaas in de verste verte niet te vergelijken met de kwaliteit van Maniac (1980).


avatar van PAR

PAR

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Dit had toch iets beter gekund. Natuurlijk verwacht ik van een film als deze geen wonderen, maar wanneer er op de voorzijde van de DVD-hoes iets in de trend van 'Grindhouse collection' staat, hoop ik op een uberslechte film met veel ongeloofwaardige moorden en liters nepbloed. Maniac Cop is echter een relatief doorsnee slasher film in de lijn van Halloween (maar dan met agenten in plaats van de gebruikelijke tiener-slachtoffers). Het verhaal komt behoorlijk traag op gang, terwijl ik er in dit soort films graag invlieg. Zorgvuldige plot-opbouw kan ik goed waarderen wanneer het soort film erom vraagt, hier helpt het echt niet. Het acteerwerk is namelijk vrij matig, en ik zie de personages zo liefst snel als mogelijk het loodje leggen. Wanneer dit dan uiteindelijk gebeurt (veel te weinig, en met te veel tussenpozen), is de manier waarop het gebeurt niet bijzonder interessant noch grappig.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5326 stemmen

Matige Actie/Slasher

De horror komt vooral van de vrij goede sfeeropbouw want verder is het zowat gorevrij met nogal brave kills.

Een beetje aan de trage kant en ook Bruce Campbell, van wie ik juist het meeste had verwacht, viel me eerder tegen.

2,5*


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Leuk kijkvoer, Bruce heeft maar een kleine rol in deze film. De kills vallen inderdaad allemaal goed mee, puur voor de 80's sfeer in Los Angeles wel leuk om eens te zien. Niets bijzonders, wel redelijk vermakelijk. Een voldoende nog net..


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin een maniakale agent al moorden de straten van New York onveilig maakt. Een leuk gegeven en een alles omvattende titel voor deze jaren '80 slasher. De film heeft nog een behoorlijk plot maar is desondanks net niet vermakelijk genoeg voor 3.0 sterren.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9968 berichten
  • 4655 stemmen

Beter dan verwacht. Flink wat actie en de minuten trekken vlotjes voorbij. Een gemiste kans dat de film aan de tamme kant blijft, met scènes die nooit te goor worden of over-the-top gaan, waardoor de titel van de film niet echt de lading dekt. Enkele settings, zoals de groezelige lege New Yorkse achterbuurten, oogden op sommige momenten zoals de openingsscène, echt wel stijlvol. En dat er zoveel aandacht naar de vormgeving ging mag best bijzonder genoemd worden voor een B-film als deze. Dikke 3*


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11913 berichten
  • 5318 stemmen

Lollige film, maar ook ik had graag wat meer sleaze & gore gezien. Die hoop lijkt te worden ingelost in de lekkere eerste helft, maar de tweede helft wordt toch een stuk lichter en conventioneler. Jammer, maar evengoed erg aardig om gezien te hebben.

3,0*


avatar van vildior

vildior

  • 12 berichten
  • 0 stemmen

mja, inderdaad verstand op nul en er zeker van zijn dat er niks beter naaar te kijken valt.


avatar van Devoo

Devoo

  • 295 berichten
  • 1111 stemmen

Ik was benieuwd naar deze horror, maar hij viel me enorm tegen. Er was zo goed als geen spanning doordat de moorden te snel op elkaar volgden en deze ook enorm snel afgehandeld werden. Het acteerwerk was matig. Het liet zich wel kijken, maar het is iets om snel te vergeten.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Ook deze culthit maar bekeken, maar zo heel bijzonder was ie nou ook weer niet. De maniac cop zelf is een alleraardigste badguy waar een interessant mysterie omheen hangt. Een simpele, doch dreigende uitstraling met veel power. De moorden waren grafisch niet opmerkelijk, maar ze waren wel dusdanig goed gefilmd dat het overtuigde.

Nog best een bekende cast met Roundtree, Atkins en natuurlijk Bruce Campbell, geweldige vent en onsterfelijk door zijn Ash-rol. Zijn rol hier is echter niks bijzonders, evenals zijn acteerwerk. Het uitzoeken van de identiteit van de killer leidt tot een typisch cop-verhaal wat voor wat dode momenten zorgt.

De uitkomst is verrassend; in de zin dat het eigenlijk helemaal niet kan. Hij voelt geen pijn, maar dan ben je toch niet meteen bestand tegen kogels? En dan wel aannemen dat hij van een stalen pijp dood is? Door de geringe speelduur goed te verteren.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Echt een 80s horrorfilm in de stijl van Halloween, Nightmare On Elm Street en Friday 13th. Ook bekende namen zoals Bruce 'Evil Dead' Cambell en die oude man van Night Of The Creeps. Ik heb me vermaakt. Ik heb vaker gezegd maar ik mis 80s horror vreselijk. Nu krijg we alleen maar geesten en enge kinderen te zien. Ik wil gestoorde killers en monsters zien!


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Wel een aardige slasher met een serieuze sfeer en een sinistere villain. Niet opzienbarend vergeleken met al die Halloweens en Friday the 13ths maar zeker geen miskoop (heb de Cultproof Blu Ray editie). De twee vervolgdelen heb ik helaas nog niet kunnen vinden op BR of DVD. Tenminste niet in regio B/2. Een 2,5 voor deze culthorror die niks speciaals is maar gelukkig ook nergens saai of onsamenhangend is.


avatar van rebelkush

rebelkush

  • 222 berichten
  • 379 stemmen

Leuke film voor een zondag avond.

Ik ben wel benieuwd naar deel 2.