• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.438 films
  • 12.237 series
  • 34.024 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.134 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sint (2010)

Horror / Komedie | 88 minuten
2,67 2.210 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 88 minuten

Alternatieve titels: Saint / Saint Nick

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Dick Maas

Met onder meer: Egbert Jan Weeber, Bert Luppes en Huub Stapel

IMDb beoordeling: 5,6 (10.185)

Gesproken taal: Duits en Nederlands

Releasedatum: 11 november 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Zaterdag 7 februari in één bioscoop (Amsterdam)

Plot Sint

"December 5 will never be the same..."

St. Niklas (Huub Stapel) is een in ongenade gevallen bisschop. Hij trekt in de middeleeuwen samen met zijn roversbende plunderend en brandschattend over het platteland. Als dorpelingen het recht in eigen hand nemen en de bloeddorstige Sint en zijn trawanten vermoorden, zweert Niklas wraak. Iedere keer bij volle maan op 5 december herrijzen Niklas en zijn bende uit de dood om zich te wreken. Deze sinterklaasavond is het volle maan. Frank (Egbert-Jan Weeber) en zijn vrienden worden op gruwelijke wijze geconfronteerd met Niklas en zijn bende.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van $pecial

$pecial

  • 1147 berichten
  • 553 stemmen

Tegenvaller. M'n verwachtingen waren vrij hoog alvorens ik gisteren de bioscoopzaal binnenliep. Dick Maas heb ik aardig hoog zitten met zijn goede horror-films; De lift en Amsterdamned. Het is al lang geleden dat ik deze heb gezien en was toen ook een heel stuk jonger.. misschien als ik ze nu zou kijken dat het weer zou tegenvallen. Sommige films kan je beter in herinnering laten voortvloeien

De Sint is het gewoon allemaal net niet, te flauwe humor, net niet eng of spannend genoeg en af en toe iets te nep qua visuals. De veelbesproken dak-achtervoling ter paard ziet er aardig uit, voor Nederlandse begrippen welteverstaan.

Dat het cliché is wat er allemaal afspeelt, boeit me niet echt en dit kan ik alleen maar waarderen. De gore viel ook erg tegen, het had van mij wel een tandje, of twee, hoger gemogen en iets meer over de top, als je dan toch pretendeert een pulp neer te zetten.

Wat ik tevens heel erg jammer vond, is dat ik amper ben geschrokken, 90% van de schrikscenes kan je zien in de trailer.. elke situatie in de film herkende ik direct en was heel het schrik-effect al weg. Wanneer leren ze het nou eens een keer

Afin nu ben ik wel heel erg negatief, ik heb me er mee weten te vermaken en bij vlagen heb ik wel een keer gegrinnikt om de flauwe humor. Enkele shots zien er echt prima uit en de setting is ook meer dan goed. Doch had ik het gevoel dat er (veel) meer in had gezeten!

2.5 *


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

movielife schreef:

ik ga zekers kijken , Huub Stapel is een topacteur

Wouter schreef:

Hij is in drie shots herkenbaar.

Moet een acteur dan persé herkenbaar in beeld zijn om een goede acteur te zijn? Wat een onzin.


avatar van elswoody

elswoody

  • 2 berichten
  • 7 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

Volgens mij heb je werkelijk waar geen benul waar je over praat.

Wanneer zagen die pieten er dan matig uit? Het waren zombies, die hebben een bepaalde look en een expressieloze blik, hoort er wat mij betreft helemaal bij en ik heb de film nergens op lelijke effecten kunnen betrappen, niet in de laatste plaats omdat deze zijn gedaan door een zeer vakkundig en vaardig man.

De dialogen zijn wat mij betreft zelfs zeldzaam goed, ik heb de film gisteren voor de 2e keer gezien en de tekst zit vol met scherpe opmerkingen en zelfs heel sterke details die de personages in korte tijd erg nauw vorm geven. Ik noem bijvoorbeeld de scene tussen Egbert Jan Weeber en zijn moeder, nergens wordt er in beeld of verhaalvorm gerefereerd naar haar bijgelovige levenswijze maar in kleine bijwoorden en zinnetjes wordt haar karakter snel, kort maar voor de genomen tijd zeer gedetailleerd getoond. Nog een mooi voorbeeld is de Belgische vrouw op het kinderziekenhuis, we vallen midden in haar situatie, er wordt tekstueel niets uitgelegd voor de kijker waardoor de mensen erg tot leven komen.

Jammer dat je vindt dat ik geen benul heb waar ik over praat!

Dat onze meningen verschillen is wel duidelijk maar ik vind dat je wel een beetje doorslaat als je zo enthousiast rept over zeldzaam goede dialogen. Ook je visie op de zwarte pieten is niet erg objectief te noemen als je de zin eindigt met dat die door een zeer vakkundig en vaardig man zijn gemaakt. Prima dat je fan bent van deze film maar gun anderen wel hun eigen mening.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Thorak schreef:

(quote)
(quote)
Moet een acteur dan persé herkenbaar in beeld zijn om een goede acteur te zijn? Wat een onzin.

Nee, maar als je voor Huub 'n kaartje koopt ga je teleurgesteld worden. Hij zit gewoon amper in de film.


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Nee, maar als je voor Huub 'n kaartje koopt ga je teleurgesteld worden. Hij zit gewoon amper in de film.

En hij is nog zelfs de hoofdrol?


avatar van shaq32

shaq32

  • 10 berichten
  • 12 stemmen

Vannacht gezien in scheveningen en ik (en de rest van de zaal volgens mij) heb me prima vermaakt! Vooral de sfeer en setting van de film vond ik geweldig!! Een paar leuke schikmomenten en af en toe wat humor wisselde elkaar af.

Ik vond de special effects verbaasinwekkend goed! Heb eigenlijk geen moment gehad dat ik dacht, hmm dat is wel erg nep. Achtervolging op de daken en de bloederige stukjes in de film waren gewoon top!

Beetje jammer was dat sommige ''schrik''momenten inderdaad in de trailer zitten.. zonde want het zijn er niet zo heel veel in de film.

Goed acteerwerk en er werd heerlijk op zn Flodders in gevloekt. Toch wel erg naar uitgekeken en gelukkig de moeite waard!!

3,5 *


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Peter Ho schreef:

(quote)
En hij is nog zelfs de hoofdrol?

Nou nee.

Hij is wel de bad guy. Maar in 90% van de shots gespeeld door stand in of stuntman.


avatar van Peter Ho

Peter Ho

  • 359 berichten
  • 79 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Nou nee.

Hij is de bud guy. Maar in 90% van de shots gespeeld door stand in of stuntman.

Bud guy? Bad guy zul je bedoelen.

Een acteur kan ook een hoofdrol krijgen als bad guy, dus Huub Stapel heeft de hoofdrol als bad guy.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Zeker kan dat.


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Leuke film, dat zeker. Hij is niet erg spannend, maar volgens mij was dat ook niet de bedoeling van Maas. Wel was de film erg lomp en shockeerde hij een beetje. De humor is erg plat en in het begin was de film veel te cliché. Dakscene was erg origineel en zag er goed uit, ook internationaal zou hij best goed zijn. Sint zelf kon beter, soms kwam hij heel grof over en was het zelfs spannend. Eenmaal helemaal in beeld zag het er wat kneuterig uit. Acteerwerk was verder ook gewoon goed, wel even wennen. Verder goede film, visual en qua verhaal. 3,5*


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Videointerview met Dick Maas (en tegen het einde nog even met Caro Lenssen) over Sint; Video-interview-dick-maas-over-sint #comment-11364 - moviesense.nl


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Hele nasty piep in het geluid zeg.


avatar van Stephaniievm

Stephaniievm

  • 42 berichten
  • 29 stemmen

Ik vond het een leuke film om naar te kijken!
Mooie acties en gewoon goeie acteurs en actrices.
Sommige stukjes waren echt even schrikken!
En een mooi stukje dat het paard op de auto viel, en daarna gewoon opstond en doorliep!

1 stukje op het dak was wel erg nep, het was zeg maar gefilmd van achter het paard, en het leek net alsof je in een video game zat!

4*, goed vermaak.


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Vond het een zeer aangename film!

Het heeft me zeer verrast!!!

Special effects waren erg mooi gedaan! Paste heel goed in de film. Acteerwerk was ook aardig.

Schrikmomenten waren echt helemaal top!!! Je weet dat het komt en toch schrik je je kapot!. Niet over de top ranzig. Vond het eerder een soort horror met een dikke knipoog.

Het enige minpuntje vond ik dat het gezicht van Huub Stapel geheel onherkenbaar was! Jammer... had liever gezien dat ze de helft van zijn gezicht herkenbaar hadden gemaakt en de andere helft verbrand, zoals ook was.... Nu hadden ze dus elke acteur kunnen gebruiken!!!

Maar zeker de moeite waard om in de bios te gaan kijken!!!!

3,5*


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Quentin schreef:

Hele nasty piep in het geluid zeg.

Klopt, komt van de camera. Beetje grindhouse-ruis


avatar van gorelover

gorelover

  • 487 berichten
  • 278 stemmen

Stukken beter dan verwacht.

Dick Maas revancheert zich voor moordwijven die ik na herziening toch niet echt goed vond.

Lekker bloederig, creepy sfeertje, goede schrikeffecten en lompe humor.

Heerlijke film, die ik zeker nog eens zal kijken en aanschaffen op blu-ray.

4.5 *



avatar van yacoub

yacoub

  • 124 berichten
  • 871 stemmen

HAHA wat een verschrikkelijk slechte film. Ongelooflijk slechte dialogen en acteerwerk, leek net alsof we weer in de jaren 90 waren in Nederlandse producties. Het was wel vermakelijk, dat moet ik wel toegeven maar goh wat slecht. Toch niet verwacht van Dick maas.
Ik had wel meer actie verwacht en meer schokkende beelden maar dat viel allemaal reuze mee, de moorden werden niet echt spannend gemaakt of zo.
special effects waren OK maar niet bijzonder. in het begin een beetje slecht zelfs, de boot van sint kon je makkelijk herkennen als een miniatuur ding.

tsjaa niet te veel verwachten en lekker kijken met een biertje dan komt het wel goed.

Heeft iemand anders ook opgemerkt dat er verschillend cijfers werden genoemd over om de hoeveel jaar de Sint terugkomt? ik heb wel 3 verschillende gehoord.!!


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Ja, dat is mij ook opgevallen. Maar het klopt gewoon hoor. Vanaf de middeleeuwen was het een aantal jaar, vanaf de 60s een aantal jaar, en na 2010 een aantal jaar. Daar zit geen structuur in.

Het acteerwerk is goed, maar anders. In een horror wordt er anders geacteerd als in bijvoorbeeld oorlogswinter. Ook personages worden anders uitgedrukt.


avatar van cm_punk

cm_punk

  • 369 berichten
  • 1009 stemmen

Hoe kan het trouwens dat het raport een datum had van 06-12-10, van die rechercheur? Sinterklaas is volgens mij toch op 5 dec.

Schreef hij zijn raport dan in de toekomst?


avatar van Hauer_Paul

Hauer_Paul

  • 18 berichten
  • 1466 stemmen

Heerlijke onzinnige en hilarische popcornfilm die geen seconde verveelt en aan mijn hoge verwachting voldoet!



avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Heftig! Ik had gedacht dat iedereen de film met de grond gelijk zou maken. Maar hij schijnt dus wel goed te zijn. Nou ben ik wel heel benieuwd!


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Interview met Dick Maas:

"We wisten bij heel veel dingen niet hoe het zou uitpakken. Je kunt wel een achtervolging over de daken bedenken, maar omdat het nog nooit gedaan is, en omdat we ook financieel niet de middelen hebben, moet je af en toe wat improviseren. Dan is het altijd afwachten wat eruit komt. In dit geval is het soms zelfs beter geworden dan ik oorspronkelijk gedacht had. Je houdt natuurlijk een beetje je hart vast, met zo'n klein budget. Er zitten ongeveer 250 visuals in de film, maar er hoeven er maar twee fout te zijn. Goede visuals ziet nooit iemand."

Dick Maas: ‘Het werd een belachelijk idee gevonden’ - neerlandsfilmdoek.nl


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Quido schreef:

Er zitten ongeveer 250 visuals in de film, maar er hoeven er maar twee fout te zijn. Goede visuals ziet nooit iemand."

True, ik vond dan enkele shots matig (2 of 3) maar het overgrote deel - ook veel 'onzichtbaar' op het eerste oog - zag er uitstekend uit.


avatar van Dirtdiver

Dirtdiver

  • 163 berichten
  • 1194 stemmen

Echt in de stijl van Dick Maas. Verrassende film!


avatar van Jules15

Jules15

  • 403 berichten
  • 710 stemmen

Een komische horrorfilm is de beste omschrijving.
Hij is niet eng maar heeft zo zijn schrikmomenten. De humor vond ik goed getimed en goed afgewisseld met de gore.
Sommige dialogen waren onbedoeld grappig.
Deze film was ondanks een paar dingen een leuke nieuwe horrorfilm met een hollandse vlaag.
De scene op het dak was ook echt gaaf!


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Jules15 schreef:

Sommige dialogen waren onbedoeld grappig.

Ik denk eerlijk gezegd dat niks bij Maas onbedoeld (grappig) is ... zeker de dialogen niet.


avatar van mierenmark

mierenmark

  • 113 berichten
  • 183 stemmen

lijkt me een leuke film


avatar van stuffie

stuffie

  • 131 berichten
  • 234 stemmen

ja mij ook