Wall Street: Money Never Sleeps (2010)
Genre: Drama
Speelduur: 133 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Oliver Stone
Met onder meer: Michael Douglas, Shia LaBeouf en Josh Brolin
IMDb beoordeling:
6,2 (109.543)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 23 september 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Wall Street: Money Never Sleeps
"Gordon never gives up."
Na een gevangenisstraf van 8 jaar komt Gordon Gekko vrij. Ondanks zijn pogingen om Wall Street te waarschuwen voor de nakende economische ondergang, gelooft niemand hem door zijn afgenomen status in de financiële wereld. Hij besluit daarom maar om zich te concentreren op z'n privéleven. Hij wil de verwaterde relatie met z'n dochter Winnie verbeteren, maar door zijn lange afwezigheid en het feit dat Winnie hem de zelfmoord van haar broer Rudy verwijt, wil ze niks met hem te maken hebben. Ondertussen sterft de mentor van Jacob, een jonge beursmakelaar die de beleggingsfonds manager Bretton James verdenkt van de moord op z'n mentor. Jacob, die ook de verloofde van Winnie Gekko is, wil wraak en rekent daarbij op de hulp van Gordon. Gordon besluit Jacob te helpen, in de hoop zo dichter bij z'n dochter te raken.
Externe links
Acteurs en actrices
Gordon Gekko
Jacob Moore
Bretton James
Winnie Gekko
Lewis Zabel
Sylvia Moore
Julie Steinhardt
Audrey
Jack Schwietzer
Jake's friend at club
Video's en trailers
Reviews & comments
bassie200
-
- 112 berichten
- 920 stemmen
Wat een ongelofelijke kutfilm!!!! Excuses voor het taalgebruik, maar heb er geen andere woorden voor!
Je komt totaal niet in het verhaal, de ene na de andere beursterm vliegt je om de oren en vooral de overgang(en) vond ik bijzonder slecht! Ineens was er weer een crisis, werden er weer wat termen door het beeld geslingerd en het ging zo maar door.
Ik kan me voorstellen dat als je in dit financiële wereldje zit, dat je dit een meesterwerk vind, maar voor de financiële analfabeten (waaronder ik mijzelf schat) is dit verhaal ontzettend warrig opgezet en bijna niet te volgen.
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Teleurstellend vervolg. Het eerste deel vond ik een van de betere films van Oliver Stone, met een memorabele rol van Douglas. In dit deel heeft hij een minder prominente rol en is de meeste screentime helaas voor LaBeouf. Douglas is als Gekko behoorlijk soft de bak uitgerold en dat maakt zijn rol gelijk een stuk minder interessant. Uiteindelijk is zijn houding niet meer dan een spel en speelt hij aan het eind van de film alsnog de gehaaide zakenman, maar dan is het eigenlijk al te laat.
Het relatief eenvoudige verhaal wordt nodeloos ingewikkeld gemaakt, waardoor de indruk moet worden gewekt dat het hier om een intelligente thriller gaat. Het geheel blijft nog wel boeiend door de rol van Brolin, die geknipt is voor deze rol. Het verhaal tussen LaBeouf en zijn verloofde vond ik erg storend en voegde eigenlijk niks toe.
Stone weet uiteindelijk geen einde te kunnen breien aan zijn film. Telkens wordt er nog even wat aan toegevoegd, terwijl je het gevoel hebt dat de film al afgelopen is. Zelfs bij de aftiteling gaat het nog vrolijk door met een happy ending.
Het resultaat is dus onvoldoende, dat misschien met een beter scenario en beter geschreven rol voor Douglas een betere film had opgeleverd.
2*
606
-
- 23876 berichten
- 12278 stemmen
Ik heb de ballen verstand niet van beurs ect, maar de film was toch best aardig.
Buiten dat alle lof voor Douglas die acteert goed terwijl hij ziek is.
3 sterren
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Langdurig drama met snel verhaal over de gluiperige aandelenmarkt. Het verhaal gaat allemaal behoorlijk snel maar met wat beurs-kennis lukt het net. netaan voldoende.
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7284 stemmen
Gekko's terugkeer.
Nog steeds rust een groot deel van de film op het prachtige personage van Douglas. Omdat hij hier uiteindelijk nog meer opgesloten raakt in het voorspelbare feelgood-script, blijft zijn gekte beperkt vormgegeven. Een gemiste kans, omdat LaBeouf allesbehalve sterk genoeg is en de belachelijke cameo van Sheen, alsmede de terugkeer van Byrne doet denken aan het betere werk uit 1987.
Een aardige vaart, de aanblik van Wallach (verder niets), het realistische raakvlak met de huidige financiële crisis en Brolin trekken wat zaken recht. Het is het echter allemaal nèt niet en dat maakt de terugkeer van Gekko teleurstellend.
Redelijk.
Konstantin
-
- 26 berichten
- 99 stemmen
Extreem teleurstellend, leek wel een verhaal om een geheime groep rijke mensen die achter schermen bepaalde beslissingen nemen. Wat in mij ogen niet alleen slecht is uitgewerkt maar ook irriteerd. Gekko die nu een gepensioneerde speech reader is en geen handelaar. Josh brolin lijkt al een harstikke ervaren handelaar die alleen maar verlies lijdt en voor de gek gehouden wordt door gekko en dat is misschien het enigste plot moment in het film .
als grote fan van de eerste film kan ik zegge deze was totaal mijn tijd niet waard.1* had ook betere werk van douglas verwacht maar ja hij heeft het zwaar genoeg gehad tijdens het maken van de film en tog nog goed gedaan.
Debo
-
- 268 berichten
- 456 stemmen
Dit genre films ligt mij wel, het speelt zich af in het financiële wereldje waar de een nog meer greedy is dan de ander. Voor iemand die niets van beleggen af weet, zullen er ongetwijfeld nogal wat termen in deze film zitten die onbekend zijn wat de film misschien minder interessant maakt. Het is een film waar vaart in zit, prachtig gefilmd met een goed verhaal en ik heb me geen seconde verveeld.
dragonmaster
-
- 335 berichten
- 332 stemmen
tegenvaller. een te kleine rol voor Douglas. spanning was ver te zoeken en de hereniging van vader en dochter wordt te snel en makkelijk afgeraffeld. Brolin speelt wel goed : betere keuze dan de film Noah Hex. de cameo van Sheen had beter gekund.
foray
-
- 57 berichten
- 97 stemmen
Ik vond het ook een tegenvaller. Michael Douglas was wel weer goed, jammer dat hij niet de echte hoofdrol had. Stukje met Sheen vond ik wat te 'gemaakt' overkomen, speelde meer zichzelf met twee vrouwen aan zijn armen
.
Shia LaBeouf vond ik in deze rol ook wat minder. Ik vind een wat meer volwassen man in die rol beter. Hij kwam zeker met dat grietje wel erg jong over, vond het niet realistisch in die rol.
1 was duidelijk beter. Wel interessant dat het script zich verdiept in de terminologie e.d. Dat kwam op mij wel goed over (of het klopt is een tweede). Liefdesverhaal had voor mij ook teveel de overhand.
james_cameron
-
- 7009 berichten
- 9793 stemmen
Onderhoudend maar inhoudelijk nogal teleurstellend vervolg, dat zich vooral lijkt te richten op het meer menselijk maken van Gordon Gekko. En dat hadden de makers natuurlijk juist niet moeten doen! Het verhaaltje is verder aan de dunne kant, met te weinig intriges en teveel breed uitgemeten drama. Vooral het laatste half uur is wat drama betreft flink doorbijten. LaBeouf doet zoals altijd hard zijn best om zijn aanwezigheid in de film te verdienen, maar hij is net niet overtuigend in de hoofdrol. Douglas is prima maar worstelt met zijn onduidelijk uitgewerkte rol. Beste scene blijft de eerste, wanneer Douglas in de gevangenis zijn persoonlijke spullen terugkrijgt: "...and one mobile phone". Hahaha, geweldig.
demik
-
- 34 berichten
- 205 stemmen
3 sterren niks bijzonders, gemiddeld.............(deel 1 nooit gezien, dus ging op de naam en de historie af)
kos
-
- 46698 berichten
- 8854 stemmen
Ach, wel weer eens leuk om Gekko en zijn gedoe te zien.
Verder is de film nogal in alles een slap aftreksel van deel 1. Maar niettemin vermakelijk genoeg om lekker weg te kijken.
Voor mij zijn dit de ideale 'verstand op 0' films, zoals mensen op mm vaak schrijven.
Je moet echt niet gaan nadenken of alles wel klopt of logisch is.
Laboeuf is natuurlijk tamelijk pijnlijk in de hoofdrol. Kan me niet voorstellen dat iemand op hem zit te wachten als jonge alfa-male in de snelle Wall Street wereld, maar goed. Met name als de oude Bud Fox aka Charlie Sheen even opduikt, krijg je wel een erg nostalgisch gevoel naar de oude tijden toen ze nog cool waren.
Hier en daar natuurlijk nog een (verwachte) steek van Oliver Stone richting de bankwereld en klaar is Kees.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3863 stemmen
Werkelijk op alle fronten veel, maar dan ook veel, minder dan het eerste deel. Het begint al met de dramatische casting. Shia LaBeouf maar ook Carey Mulligan zijn totaal niet op hun plek. Verder is ook het script ontzettend slecht. De monologen van Gordon Gekko (Michael Douglas) missen iedere vorm van impact en de film heeft heeft een totaal gebrek aan spanning. Wall Street: Money Never Sleeps is simpelweg een hele matige film geworden die eigenlijk geen moment ook maar een beetje opleeft. Mooi op de plank laten liggen in de videotheek, en het orgigineel nog maar een keer kijken lijkt me het beste advies.
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
Kan me niet voorstellen dat iemand op hem zit te wachten als jonge alfa-male in de snelle Wall Street wereld, maar goed.
Als we toch in dat soort termen gaan praten. Die mannen worden juist eerder beschouwd als beta male dan alpha male, stereotiep gesproken.
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
ehm.. dat lijkt me niet..
Van wat ik van deze termen heb begrepen is dat de zogeheten beta male wordt gezien als het intelligentere type en de alpha male als het aantrekkelijkere type. Tenminste, zo interpreteren degenen dat die deze termen op mensen hebben toegepast. Had dat ooit ergens gelezen.
Maar deze termen zijn overgenomen van Discovery channel en omgevormd tot marketing begrippen om daar geld mee te verdienen, door dezelfde typen waar deze film over gaat. 
stinissen (crew films & series)
-
- 23455 berichten
- 76950 stemmen
Aardig vervolg met de opmerking dat Shia LaBeouf wel erg jong lijkt (is) om deze rol geloofwaardig te spelen.
Verder goede cast vooral de korte rol van Frank Langella was erg goed , ook blijft het leuk om een steen ouwe Eli Wallach te mogen aanschouwen.
De cameo's van Sheen en Stone voegen niets toe maar waren wel aardig , wat heeft Charlie een dikke kop gekregen.
Xstream
-
- 27 berichten
- 31 stemmen
Wat een prut vervolg zeg.
Slappe nutteloze dialogen die kant nog wal raken. Vol met saaie stukken met amper hoogtepunten. Heb je, wat is 't, ruim 20 jaar de tijd om na te denken over een eventueel vervolg, kom je met zo'n lomp verhaal aanzetten. Het verhaal gaat van links naar rechts. Vertrouwen, wantrouwen, elkaar naaien en elkaar zomaar weer vergeven. Totaal ongeloofwaardige emoties. En dan nog zo'n prut eind. Echt waardeloos.
Roser
-
- 2 berichten
- 45 stemmen
Dit genre ligt me wel. Het blijft me boeien tot aan het einde. alhoewel ik wel moet zeggen dat ereen verrassende wending zat.
Douglas blijft een goede acteur. Kijk graag naar hem in een film.
erpunited
-
- 647 berichten
- 2591 stemmen
Ik had meer van de film verwacht. Ik vond hem een beetje tegenvallen. Het was een trage film. NIet alle dialogen kwamen goed uit. Ook vond ik shia te jong om deze rol geloofwaardig te spelen. Een redelijke film
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Behoorlijk tegenvallende film. Het verhaal was saai en flauw en komt totaal niet op gang en het einde vond ik zeer zwak. De cast is best indrukwekkend maar alleen Michael Douglas (komt er eigenlijk ook veel te weinig in voor) deed het aardig. Shia LaBeouf (normaal vind ik hem vreselijk) ging eigenlijk ook nog wel maar Josh Brolin (totaal niet overtuigend) en vooral Carey Mulligan (Winnie) waren dramatisch. De laatste zag er overigens ook niet uit en het leek wel of ze continue stront aan haar linker mondhoek had hangen.
Wel grappig dat Oliver Stone ook een hele kleine rol in deze film had, hetzelfde geldt voor Charlie Sheen. Het begin (de eerste 5 minuten toen Michael Douglas uit de gevangenis) en de beelden van New York waren voor mij de hoogtepunten van deze film.
DiKKe_OsCaR
-
- 406 berichten
- 2034 stemmen
Leuke film met wat linken naar hoe vuil het financiële spelletje is wat tegenwoordig wordt gespeeld.
Einde is wel zwak, opeens is alles koek en ei...
Al met al een vermakelijke film die voor mij wat beter is dan het gemiddelde, vandaar 3.5 sterren.
b00ts
-
- 695 berichten
- 4603 stemmen
Meer drama dan thriller.... Haalt het bij lange na niet bij 'deel 1'.
mug13
-
- 2555 berichten
- 1014 stemmen
Net zoals zo velen heb ik ook totaal geen verstand van het reilen en zeilen in de beurs wereld.
Dus opletten bij deze film is wel verstandig anders snap je er echt geen fluit van.Desondanks vond ik het wel een spannende film waarin je goed te zien krijgt hoe slim sommige mensen wel niet kunnen zijn.Naar mijn mening vond ik de rol van Dougles veel te klein in deze film.Kwa acteren zat alles goed in elkaar.Films die over de beurs gaan zijn niet echt mijn ding maar vooralsnog heb ik me eigen geen moment verveeld bij het bezichtigen van deze film.
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
Sheen was idd veel stoerder in WS 1
komt dat die vent tegenwoordig enkel in komedies te zien is

anyway, deze film was ok, verhaal goed, alleen eind was

vond wel leuk hoe gekko z'n toespraak over z'n boek hield, schitterend.
essepluisje
-
- 214 berichten
- 177 stemmen
Ik vond dit een tegenvallertje. Ik geef eerlijk toe dat ik af en toe er ook echt geen bal van snapte.
Allemaal vaktermen worden naar je hoofd geslingerd en dat helpt niet echt mee.
Dus flink opletten geblazen bij deze film.
Maar toch zag ik het plot van mijlenver aankomen, het was een beetje cliché allemaal.
De dialogen waren zoals al gezeld traag en weinig boeiend.
En ook ik vond Shia te jong voor deze rol, hij speelde het goed maar het komt niet geloofwaardig over.
2*
Pre- en sequels

Wall Street
1987
191 reacties
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Inside Job
Documentaire, 2010
259 reacties

Zeitgeist: Moving Forward
Documentaire, 2011
733 reacties

Malcolm X
Drama / Biografie, 1992
96 reacties

The Lincoln Lawyer
Drama / Misdaad, 2011
247 reacties

Wall Street
Drama / Misdaad, 1987
191 reacties

The Butler
Drama / Biografie, 2013
141 reacties
Gerelateerde tags
wall streetduringcreditsstingerhostiledomineeringcomplexanxiouscautionaryaudaciousdoubtful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








