Genre: Fantasy / Komedie
Speelduur: 84 minuten
Alternatieve titel: Disney's The Haunted Mansion
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Minkoff
Met onder meer: Eddie Murphy, Jennifer Tilly en Terence Stamp
IMDb beoordeling:
5,2 (60.824)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 maart 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Haunted Mansion
"Check your pulse at the door... if you have one."
Jim Evers, een makelaar, die altijd zijn gezin heeft verwaarloosd, gaat met zijn gezin een weekendtripje houden. Maar eerst moet hij nog even bij een potentiële klant langs. Hij komt erachter dat de man des huizes, een geest is, die eeuwen geleden met een vrouw was getrouwd die sprekend op Jim's vrouw lijkt, wie nu als bruid moet dienen. Jim moet deze vloek zien te verbreken. Dit zorgt er voor dat hij in gaat zien hoe belangrijk z'n familie voor hem is.
Externe links
Acteurs en actrices
Jim Evers
Sara Evers
Ramsley
Master Gracey
Madame Leota
Emma
Ezra
Michael Evers
Megan Evers
Mr. Coleman
Video's en trailers
Reviews & comments
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Het idee klonk leuk, Murphy in zo een film, maar hij was flauw, Murphy was (net als de rest van de cast) niet grappig. Het was ook niet eng of spannend. Ik zat echt te kijken, en 5 minuten erna dacht ik er al nietmeer aan.
2,5
Gehenna
-
- 658 berichten
- 6731 stemmen
Supermooie film qua beelden en F/X, alleen is het plot traag en saai. Murphy is gewoonweg niet grappig en deze film spreekt ook een veel jongere doelgroep aan dan ik had verwacht. 2.5*
movie-freak
-
- 253 berichten
- 532 stemmen
Ik geef hem ook 2,5 ster. Na Pirates Of The Caribbean, had ik veel meer verwacht van deze, op een Disney attractie gebasseerde, film. Jammer dat ze er zo'n kinderachtige film van gemaakt hebben, hij had leuker kunnen zijn.
Toetoet
-
- 14 berichten
- 34 stemmen
ik vond't een tegenvaller! 
lijkt wel wat op de the haunting,
jammer, want van eddie murphy verwacht je natuurlijk wel wat:P
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Disneyfilmpje met Murphy heeft 2 problemen. Ten eerste is de film niet eng, maar bovendien valt er werkelijk nooit om te lachen. Wat is er toch met Murphy gebeurd?. Vervelend en saai, met moeite uitgezeten.
1*.
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Arme Eddie Murphy.
Deze film reflecteer echt op wat z'n carrieré op dit moment waard is. ''heel weinig''.
Een zeer saai en langdradig plot waar zowel humor als horror ver te zoeken is.
De trailer zag er veel belovend uit en daarom had ik deze ook aangeschaft.
Maar laat je niet misleiden, want deze film is minder waard dan het algemene gemiddelde.
2*
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
had wel leuke grapjes, orgineel verhaal, maar duurde een beetje kort.
tinkerbell78
-
- 26 berichten
- 0 stemmen
Voor een kinderfilm was hij wel leuk ,dan mag het natuurlijk niet al te eng of ingewikkeld zijn ,maar voor volwassenen is het geen geschikte film nee,vooral niet als je denkt dat het griezelen wordt !! hij krijgt van mij toch een 2.5 
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
Ik was bloednieuwsgierig naar deze film omdat de Phantom Manor in Disneyland Resort Parijs mijn favoriete attraktie is. De hele sfeer en bouw van die attraktie, de muziek. Bijna geen attraktie meer maar een ervaring
.
Helaas, de film kon mij niet zo boeien als de attraktie. Het was leuk om vele herkenningspunten te zien in de film, van the Grim grinning ghosts tot madame Leota
. Maar ik voelde in de film niet dezelfde geweldige sfeer zoals de attraktie
.
Toch *** 
Dennis Evahi
-
- 842 berichten
- 565 stemmen
Best mooi gemaakt! Op zich goed geacteerd en spannend op bepaalde momenten. Aardige film wel.
***-sterren
wesley titanic
-
- 26 berichten
- 27 stemmen
zonder de comedian eddie murphy zou de film een stuk saaier zijn
kArIzMa_TuRk
-
- 3642 berichten
- 0 stemmen
was wel een leuke film. grappige momenten. Eddie was redelijk hij kon wel beter. krijgt een 2,5*
Rushie
-
- 37 berichten
- 197 stemmen
Maar ik voelde in de film niet dezelfde geweldige sfeer zoals de attraktie
.Toch ***

dat kan liggen aan het feit dat deze film niet is gebaseerd op Phantom Manor, maar de Haunted Mansion zoals die te vinden is in Disneyland Orlando, Anaheim en Tokyo. Ik heb the Haunted Mansion in Orlando bezocht en die is best anders dan Phantom Manor. Het sfeertje is wat blijer, met nadruk op het thema ' hier wonen 999 blije geesten maar we hebben plaats voor 1000, zijn er nog vrijwilligers?'
Phantom Manor is nieuwer en heeft een uniek verhaal (bruidegom wordt vóór de bruiloft vermoord, bruid blijft eeuwig rondspoken in het huis) en een prachtige theatrale sfeer. In Phantom Manor zijn Madame Leota en de zingende bustes enkele van de weinige raakpunten met de Haunted Mansion, daarom voelt het alsof deze film niet veel met de attractie te maken heeft. Het heeft echter wel genoeg raakpunten met de Amerikaanse attractie.
Ik vond de film wel aardig. Murphy kwam vaak best grappig uit de hoek en maakte de film over het algemeen leuker, al was hij soms nogal irritant. Het kleffe thema van zijn zoontje die zijn spinnenangst moet overwinnen met moed, vond ik iets té veel van het Amerikaanse happy feelgood gedoe. Het verhaal met de verloren bruid is tenminste een leuk verwijzinkje naar Phantom Manor (de enige ook) maar de rest (de butler, de begraafplaats, de koets, het uiterlijk van het huis) is allemaal gebaseerd op de Amerikaanse versie van de attractie. Al met al een aardige kinderfilm, hij krijgt krap 3 sterren.
Sifra
-
- 142 berichten
- 91 stemmen
Wow ik heb veel films gezien die vanaf het begin te voorspellen waren maar deze springt er toch echt uit! Hahah echt geen bijzondere film
Maar goed ondanks het feit dat het niks origineels was toch maar 3* voor de grappen en beetje spanning 
Nah 3 sterren is het niet waard 2.5
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
ik vond hem best wel een leuke film . leuke idee op the haunted mansion in disneyworld .
ik geef 3.5
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Voor volwassenen totaal niet spannend, voor de kleintjes soms te eng. Verder totaal niet grappig en slecht geacteerd. Wel hele fraaie special effects hier en daar, daarom toch nog 2,5 sterren.
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
ik vind hem best leuk .
prachtig gedaan en leuk verhaal.
af en toe een beetje voorspelbaar maar voord e rest best goed.
3.5
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Ik vond dit echt wel een leuke en vermakkelijke film.
Verhaal was matig, maar de humor was grappig, en het was leuk gemaakt allemaal.
Toch altijd wel mijn ding, geesten enzo, dus vond dit gewoon wel leuk.
Voor de rest niet veel op aan te merken.
3,5*
Sanderkeuh
-
- 582 berichten
- 2953 stemmen
Een nogal voorspelbare film, met een zwak verhaal.
Mooi gemaakt is ie wel, en Murphy speelt goed, maar ik zie hem liever in andere rollen. 
Het stuk met in dat kerkhof dat die lijken uit hun graven komen was wel vermakelijk.
Ik had meer van deze film verwacht toen ik de trailer een paar jaar geleden zag. 
2.5*
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
Vond hem wel leuk gister nog herkeken en vermaakte me nog steeds ( maar ik was gister ziek dus) 2,5*
Wassup !
-
- 580 berichten
- 365 stemmen
Dit lijkt me wel een goede familiefilm komt op VT4 ga hem kijken. 
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
hij was net op tv.
ik heb hem gezien en hij was best goed.
ik vond persoonlijk dat deel met die zingende beelden die Grim Grinning Ghosts speelden erg goed.
voor de rest blijft het een happy end verhaal.
maar hij is zeker niet slecht.
ik verhoog wel mijn cijfer van 3.5 naar 4.0
*kelly*
-
- 281 berichten
- 380 stemmen
Vond dit wel een mooie film, vooral door de vele prachtige graphics en special effects. 
Echt een aanrader voor mensen(zoals ik)die niet tegen horror kunnen maar er toch naar willen kijken. 
Mooi geacteerd ook van Murphy en ook die kids.
Wel even erbij zeggen dat er toch een aantal schrikbeelden in voor kwamen die toch wel zeeeeeeer eng zijn. 
---------------------->4*
italian
-
- 1391 berichten
- 262 stemmen
Toen ik nog naar elke Disneyfilm in de bioscoop ging kijken
...
Toen vond ik hem nog leuk, zeker niet meer dan dat.
The Haunted Mansion is inderdaad weinig grappig, alle jokes zie je al van ver aankomen en zijn zeer voorspelbaar.
Eddy Murphy's carriere gaat steeds bergafwaarts en zijn gekkebekken en lachjes geraak je stilaan moe. De meeste mopjes die uit zijn mond komen zijn eerder flauw en heb je al duizend keer gehoort.
Ook totaal verkeerde humor voor een film als deze. Als je een komedie/horror wil maken gebruik dan in hemelsnaam geen slapstisckhumor... 
Hij is wel de enige die het best acteert, al blijft het bij matig, want de rest van de cast leveert erg matige acteerprestaties op. Zo overdreven allemaal maar ook om dat kan je zelfs niet lachen.
Dat overdreven sentimenteel gedoe op het einde was ook al niet meer draagbaar na een belachelijke dood van de butler
.
Over het verhaal valt niets te zeggen, kijkbaar maar niet geweldig, zoals bijna alle dingen in deze film. Op de muziek heb ik zelfs niet gelet.
Van horrormomenten heb ik ook niet zoveel gemerkt. Er zit evenveel horror in deze film als in Pirates of the Carribean,met al die skeletten...
Verder is de film totaal niet sfeervol en het kasteel heeft geen enkele griezelige uitstraling maar is alleen maar een groot kitscherig decor.
zandertjuh
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Het leek me een geweldige film, maar toen ik hem eenmaal aan had staan.. Wat een flauwe film zonder enkel verhaal. Pff.. Hij was opzich nog wel leuk om te kijken maar er zijn genoeg andere films die beter zijn..
*2.5
Wassup !
-
- 580 berichten
- 365 stemmen
Een leuke familiefilm. Wat me meteen opviel heel mooie effecten,maar op het einde van de film ging de buttler veel te rap dood voor een bad-guy jammer!!! De acteerprestaties vielen ook best wel mee buiten Eddy Murphy zijn vorige prestaties. Weinig grappen ook al vond ik. Best vermakelijke film,maar meer voor de kleine film- liefhebbers 3***
.
Bekijk ook

The Greatest Game Ever Played
Drama, 2005
46 reacties

Elling
Komedie / Drama, 2001
37 reacties

Letters to God
Drama / Familie, 2010
39 reacties

Monsoon Wedding
Komedie / Romantiek, 2001
50 reacties

Trading Places
Komedie, 1983
142 reacties

The Rookie
Drama / Familie, 2002
28 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









