• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.537 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.793 stemmen
Avatar
 
banner banner

Resident Evil: Apocalypse (2004)

Actie / Horror | 94 minuten
2,95 1.540 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Frankrijk / Duitsland / Canada / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alexander Witt

Met onder meer: Milla Jovovich, Sienna Guillory en Oded Fehr

IMDb beoordeling: 6,1 (219.422)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 januari 2005

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Viaplay Bekijk via Viaplay
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Resident Evil: Apocalypse

"You're all going to die."

Nadat Alice op het nippertje kon ontsnappen uit het ondergrondse Umbrella laboratorium The Hive, werd ze opgepakt. Nu ontwaakt ze in een ziekenhuis en slaagt erin te ontsnappen. Ze bevindt zich in het verwoeste Raccoon City, waar ze het samen met een groepje overlevenden, waaronder agente Jill Valentine en huurling Carlos Olivera, moet opnemen tegen het gruwelijke kwaad dat daar rondzwerft. Dit keer zijn zombies niet het enige, want er zwerft nog iets veel gruwelijkers door de straten van Raccoon City: de Nemesis, een vreselijk monster dat alles op z'n weg wil vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

De eerste Resident Evil film was redelijk amusant, hoewel ik er niet echt weg van was. Dit vervolg was eigenlijk niets beter. Er zitten een aantal vermakelijke actiescènes in de film, maar verder heeft Apocalypse weinig te bieden en is het allemaal nogal standaard. Zo'n film die je naar een tijdje weer volkomen vergeten bent. Die uit de kluiten gewassen Chatterer Cenobite was wel geinig, overigens.

2,5 sterren.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Zeker niet onaardig vervolg op Resident Evil, zonder een genre-klassieker te worden. Daar zorgt het wanhopige gebrek aan een redelijk verhaal wel voor...

Op een 3e deel zit ook ik niet te wachten, en Apocalypse krijgt van mij 2,5*.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Vond het ook een goed vervolg, zeker beter als dat ik had verwacht!

Effecten waren goed, en het verhaal ook, vond het niet erg dat het meer actie was dan het eerste deel.

3,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

De Nemesis vond ik geweldig in deze film. Het verhaal en de spanning was iets minder dan het eerste deel maar toch blijft het een verdomd goede film. Net zoals in het eerste deel laat Milla Jovovich weer goed acteerwerk zien.


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

De waarheid neemt soms vreemde wendingen, want wie had ooit kunnen denken dat we Anderson nog zouden gaan missen. Diens debuterende opvolger Alexander Witt (u mag al raden waarover deze man allesbehalve beschikt, jawel 'wit', ook wel 'verstand'...) ziet namelijk geen greintje licht doorheen een bos van hectische mise-en-scène, halfbakken montage en een nonsensicaal subplot omtrent evolutie (en de pseudo-zombie, een gênante mix tussen Robocop en Frankenstein, die daarmee gepaard gaat). De kansen liggen nochtans voor het grijpen. 'Resident Evil: Apocalypse' is allesbehalve schatplichtig aan de game én het isolement ondergronds maakt ditmaal plaats voor grootstedelijke apocalypse. Witt weet echter geen raad met de vrijheid en setting voorhand, en zoekt daarom toevlucht in datgene waar de kijker absoluut geen behoefte aan heeft: een oversensationeel en goreloos actievehikel. Vervolgens blijft Milla Jovovich, nog steeds de ultieme cyberbabe, als enige positieve 'element' over.

1*


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

ondanks het feit dat het leek op een mislukte lara croft meets alien & zombies vond ik de film toch nog best meevallen. Het is iets totaal anders als deel 1, maar er wordt wel goed ingespeeld op hetgeen in het eerste deel gebeurd is. Bovendien zijn de acteerprestaties ook nog wel behoorlijk, en wordt ge van bij het begin in de film gezogen. Een leuk wegkijkfilmpje dus, en ik ben benieuwd naar het 3de deel...


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Erg rommelige film met een verhaal dat voor degene die onbekend is met het spel moeilijk te volgen is. Het is ook geen film die je kijkt voor het verhaal en de diepgang, maar voor de actie en vermaak. Die actie was nog best wel aardig en die Nemesis is een mooi apart monster, maar verder stelt het allemaal weinig voor.

vooruit dan maar 2,0*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

De eerste Resident Evil kon ermee door, Apocalypse helaas niet. Vooral de actiescènes zijn beneden alle pijl, nogal funest voor een actiefilm. Compleet niet te volgen door het waardeloze camerawerk en de ridicuul snelle cuts. Ook het script is erg slecht, personages doen onlogische dingen en er zijn een aantal plotholes waar je in dood kan vallen: lijken die uit de grond omhoog kruipen? Leuk in een Michael Jackson clip maar hier nogal lachwekkend.

Het enige wat voor de film spreekt is het erg snelle tempo (dat mag best vaker in een actiefilm) waardoor het wel gemakkelijk wegkijkt.

1,5*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Leuk vervolg maar toch helaas niet beter en goorder dan deel 1. In Apocalypse moet je bij meerdere dingen wel denken aan The Terminator en is het meer van spannend naar een uitgebreid pief paf poef generatie. Maar dat wil nog niet zeggen dat ik me weer zeer vermaakt hebt want die actiescenes zagen er wel mooi uit. Dit keer niet ondergronds maar in Raccoon City zelf. Mila Jovovich maakte er weer wat moois van en ook Sienna Guilory als een 2de moordbabe Jill. Verder vond ik dat negertje ook best wel grappig en wat al helemaal geweldig was was ie Terminator-achtige zombie dat later de echtgenote van Alice bleek te zijn. Verhaal was natuurlijk weer flinterdun maar ach... zoals vaker gezegt moet je dit soort films absoluut niet voor het verhaal kijken. Wat ik wel een beetje raar vond was dat: nadat Raccoon city door een atoombom werd verwoest dan nog Alice en de rest weer reincarneert in die labaratorium onder de stad en als ze even later buiten komen staat de stad er gewoon nog.

Maar desalnietemin een prima vervolgje en deel 3 ga ik ook nog zien.

3,5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14534 berichten
  • 4518 stemmen

Slechte film. Al wist hij me nu en dan te boeien, enkele mooie vrouwen en een aardig geconstrueerde kernexplosie redden de film van een 0.5.
Veel plotgaten, slecht geacteerd, geen enkel kleurrijk personage. Dan wacht je echt op iemand die snapt dat de film nogal onzin is en dan ver over the top een persoon neerzet. Dat kan zeker genietbaar zijn.
Geen bijzondere soundtrack, lelijke kleuren en lelijk geschoten. Actiescènes kapot gemaakt door de montage. Mensen, doe dat niet! En dan blijft er weinig over. Zombies zijn ook niet echt angstaanjagend. En de hele film deed rommelig aan.
En dan het verhaal nog zelf. Niet origneel, maar er kan best wat mee gedaan worden. Nee hoor, hier niet. Je gaat je echt dingen afvragen. Het leek wel of er een plot neer gezet moest worden, zo snel mogelijk, om dan de stad al als zombiestad te verklaren. En die zombies zijn geen Gremlins, waarom is de stad zo'n rotzooi buiten. Veel puin, brandende auto's, etc. Terwijl in de gebouwen het meeste nog netjes staat. Al zijn wel overal alle lampen uit, enige licht dat er is, is belichting voor sfeer. En wat is dat voor stad dat je alleen via die brug naar buiten kan(en die ook nog dicht kan, en gaat, het is toch geen gevangenis. Ontzettend ridicuul en ongeloofwaardig.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Ik vind Apocalypse toch net even wat leuker dan het eerste deel.

Hoewel de nadruk in de eerste film wat meer lag op de beklemmende ondergrondse sfeer, hebben we hier te maken met een post- apocalyptisch/verlaten stad sfeertje. En dat spreekt mij net even wat meer aan. Nog steeds is het acteerwerk niet van een hoog niveau, al voegen Oded Fehr en Mike Epps echt wel iets extra's aan de film toe. Fehr zet een lekker cool karakter neer, en Epps brengt wat meer humor over. Ook Kretschmann is goed als badguy. De irritante rockmuziek is hier veruild voor een wat bombastischer muziek. Maar ook de actie is wat grootser opgezet, en is toch wel lekker in beeld gebracht. Leuke shots en scènes volgen elkaar in een behoorlijk hoog tempo op. Een minpunt was wel het verhaal die wat teveel steekjes laat vallen, maar in een film als deze is dat ook niet echt heel erg van belang.
Nog een minpunt is Nemesis die ik er erg lelijk en lomp vind uitzien, en hij ziet er niet alleen lomp uit maar beweegt ook nog erg houterig. Wel een geweldig wapen arsenaal heeft hij tot zijn beschikking. Ook is het einde weer heel geslaagd.

Filmtechnisch ziet het er allemaal wel degelijk uit. De special effects zien er iets beter uit dan in het eerste deel de ontploffing aan het eind ziet er toch wel imposant uit en ook komen er wat leuke cameratruckjes voorbij. Camerawerk en de editing kon wel beter en is soms erg rommelig. Ook is de lekkere opgepompte soundtrack in dts genieten geblazen. Al met al vind ik het over het geheel toch net iets vermakelijker dan RE 1, al doen ze niet heel veel voor elkaar onder. Mijn stem wel een halfje verhoogd.

2.5* -->3*


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Mijn favoriete Resident Evil personage Jill Valentine zag er dan wel goed uit, een goed actrice was ze zeker niet en haar karakter kwam niet overeen met het spel. Net als Nemesis, die in het spel een angstaanjagend personage was, maar hier is verworden tot een controleerbaar schoothondje. Carlos en Nikolai kwamen in ieder geval al een stuk beter over, al had ik me Carlos iets jonger voorgesteld.

Goed, tot zo ver de vergelijkingen met de spellen die mij lief zijn en over tot de film zelf.

Het script was redelijk, maar wat ik nog steeds een afgrijselijke rariteit vind is de gedachte dat evolutie in staat is psionische krachten bij een individu te ontwikkelen, maar misschien is het daarom science-fiction. De special effects waren zelf ook aardig, vooral de zombies zagen er goed uit.

Het grootste probleem had ik met de regie en het editten van de actiescenes. Als je de hoofdpersonages martial arts laat gebruiken is het een doodzonde om dit op zo'n crappy manier in beeld te brengen. Helemaal het gevecht tussen Alice en Nemesis was zo rampzalig gefilmd dat ik ieder moment een gemiddelde aflevering van de Power Rangers verkies voor dit soort abominaties.

Ik had in deze film ook wat problemen met het overdramatische acteerwerk van Mila Jovovich, in het eerste en derde deel was dit volgens mij een stuk beter. De rest van de cast varieerd van sterk (Carlos) tot zeer matig (Jill), zoals het bij de meeste films wel het geval is.

Al met al moet ik toch zeggen dat ik dit het minste deel van de reeks vind. De moeite waard om een keer te kijken, maar niet veel meer dan dat.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Toch een opnieuw lekker van het scherm af knallende sf- actie- horror. De acteerprestaties zijn inderdaad niet best, maar de actie, muziek, special effects, spanning en amusementswaarde zijn net als het eerste deel gewoon goed. Ook is het verhaal een goed vervolg m.b.t. het eerste deel.

Net als het eerste deel, 3,5*


avatar van eddyeddy

eddyeddy

  • 207 berichten
  • 207 stemmen

Me eerste kennismaking met deze evilreeks en stelde niet teleur, gewoon een aardige actiefilm die je lekker over je heen laat komen...ben benieuwd naar de volgende delen, die ik ook zeker ga kijken...boeiend


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

In tegenstelling tot deel 1, dat ik verhoogd heb in stem om dat die nog beter was bij herziening, heb ik deze toch iets laten zakken tot 2.5*. Eigenlijk is dit gewoon een ordinaire zombiefilm. De spanning van deel 1 is gewoon helemaal weg, en de helft van de film is puur heen en weer geschiet. Het is te zeggen geschiet en ge 'hoaaaaaa'. Opnieuw dezelfde trucs uit deel 1 zoals de hondjes. Het einde is ook verwarrend geschoten. Wil men nog snel iets verklaren of een link leggen met deel 3, geen idee. Wel lijkt het me overbodig of toch veel te rommelig om in schoonheid te kunnen genieten. Gelukkig is deel 3 terug beter.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Resident Evil is een niet onaardige en redelijk sfeervolle actiefilm met horror elementen. Het vervolg, Apocalypse, is helaas ongeveer net zo slecht als dat rare eindmonster in de trein van deel 1. Het verhaal is zo onbenullig, het acteerwerk is om te huilen, de zombies zijn langzamer dan ketchup uit een net geopende fles Heinz en er zit 0,0 sfeer in. Waardeloos. Oh en die Nemesis

0,5*

Waarom is op deze reeks niet een fatsoenlijk regisseur gezet (hoewel Anderson het niet slecht heeft gedaan). Zoveel potentie..


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Onderhoudend vervolg.

En nog niet eens zo slecht. Dat wil zeggen, weinig minder dan het niet al te beste eerste deel. Al is 'Nemesis' een van de lelijkste monsters uit de filmgeschiedenis, echt gedenkwaardig valt dit onderhoudende tweede deel uit de lange serie amper te noemen. Een en ander is nogal standaard en zeker binnen het zombie-genre nergens onderscheidend.

Doorsnee.


avatar van Jack Sparrow

Jack Sparrow

  • 472 berichten
  • 3271 stemmen

Aardig, minder dan zijn voorganger. Enkele mooie actie scènes en hier en daar prima spanningsopbouw. Slowmotion scènes zagen er wel lelijk uit. Het 1e deel vond ik dan ook wat professioneler gefilmd dan deze. Acteerwerk varieert enorm. De hoofdrolspelers doen het wel prima. Veel bijrol figuren komen volgens mij veelal uit C-films. Script is weinig verrassend.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Witt snapt het niet.

Het is natuurlijk meer een actiefilm geworden dan dat het nog gebruik maakt van enige vorm van horror, waar is de gore? waar is de sfeer? Nergens, is daarop het antwoord.

Behoorlijke fout die hier dus gemaakt wordt. Het geheel voelt ontzettend fragmentarisch aan en de actie wil maar af en toe leuk worden. Jovovich blijft tof als heldin maar de rest van de cast mag z'n spullen pakken en op een bergtop gaan wonen.

Uiteindelijk is dit actie-rijke maar weinig vermakelijke 2e deel niet wat ik dacht, deel 1 en zelfs deel 3 zijn een stap(je) beter.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Ook deze herzien en hoewel niet veel beter dan het eerste deel is dit tweede deel me beter bevallen dan bij de eerste kijkbeurt. Nu zegt dit niet veel, want van 1* naar 2* is natuurlijk geen grandioze verbetering. De euvels uit het eerste deel zijn ook hier weer aanwezig. De actie vernietigt elke vorm van sfeer. Het is erg vermoeiend om Claire Redfield de ene na de andere geweldige move uit te zien voeren en met haar rug naar de situatie toe de genadeklap uit te delen. De actie is alweer veel te bombastisch, de zombies veel te afwezig en vreselijk in beeld gebracht en de personages weinig boeiend. Het is hier des te meer jammer omdat Resident Evil: Apocalypse ditmaal er echt wat van had kunnen maken. De film is namelijk best knap geschoten, kent een paar mooie shots en de setting is fenomenaal, helemaal in de stijl van de game. Die verlaten straten, het donkere sfeertje, alleen weet Witt dit zo slecht te benutten dat we met een sfeerloos product blijven zitten. Nemesis was een aangename toevoeging en was het enige wat mij deed terugdenken aan de games. Algeheel gezien is dit tweede deel veel potentie grotendeels om zeep geholpen door mensen die niet weten hoe sfeer te creëren. Jammer.

Iets minder magere 2* dan het eerste deel.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Redelijk vervolg.

Na deel 1 te hebben herzien, heb ik meteen ook deze bekeken.

Slecht is het niet, maar meer aan de 'net te doen' kant. Verhaal is anders, omgevingen zijn veranderd, totaal andere personages en vaardigheden en natuurlijk leer je hier meer over de kwaadaardige Umbrella Corp.

Alice is hierin ietwat 'geavanceerd' dan eerst. Enkele voorbeelden van haar nieuwe kunstjes zijn tegen de 3 'Lickers' en natuurlijk de gevreesde Nemesis. Ook komen er nieuwe personages in deze film, waarin ze erg populair en speelbaar zijn in de spellen, de mooie Jill. Ik heb alleen geen idee of Carlos Olivera een spel-personage is, dus die maar niet.

De ondoden zien er evengoed uit als deeltje 1. Sommige zagen er niet erg overtuigend uit en dan heb ik het over dat zooitje op de kerkhof. En de 'Lickers' zien er ietsje beter uit dan die van deel 1. De Nemesis is wel een leuk idee, zo'n bio-wapen 'baas', maar die gaf me eerder het gevoel alsof ik naar iemand in een goedkoop pak zag rondlopen. Het leek meer op een T-600 uit de Terminator saga (mini-gun in de enne hand en een raketwerper in de andere).

Een aantal leuke punten zijn de omgeving goed op beeld: Raccoon City ziet er mooi en groot uit, de vele plekken waar de overlevenden langskomen zijn goed en rustig op beeld te zien, evenals de actie die hierin voorkomt. Want in deze deel vind je méér actie dan in deel 1. Daarin ging het om enkele commando's tegen rond de 500 ondoden. Hierin heb je verschillende eenheden van de Umbrella tot wel de beroemde S.T.A.R.S. tegen duizenden hordes., dus qua actie verveeld het niet.

Verhaal was goed, ook weer het 'levend uit een lugubere situatie vanaf komen' effect. Een toevoeging hierin was een zoektocht naar de enige echte 'Red Queen'.

Personages waren stoer, grappig en aantrekkelijk te noemen. De stoere gasten van de Umbrella Corp. en S.T.A.R.S. zorgden voor de rondvliegende kogels, Jill voor de looks en Mike Epps voor de leuke opmerkingen.

Een tijdverspilling zal deze film niet zijn, want het heeft mij erg veel vermaakt.


avatar van RSmovie91

RSmovie91

  • 395 berichten
  • 307 stemmen

Deze vind ik persoonlijk een heel stuk beter dan het vorige deel.

Het verhaal is wel iets minder, maar de hele sfeer vind ik een stuk beter dan in het vorige deel. Ik vond het vooral leuk ze exact verder gingen waar deel 1 is op gehouden.
Ook de personages vind ik leuker dan in deel 1. Dit niet helemaal zonder Jill Valentine. Zij deed het naar mijn mening erg leuk. De transormatie van Alice gaat hier weer verder, dan wel door Umbrella, en dat levert een paar erg mooie actie scènes op.

The Nemesis was ook wel een cool personage. Een beetje van de zombies en een beetje van Alice, maar ook qua vaardigheden zit hij er tussen in.

Visueel al een stuk beter dan het vorige deel. Het ziet er allemaal wat realistischer uit, waardoor het ook wat fijner kijkt.

Een goed vervolg.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Nemesis! Die vervelende mutant ben ik eerder tegengekomen.. Toen nog eens met kriebels, hier eigenlijk niet. Hij ziet er wat rubberig uit, maar die ratelende minigun mag er toch wel zijn. Spijtig dat hij uiteindelijk een nogal belachelijk deathmatch met Alice krijgt toebedeeld. Een forse tegenvaller in een film die misschien niet zozeer beter is dan z'n voorganger, maar wel iets anders en ook wel iets aantrekkelijker, alhoewel de ambiance van de game weer ver weg blijft.

De no-nonsense, actievolle aanpak smoort natuurlijk enkele vorm van spanning en bepaalde sfeervolle locaties (de straten, de kerk en de school) worden hiermee bepaald niet optimaal benut, maar het levert nog wel wat aardig knal- en stuntwerk op. De muziek is ook wat minder prominent aanwezig. Nemesis had wellicht beter gepast in een lome zenuwsloper, maar dit actieprentje is nog redelijk verteerbaar. Al is het laatste half uur van minder allooi.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Middelmatige sequel hoor. Het vervolg van Resident Evil biedt niets nieuws met een simpel SF-conceptje waarin zombies nog steeds tekeer gaan in filmland. Echt heel verheffend is het acteerwerk nou ook bepaald niet, eerder bedenkelijk! Maar Milla Jovovich volgen in de strijd tegen zombies, Nemesis en andersoortig gespuis is wel oke.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Minder dan deel één, vond het gewoon niet boeiend om te zien dat een klein meisje gered moet worden zodat ze kunnen ontsnappen. De komische toevoeging in de vorm van Epps vond ik niet echt geslaagd te noemen. Plus de soort van übermonster project Nemesis zag er gewoon te fake uit.

Deze film deed het 'm echt niet voor mij, gelukkig werd het naar het einde toe wel wat interessanter als ze weer gevangen is genomen en ontsnapt is.

Nipt 2,5 sterren.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Weer een bonk onzin, dom plot, wat geile actie en that's it. Power Ranger gevecht op 't einde hoeft allemaal niet. 2,5*


avatar van blurp194

blurp194

  • 5498 berichten
  • 4195 stemmen

Aardig vervolg op deel een, en bovengemiddeld goed aan het eerste deel verbonden zonder dat dat in teveel uitleggerigheid gezocht wordt. En net als deel 1 goede locaties en hier en daar echt mooi gevonden beelden daarvan.

De vechtscenes vallen niet echt mee, het wordt allemaal een beetje schokkerig gefilmd zodat niet opvalt dat het niet erg overtuigt - tenminste, dat neem ik dan maar aan. Het gevecht aan het einde is al helemaal weinig overtuigend, het verschil in gewicht en zo'n honderdvijftig kilo spieren komt er toch echt te weinig uit.

Milla is wel weer heel erg cool - meer nog dan in deel een. Dat redt de film wel van de vergetelheid.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6017 berichten
  • 2447 stemmen

En zo breidt de serie zich niet alleen verhaaltechnisch maar ook geografisch uit: in deel 1 brak de epidemie uit in de Hive, in deel 2 in heel Raccoon City. Hoewel niet zo verrassend en compact als het origineel, hoeven de makers zich voor dit vervolg toch ook zeker niet te schamen. Een film met een vrouwelijke actieheld die echt ass kan kicken is nog altijd leuk en apart, en Nemesis is een aardig monster (met een ontroerende link naar Matt uit deel 1). Bovendien krijgt deze film een extra ster vanwege Sienna Guillory – ik kon m'n ogen niet van haar af houden.
 


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin het virus opnieuw uitbreekt, maar ditmaal bovengronds. Na een nogal rommelig begin, krijgt de film wat meer structuur. In vergelijking met zijn voorganger is dit meer een rechttoe-rechtaan zombiefilm. De actie-scenes zien er beter uit en zijn ook spectaculairder. Dit alles maakt het een redelijk vermakelijke film (zeker in vergelijking met deel 1).


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede actie/ (perfect) SF film...

Prima vervolg...

Spannend verhaal..

Uitstekend acteerwerk...

Bekende actrice Milla Jovovich speelt

zeer goed...

Perfect achtergrond geluid (Dolby Digital)...

Prachtig mooi HD kwaliteit...